Treść opublikowana przez kajmanovsky
-
B5 Avant // 2.8 AMX Q+T // H&R //
Skrzynia pracowała świetnie i była w pełni sprawna. Do awarii doszło podczas drogi powrotnej z wakacji, zaczęła szarpać bardzo mocno przy zmianach biegów. Był to efekt braku oleju w skrzyni który wyciekał podczas jazdy.
-
S4 b5 by Jachyr
Pięknie zgrane masz koła do nadkoli, czy to jakieś dystanse są?
-
B5 Avant // 2.8 AMX Q+T // H&R //
Wsadziłem już kupę pieniędzy w to auto, głównie w silnik i skrzynie biegów to myślę, że za te pieniądze już bym miał 2.7biturbo i zrobiony remont. Nawet nie zdążyłem jeszcze ogarnąć tego zawieszenia od ciebie bo tak rzadko widzę to auto w domu Chłopaki z serwisu powiedzieli mi że gwarancja obejmuje to co się stało, dziś oddaje im samochód, ciekawe czy nadal będą słowni.
-
2.8 AMX przestawione wałki rozrządu.
Witam, dziś, jadąc około 30km/h do kabiny dobiegł przeraźliwy terkot silnika, auto zaczęło wręcz podskakiwać. Po szybkich oględzinach jest tak: pasek rozrządu poluzowany a lewa głowica w stosunku do prawej jest przestawiona o około 25/30 stopni. Mam takie pytanie, czy mogła nastąpić kolizja z zaworami czy może jest to tak zrobione aby tak się nie stało? Bo w najlepszym przypadku to tylko koszt nowego rozrządu hm?
-
B5 Avant // 2.8 AMX Q+T // H&R //
Paaanie.... poluzowal sie pasek rozrzadu i przestawily sie walki na glowicach :c rozrzad wymieniony 3k km temu... mam nadzieje ze glowice sa cale
-
B5 Avant // 2.8 AMX Q+T // H&R //
Dokładnie to samo! Mam oznaczenie skrzyni "FAR" jakich oznaczeń skrzyń manualnych mam szukać? EDIT 14.09.2016 Szybkie pytanie, silnik zaczal klekotac jak traktor. dlaczego?
-
[B5 ARJ] 2.4v6 FWD | REMUS | 312 | Eibach -30 | 18"8,5J FLAT V | by Bartender
Mialem taki patent i szczerze mowiac bardziej pierdzi niz wydaje ladny dzwiek V6tki
-
wibracje quattro przy ruszaniu na skręconych kołach
Nie wiem kolego, lekkie drgania na skręconych kołach w quattro to chyba normalka a to wynika z charakteru pracy dyfra z tyłu. Ja u siebie w quattro mam to samo i kumpel w A6 C5 też tak ma.
-
sprężyny 1BE
sprężny pasują ale zapewne te z 2.4l mają trochę inną klasę wagową i auto może usiąść ci nie tak jak byś chciał
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Nadchodzi chwila kiedy będę musiał wymienić olej u siebie w 2.8AMX. Przebieg 230 000. Silnik suchy, zdrowy. Obecnie mam zalany Castrol Edge 5w40. Pytanie do was takie, bo dużo pozytywnym opinii słyszę o Motul'u i zastanawiam się czy warto jest zalać np Motul 8100 X-clean 5w40 lub LM Synthoil High Tech 5w40 albo coś od Valvoline?
-
Przekroczenie prędkości o 51km/h - odmowa przyjęcia mandatu.
Nie może być wliczony. Skoro producent podaje że błąd pomiarowy wynosi 2km/h (czy 2% ?) to oznacza, że rzeczywista prędkość może być mniejsza lub większa od mierzonej. Dodatkowo myślę, że prawo działa na korzyść obywateli i w twoim przypadku, jeśli nie spowodowałeś wypadku czy jakiejś tam szkody to powinni ci uznać te mniejszą. Tylko potrzebujesz twardych dowodów czyli dokumentacji i jakiegoś dobrego prawnika żeby ci to ogarnął. IMO
-
Swap automatu na manual
Przełożenie dyfra dobiera się do przełożenia skrzyni, bo w innym wypadku będziesz miał np. za krótką skrzynię mimo to że jest taka jak należy Także musisz sprawdzić czy Twój dyfer ma odpowiednie przełożenie do skrzyni którą chcesz założyć, bo skrzynia w S4 jest chyba tylko o jednym oznaczeniu (?) Ja u siebie jak się zastanawiałem nad zmianą do dobierałem skrzynie do dyfra który mam w aucie a nie dyfer do skrzyni, bo 5biegowych jest wiele oznaczeń
-
Czerwona perełka :)
Nie dojrzałem na tel że ma tylko zderzak S4.. w sumie to poza kołami i tym zderzakiem rzeczywiście jest to zwykłe A4 z 1.6l
-
APU Turbo słabo ciągnie
Dziura w przewodzie cisnieniowym turbo?
-
Czerwona perełka :)
chyba zwariowałeś, za taki bodykit, zawieszenie i koła to ja bym od 15 do 20 chciał
-
Przestała działać regulacja świateł
Wydaje mi się że jakieś wtyczki mogły zostać nie podpięte, ew. urwane?
-
Czerwona perełka :)
Wygląda nietuzinkowo. Jaki to kod lakieru jest? Piękny!
-
Szarpanie skrzyni automatycznej
To w moim tiptronicu 5biegowym można ustawić tryb jazdy na sportowy? Zrobię to sam w domu czy trzeba u specjalisty?
-
Dziwny odgłos po załączeniu klimatyzacji w A4 B8
A łożysko koła pasowego też masz nowe? Bo ja miałem problem identyczny i wymieniłem tylko łożysko za 70zł i nawet klimy nie musiałem dwa razy nabijać.
-
Swap automatu na manual
Musisz wziąć pod uwagę też tylny dyfer bo idzie w parze z przełożeniami skrzyni. Nie jestem pewien ale w tym przypadku musiałbyś założyć też tylny dyfer z S4B5. Dlaczego nie chcesz oryginalnej 5biegowej? Jest o wiele mniej zabawy.
-
Problem z światłem stop w AVANT
Wyczyść jakimś preparatem do styków gniazdo i przeglądnij przewody czy nie są gdzieś przetarte.
-
Przekładka z 4-biegowej ASB na 5-biegową ASB TipTronic
Na pewno są tacy co by to zrobili, lecz finansowo sprawa jest kompletnie nie warta zachodu.
-
Audi (R)S4 Limo by Savo
Ślina mi cieknie po przeglądnięciu całego tematu i jak to będzie finalnie wyglądać
-
Jaka skrzynia manualna do 2.8 Q ? , która wytrzyma duże obciążenia w przyszłości .
Czy w przypadku wymiany na manual trzeba wymieniać jeszcze dodatkowo torsen? Czy manual pasuje plug&play?
-
Wymiana skrzyni automatycznej na manualną - instrukcja
Mam pytanie co do półosi, czy wystarczy wymienić przeguby wewnętrzne czy całe półosie? Pacjent 2.8 AMX 30v oraz do tego ma dojść manual 5biegowy kod DWM. Mam pytanie co do półosi, czy wystarczy wymienić przeguby wewnętrzne czy całe półosie? Pacjent 2.8 AMX 30v oraz do tego ma dojść manual 5biegowy kod DWM.