Treść opublikowana przez Patrykjagoda
-
Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 km/h w Audi A4 B8
Jakby miał ktoś dojście dobre to kompletu z nakretkami i tulejami byłbym wdzięczny pilna sprawa potrzebne jak najszybciej
-
Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 km/h w Audi A4 B8
W sumie wystarczy tuleje. A czy każdy wahacz podejdzie z różnym nr części? Tzn wersja 75mm m14. Nie ważne jaki nr byle takie parametry miał tak?
-
Kontrolki FIS
Już wszystko jasne co to tylko co może być przyczyną? Świeciła kontrolka od wyłącznik zapłonu Wychodzi na to że coś było nie tak ze stacyjka. Ale co by mogło być
-
Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 km/h w Audi A4 B8
Mam pytanie w kwestii wymiany wahaczy banan z 65mm m12 na 75mm m14. Czy można byłoby też zrobić tak że kupić wahacz 75mm m14 i poprostu nie ruszając tulejki tylko przytoczyć i nagwintowac na m12 sworzeń
-
Kontrolki FIS
Witam potrzebuje spis i możliwy opis komunikatów tzn kontrolek na wyświetlaczu FIS. Ostatnio jadąc wyskoczył mi klucz ze strzaklka do góry coś takiego ale zgasło potem znów i jak zgasilem już potem nie dziś już nic nie pokazało
-
3.2fsi cala
Dźwięk powodu pompa paliwa:) A teraz mam problem z dolnymi obrotami tzn od 1000 do 2000obr w tych zakresach szarpie tzn jak chce przyspieszać mam np 1200obr wcisne to szarpniecie jest i idzie albo idzie szarpnie przy 1800obr i już ok a powyżej 2500tys już nic się nie dzieje górny zakres idzie elegancko
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Do 3.2fsi cala który z tych trzech? 0w40 xmax 5w40 lm sht 0w40 valvoline synthpower?
-
Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2007-2012
Hej mam 3.2fsi z servotronic radio concert bez przycisków i bez menu ads. Z tego co wyczytałem fabrycznie jest ustawione na auto. Chciałbym załączyć w tryb dynamic servotronic i silnik. Bo zawieszenie itp mam bez opcji zmiany. Mam kabel vcds i nie zależy mi na tym żebym miał do wyboru opcje koło lewarka bo dużo roboty. Czy idzie zmienić żeby jeździć cały czas na dynamic po każdym uruchomieniu? Po wyłączeniu akumulatora też żeby tak było. Samym kablem to zrobię?
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Będę wymieniał olej i teraz który wybrać. Użytkowany we Francji w zimie będzie. Dwa do wyboru. 0w40 xmax czy 5w40 liqui moly sht?
-
Czyszczenie układu paliwa fsi tfsi
Hej. Chciałbym trochę wyczyścić układ paliwa w silniku 3.2fsi. Jako że jest wtrysk bezpośredni wiem że jest nagar w dolocie. Czy w komorze spalania też będzie nagar? I czy jakbym dodał do paliwa środek do czyszczenia wtrysków liqui moly coś to da wtryskom i komorze? Mam objawy że czasem mi szarpie w okolicy 2.5tys czasem 1.8tys obrotów jak mu wcisne powoli gwałtownie jest mniej odczuwalne
-
3.2fsi cala
Tak wychodzi ze to norma rozkrecilem pompe wysokiego ciśnienia wcześniej lewa strona się tlukla bardziej teraz po złożeniu prawa strona:) więc to wtryski mają taką głośna pracę i ten typ tak chyba ma:) Ale zmienię olej na liqui moly 5w40 synthoil high tech tylko ile wchodzi? 6.2l?
-
Czyszczenie nagaru FSI TFSI TDI
Jak tam sytuacja wygląda w 3.2fsi? Po 100tys mogę się spodziewać nagaru? Czy dolot w 3.2fsi ma klapki w dolocie? Dużo by rozebrać dolot?
-
Czyszczenie dolotu zaworów fsi
Hej czy jest na Podkarpaciu jakiś zakład co czyści dolot i zawory maszynowo? Ewentualnie może być inaczej ale dobrze żeby syf zlikwidować i nie poleciał do cylindra:) może ktoś zna kogoś i ceny. Silnik 3.2fsi
-
Audi A4 B8 3.2fsi quattro sedan by Jago
Oby silnik się spisał i nie było problemów:) ale już słychać coś w nim:/ narazie nie ukończone wszystko żeby się chwalić 18 starcza bo samochód będzie we Francji użytkowany:) w Polsce jedynie wakacje miesiąc:)
-
3.2fsi cala
Hej. Co to może być. Słychać tylko po stronie głowicy lewej pasażera pyk pyk jak na filmiku i tak samo jak na filmie drży przewód po lewej stronie. Dodam ze prawa głowica dużo cichsza. Łańcucha rozrządu nie słuchać i nie ma błędów. https://m.youtube.com/watch?v=gOekWfoDMjM Strasznie mnie dziwiło czemu wężykiem od zwrotnego paliwa telepie i się tłucze coś. Możliwe jest ze to szklanka pompy wysokiego ciśnienia tak hałasuje? Bo mam przerwę też w okolice 2.5tys obrotów ale żadnego błędu nie ma. Czy hałas puk puk i drgania przewodu mogą świadczyć o szklance?
-
Audi A4 B8 3.2fsi quattro sedan by Jago
Lubie moc i quattro:) miałem wcześniej Vectra B 3.2v6:) więc narazie na słabsze się nie przesiade:) a cenowo dalej po włożeniu w niego roboty i części mniej niż rynkowa cena nie wiele wychodzi mniej:) kilka tys może Felgi 18cali już na samochodzie:) 8cala et35 nawet to pasuje:)
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Hej mam na imię Patryk. Od nie dawna stałem się posiadaczem a4 b8 3.2fsi:) pozdrowienia dla Wszystkich maniaków:)
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Xmax 0w40 z danych ma słabe lepkości w temp 100stopni i 150stopni. Lepsze ma już 5w40 xcess:) ciężka sprawa z tymi olejami.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
A4 b8 3.2fsi cala jaki olej najlepiej? Żeby był bdb bo miałem motul xcess w poprzednim aucie i z rana przez sekundę dwie było słychać szklanki a na oleju gm już nie. Więc motul ma minusy
-
Audi A4 B8 3.2fsi quattro sedan by Jago
Witam zakupiłem sobie A4 B8 z roku 2008 modelowy 2009. Wersja sedan 3.2fsi CALA manual quattro. Aktualnie jest poprawiane bo zakupione z Austrii po lekkiej kolizji:) ale lepiej świadomie wiedzieć co się kupiło:) Aktualne foto z prac Plany Wkrótce Felgi 18 cali Wiercone tarcze tył przód Blenda szyby tylnej Dokładka zderzaka tył lewa prawa strona Do zastanowienia Grill przedni na czarno lub Carbon Ramki wokół szyb na czarno lub Carbon Modyfikacja dyfuzora tylnej ala sline Przyciemnic tylne szyby
-
Dokładka zderzaka tylnego sedan
Skąd takie boczne dokładki można dostać? Jest na ebay.pl ale z włókna szklanego niestety. Ale i tak zamówiłem zobaczymy jak na żywo wygląda:)
-
Wymiana listew na czarne w sedanie
Ja mam chromy ale chcę na czarno i może ktoś wie jak to ściągnąć?
-
Rozrząd 3.2Fsi silnik CALA schemat
Proszę również email [email protected]
-
Wady i zalety Audi A4 B8 3.2FSI V6
Mam pytanie czy sam sprawdzałeś rozrząd? Czy przez mechanika serwis? Ile taka usługa? Dużo roboty by sprawdzić?
-
Wady i zalety Audi A4 B8 3.2FSI V6
Strasznie mało się idzie dowiedzieć coś o 3.2fsi