Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Arek8888

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Arek8888

  1. Prawdopodobnie turbina przeładowuje i stąd odcinka. Nie jest to zdrowe ani dla samej turbosprężarki, ani dla IC, ani kolektora dolotowego. Co prawda dużych szkód nie wyrządza, i można tak jeździć, ale do czasu. Z własnego doświadczenia wiem, że ten problem z czasem się pogłębi i będzie coraz gorzej.
  2. Moja siostra ma na swoim aucie zamontowaną plastikową owiewkę na masce i to jak najbardziej spisuje się dobrze. Tylko że nigdzie nie znalazłem takiej owiewki do Audi
  3. Wszystko fajnie i spoko, tylko mnie zastanawia co dzieje się pod taką osłoną po deszczu lub w zimę. Cały kurz i piasek z maski będzie spływał pod tą osłonę i gromadził się, w krótkim czasie powodując zarysowania lakieru. To tylko moje przypuszczenia, nie żebym mówił z doświadczenia.
  4. Skrzynia biegów nie jest hermetycznie zamknięta i z biegiem lat naturalnym jest, że oleju ubywa. Ja w swojej Audi po zakupie sprawdziłem poziom i musiałem dolać bagatela litr oleju. Czyli prawie połowę tego ile wchodzi. Gdyby ten nowy dolany olej powodował jej rozszczelnienie, to pewnie nawet taka dolewka byłaby szkodliwa. Mój ojciec w swoim starym przedpotopowym samochodzie wymienia olej w skrzyni co 3 lata i skrzynia śmiga już 27 rok bez problemu. Można podejrzewać, że w Audi też nie zaszkodzi
  5. Arek8888 odpowiedział(a) na czachapll temat w Audi A4 B6
    Ja swoje B5 niedawno poprowadziłem do detailera na One Stepa. Stwierdził, że na całym samochodzie jest w okolicach 140, a na ościeżach do 90, szpachli nie uświadczył. Ponad to powiedział, że lakier jest bardzo twardy i ledwo go spolerował.
  6. Spoko, a czy 2 litry wystarczą na wypłukanie + wymianę?
  7. Sam nie robiłem, bo pod blokiem ciężko to zrobić, a i do roboty się spieszyłem. Płyn był wymieniany rok temu, ale i tak wymienię w tym tygodniu i zrobię płukankę.
  8. Problem rozwiązany. Ciekło na podkładce. Po wymianie nie cieknie
  9. Z własnego doświadczenia zdecydowanie polecam wymianę oleju w skrzyni biegów. Raz, że poprawia się jej praca, dwa że po wymianie ma się spokojne sumienie.
  10. A jak długo jeździsz tym autem? Ja jeżdżę rok i przyznam się bez bicia, że jeszcze pół roku temu nie słyszałem nawet połowy tych dźwięków, które słyszę dzisiaj. Jako "nowe" było bardziej wyciszone niż dziś, nic nie stukało itp, ale po czasie ucho się wyrobiło i słyszę teraz każde puknięcie
  11. No to w takim razie odłożę kasę i tak zrobię
  12. Przyznam, że trochę dałeś mi do myślenia. Na pewno jest rdza pod tymi listwami i na pewno jest na wszystkich drzwiach. Dlatego zrobienie u lakiernika tylko jednych drzwi to trochę bez sensu, bo to tylko jedna czwarta sukcesu. A czy Twoim zdaniem zrobienie wszystkich drzwi (pod listwami) u lakiernika wyrobi się w 1000 zł?
  13. Dokładnie, najbardziej zależy mi na tym aby rdza dalej nie szła. Dzięki za wyjaśnienie, teraz wiem jakie preparaty stosować. A czy zamiast druciakiem mogę zeszlifować rdzę kamieniem szlifierskim? Wydaje mi się, że to będzie bardziej poręczne, ale nie wiem czy zda egzamin.
  14. Witam. Moja B5 posiada na spodzie drzwi (przy listwie) spory kawałek rdzy. Na szczęście dziury nie ma. Proszę bardziej doświadczonych w tym temacie o poradę w jaki sposób to usunąć i zabezpieczyć. Wrzucam zdjęcie jak to wygląda:
  15. No właśnie jutro będę kontaktował się z mechanikiem w tej sprawie, dzięki za rady.
  16. Ja do zbiornika chyba bym nic nie wrzucał
  17. Ja również potwierdzam. Wyłożyłem podłogę bagażnika matami wygłuszającymi i trochę tłumi ten hałas. Zauważyłem ponad to, że jak utrzymuję w zbiorniku wysoki stan paliwa (ponad dwie trzecie zbiornika) to mniej się chlupocze, więc często tankuję ;D
  18. Mi to właśnie wygląda jakby ciekło spod którejś podkładki. Wrzucam zdjęcie jak to wygląda:
  19. Racja, nie będę go zalewał. A powiedzcie mi, co tam najprawdopodobniej mogło ulec uszkodzeniu? Przewód kapie na połączeniu z maglownicą (ta metalowa część przewodu jest mokra). Czy on mógł przerdzewieć, czy siadła jakaś uszczelka, czy może jeszcze coś innego? i czy dużo jest roboty z wymianą tego przewodu?
  20. A jeśli wlanie płynu z uszczelniaczem to bardzo zły pomysł, to tego nie zrobię. Mocno nie cieknie, raptem spadnie w ciągu dnia kilka kropli, więc myślałem, że taki niewielki wyciek da się doraźnie uszczelnić. Tak jak mówiłem - w przyszłym tygodniu zaprowadzę auto do warsztatu na naprawę wycieku i wymienię płyn. Nie będę na tym uszczelniaczu jeździł
  21. A jakiego stanu nie wolno przekraczać?
  22. Arek8888 odpowiedział(a) na Damian Miśtak temat w 1.9TDI
    Ja jeszcze tego nie robiłem, tak jak powiedziałem - w moim przypadku na razie pomaga strzykawka. Kwota 300 zł to za całość (demontaż + czyszczenie + montaż), z czego 200 zł to czyszczenie w zakładzie, a do 100 zł to robota mego mechanika. Ale on bierze po bożemu, dlatego taka niska kwota.
  23. Kolega ma na myśli cztery pierścienie, czyli znaczek Audi
  24. Witam. Cieknie mi przewód prowadzący od zbiorniczka do maglownicy. Dopiero w przyszłym tygodniu będę mógł zaprowadzić auto do warsztatu na naprawę, więc na te kilka dni chciałbym wlać płyn do wspomagania z uszczelniaczem. Mam pytanie, czy za pomocą strzykawki mogę wyssać cały płyn ze zbiorniczka bez obaw, że układ się zapowietrzy?
  25. Arek8888 odpowiedział(a) na Damian Miśtak temat w 1.9TDI
    Mam identyczny problem, z takim samym silnikiem. Jest to klasyczne przeładowanie i tryb awaryjny spowodowany zapieczoną zmienną geometrią. Jest o tym bardzo dużo tematów na forum. Proponuję Tobie zrobić taki domowy test: podpiąć strzykawkę z wężykiem (strzykawka minimum 100ml) do króćca gruszki turbo i próbować strzykawką zasysać sztangę. Jeśli sztanga będzie ciężko chodziła lub się zacinała to masz bardzo duże prawdopodobieństwo, że turbo trzeba przeczyścić. Przy okazji ta strzykawka to może być niezły (ale doraźny) sposób na rozruszanie kierownic (w moim przypadku pomaga na jakiś czas). Mój mechanik powiedział, że on może wyjąć turbo i je później założyć, ale na czyszczenie odda do zakładu który to robi i daje gwarancję. Koszt za całość około 200-300 zł.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.