Treść opublikowana przez Arek8888
-
[B6 AVF/AWX] Przeładowywanie a żywotność turbiny
Prawdopodobnie turbina przeładowuje i stąd odcinka. Nie jest to zdrowe ani dla samej turbosprężarki, ani dla IC, ani kolektora dolotowego. Co prawda dużych szkód nie wyrządza, i można tak jeździć, ale do czasu. Z własnego doświadczenia wiem, że ten problem z czasem się pogłębi i będzie coraz gorzej.
-
Osłona maski
Moja siostra ma na swoim aucie zamontowaną plastikową owiewkę na masce i to jak najbardziej spisuje się dobrze. Tylko że nigdzie nie znalazłem takiej owiewki do Audi
-
Osłona maski
Wszystko fajnie i spoko, tylko mnie zastanawia co dzieje się pod taką osłoną po deszczu lub w zimę. Cały kurz i piasek z maski będzie spływał pod tą osłonę i gromadził się, w krótkim czasie powodując zarysowania lakieru. To tylko moje przypuszczenia, nie żebym mówił z doświadczenia.
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów
Skrzynia biegów nie jest hermetycznie zamknięta i z biegiem lat naturalnym jest, że oleju ubywa. Ja w swojej Audi po zakupie sprawdziłem poziom i musiałem dolać bagatela litr oleju. Czyli prawie połowę tego ile wchodzi. Gdyby ten nowy dolany olej powodował jej rozszczelnienie, to pewnie nawet taka dolewka byłaby szkodliwa. Mój ojciec w swoim starym przedpotopowym samochodzie wymienia olej w skrzyni co 3 lata i skrzynia śmiga już 27 rok bez problemu. Można podejrzewać, że w Audi też nie zaszkodzi
-
Grubość lakieru...
Ja swoje B5 niedawno poprowadziłem do detailera na One Stepa. Stwierdził, że na całym samochodzie jest w okolicach 140, a na ościeżach do 90, szpachli nie uświadczył. Ponad to powiedział, że lakier jest bardzo twardy i ledwo go spolerował.
-
[A4 B5] Wypompownie płynu ze zbiorniczka wspomagania
Spoko, a czy 2 litry wystarczą na wypłukanie + wymianę?
-
[A4 B5] Wypompownie płynu ze zbiorniczka wspomagania
Sam nie robiłem, bo pod blokiem ciężko to zrobić, a i do roboty się spieszyłem. Płyn był wymieniany rok temu, ale i tak wymienię w tym tygodniu i zrobię płukankę.
-
[A4 B5] Wypompownie płynu ze zbiorniczka wspomagania
Problem rozwiązany. Ciekło na podkładce. Po wymianie nie cieknie
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów
Z własnego doświadczenia zdecydowanie polecam wymianę oleju w skrzyni biegów. Raz, że poprawia się jej praca, dwa że po wymianie ma się spokojne sumienie.
-
[B6 ALL] Uszkodzone przegrody w zbiorniku paliwa czy to możliwe ?
A jak długo jeździsz tym autem? Ja jeżdżę rok i przyznam się bez bicia, że jeszcze pół roku temu nie słyszałem nawet połowy tych dźwięków, które słyszę dzisiaj. Jako "nowe" było bardziej wyciszone niż dziś, nic nie stukało itp, ale po czasie ucho się wyrobiło i słyszę teraz każde puknięcie
-
[A4 B5] Jak poradzić sobie z tą rdzą?
No to w takim razie odłożę kasę i tak zrobię
-
[A4 B5] Jak poradzić sobie z tą rdzą?
Przyznam, że trochę dałeś mi do myślenia. Na pewno jest rdza pod tymi listwami i na pewno jest na wszystkich drzwiach. Dlatego zrobienie u lakiernika tylko jednych drzwi to trochę bez sensu, bo to tylko jedna czwarta sukcesu. A czy Twoim zdaniem zrobienie wszystkich drzwi (pod listwami) u lakiernika wyrobi się w 1000 zł?
-
[A4 B5] Jak poradzić sobie z tą rdzą?
Dokładnie, najbardziej zależy mi na tym aby rdza dalej nie szła. Dzięki za wyjaśnienie, teraz wiem jakie preparaty stosować. A czy zamiast druciakiem mogę zeszlifować rdzę kamieniem szlifierskim? Wydaje mi się, że to będzie bardziej poręczne, ale nie wiem czy zda egzamin.
-
[A4 B5] Jak poradzić sobie z tą rdzą?
Witam. Moja B5 posiada na spodzie drzwi (przy listwie) spory kawałek rdzy. Na szczęście dziury nie ma. Proszę bardziej doświadczonych w tym temacie o poradę w jaki sposób to usunąć i zabezpieczyć. Wrzucam zdjęcie jak to wygląda:
-
[A4 B5] Wypompownie płynu ze zbiorniczka wspomagania
No właśnie jutro będę kontaktował się z mechanikiem w tej sprawie, dzięki za rady.
-
[B6 ALL] Uszkodzone przegrody w zbiorniku paliwa czy to możliwe ?
Ja do zbiornika chyba bym nic nie wrzucał
-
[B6 ALL] Uszkodzone przegrody w zbiorniku paliwa czy to możliwe ?
Ja również potwierdzam. Wyłożyłem podłogę bagażnika matami wygłuszającymi i trochę tłumi ten hałas. Zauważyłem ponad to, że jak utrzymuję w zbiorniku wysoki stan paliwa (ponad dwie trzecie zbiornika) to mniej się chlupocze, więc często tankuję ;D
-
[A4 B5] Wypompownie płynu ze zbiorniczka wspomagania
-
[A4 B5] Wypompownie płynu ze zbiorniczka wspomagania
Racja, nie będę go zalewał. A powiedzcie mi, co tam najprawdopodobniej mogło ulec uszkodzeniu? Przewód kapie na połączeniu z maglownicą (ta metalowa część przewodu jest mokra). Czy on mógł przerdzewieć, czy siadła jakaś uszczelka, czy może jeszcze coś innego? i czy dużo jest roboty z wymianą tego przewodu?
-
[A4 B5] Wypompownie płynu ze zbiorniczka wspomagania
A jeśli wlanie płynu z uszczelniaczem to bardzo zły pomysł, to tego nie zrobię. Mocno nie cieknie, raptem spadnie w ciągu dnia kilka kropli, więc myślałem, że taki niewielki wyciek da się doraźnie uszczelnić. Tak jak mówiłem - w przyszłym tygodniu zaprowadzę auto do warsztatu na naprawę wycieku i wymienię płyn. Nie będę na tym uszczelniaczu jeździł
-
[A4 B5] Wypompownie płynu ze zbiorniczka wspomagania
A jakiego stanu nie wolno przekraczać?
-
Brak mocy
Ja jeszcze tego nie robiłem, tak jak powiedziałem - w moim przypadku na razie pomaga strzykawka. Kwota 300 zł to za całość (demontaż + czyszczenie + montaż), z czego 200 zł to czyszczenie w zakładzie, a do 100 zł to robota mego mechanika. Ale on bierze po bożemu, dlatego taka niska kwota.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Kolega ma na myśli cztery pierścienie, czyli znaczek Audi
-
[A4 B5] Wypompownie płynu ze zbiorniczka wspomagania
Witam. Cieknie mi przewód prowadzący od zbiorniczka do maglownicy. Dopiero w przyszłym tygodniu będę mógł zaprowadzić auto do warsztatu na naprawę, więc na te kilka dni chciałbym wlać płyn do wspomagania z uszczelniaczem. Mam pytanie, czy za pomocą strzykawki mogę wyssać cały płyn ze zbiorniczka bez obaw, że układ się zapowietrzy?
-
Brak mocy
Mam identyczny problem, z takim samym silnikiem. Jest to klasyczne przeładowanie i tryb awaryjny spowodowany zapieczoną zmienną geometrią. Jest o tym bardzo dużo tematów na forum. Proponuję Tobie zrobić taki domowy test: podpiąć strzykawkę z wężykiem (strzykawka minimum 100ml) do króćca gruszki turbo i próbować strzykawką zasysać sztangę. Jeśli sztanga będzie ciężko chodziła lub się zacinała to masz bardzo duże prawdopodobieństwo, że turbo trzeba przeczyścić. Przy okazji ta strzykawka to może być niezły (ale doraźny) sposób na rozruszanie kierownic (w moim przypadku pomaga na jakiś czas). Mój mechanik powiedział, że on może wyjąć turbo i je później założyć, ale na czyszczenie odda do zakładu który to robi i daje gwarancję. Koszt za całość około 200-300 zł.