Treść opublikowana przez XXXXXXX
-
1.8T bex Quattro
To masz odpowiedź w pewnym sensie.. Zrób geometrie, wyważ koła - zobacz co się będzie działo - i zobacz czy opony są jeszcze dobre bo może już są podcięte i powodują wibracje - jeśli nie to to może być również zużyta podpora wału
-
Czujnik parkowania
1. może być jakaś usterka jeszcze w sterowniku PDC - może jest gdzieś przetarta wiązka, któryś z czujników jest zle podpięty / kostka nie siedzi, piny zaśniedziałe lub coś w tym stylu - kalibrować nie trzeba - w kodowaniu wybierasz tylko w jakim samochodzie jest to zamontowane (a3/a4/a6...) - najlepiej podłączyć VCDSa i sprawdzić jakie są błędy, ale jak wcześniej działało to zapewne kodowanie będzie OK 2. To kabel od czujnika temperatury zewnętrznej - jeżeli połamało ci się jego mocowanie - to można sobie poradzić "trytytką" - wystarczy zamocować go tak, aby o nic nie zahaczył i nie został wyrwany - montowany jest miedzy chłodnicą a zderzakiem 3. niestety - nie pomogę
-
Wzmacniacz Bose 3600
We wszystkich wzmacniaczach BOSE do A4 B5 sedan oraz A8 D2 pinout wygląda tak samo
-
System BOSE i wymiana głośników
W innym wątku dzisiaj o tym pisałem Sam u siebie dokładałem BOSE i miałem problem ze znalezieniem sprawnych głośników przednich i tylnych i różnie kombinowałem... wszelakie głośniki nie fabryczne które nie są 2 OHMowe pod wzmacniaczem BOSE grają jak kupa, kupiłem nawet 3 zestawy do B5 niby igły sprawne po 200-400zł, a musiałem odsyłać bo i tak zawsze jakiś głośnik charczał. Ale znalazłem rozwiązanie czytając różnorodne fora - i skompletowałem zestaw w następujący sposób: Głośniki przód z A8 D2 - 2002r (głośniki te są w obudowach - przez co podejrzewam że rzadziej były żyłowane i puszczane na full, bo łupią bez tej tuby całkiem nieźle - a są to te same głośniki co w B5) Głośniki tył drzwi z A4 B5 2000r - bo akurat tego pełno Głośniki tył półka z TT 2004r (w Audi TT w miarę świeży rocznik zrobi swoje, jak i to że sporo ludzi używało tego samochodu jako zabawkę to też raczej wyżyłowane nie są - też dokładnie te samo głośniki co w B5) Wzmacniacz z A8 D2 - okablowanie jest p&p z tym w A4 B5 sedan, a wzmacniacz jest minimalnie mocniejszy i lepiej wysterowany na przednie głośniki (takie mam wrażenie, bo miałem i ten z A4 B5 lift)
-
Problem z głośnikami
Polecam głośniki z Audi TT 8N w półkę (można dostać z roczników 03-04 w całkiem ładnym stanie a są identyczne jak w B5 sedan), a głośniki przednie w drzwi z Audi A8 D2 tylko wykręcić z subwoofera i przełożyć dystans ze starych głośników
-
Radio symphony I i zmieniarka audi a4b6
zakodowałeś w radiu vcdsem że jest podłączona zmieniarka??
-
[ALL B5] Dodatkowe osłony VR5 - montaż
Sorry że odgrzewam kotleta - ale mam pytanko: Czy ktoś już zakładał osłonę z VR5 zakrywającą pompę ABS do 2.7BiTurbo w S4 B5? Chciałbym sobie przykryć burdel koło pompy ABS i zbiorniczków wspomagania i spryskiwaczy , ale nie wiem czy rura dolotowa nie będzie przeszkadzać w jej założeniu ?
-
Chinski podłokietnik z allegro
jak dobrze się poszuka to się trafi ori za grosze... ja swój kupiłem za 40zł razem z przesyłką (czyli za ok. 25zl), z całymi zawiasami - trochę miłości - czyszczenie materiału i troszkę dressingu do plastików i jak nówka
-
Ori xenon
występuje, ale jest on delikatny, nie tak jak w nowszych modelach audi od skrajnych pozycji dol góra
-
Vag sprawdzanie
jak nie będziesz go cisnął, powinieneś machnąć ta odległość kiedyś 1.9 TDI AJM 115ps z 5b skrzynia ~1100km zrobiłem a prędkość na trasie była różna, a w przewadze 110-120km/h VCDS raczej ci nie obliczy spalania
-
Chip tuning Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Ja polecam Mirka z VAGTUNE z Obornik Śląskich - ponad 10 lat doświadczenia w chiptuningu, swojego czasu pracował w ECU Projekt i pisał tam wszystkie softy - na szczęście 1,5 roku temu poszedł na swoje
-
Rozładowuje akumulator
Coś ci prąd pobiera, sprawdź napięcie na odpalonym silniku... 13,8-14,5V jest ok, wszystko co poniżej wskazuje na problem z ładowaniem - a uszkodzony alternator może pobierać prąd na postoju, jak by było jakieś zwarcie w instalacji elektrycznej, zapewne VCDS wywali błąd
-
bose sedan
jam masz uchwyt z numerem zaczynającym się na 8D0 to na 100% jest do B5, uchwyt wygląda tak: a nie wiem teraz dokładnie jak był ten wzmacniacz zamocowany... ale 100% w półce
-
bose sedan
pod tylną półką, na dodatkowym metalowym stelażu szukaj innych boczków, rzeźbiąc będzie dziadostwo - na 100% znajdziesz jakieś ładne boczki, ostatnio gdzieś widziałem kpl. pod bose w całkiem dobrej kasie
-
Fis nie pokazuje spalonej żarówki
sorka, trochę się zamyśliłem - faktycznie - to co podałem jest do B5 - moj błąd
-
Fis nie pokazuje spalonej żarówki
NVM..
-
Demontaż gdiazda OBD2
Musisz zdemontować osłonę deski pod kierownicą - 3 sruby - 2 od dołu 1 za zaślepką od bezpieczników, zaopatrzyć się w mały płaski śrubokręt lub coś do podważania - wtyczka ma 3 cyple. z jednej strony 1 i po drugiej stronie 2, podważasz każdy po kolei + ewentualnie jak wadzi cypel wystający z półki pod kierownicą
-
Przeciekają okolice szyberdachu A4 B5
polej dużą ilością wody w okolicach miejsc gdzie przecieka... będziesz wiedział czy szyba, czy szyberdach...
-
Demontaż włącznika świateł
Przełączniki czasami się potrafią zablokować i zwykłej metodzie trzeba pomóc żeby nie połamać, jak nie idzie to nie targać na hamca tylko odkręcić 3 śrubki i ściągnąć osłone pod kierownicą i oczywiście wciskając przełącznik i przekręcić tak jak w instrukcji powyżej, popchnąć całość od tyłu aby całość wyszła
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Zamierzam przełożyć przednie hamulce na te z Q5 345mm, sporo osób zmienia właśnie na te zaciski, z tym że nie umię znaleść co potrzeba do ich swapu. Przeglądam ten wątek, no i niestety nic nie znalazłem - chyba że przeoczyłem (bo troszkę tych stron tu jest) Tak więc pytanie brzmi co potrzeba do swapu na takie zaciski z Q5? Zapewne osłony tarcz, ale jak z przewodami hamulcowymi zostają stare czy muszę jakieś dokupić?
-
prośba o pomoc z doborem żarnika do xenonów
Osramy 4800k swiecą na biało, wszystko powyżej 6000k swieci praktycznie na niebiesko - 4000-5000k to jest swiatło neutralne, czysto białe nie żółte, nie niebieskie... no i nikt nie będzie ci zarzucał że jeździsz na HIDach
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam serdecznie, jestem świeżo upieczonym posiadaczem A4 B6 1.8 Turbo BEX Mam nadzieję że uda mi się zaczerpnąć wiedzy na temat tego modelu, jak i podzielić się moimi spostrzeżeniami. Pozdrawiam