Treść opublikowana przez szalonyharry
-
[B7 BKE] Wymiana silnika na AVF/AWX
Właśnie dobrze by było dobasc silnik jeszcze w jakimś aucie, no ale z tego co widzę to może być ciężko. A jeszcze jedno pytanie co ze sprzęgłem? Czy z bke będzie dobre?
-
[B7 BKE] Wymiana silnika na AVF/AWX
Czyli nieopłacalne jest bawienie się z naprawa bke? Czyli dolot i Egr od bke musiał bym wsadzić, bo tam jest elektroniczy. Wiązka do pompek jak i elektronika powinna pasować? Tylko chipa zrobić. A jak bym to wszystko podłączył to idzie dojechać na takim sofcie? ?
-
[B7 BKE] Wymiana silnika na AVF/AWX
Witam ? mam pytanie do Was może coś doradzicie. Otóż mam silnik bke w którym już się kończy wałek, silnik chlipie 1l oleju na 10-13tys. Czasami zdążyło się też dolac płynu chłodniczego. Ogólnie silnik molowaty na niskich obrotach i nie kręci się powyzej 4. 5 tys. I co radzicie w tym wypadku, czy robić wałek, szklanki, uszczelnienie pd? Jeszcze może bym tym dolewaniem oleju się nie przejmował jak by auto odzyskało wigor ? czy może szukać silnik avf, awx? Założyć tylko dolot z egr od bke i zrobić chipa? Co sądzicie? I jak jest z miska olejowa, trzeba przekręcać od bke, i mocowanie poduszki przy pasie jest inne? Bo koszt części przy naprawie bke to 1500 plus robota, to za to idzie dopasc silniki avf ?
-
[B6 AWX] Przy porannej jeździe auto się dusi
Udało się rozwiązać problem?
-
[B6 AVF] Gaśnie przy zmianie biegu z 1 na 2 na wyższych przerywa przy zmianie
Udało się rozwiązać problem?
-
[B7 BRB] Problem z niedoładowaniem
A odczucia z jazdy?, między kolektorem wydechowy a turbo oryginalnie nie ma uszczelki, za to między turbo a katalizator już jest.
-
[B6 AWX] Grupa 011 - statyczny
Powiem Ci tak, niby turbo regenerowana osiąga ciśnienie, ale nie ma tej szybkości jak nówka, albo używana nieregenerowana, dwa lata prawie walczyłem z słabym dołem, i też się upieralem że turbo regenerowane to musi być dobre(poniekąd było to związane ze w poprzednim aucie też regenerowalem turbo i złożyli mi je super, ale to były czasy jak gerett dostarczał części zajmienne, ateraz niewiadomo co Ci wsadza) logi też wyglądały ok, a jednak zmiana na urzywke i jest owiele lepiej ?
-
[B6 AWX] Przy porannej jeździe auto się dusi
Powiem Ci tak, mam ten sam problem, albo to zbieg okoliczności albo wina jest w turbine. Bo po jej wymianie zaczęło mi się tak dziać, turbo zabardzo pompuje, więc szukam w ta stronę. No i wypatrzylem że mi się ciegno na gruszcze poluzowalo. Badam wakuometrem to przy 0.4 ciegno było już podciagniete na Maxa przy ograniczkiku, ustawiłem na 0. 55 czyli wydluzylem ciegno. Zimny silnik, start i wszystko było ok. Tylko temperatura była +8 stopni, w ostatnim czasie jak mi się to pojawiało to było - 2-6, więc, może to być jeszcze winny jakiś czujnik, może ciśnienia doładowania bo on chyba ma parę zadan i mierzy ciśnienie, temperaturę i dawkowanie paliwa. I zapewne auto ci dusi przy 2 tys obrotów i gaśnie, w logu dynamicznym w tym momencie turbo Ci przeladowywuje.
-
[B6 AWX] Grupa 011 - statyczny
Ja się też bawiłem z regulacjami, turbo było po regeneracji, mol, zero reakcji na gas. Powyżej 2 tys się zbierał ale dół tragedia. Wsadzilem urzywke i teraz chociaż jedzie od dołu. A co do tego parametru. Regenerowana turbina miała 980, urzywka ma 950 i zbiera się tak jak powinna.
-
[B6 AWX] Grupa 011 - statyczny
A masz jakiś problem np. Ze słabym dołem, turbo po regeneracji? Czy tylko tak dla własnej ciekawości? ?
-
[B6 AWX] Przy porannej jeździe auto się dusi
Kolego mam ten sam problem, identyczny ? dodam że jak auto zgaśnie to odpala bez żadnego problemu. Takie odczucie jak by wydech zapchana i dusi auto. Jak się minie ten moment duszenia to za kopci przez chwilę i już jest wszystko wpozatku. Informuj jak Ci się uda rozwiązać ten problem. Przeczytałem cały tamten wątek, czy to możliwe że zawory się podwieszaja? Dodam że zaczęło mi się to dziać jak zmieniłem turbo na urzywke od 130 km. Stare turbo regenerowana nie miało wg dołu, za to używane ciągnie fajnie. Sprubuj wydłużyć trochę sztangę. A co do tych zaworów to powiedzcie mi bo tam jest opcja wsadzić podladki, albo można wymienić sprężyny, a żeby je wymienić to trzeba głowice ściągać?.
-
[B6 TDI PD] Auto zgasło jak jechałem.
log dynamiczny 3 11 13 bez gasniecia , wszystko ok.
-
[B6 TDI PD] Auto zgasło jak jechałem.
Rozwiązał ktoś już ten problem? Jaka była przyczyna? Bo mam podobny problem. Jak uruchomię silnik i zaczynam jechać to już czuć na 1 że przy 2tys już go coś blokuje i dusi, wbijam 2 jak dodaje delikatnie gaz to auto jedzie przekroczy 2. 5 tys obrotów, zaczyna za sobą zostawiać chmurę dymu, coś się odtyka i auto już jeździ normalnie. A gdy dodam szybko gaz na 2 biegu to potrafi zgadnąć i niereaguje na wwciskanie pedału gazu, dusi się i gaśnie. Ale zapala potem od szczala. Problem występuje po dłuższej chwili czekania. Parę godzin. Podpiolem kompa, zero błędów, jakie zrobić logi? z ruszania na 1 biegu ,tez było ok, sprobuje jeszcze zrobic jak bedzie problem
-
[B6 TDI PD] Problemy z turbo, brak mocy
Kamil, podesłał byś linka jaki kupić kabel, bo kupiłem jeden, to łączy się z laptopem a z autem już nie, drugi się pożyczyłem to zaś łączy się z autem a z program go nie widzi. Zas dopiero 3 od kolegi łączy się z autem ale wywala praktycznie co chwilę. Przez co zrobienie log dynamicznego to ciężka sprawa. (zmieniałem wartość na 1 ale nic nie daje). Napisałem temu, bo jak by to był jakiś czujnik to chyba by swirowal cały czas, a tu raz zamuli, przykopci na czarno z rury nawet z 5 sekund coś się odetka i potem już jeździ, niekopci. Więc tak pomyślałem że ktoś miał już taki problem.
-
[B7 BKE] Ogromne Spalanie?
Mój bke też trochę pali w trasie powiedzmy z 6.5 bez wariowania, ale daje mu średnie koło 7. A w mieście też koło 10. Kiedyś udało mi się przy spokojnej jeździe, dziadkowej 4.8 chwycić, co w tym momencie jest niemożliwe.
-
[B6 TDI PD] Problemy z turbo, brak mocy
Panowie, niechce zakładać nowego tematu więc tu napisze. Mam taki problem że jak uruchomię auto nieważne czy stoi 10 min czy 10 godzin to przy 2 tys, plus minus auto dostaje takiego zamulacza, jak by czegoś brakowało, (raz mi nawet zgaslo) na 1, 2 biegu jak minę te obroty powiedzmy do 2.5 tys, z wydechu pójdzie dym i cos się odblokowuję i auto już jeździ normalnie. Dodam że przed każdym zgaszeniem schodze z obrotów, niebutuje tylko jadę spokojnie, potem chwilka i gasze. Czy to będzie wina w geometria (z miesiąc temu używane turbo wsadzalem, geometria luźno latala) czy kat zapchana?
-
[B7 BRB] Problem z niedoładowaniem
Jeśli turbina jest po regeneracji to niech sobie ją w d....wsadzą, 2 lata sie meczyłem ze słabym wstawaniem turbiny , mół na niskich obrotach, wsadziłem urzywaną , pierwsza lepsza i auto inaczej jezdzi, szybsze wstawanie , czuc ze zaczyna pompowac od 1.400 przy czym przy 1800-2000 ma juz maxa .A turbina regenerowana , fakt ze nie miała luzu , ale juz puszczała olej na wydech , Wiec według mnie albo turbo nowe albo uzywane nieregenerowane .
-
[B7 BKE] Brak mocy podczas ruszania.
Chyba wreszcie udało mi się rozwiazać problem słąbego dołu , borykałem sie z nim po regeneracji turbiny . A że sie trafiła od 130 kM (GT1749va) po pinądzach to wsadziłem . Auto odrzyło , spalanie zmalało testuje dalej co do turbiny po regeneracji to jak ją wyciagłem to już puszczała olej na wydech po 1.5 roku ... A tu logi do oceny . Logi dynamiczne dwa
-
[B7 BKE] Zmiana parametrów dawki rozruchowej.
sprawdz stan rozrusznika i akumlatora . Jak sąłbo pali na ciepłym a na zimnym od szczała to rozrusznik juz nie kreci tak jak powinien
-
[B7 BKE] Brak mocy podczas ruszania.
ooo , jakas odpowiedz jaki koszt takiego chipa ? I jeszcze takie pytanie dotyczące turbiny gt1749v , w starym korpusie ori zderzak jest wykręcony z 3mm , w tej co mam po regeneracji z 1mm , czy jest możliwe że żaluzje są za bardzo przymkniete ? i przez to jest słaby doł ?
-
[B6 AVF] Nie odpala
pompa w baku po przekreceniu stacyjki sie odzywa ? możesz odkręcić prxewód doprowadzajacy paliwo do filtra , niech ktos załączy stacyjke to zobaczysz czy dochodzi paliwo . Sprawdz kable od czyjnika położenia wału , może coś je przeżarło .
-
[B7 TDI PD] Problem z odpalaniem
mi jak auto niechciało zapalic na ciepłym to było to spowodowane rozrusznikiem, wymieniłem bendix automat 100zł i pali od szczała . warto byo by sprawdzic czujnik temperatur, wyprzezenie zapłonu ( -2 do 2 )
-
[B7 BKE] LOGI - brak mocy, duże spalanie
chyba mierzy z Ecu . Tak tez mam wysokie , kiedys spalanie 6.5 przy dziadkowej jezdzie 4.8 . teraz 8.5 przy spokojnej 7 , Dodam ze jak jest temperatura poniżej 10 stopni to auto owiele lepiej sie zbiera i czuc ze turbo załąncza sie 1.700-1800 , a jak temperatura leci +20 .C (temperatura zewnetrzna ) to sie zmienia na 2200 -2500 obr .
-
[B7 BKE] LOGI - brak mocy, duże spalanie
turbina nie pompuje -->za mała masa zasysanego powietrza-->dawka ograniczona do masy powietrza (ogranicznik dymienia) tylko w naszym przypadku masa zasysanego powietrza jest dobra nawet i wieksza a dawka jest cieta ...dlaczego??
-
[B7 BKE] LOGI - brak mocy, duże spalanie
Kolego mam ten sam silnik i ten sam problem i tez walcze z tym . Wykresy mamy identyczne , Niby turbo dmucha odpowiednio , co powinno sie przekladac na odpowiedni przepływ powietrza a mimo to dawka paliwa jest brana z limitera zadymienia . Mi już ręce opadają bo niewiem co jest grane. Dodam ze wymieniłem przepływke na pierburga nowa , nic niepomogło , podmiana z inna dobra też d*pa . N75 , akumulator powietrza podmienione tez nic , wezyki podcisnienia zmienione na dzień dobry tez zero efektu. vacum tez robi podcisnienie . szklanki całe , wałek rozrzadu nosi slady , ale nie takie jak na zdjeciach uszkodzonych , ze zjechane do zera . Egr wymieniony . intercoller tez . A auto jest mułowate na niskich obrotach . Może jakies pomysły dodasz , trzymam kciuki zebys rozwiazał problem i żebys sie nim podzielił