Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

szalonyharry

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez szalonyharry

  1. po czym stwierdzili że wtryski do wymiany?
  2. a ja mam takie pytanie , w BKE jest egr sterowany elektronicznie , w avf podciśnieniem , czy przy wymianie silnika nalezy zostawić egr sterowany elekronicznie czy przerabiać na podciśnienie ? ?
  3. Ja bym zaczął od podpięcia do komutera , sprawdził błedy , zrobił logi
  4. wymieniałem ostatnio ta uszczelke u siebie , wszystkie srubki dokreciłem na palce , zaczynajać od najmniejszych potem te większe chyba to sa m6 i m8 , potem z czuciem na przemian dociagnąłem . 10 i 20 nm to jest praktycznie nic Uszczelke załozyłem z erlinga przez poł od orginału . A przy wymianie jej samej nawet nie musisz węży sciagać
  5. też bym obstawił że wypaliło dziure w tłoku . To jest gdybanie , ale pieron wie jaki tam chip siedział . Albo wymiana P&P na silnik Bke albo na 130 AVF ( osobiście bym zmieniał na AVF) . Jechać do mechanika , jak nie chcesz ściagać głowicy to możesz sprawdzić kompresje .
  6. powycierałeś wszystko (olej paliwo) możliwe ze gdzieś pozostały po tym zabiegu i teraz się zlewają . Powycieraj i obserwuj . A to normalne że po tym niemogłeś zapalić auta , bo po prostu się zapowietrzyło wg masz teraz problem z uruchomieniem auta ?? czy pali od szczała ? Jak dokręcałeś srubki ? najpier mniejsze potem większe , z czuciem ?
  7. Jednak niemcy pomyśleli i zaspawali ten element .... i tak zamiast wymiany simmeringa który sie tam znajduje trzeba kupować nowe , chociaż chodzi mi opcja rozfrezowania tego w miejscach spawu , wymiany i cykniecie migomatem
  8. znajomy miał 2.5 tdi z nalotem 400tys , postanowił zmienic silnik na 1.9 130. Kupił anglika rozbitego ( d*pa cała skasowana ) , ale silnik jeszcze w aucie , można było zapalić sprawdzić . Wymienił , wgrał chipa na 150, reszte posprzedawał i se chwali a silnik brał chyba z passata . Osobiście tez bym zmieniał słupek . Był taki przypadek na forum. delikanty wyciek oleju z tyłu głowicy , planowany był szlif i nowa uszczelka , a potem okazało sie sie poszła generalka coś ponad 7 tys i to sam robił , bo warsztat by duzo wiecej krzyknął .
  9. WItam , da się jakoś uszczelnic ten element ? brud (olej) przedostaje sie na drugą strone ( więc pewnie nieszczelność ) .
  10. może połoś krzywa?? rozpędź sie do tej predkośći i wrzuć na luz , i sprawdz czy są dalej bicia ? Jeśli masz bicia powiedzmy w przedziale 80- 120 km /h ( niezaleznie od biegu) to włąśnie połoś , przegłuby wewnetrzne , albo zle wyważone koła . W moim wypadku ja miałem takie bicia , nasilały sie przy dodawaniu gazu w czasie jazdy winny był przegłub wewnetrzny lewy ( a dzwięki i biacia ewidentnie były wyczywalne z prawej strony ) . Możesz tez podnieść jedno koło do góry i je rozpedzić i sprawdzisz czy bije , z drugim tak samo . Mechanizm różnicowy radziała
  11. tez jestem ciekawy jak te logi wygladały
  12. jak uda Ci sie rozwiazać ten problem to pisz co i jak
  13. zeby ta rurka szczeliła to faktycznie albo sie musi kolektor wydechowy , kolektor ssacy , albo chłodniczka spalin ruszać , sprawdz czy sa dobrze zamontowane . A co do wymiany to szukaj uzywanych i najpier dokreć przy Egr a potem do chłodniczki Raczej nieradze wycinać tej harmonijki i wspawywać na sztywno bo ona poto właśnie tam jest
  14. tez niemogłem znależć nowej , kupiłem używkę jak narazie szczelna
  15. oki , wszystko sprawdzone , wyszło na to że przepływka padneła . Podnieniona na 100% sprawna , auto praktycznie jeżdzi tak samo jak na padnietej . Czyli jeździ ale ten dół dalej męczy . Z logów wynika że cały czas mapa jest brana z limitera zadymienia ( ma najniższą wartość , chociaż powinien być po środku) i teraz pytanie jeśli przepływka jest dobra to co może jeszcze zaniżać jego wartośći ? EGR ,zatkany katalizator? Dodam jeszcze że jak kupiłem auto to miałem dziurową chłodniczke spalin ( poprzedni właściciel połaczył weże ze sobą od chłodzenia , a chłodniczke zostawił ) Mnie ona zaś denerwowała i kupiłem używke szczelna . i teraz czy miało by to jakis wpływ że teraz do silnika trafiają zimniejsze spaliny a przedtem gorące? I czy jedyny sposób to jazda do tunera i wysłanie limitera zadymienia w kosmos?
  16. https://log.malonetuning.com/chart/246217#H8KLCADDmsKrTFwCA23CjU0Ow4IgEMKFw68yw6shAcKtehjDggJlQkkqNMODw5RUT2%2FCoUnDo8OCw6V7w5%2FDu8KxFh7DpXlPwplUw6TCssOMFVA7bMOmVDh9aMKTCMKRMsKxF8KCwp3DpBfCsSgpalV%2BTcKtwrF3w4YUSAUvwr7CkjTDs8KMw4ILw70jwrfCg8O4EMOUw7vCmAFOccKUfsKzJX%2FCgMOVaMOwwoRGw6PCgBfCvDoEw5NTfsKRUsOnKcO1VTM4w7cFIGbCmHPDkAAAAA%3D%3D oo tu sie udało . Tu jest taki podwójny log wykonany . A w grupie 3 exhaust gas actual mam cały czas 0 , wg mnie tam powinny byc wartosci podobne do kolumny wczesniej . Czy to nieświadczy czasem o uszkodzeniu przepływomierza ??
  17. filtry jak i olej zmieniane co roku 10-12 tys km . A na ta stronke też niedam rady dodać ;/ , kiedys chyba się z tymi logami bawiłem i tez niedałem rady więć temu te screeny i na wcześniejszym screenie na biegu jałowym jakies tam wartości przepływka pokazywała , niskie ale pokazywała
  18. jak dodaje na ta strone to pisze że tu nic nie ma ; / a i wyskoczył mi jeszcze taki bład 16485 PO 101-000 i w grupie 3 mam cały czas zero , przepływka ?
  19. znaczy ustaw sobie nawiew na HI na fula i słuchaj z zewnatrz czy coś sie tarasi , potem wyłacz i też posłuchaj . Mi tak właśnie sprzegiełko klimy tak sie odzywa( przy sciagnietym pasku ma luzy) , a że jeżdze cały czas na włączonym nawiewie to jest cisza , jak wyłacze to słychac włąśnie takie tyrkotanie .
  20. logi dynamiczne . troche ciezko było ale cos udało sie zrobić . No i drugie pytanie da się jakos zwiększyc ciśnienie turbiny na biegu jałowym ? ( skróciłem o jeden obrót sztange ale dalej jednakowo, czy np wykrecic o 1 obrot ogranicznik przy turbinie zeby zmniejszyc szczeline miedzy łopatami ? )
  21. Dokleje się do tematu bo dalej walcze z tym samym problemem choć jest ciut lepiej . Zacznę od pierwszej sprawy , Uszkodzona przepływka ?? (zrzut ekranu 15) i czy przez to mam zanizona wartość limitera dymu (zrzut 24 i 25 ) Chociaż niewywala mi błęda o jej uszkodzeniu . Ale za to mam takiego 16786 PO402-000 ukłąd recykulacji spalin , natężenie przepływu zaduże . i czy da sie zwiekszyć ciśnienie doładowania na biegu jałowym ? (zrzut ekranu 21) . spróbuje zrobić tez logi dynamiczne ale troche ciezko bo pogoda kiepska i jest ślisko ,
  22. sprzęgiełko klimy ? zagrzej auto , i porównaj jak silnik pracuje z załaczoną klimą a jak bez, albo zdejmij pasek i posprawdzaj wszystko
  23. uszczelnienie pd , ten sam silnik te same objawy , korekcje miałem coś ponad +2 . wymiana i jak ręką odjął
  24. z tylnej strony silnika i spływa w strone Egr , po bloku ( lewa strona silnika jak stoisz przodem do auta ) i brudzi tez rozrusznik? Tez mam te silnik bke i tez mam wyciek , wymieniałem usczelke pod pokrywa , dokrecałem tak jak trzeba , silikon w punktach przy wałku pod uszczelke , i dalej cos sie sączy , chociaż jak zakładałem uszczelke bez silikona to sie wiecej pociło . Jest też mozliwość że może się saczyc z pod uszczelki głowicy w tamtym miejscu czyli z tyłu paru osobom sie właśnie pociło ;/
  25. dmuchnąć w odme , ma byc drożna przy dmuchaniu i wciaganiu powietrza . ( korek odkreć )

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.