Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

szalonyharry

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez szalonyharry

  1. jest jeszcze opcja czyszcenia szlaufem i jakims preparatem, chyba od tego zaczne , jesli to by pomogło choc na chwile to bym miał 100% pewnosc ze nagrzewnica zapchana .
  2. termostat z firmy wahler , raczej napewno dobrze , tak jak stary. Dzis po jezdzie 200km , podjezdzam pod dom nawiewy na HI full, a leci zimne powietrze(węże od nagrzewnicy w podszybiu obydwa gorące ) , dodam ze z tym problemem walcze juz ponad rok , i temu wymienilem termostat ale nic nie pomogło . Przez lato to jest niepotrzebne , ale zima sie zbliza .
  3. Panowie I Panie , mam taki problem , gdy samochód jest zimny ( pierwsze uruchomienie ) ustawiam tam temerature 25 - H1, po chwili zaczyna dmuchać ciepłe powietrze , ale gdy osiąga 90 C momentalnie z nawiewów leci zimne powietrze . Co może byc przyczyną ? Jak by nagrzewnica była zapchana to by chyba wg ciepłe powietrze nie leciało? termostat wymieniony , pompa wody nowa , dwa węze ciepłe , jeden gorący . CZy to może swiruje klimatronick, zle ustawia klapy ???
  4. Jestem po wymianie stabilizatorów , nieudało mi sie upolować od rs4 ale wsadziłem o s4, przy obnizonym zawieszeniu -30 i amorkach monroy jest bajka d*pa juz nie lata jak na drążku 16 mm Polecam ten zabieg .
  5. pochylenie naszych silników sprzyja właśnie takiemu wyciekowi . Długo walczyłem z wyciekami , cały blok silnika miałem z oleju od strony kolektora . na początku wymieniłem uszczelkę pod pokrywą , zero poprawy(może temu ze założyłęm nieorginalną ) potem uszczelkę na kolektorze ssącym , dalej wyciek . Aż się pewnego dnia wkurzyłem i załozyłem starą uszczelkę pod pokrywę w rogi przy wałku dałem masę uszczelniającom i przesmarowałem delikatnie cały brzeg głowicy od strony kolektora ( wiem ze niepowinno sie tak robić ale juz ręce mi opadały ) no i przestało mi cieknąć z pod pokrywy . Za to po jakimś czasie znow sie pokazał olej przy kolektorze wydechowym , pierwsze przypuszczenie że uszczelka pod glowicą , ale zacząłem od najtańszego sposobu i wymieniłem uszczelke pod pompom vacum , jak reką odjął . Dodam że z EGR tez lubi cieknąć
  6. kluczem oczkowym wygiętym , ale moze przeszkadzać przewód od oleju , można go odkręcić z dwóch stron i za silnikiem i go troche odsunąć , ale uwaga przy turbinie lubi sie ukręcać . Możesz zlać wd 40 i delikatnię obręcać raz w prawo raz w lewo , tak żeby nie ukręcic .
  7. co do sprezyn -30 to jest całkiem spoko , sam załozyłem w sedanie eibachy i jest niezanisko niezawysoko Kąty pochylenia koła sa w normie wieć opon nie będzie ścinać , -50 to przesada bo wszystko zbierasz (testowane) , ja dołozyłem do tego jeszcze nowe amorki dedykowane pod zawieszenie 1be/1bv chociaz niektorzy na 1ba jeżdzą . A co do grila to sam sie zastanawiam czy wsadzić sline czy gril i dokłądke .
  8. Witam , chciał bym przyciemnic tylną szybe w sedanie i teraz czy moge ją przyciemnic całą czy muszę wyciąć miejsce gdzie jest swiatło stopu? Chodzi mi o legalność czy jest dozwolone przyciemnienie całej szyby a za nią 3 cie swiatło stopu ?
  9. Jak sprawdzić czy MAP sensor jest dobry? czy w grupie 11 aktualne cisnienie , jest mierzone przez ten czujnik?
  10. sprobuj uruchamiac auto na swiatłach postojowych . W moim przypadku jak auto niechciało palić na ciepłym zaraz po zgaszeniu winny był rozrusznik , (100 zł koszt wymiany automatu i bendixa )
  11. albo pierscionki , ale to juz musiało być nabite miliony , ale dokładnie tak jak mowił kamil odkreć wydech za turbo i zobacz czy nie ma oleju . Mi jak turbo padało to też diametralnie zwiekszyło sie spalanie oleju . poranny rozruch dym na niebiesko przez okoo minute az sie wypaliło , no i potem przy ruszaniu tez lubiało puścic na niebiesko . A jesli wszystko bedzie jak na te lata auta wporzątku to dodam od siebie że olej też ma duże znaczenie . marka marce nierówna , na jednym oleju pali 1l a na innym 300ml . osobiście odradzam castrola a polecam motula
  12. Panowie , kuknijcie na tego pierwszego loga , w grupie 11 , 4 kanał (charge pressure control duty cycle) gdy wartosci nieprzekraczają 40% auto wyrywa do przodu i dawka jest czytana z (Torque Limitation) zaś w nastepnych logach drupa 11 , 4 kanał , gdy wartosci są od 60-80% auto nie jedzie i wartosc jest czytana z( Smoke Limitation ) i to było robione w jednym logu, auto na poczatku jechało a potem juz nie . . Może tu jest problem, ale czy to objawy uszkodzonego n75 czy słąbe podcisnienie ?
  13. Problem rozwiązany , po wymianie automatu i bendixa auto pali na gorącym . Obstawiam automat który gdy sie nagrzał (od temeratury silnika) się rozłańczał , na zimnym nie było problemu .
  14. Dla potomnych fotele i kanapa nieskładana z a6 c6 pasuje prawie że p&p do a4 b7 sedan , w fotelach przednich nalezy tylko przerobić wtyczki , mi jeszcze doszło przełożenie czujnika zajecia fotela ( miałem fotele z anglika ) Odpinamy z tyłu fotela poszycie i przepychamy do przodu przez luke miedzy oparciem a siedziskiem , podciagamy troche do przodu az sie pokaze gabka i czujnik . Odginamy metalowy drucik zeby wyciagnac cały czujnik . Potem można urzuć trytytki zamiast tego drucika przy składaniu . Przekładamy wiazke z prawego na lewy , z lewego na prawy . Ja sie posłużyłem swoją ze starych siedzen plus przełozyłem Czerwone pasy bezpieczeństwa , tak ze mi wyszło tylko przeróbka wtyczki od zajecia fotela . Co do tyłu . w oparciu tylko zwezamy uchwyty mocujace na dole z wymiaru 71 na 69 cm ( czyli tniemy je na poł ) i oparcie pasuje prawie ze jak orginał . Troche stelaż przy montażu bedzie przeszkadzał ale jak minie boczny plastki to juz fajnie leży . W siedzeniu odginamy uchwyty mocujace w kierunku oparcia z 1cm-1.5 cm beda po skosie ale wskocza w zatrzask . Przy montazu dopychamy do oparcia i wciskamy . Można jeszcze zdemontować plastki na podwójnym pasie zeby sie wmiare układały . I finito, tylko przeprać
  15. Panowie , przełozyłem wreszcie fotele z a6 c6 do a4 b7 wszystko oki , wtyczka od air bag to samo , kostke od pasów ( czarna ) wsadziłem swoją , ale mi została czerwona , sterowanie ledzwiami ( bez grzania i oswietlenia) i takie pytanie bo nie mam podciagnietej elektryki w podłodze , czy wystarczy tylko podciagnac do kierowcy i pasazera 2 kable plus i minus i powinno to działać ? i jaki bezpiecznik wsadzic na kablach od plusa 15 czy 30? ....................... Ten schemat bedzie ok ?
  16. Panowie szybkie pytanie wsadziłem do a4 b7 fotele a6 c6 . kostka od airbag ok , kostke ( czarna) od pasów wsadziłem swoją ( od a6 sie rozni ) i została mi tylko czerwona ( sama elektryka bez grzania i oswietlenia , tylko regulacja lędzwi ) to wystarczy do tej kostki podciagnąć 2 przewody plus i minus i na czerwonym wsadzic bezpiecznik? 15 czy 30? ....................... Ten schemat bedzie ok ?
  17. sztange na gruszcze skracałeś? Po ilu obrotach udało sie wyregulować ?
  18. czy moja pompa vacum działa poprawnie?? Pierwszy raz 3 razy nacisniety pedał hamulca , potem tylko raz . video-1556120613.mp4
  19. chyba wyklucze rozrusznik , fakt czasami może coś swirować ale problem chyba nie w tym . Obstawił bym że mi sie paliwo cofa albo elektronika . Bo jak podpompuje na pompce z baku paliwo to auto pali za 1 lub 2 razem ( ze 2 razy przekrece stacyjke bez pruby uruchamiania) . Na wiosne szykuje mi sie wymiana olejów filtrow wiec od tego zaczne . ale oczywiście do tego czasu do podepne komputer ? , a Kąt ustawiony na -1 , moge go sprobowac dac na 0 , może bedzie lepiej palic . jak auto stoi cała noc to od szczała, po dluzszej jezdzie jest problem , zgasze i probuje odrazu uruchomic to sie problemy zaczynaja .
  20. broki masz na swoich miejscach??
  21. dużo roboty z wyjeciem rozrusznika? wymienić sam bendiks czy może szukać używanego rozrusznika?
  22. Panowie pomocy , dał bym jakies logi ale obecnie niema mnie w domu a autko załeło mi świrować . Problem taki juz przed wyjazdem cięzko było autko zapalić tzn , rozrusznik zaczyną kręcić powiedzmy ze 1-1.5 obrota i go rozłańcza i słychac takie ( rozsprzeglenie koła zamachowego z rozrusznikiem , no i spadek obrotów rozrusznika) , Przy nastepnej próbie znów kreci 1-2 obroty , silnik zaczyna chytać , bębnix puszcza i silnik gaśnie .Przy następnej próbie zapalił . Potem zrobiłem 100km i zostawiłem auto na 3 godzinki i masakra . Takie same objawy , plus doszły takie że przy próbie uruchomienia rozrusznik nawet niezakręcił kołem zamachowym tylko odrazu go rozłańczało . Pomogł,o dopiero jak pare razu przekreciłęm stacyjka bez próby palenia( załąńczałem pompe w baku ) . ( auto stało na prostym parkingu) . No i powrót , 100km zrobiłem . Zgasiłem silnik , proba uruchomienia silnika no i podobne objawy , ale za 3 razem zapalił . No i potem tak za 3 godzinki z czystej ciekawości poszłem sprawdzić i auto od szczała zapaliło , no to sie przejechałem , zgasiłem , proba uruchomienia i cyk od szczała . ( sorry za te wypociny ale ciezko to opisać ) Co może byc przyczyną ? Rozrusznik ? uciekające paliwo ?? ( bo to się dzieje czy ciepły czy zimny , czy postuj 3h czy 2 sekundy )
  23. a jak zdecydowałeś sie na wymiane uszczelnien to auto działało prawidłowo ? Wymieniałes z powodu braku mocy , czy telepania motorem ? Bo jesli chodziło dobrze a po wymianie gożej to albo zle ustawione Pd , albo oringi sie ścieły na Pd przy zakłądaniu , albo tez raczej na pewno gniazda sie wyrobiły , ale można spróbowac założyć grubsze oringi na Pd . Ale jesli chodziło gożej przed to trzeba szukac ( ale jak leje wtrysk to to widać za aute ) . Napisałeś w poprzednim wątku że po wizycie u mechanika ? Może on coś spierdzielił ?? Może wyczyścił wtryski szczotką drucianą ? Pociesze Cie tym że mam taki sam problem a to tylko po wymianie turbiny chociaz z logów wychodzi że turbo ładnie pompuje . Możesz sprawdzić w jakim stanie jest katalizator czy nie jest zapchany i wymiary krzywek na wałku rozrządu ( tego jeszcze niesprawdziłęm )
  24. Jeśli chodzi o wyciek płynu chłodniczego to pewnie poszedł króciec wody .
  25. EGR poteguję dudnienie( jak sie otworzy) , akurat w moim BKE ,

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.