Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przemek.1997

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Przemek.1997

  1. Koledze chodzi o klapy w kolektorze dolotowym. Przy kolektorze masz taką gruszkę sterowaną podciśnieniem która steruje klapami w kolektorze zmieniając długość przepływu powietrza. Skoro twierdzisz że dźwięk dochodzi z kolektora to może coś tam się podziało z tymi klapami.
  2. Przemek.1997 odpowiedział(a) na S4lwia temat w 1.8
    Dokładnie jak kolega wyżej. Sam miałem ten sam problem, uszkodzony przepływomierz. Kupiłem używkę ori i niestety padnięty, tyle tylko że mogłem zwrócić i odzyskać kasę, nowe zamienniki ponoć zaraz siadają albo od razu błędnie wskazują dane, tym sposobem zabuliłem 400zł i kupiłem nowy oryginał ale nie żałuję ani grosza bo już parę lat i żadnego kłopotu. Chcesz ryzykować to kupuj, może akurat Ci się trafi
  3. Hydrauliczny jest każdy, z tym że w poliftach jest jeszcze z cewką i wtyczką i po tym poznasz. Zobacz pod maskę czy przy napinaczu masz wtyczkę z kablem czy nie. Jeśli bez wtyczki tańszy, z wtyczką droższy. Łańcuch bodajże jest taki sam.
  4. Siemka, miałem ten sam problem, skracałem wężyk ale nic to nie dało, dopiero kupiłem nowy wężyk i zbiorniczek i teraz problem z głowy, przynajmniej ten bo zaczęło się lać z tyłu silnika... hehe, ps też mam 1.8 APT
  5. Ty jesteś z moich okolic, gdzie oddawałeś auto?
  6. A oki, myślałem że gdzieś na budzie. U mnie dzisiaj sprawdzałem masę przy aku, wyczyściłem, zakręciłem i próba. Powłączałem wszystko co się da i napięcie na alternatorze 14,2V a na aku 13,2V, w dodatku plusowa klema na aku zaczęła się grzać no i oba kable plusowe (ten od aku do altka i od aku do kompa chyba) też były dobrze ciepłe w okolicy aku.
  7. SIemka, mam u siebie podobny problem, z tym że na aku jest ładowanie 13,2V na obciążeniu a na samym alternatorze 14,2V. Które kable wymieniałeś?
  8. Witam, miałem problem z przepływką u siebie, też poliftowy silnik 1.8 tylko kod APT. Wywalała błędy i przyspażała więcej problemów. Nie wiem czy da się coś z tym zrobić ale wg szkoda zachodu tylko wymieniać. Ja i tak kupiłem używkę i się przejechałem więc skończyło się na kupnie nowego przepływomierza.
  9. Co do membrany to jest tylko jedno wyjście: wymienić na nową. Idzie ją znaleźć na internecie, wystarczy trochę poszukać, ewentualnie na priv mógłbym pomóc w tej sprawie, natomiast z tym cięgnem też jest do ogarnięcia tylko trzeba ruszyć głową, pokombinować, na necie widziałem parę przykładów rozwiązań, ja użyłem blaszki i drucika.
  10. Co do gruszki to miałem identyczną sytuację ale da się to naprawić, odezwij się na priv
  11. Przemek.1997 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8
    Witam, pytanie czy robiłeś też pomiar w czasie jazdy? na luzie więcej Ci nie pokaże bo silnik nie potrzebuje takiej dawki. Ja miałem to samo, 3,6 g/s na jałowym a ok 50-60 g/s przy obciążeniu, auto paliło więcej, nie miało kopyta itp. Zanim weźmiesz się za przepływomierz sprawdź cały dolot pod względem szczelności bo wtedy też będzie zaniżał. U mnie było wszystko ok więc skończyło się na wymianie przepływki, teraz na jałowym ok 2,5 g/s a przy obciążeniu ok 100 g/s czyli tak jak powinno być (liczone ze wzoru 0,8*moc w KM). Od razu Ci doradzę że nie warto się pchać ani w używki ani w zamienniki. Przechodziłem przez to i skończyło się na nowym oryginale (koszt dość duży wg mnie ale przynajmniej teraz święty spokój i wszystko wróciło do normy.
  12. Przemek.1997 odpowiedział(a) na Mateusz 30 temat w 1.8
    Za pewne układ zapowietrzony. Odpowietrzałeś coś w ogóle?
  13. Z tego co wiem to ARG i APT to silniki poliftowe, sam mam APT, więc ARG powinno być w miarę to samo
  14. Przemek.1997 odpowiedział(a) na kenwood190 temat w 1.8
    Może z pod napinacza łańcucha rozrządu?
  15. Siemka, masz padniętą membranę że szukasz?
  16. Siemka, to zdemontowałeś już te klapki? Musisz się sam przekonać, ja też to przerabiałem i słyszałem różne opinie. U mnie była uwalona membrana jak i to cięgno ale postanowiłem jednak że zreanimuję te gruszkę a klapy zostawię w spokoju. Jak dotąd działa i nie narzekam
  17. Witam ponownie, dalej męczę się z tym dźwiękiem ale mam konkretne podejrzenia. Czy winowajcą może być właśnie ten katalizator? Miałem auto na kanale i jak uderzyłem w niego to coś w środku lata....
  18. Witam, ja wymieniłem tylko żarówkę na ,,rurkę,, led i świecą do tej pory Z allegro też już przerabiałem to i nie pasowały, za żarówki dałem nie całe 10 zł w motoryzacyjnym, wymiana też na pewno krótsza niż całej lampki a świecą bardzo dobrze
  19. Przemek.1997 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8
    Ja przez chwilę miałem to samo, sprawdź czy masz dobrze podpięte wężyki, z tego co pamiętam to u mnie to było tego przyczyną.
  20. Przemek.1997 odpowiedział(a) na bruski16 temat w 1.6
    Bardzo dobre świece, też pisałem na forum jakie świece i wgl, pytałem w sklepach i wszędzie mówili że te typowo przychodzą do tego auta. Z przyjemnością mogę je polecić.
  21. Przemek.1997 odpowiedział(a) na bruski16 temat w 1.6
    Ja mam 1.8 ale producent przewiduje ngk bkur6et-10. Mam je u siebie i bardzo sobie chwalę. Też mam czystą benzynę.
  22. Siemka, u mnie na jałowym wskazówka wykonuje bardzo malutkie ruchy, ledwie widać, na podpiętym vagu sztywno 840 RPM ale na klimatroniku przeskakuje non stop 780/840 właśnie. Wg mnie nie ma się czym przejmować
  23. Witam, i udało Ci się rozwiązać ten problem? Mam coś bardzo podobnego i nie wiem już co to może być, dodam że tuleje wymienione na belce, wymienione też amortyzatory, wszystko niby sprawdzane...
  24. Siemka, nie będę pisał tyle razy tego samego, wystarczy że lookniesz w ten temat: Wystarczy że znajdziesz tam mój post a widzę po fotce że masz to samo więc wg mnie będzie to przepływka, pozdro
  25. Siemka, ja miałem to samo, nie będę w każdym temacie opisywał tego samego, wystarczy przejrzeć niektóre tematy w których brałem udział i to opisywałem, powiem tylko tyle, auto paliło jak smok, obroty falowały coraz bardziej aż doszło do tego że bywało iż nie utrzymywał obrotów i gasł, dziura w mocy w zakresie 1,5-3k RPM itp. Czyściłem właśnie przepustnice, sprawdzałem cewkę, ciśnienia itp i nic. U mnie okazał się winny przepływomierz. Przekłamywał wartości i to sporo ale sprawę ułatwiło mi to że potem wyskakiwał mi błąd od przepływki na VAG-u jednak znam przypadki gdzie tego błędu nie było a wina i tak leżała po jego stronie. Polecam też przeglądnąć cały dolot pod względem szczelności dlatego że w razie nieszczelności przepływka będzie oszukiwać. Najlepiej sprawdzić właśnie dolot, a potem VAG i logi z przepływki. U mnie na padniętej na jałowym było ok 3,5-4 g/s a max przy ok 5k RPM tylko ~60 g/s. Po wymianie na nową ok 2,5 g/s na jałowym i ~100 g/s. Dodam też że właściwa wartość max dla tego silnika wynosi właśnie ok 100 g/s (liczone z wzoru 0,8*moc silnika)

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.