Treść opublikowana przez Przemek.1997
-
stukanie w z okolic przepustnicy i kolektora ssącego
Koledze chodzi o klapy w kolektorze dolotowym. Przy kolektorze masz taką gruszkę sterowaną podciśnieniem która steruje klapami w kolektorze zmieniając długość przepływu powietrza. Skoro twierdzisz że dźwięk dochodzi z kolektora to może coś tam się podziało z tymi klapami.
-
Zakup przepływomierza
Dokładnie jak kolega wyżej. Sam miałem ten sam problem, uszkodzony przepływomierz. Kupiłem używkę ori i niestety padnięty, tyle tylko że mogłem zwrócić i odzyskać kasę, nowe zamienniki ponoć zaraz siadają albo od razu błędnie wskazują dane, tym sposobem zabuliłem 400zł i kupiłem nowy oryginał ale nie żałuję ani grosza bo już parę lat i żadnego kłopotu. Chcesz ryzykować to kupuj, może akurat Ci się trafi
-
AUDI A4B5 1.8 2000r. Napinacz i łańuch rozrządu
Hydrauliczny jest każdy, z tym że w poliftach jest jeszcze z cewką i wtyczką i po tym poznasz. Zobacz pod maskę czy przy napinaczu masz wtyczkę z kablem czy nie. Jeśli bez wtyczki tańszy, z wtyczką droższy. Łańcuch bodajże jest taki sam.
-
APT 1.8 Cieknący płyn na łączeniu króćca ze zbiorniczkiem płynu chłodniczego
Siemka, miałem ten sam problem, skracałem wężyk ale nic to nie dało, dopiero kupiłem nowy wężyk i zbiorniczek i teraz problem z głowy, przynajmniej ten bo zaczęło się lać z tyłu silnika... hehe, ps też mam 1.8 APT
-
Sprawne ładowanie alternatora 1.8 ADR
Ty jesteś z moich okolic, gdzie oddawałeś auto?
-
Sprawne ładowanie alternatora 1.8 ADR
A oki, myślałem że gdzieś na budzie. U mnie dzisiaj sprawdzałem masę przy aku, wyczyściłem, zakręciłem i próba. Powłączałem wszystko co się da i napięcie na alternatorze 14,2V a na aku 13,2V, w dodatku plusowa klema na aku zaczęła się grzać no i oba kable plusowe (ten od aku do altka i od aku do kompa chyba) też były dobrze ciepłe w okolicy aku.
-
Sprawne ładowanie alternatora 1.8 ADR
SIemka, mam u siebie podobny problem, z tym że na aku jest ładowanie 13,2V na obciążeniu a na samym alternatorze 14,2V. Które kable wymieniałeś?
-
Przepłymomierz audi a4 b5 1.8 ARG 2000r
Witam, miałem problem z przepływką u siebie, też poliftowy silnik 1.8 tylko kod APT. Wywalała błędy i przyspażała więcej problemów. Nie wiem czy da się coś z tym zrobić ale wg szkoda zachodu tylko wymieniać. Ja i tak kupiłem używkę i się przejechałem więc skończyło się na kupnie nowego przepływomierza.
-
Audi a4 B5 1.8 gaśnie podczas jazdy problem z odpaleniem
Co do membrany to jest tylko jedno wyjście: wymienić na nową. Idzie ją znaleźć na internecie, wystarczy trochę poszukać, ewentualnie na priv mógłbym pomóc w tej sprawie, natomiast z tym cięgnem też jest do ogarnięcia tylko trzeba ruszyć głową, pokombinować, na necie widziałem parę przykładów rozwiązań, ja użyłem blaszki i drucika.
-
Audi a4 B5 1.8 gaśnie podczas jazdy problem z odpaleniem
Co do gruszki to miałem identyczną sytuację ale da się to naprawić, odezwij się na priv
-
Przepływomierz 1.8 ARG niskie wartosci powietrza
Witam, pytanie czy robiłeś też pomiar w czasie jazdy? na luzie więcej Ci nie pokaże bo silnik nie potrzebuje takiej dawki. Ja miałem to samo, 3,6 g/s na jałowym a ok 50-60 g/s przy obciążeniu, auto paliło więcej, nie miało kopyta itp. Zanim weźmiesz się za przepływomierz sprawdź cały dolot pod względem szczelności bo wtedy też będzie zaniżał. U mnie było wszystko ok więc skończyło się na wymianie przepływki, teraz na jałowym ok 2,5 g/s a przy obciążeniu ok 100 g/s czyli tak jak powinno być (liczone ze wzoru 0,8*moc w KM). Od razu Ci doradzę że nie warto się pchać ani w używki ani w zamienniki. Przechodziłem przez to i skończyło się na nowym oryginale (koszt dość duży wg mnie ale przynajmniej teraz święty spokój i wszystko wróciło do normy.
-
Grzanie się silnika
Za pewne układ zapowietrzony. Odpowietrzałeś coś w ogóle?
-
Wymiana słupka silnika w audi 1.8 arg na apt lub adr
Z tego co wiem to ARG i APT to silniki poliftowe, sam mam APT, więc ARG powinno być w miarę to samo
-
Wyciek oleju
Może z pod napinacza łańcucha rozrządu?
-
Audi a4 b5 1998 quatro grucha
Siemka, masz padniętą membranę że szukasz?
-
1.8 ARG grucha podciśnienia- demontaż łopatek w kolorze
Siemka, to zdemontowałeś już te klapki? Musisz się sam przekonać, ja też to przerabiałem i słyszałem różne opinie. U mnie była uwalona membrana jak i to cięgno ale postanowiłem jednak że zreanimuję te gruszkę a klapy zostawię w spokoju. Jak dotąd działa i nie narzekam
-
1.8 APT- napinacz łańcucha rozrządu, kilka pytań
Witam ponownie, dalej męczę się z tym dźwiękiem ale mam konkretne podejrzenia. Czy winowajcą może być właśnie ten katalizator? Miałem auto na kanale i jak uderzyłem w niego to coś w środku lata....
-
podświetlenie tablicy polift sedan
Witam, ja wymieniłem tylko żarówkę na ,,rurkę,, led i świecą do tej pory Z allegro też już przerabiałem to i nie pasowały, za żarówki dałem nie całe 10 zł w motoryzacyjnym, wymiana też na pewno krótsza niż całej lampki a świecą bardzo dobrze
-
[A4 B5] 1.8 ARG Gruszka cisnieniowa
Ja przez chwilę miałem to samo, sprawdź czy masz dobrze podpięte wężyki, z tego co pamiętam to u mnie to było tego przyczyną.
-
A4 B5 Jakie świece?
Bardzo dobre świece, też pisałem na forum jakie świece i wgl, pytałem w sklepach i wszędzie mówili że te typowo przychodzą do tego auta. Z przyjemnością mogę je polecić.
-
A4 B5 Jakie świece?
Ja mam 1.8 ale producent przewiduje ngk bkur6et-10. Mam je u siebie i bardzo sobie chwalę. Też mam czystą benzynę.
-
Lekko falujace obroty. Czy to normalne??
Siemka, u mnie na jałowym wskazówka wykonuje bardzo malutkie ruchy, ledwie widać, na podpiętym vagu sztywno 840 RPM ale na klimatroniku przeskakuje non stop 780/840 właśnie. Wg mnie nie ma się czym przejmować
-
[ALL B5] Tąpnięcie (BUM!!) przy najezdzie na poprzeczną nierówność
Witam, i udało Ci się rozwiązać ten problem? Mam coś bardzo podobnego i nie wiem już co to może być, dodam że tuleje wymienione na belce, wymienione też amortyzatory, wszystko niby sprawdzane...
-
Dziwna praca silnika, Szarpanie po wyzej 2k obrotow i zamulenie
Siemka, nie będę pisał tyle razy tego samego, wystarczy że lookniesz w ten temat: Wystarczy że znajdziesz tam mój post a widzę po fotce że masz to samo więc wg mnie będzie to przepływka, pozdro
-
Problem z falującymi obrotami
Siemka, ja miałem to samo, nie będę w każdym temacie opisywał tego samego, wystarczy przejrzeć niektóre tematy w których brałem udział i to opisywałem, powiem tylko tyle, auto paliło jak smok, obroty falowały coraz bardziej aż doszło do tego że bywało iż nie utrzymywał obrotów i gasł, dziura w mocy w zakresie 1,5-3k RPM itp. Czyściłem właśnie przepustnice, sprawdzałem cewkę, ciśnienia itp i nic. U mnie okazał się winny przepływomierz. Przekłamywał wartości i to sporo ale sprawę ułatwiło mi to że potem wyskakiwał mi błąd od przepływki na VAG-u jednak znam przypadki gdzie tego błędu nie było a wina i tak leżała po jego stronie. Polecam też przeglądnąć cały dolot pod względem szczelności dlatego że w razie nieszczelności przepływka będzie oszukiwać. Najlepiej sprawdzić właśnie dolot, a potem VAG i logi z przepływki. U mnie na padniętej na jałowym było ok 3,5-4 g/s a max przy ok 5k RPM tylko ~60 g/s. Po wymianie na nową ok 2,5 g/s na jałowym i ~100 g/s. Dodam też że właściwa wartość max dla tego silnika wynosi właśnie ok 100 g/s (liczone z wzoru 0,8*moc silnika)