Treść opublikowana przez dawid221
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
chłopaki bo głowinie polecacie tylko motula i lm a co powiecie np o Valvoline ?
-
Pierwszy samochód
płyn nie ma znaczenia jaki kolor co do rozrządu to jeśli kupiłeś samochód to wymieniaj go bez zastanowienia chyba ze masz jakieś faktury z wymiany ale i tam bym nie ryzykował Ja bym proponował jeszcze ściągnąć miskę i wyczyścić smoka ? przy wymianie oleju możesz też wymienić uszczelkę chodniczki oleju koszt smieszny a można zaoszczędzić dużego problemu w przyszłości
-
stukanie z przodu AEB
przegub wewnętrzny ?
-
[B5 AJL] 1.8T Quattro Avant
Wleciał dzisiaj nowy DV properfekta do tego zostały wymienione wszystkie podciśnienie i wreszcie samochód trzyma ciśnienie
-
[B5 AJL] 1.8T Quattro Avant
Tak rozrząd był robiony razem z pompą wody wytrzymała 20tyś
-
[B5 AJL] 1.8T Quattro Avant
nie ma tego złego przynajmniej jak przód zdjąłem to wyszło kilka rzeczy do wymiany jak na przykład pompa wody,rolka napinacz czy co ciekawe zawór DV który w ciągu pół roku rozleciał się już 3 raz i były to oryginały z aso wiec zamówiłem i czekam teraz na dv z properfekta i mam nadzieje że będzie już z tym spokój .
-
[B5 AJL] 1.8T Quattro Avant
Tak od czasu jak kupiłem samochód wiskoza była zrobiona na sztywno nie robiłem tego bo podobał mi się dźwięk ?
-
Jaki zacisk tylny?
regeneruj swoje . Nie ma sensu kupować drugich używanych bo nie masz pewności czy nie będą w takim samym stanie
-
[B5 AJL] 1.8T Quattro Avant
Ostatnio audi niestety nie dojechało o własnych siłach do domu a to było przyczyną naszczescie skonczylo sie tylko na chlodnicy,wiatraku i nowej wiskozie Zdemontowałem też tylna wycieraczkę wraz z silniczkiem na razie zaślepiłem to zwykłą plastikową zaślepką
-
Dziwne dzwonienie i grzechotanie w silniku
tu kolega opisał dokładnie jak masz wyregulować tą sztangę :
-
A4 b7 popękane turbo
kolego jeśli turbo nie jest pęknięte przy klapce wg to nic nie rób tak jak koledzy pisali większość tych turbin jest tak popękana i na nic to nie wpływa . DV wyciągnij i sprawdź ja w rekach będziesz miał wtedy pewność
-
Zawór upustowy 1.8t
tak powinien unieść się do góry ale nie wiem czy ustami będziesz miał tyle siły żeby się podniósł
-
Pasek klinowy
napinacz sam powinien napiąć pasek jak tylko go puścisz skoro go nie napina to jest uszkodzony
-
Wymiana sprzęgła na nowe!
a przetoczony zamach z audi 80 ci nie odpowiada ? chyba mam cały komplet zamach przetoczony do tego docisk z 80 S2 po 20k przebiegu w idealnym stanie nie przypalony itp i tarcza tyle że do obicia
-
Pasek klinowy
1. luzujesz śrubę napinacza ampul bodajże 6 lub 7 ściągasz pasek klimatyzacji 2 klucz płaski 17 nakładasz na ten wystający kwadracik zaznaczony na zdjęciu odciągasz napinacz ściągasz pasek i zakładasz nowy Da się to zrobić bez odchylania przodu ale trzeba się trochę nagimnastykować ?
-
Pasek klinowy
kolego napisz dokładnie o który pasek ci chodzi ?
-
A4B5 1.8T AEB scięty i krzywo idący pasek
numer paska bosch 1 987 948 143 Wymiary Szerokość [mm]11Długość [mm]528
-
1.8T aeb popija olej
1.do sprawdzenia turbina 2. sprawdź kompresja na cylindrach 3.ewentualnie uszczelniacze zaworowe puszczają
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
ja mam akumulator bosch s4 od 2012 roku i cały czas bez problemu działa ?
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
pierwsze słyszę jak chcesz coś taniego to SKV albo mastersport .
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
dokładnie tak jak pisze kolega wyżej to co ty wysłałeś to jest tuleje przedniego dolnego wahacza "banana"
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
tu masz 2 szt za 140zł wiec myślę ze cena nie wielka http://mpbs.pl/b5-1994-2001/890-tuleje-tylnej-belki-mpbs-0601653.html
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
na tył wsadzaj LEMFORDER lub poliuretan ceny nie są wysokie
-
A4B5 1.8T AEB scięty i krzywo idący pasek
w takim razie sory nie wczytywałem się
-
A4B5 1.8T AEB scięty i krzywo idący pasek
kolego tyle że ten pasek nie idzie na koło pasowe tylko na pompę wody i na nic więcej Tu masz jak on idzie