Treść opublikowana przez dawid221
-
wariujace obroty,przepustnica czy cos innego
kolego zacznij od podpięcia komputera i sprawdzenia błędów bo teraz to trochę wróżenie z fusów
-
Kręci tylko rozrusznik, nie odpala
skoro góra jest przytarta to ściągaj miskę i zobacz jak wygląda dół silnik bo może być w takim samym stanie ?
-
[1.8T AJL] Dwumasa umarła
150 i 180 km ma to samo sprzęgło Koszty wymiany są różne w zależności gdzie pojedziesz ale średnio ~300-400zł. Komplet dwumasu ze sprzęgłem to jest koszt około 1200 zł wiec może lepiej było by poszukać używanego dwumasu w dobrym stanie ale to już zależy od ciebie ile chcesz wydać na naprawę . Ale jeśli masz same wibracje bez żadnych stuków itp to sprawdź najpierw poduszki pod silnikiem
-
obniżenie A4
kolego a jaki masz budżet ? Możesz kupić komplet sprężyn obniżających np -40mm ale do tego to ja bym zmienił amortyzatory przynajmniej na 1be
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
kolego jaki koszt ślizgów fotela ?
-
Przesunięcie koła w nadkolu
sprawdź jak przykręcony jest banan czy w dziurach zewnętrznych czy wewnętrznych
-
kolektor wydechowy demontaż
kolektor wyciągasz bez ruszania turbiny
-
1.8t "AJL" brak mocy po rozgrzaniu
Witam Panowie mam problem z mocą w moim 1.8t "ajl" mianowicie zanim silnik się nie rozgrzeje to samochód od 3000-3200 wyrywa do przodu jak szalony natomiast po rozgrzaniu dostaje muła i już nie chce jechać . Turbina i na zimnym i na rozgrzanym silniku bije takie samo doładowanie dodatkowo bez znaczenia jest to czy jadę na PB/LPG samochód zachowuje się tak samo . Co może powodować takie zachowanie samochodu ? mogę wykonać logi tylko muszę wiedzieć jakie grupy.
-
Świergotająca turbina przy depnięcia i wymiana skrzyni
jeśli masz podnośnik to odkręcenie spływu oleju to jest 5min roboty . turbo ci gwizda ? czy bardziej grzechocze bo może to nie turbina a grzechoczący łańcuch z tyłu głowicy .
-
ośka na quattro
nie ma problemu
-
1.8T ANB tiptronic wycieki skąd?
jeśli w tamtych okolicach masz olej to możliwe ze uszczelniacz półosi puszcza
-
ośka na quattro
tu : https://a4-klub.pl/forum/143-audi-a4-b5/ Ewentualnie szukaj na grupach na facebooku ale tam też trzeba podchodzić z dystansem
-
ośka na quattro
trzeba trochę poszukać ale da się znaleźć chłopki z forum czasami sprzedają naprawdę zadbane sztuki i nie w jakiś kosmicznych pieniądzach także cierpliwości kupno 2 b5 wyjdzie polowe taniej niż rzeźba twojej budy
-
ośka na quattro
musiałbyś poszukać na forum ale policz sobie koszt samych części + do tego robota blacharza itp to wyjdą koszta większe niż warta jest przeciętna b5
-
ośka na quattro
wykonywał ale przy obecnych cenach b5 to nie jest w najmniejszym stopniu opłacalne
-
ośka na quattro
jak przespawasz podłogę to się da ?
-
Linka z gazu
regulacje masz przy kolektorze dolotowym
-
Kręci tylko rozrusznik, nie odpala
rozmawiałem ze znajomym co pracował w firmie co sprzedawała takie głowice własnie po regeneracjach i szczerze ja bym nie kupił . Myślę ze lepiej i taniej kupić używkę i samemu regenerować
-
Kręci tylko rozrusznik, nie odpala
głowica zostaje stara ? wałki wydechowe w obu silnikach maja te same numery wiec wydech na pewno nie jest twardszy a o ssącym się nie wypowiem
-
Tył auta pływa na boki
pływanie będzie właśnie na dziurach i nierównościach
-
Kręci tylko rozrusznik, nie odpala
kolego ściągaj głowice i zobacz czy nie uszkodziło gładzi cylindrów bo może się okazać że naprawa tego silnika jest nieopłacalna i zostanie szukanie drugiego słupka
-
Głowica AEB
chyba chodzi ci kolego o założenie głowicy na szerokim kanale ? bo nie ma sensu składanie wąskiego a w takim przypadku twoja do sprawdzenia i zakładaj z powrotem W razie potrzeby kupna drugiej głowicy szukaj AEB i AJL
-
1.8T ANB tiptronic wycieki skąd?
no to przód w górę na kobyłkach i jakoś trzeba to wymyć nie widzę innego rozwiązania ciężko będzie ci dojść skąd to leci jak wszystko jest zarzygane olejem
-
1.8T ANB tiptronic wycieki skąd?
no to kolego ciężko po zdjęciach wywróżyc skąd się leje zostaje ci kanał/podnośnik wymyć wszystko i obserwować skąd leci
-
Tył auta pływa na boki
kolego na belce jest minimalna regulacja jeśli jest źle ustawiona to będziesz miał takie objawy jak opisujesz ale najlepiej żeby dowiedzieć się jak to wygląda to jedz na geometrie