Treść opublikowana przez Patrox
-
[INNE] Audi A3 3,2 2004r 250 KM
Efekt koncowy jest super ale jest to stosunkowo drogi silnik w modyfikacjach. Lepiej juz poszukaj A3 2,0tfsi 200ps i do 320 koni stosunkowo tanio dojdziesz.
-
[ALL B8] Czarna Audi A4 B8 2.0 Limousine
gratulacje autka;)
-
[INNE] Audi A3 3,2 2004r 250 KM
Taka moc to uzyskasz raczej tylko przez turbo. Jednakże wymaga to trochę pracy. Potrzebujesz kontroler AVC pod turbo, inny kolektor ssący, kolektor pod turbo wraqz z turbina, wydajniejsze wtryski, wydajniejsze sprzegło. Podkłądke odpręzającą pod głowicę abyś mógł dmuchać większe ciśneinie i pare innych rzeczy które sa wymagane przy turbo, ic, wydech etc. Efekt jest super i bez kucia motoru można sie zbliżyć do 400PS.
-
[ALL B8] Chip a 4 b8 multitronic
Nie ma przeciwskazań do zrobienia programu. Po prost robi się ciut słabiej w stosunku do manuala. Możesz smiało jechać do krakowa bo i tak Patryk napisze ci softa. Bedziesz na pewno zadowolony
-
[ALL B8] ciemny granat perłowy SPRZEDANA
kurde 90% felg które ludzie zakładają do B8 są wstrętne. W ogóle dużo wiekszy problem z wyborem ładnej fejgi jest niż w B7!
-
[ALL B8] ciemny granat perłowy SPRZEDANA
Tak jak juz pisałem przy odpowiednio dobranych elementach ładnie wyglada ta lotka:) IMG_0957
-
[ALL B8] ciemny granat perłowy SPRZEDANA
Ja kupiłem oryginalna lotke i cały czas waham sie czy ją załozyć. Imho moim zdaniem wygląda ona średnio. W aucie musi być na prawde mocno pogrzebane aby to dobrze wyglądało. Niski zawias, tylny zderzak albo s4 albo custom i do tego min 19 cali koło. Do zwykłego s-line wygląda kiepsko. Jak zrobi sie cieplej to jak bede miał chwile to zrobie foty to sobie zobaczysz.
-
[ALL B8] ciemny granat perłowy SPRZEDANA
Jaką masz średnicę koncówek? W moim przekonaniu ciut za małe ale to może takie zdjęcie. Ori koncówki w S4 nie dość że są scięte delikatnie tak jak u Ciebie to jeszcze są delikatnie jajowate. A tu masz zwykłą prosta rure i chyba stąd jest taki efekt jakby były za małe.
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Na 90% nie wiem czemu milltek nie wprowadził do oferty wydechu do A4 bo ogladałem wydech od A5 i A4 i w moim przekonaniu jest taki sam. Całe setno sprawy w wydechu to zrobienie porządnego Dp bo to podstawa do obniżenia temp EGT. Miltek dlatego też jako seria jest dobry bo średnica rur to 70MM czyli 2,75 cala. A to juz sporo. Samym softem mysle że osiągniecie 315Km i 600Nm jest możliwe ale czy bezpieczne to hmm... Ale po zrobieniu wydechu i colera jak najbardziej realne ponad 320ps jest. Co do piano to kup sobie sciereczkę antystatyczna dla lakierników( doskonale sciąga kurz i nie ryzuje powierzchni) Nawet jak założysz carbon to on w takim samym stopniu sie rysuje jak twoje.
-
[ALL B8] ciemny granat perłowy SPRZEDANA
Wydech od 3,0tdi jest dobrym rozwiązaniem do 2,0tdi. W serii 3,0tdi ma dp 2,5 cala a resta potem 2,25 cala. I zaleta w 3,0tdi jest to że oprócz tylnych 2 puszek nie ma środkowego tłumika a co za tym idzie ciśnienie spalin spada. W przypadku 2,0tdi nie ma znaczenia czy to milltrek czy sebring bo i tak nie ma takiego dużego EGT jak w 3,0tdi. Co innego w 3,0tdi- tutaj zdecydowanie lepiej wypada milltek lub custom bo w bardzo duzym stopniu spada temp EGT a jak wiadomo to jest głównym problemem powyżej 3600obr i spadkiem mocy.
-
[B7 ASB] 3.0TDI quattro DPF manual po programie by MR Motors
W tym roku wymieniłem już wtryski na nowe w 14 autach 3,0TDi. I nie ma już reguły czy jest to ASB czy BKN czy inne. Po prostu średnia zywotność jest miedzy 150 a 200tys km. :> :>
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Ostatnio na nic nie ma czasu a i pogoda nie sprzyja zdjęcią. Wydech nie jest finalny ale jest inny niż seria.
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Roznitowywałem to na ciepło lutownica. Potem po malowaniu wlepiałem na klej na goraco i trzyma bardzo mocno. Na jedenej listwie spróbowałem z oklejaniem i efekt był mizerny. Roznitowanie zajęło mi 30 min wszystkich listem a pomalowałem sobie sam u mojego taty w Lakierni. Filozofii nie ma.
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Wszystkie listwy sa pomalowane a kiera jest faktycznie z B7:)
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Oto dołożony pakiet czerń fortepianowa. Znacznie lepiej wyglada niż drewno. Do tego tylna dokłądka zderzka została zrobiona w tym samym design-ie.
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Mrowi jak niewyważone koła ale nie czuć tych drgań na kierownicy tylko na budzie.
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
co masz na mysli ? Myślę, że Patroxowi chodzi o delikatne wibracje przenoszące się na karoserię właśnie przy tych prędkościach. Na bieżąco dostaje takie informacje od Audi. Klienci skarżą się że właśnie przy tych prędkościach auto wibruje. Swojego czasu była akcja serwisowa na wymianę tulei przednich wahaczy na twardsze ale to nie pomogło. Teraz wymyślili że opony muszą byc tylko ze znaczkiem AO takie jak audi dopuszcza do ruchu. Sa chyba tylko 3-4 marki na których można jeździc. I nie ma różnicy czy to quattro, diesel czy benzyna. Występowało to w każdym A4. W moim przekonaniu te mrowienie jest od kolumny kierowniczej bo jakis helmut bardzo źle pomyślał o krzyrzaku który prowadzi od kolumny do kierownicy( jest po prostu za długi). W b7 kolumna była na ścianie grodziowej i odcinek prowadzący do kierowicy wynosił ok 40cm. W B8 przekładnia jest zamocowana na kołysce silnika bardzo nisko i krzyżak łamie się w 2 miejscach a długość jego to ok metra. U mnie póki co mrowienia jeszcze nie ma ale jeźdizłem juz takimi gdzie ten problem wystepował.
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Jest to zupełnie inny silnik, układ wtryskowy nowszej generacji Cr dający 1600bar. Inne zasilanie PWR przez hella turbo wraz ze zmieniona konstrukcją. Wczęsniej było KKK, teraz jest Garett. Inny sposób napinania napinaczy, inny kolektor ssący. Niestety nie wyeliminowali jeszcze błędu klap od kolektorów ssących (dalej padaja) Co do awaryjności wtrysków to nic mi jeszcze o tym nie wiadomo bo auta mają zbyt mało przejechane. Serwisy też ich nie wymieniali jeszcze. Kolejna zmiana do skrzynia biegów manual i sposób przeniesienia napędu. To akurat na minus( jest bardzo długi główny wałek skrzyni który po jakimś czasie wibruje i skrzynia sie rozlatuje. Tarcza sprzegłowa jak w starym AHF 228MM a nie 240mm jak było w B7). I szczerze powiem że nie wiem jakim cudem tak mała tarcza przenosi 700Nm:) Zmieniona jest równiez konstrukcja kanałów w głowicy. Z największych minusów to tylko skrzynia i jak w każdym B8 mrowienie budy od 80 do 120. Reszta wydaje się na plus
-
[ALL B6] Prośba o opinie: czy 255/35/19 wejda do B6
Jakie Et felgi. Poza tym tak duża felga będzie bardzo dziwnie wyglądała na seryjnym zawieszeniu
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
To się okaże, zobaczymy co wypluje i jak będzie jeździł
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
A co ty tu robisz Michał?
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Około 50-70 kg wiecej waży B8 ale to tez zasługa szyberdachu. B8 jest bardziej wyciszone i jeszcze mniej czuc prędkość.
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
W trybie comfort własnie ociera. Jak dam na dynamic to jest ok:)
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Macie rację tylko dystanse sa homologowane pod ten konkretnie samochód i te koła. Nie wziąłem ich sobie z kapelusza. |To samo dotyczy sprężyn. Niemcy jeśli by to miało nie pasować napisaliby, że te spręzyny nie sa w połaczeniu z dystansami lub ET mniejszym niż 30. W b7 miałem taki sam setup i dodatkowo 19 koła i nie obtarłem podwoziem ani razu . A tutaj wydaje mi sie że jak przyjda zimowe koleiny bedzie tragedia. Zobaczę jeszcze w Etce czy nie ma gumy pod spęzyny na zły stan dróg. Być może to mi o kilka mm podniesie samochód.
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Amorki mam z opiłkami metali które w miare zmiany programu same sie utwardzaja. Na programie dynamic jest ok ale nie da się jeżdzic normalnie. Jest wtedy tak twardo że plomby wypadają Nie po to kupiłem sobie taki samochód żeby być niewolnikiem własnego auta:)