Treść opublikowana przez Patrox
-
[B8 CAB] Już S4 B8 Avant Weiß&Optikpaket schwarz Audi exclusive quattro GmbH
Audi nie mogło być normalne tylko jak zawsze inne i wymyslili nowy typ sterownika simens SIMOS 9 i z tym jest problem.
-
[B8 CAB] Już S4 B8 Avant Weiß&Optikpaket schwarz Audi exclusive quattro GmbH
Miałem juz kilka nowych S4 na hamowni i mamy chętnych na zrobienie chipa do tego samochodu. Niestety żadna z firm europejskich nie posiada flash tool do zgrania serii i sum kontrolnych do wgrania modyfikacji. TAkie firmy jak SKN, ABT czy MTM wkładają najzwyczajniej zwykłe boxy które oszukują ecu dając jakiś tam przyrost mocy. Jedyna firma która robi remap ecu to APR w USA ale tylko centrala. MAją specjalny flash tool który dla nich zrobiła fabryka audi. POczytaj i dowiedz się zanim ktoś zniszczy ci auto. Pozdrawiam
-
[ALL B8] Mironowóz cz.IV - S4d
http://www.profituning.sk/profituning/userfiles/grafy/Audi_A4_3,0TDI_240_HP_spolu_288Hp_635_Nm.pdf To jest idealny wykres silnika CAPA, moc przy 4000, moment późno rozłożony itd. A co do żywotności silnika 3,0tdi to oprócz wtrysków to jest to mocna jednostka. Ja swoim poprzednim audi zrobiłem kilkadziesiąt tysięcy, teraz Łukasz zrobił conajmniej 2 kolejne wymiany oleju i z tego co wiem auto ma się dobrze . Gadanie takie że ktoś robi program dla wykresu lub pod publikę jest infantylne. TAk czy siak najważniejsze że Mirek jest zadowolony a nie sądzę aby Patryk z CS odwalił lipe bo jest bardzo dobrym fachowcem.
-
[ALL B8] Mironowóz cz.IV - S4d
Nowe 3,0tdi ma od wszystkiego limitery i w moim przekonaniu przy mądrym użytkowaniu nie jest sie w stanie zajechac tego motoru. Przejechane na setupie mam już 15 tys i auto ma się dobrze. W moim przekonaniu to nie jest kres możliwości tego silnika i z całą pewnością bede pracował nadal nad poprawa tego wyniku. Należy też pamiętać iż nowe 3,0tdi mają różne oznaczenia silnika i każdy inaczej reaguje na soft. Genaralnie silnika CAPA robi się max na 295ps mocniejszym programem. Wynik u Mirona jest poprawny( nie bieżemy tez pod uwagę że Miron ma ponad 170000tyś przebiegu i nie wiadomo w danym dniu jakie miał zapewnienie filtra dpf) A to tez wpływa na wynik. A co do przebiegu momemtu to mógłby mieć lepiej ale nadmuchy w Elprosys ciut słabiej dmuchają niż kiedyś i zapewne to jest powodem szybkiego spadku. JEśli mirek chce byc pewnym to ma rzut beretem do Aligatora na hamownie który ma bardzo mocne nadmuchy i wtedy rozwieje wszelkie wątpliwości. Tutaj wykres silnika CAPA: http://dynosoft.pl/galeria/49-filma5casa.html
-
[ALL] Z motyką na słońce :) Czyli budowa inercji od zera
I co sobie bedziesz hamował tą hamownią, chyba wolnossące bo żadnego turbodoładowanego silnika poprawnie nie zmierzysz:) Jest wiele aspektów które hamownia musi spełniać bo inaczej komuś lub sobie możesz zrobić krzywdę. Jeśli chodzi o inercje to rolki jak najcięższe 350kg aby pomiar był długi. Przy obciązeniowej waga rolek nie ma znaczenia. Sterownik do hamowni można kupic z firmy dynoproject koszt chyba 12 tyś.
-
[B7 ASB] Filtr cząstek stałych DPF - spory problem
NA 99% nie usunięto ci programowo DPF. W 3,0tdi w dwóch kodowaniach jest zapisany DPF i cięzko jest go usunąć. Ale oczywiście dla kompetentnych ludzi jak najbardziej do zrobienia.
-
[ALL B8] A4 3,0tdi B8 Engine CAPA 240PS mod by EcuProject Wrocław
Tak jak już wczesniej pisałem było ciepło tego dnia i chwycił limiter temperaturowy.
-
[ALL B8] A4 3,0tdi B8 Engine CAPA 240PS mod by EcuProject Wrocław
ale 4,2 było przecież biturbo:) za***isty wynik NiE BYŁO BI TURBO TYLKO DOUBLE TURBO. tO PO PRIMO. PO drugie nie ma sensu montować dwóch małych sprężarek bo tam sa takie same jak w AWX/AVF gt1749VA To auto nie ma problemu najmniejszego z trakcją.
-
[ALL B8] A4 3,0tdi B8 Engine CAPA 240PS mod by EcuProject Wrocław
Seryjna zjadałem przeokrutnie, może w weekend ustawię sie z takim S4 zrobionym na 390km to zobacze jaka jest różnica.
-
[ALL B8] A4 3,0tdi B8 Engine CAPA 240PS mod by EcuProject Wrocław
Dla niewtajemniczonych sprzęgło w 3,0tdi B8 jest pancerne. Konstrukcyjnie jest podobne do bolidu F1 ze względu na to , że ma 2 tarcze sprzęgła i mocny docisk. Poza tym jak widać moment jest rozłożony późno aby sprzęgło zaoszczędzić. A turbo do garett:)
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Są czasem pewne rzeczy o których klient nie może wiedzieć. Mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi:)
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Mysle że niska 13 choć jest w Rumini ale A5 które zrobiło 12,8. Ale szczerze wątpię w ten wynik
-
[ALL B8] A4 3,0tdi B8 Engine CAPA 240PS mod by EcuProject Wrocław
Oto efekt ostatnich prac - ciut większa sprężarka -dodatkowa pompa paliwa - BIG FMIC -Sportowy wydech 3 cale na 2 tłumikach -Strojenie: Mocy byłoby więcej jednakże temperatura dziś była bardzo duża i limitery już dawały o sobie znać
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Dokładnie, to moje padło i zezwolenie na udostępnienie tego też ma:)[br]Dopisany: 08 Maj 2011, 14:53_________________________________________________Oto efekt ostatnich prac - ciut większa sprężarka -dodatkowa pompa paliwa - BIG FMIC -Sportowy wydech 3 cale na 2 tłumikach -Strojenie: Mocy byłoby więcej jednakże temperatura dziś była bardzo duża i limitery już dawały o sobie znać
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Jakość wykonania nie odbiega praktycznie od ori lamp. Dobrze obejrzałem zanim zamontowałem. No i jedyny aspekt który przemówił za nimi to 900zł a nie 2200 jak za ori.
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Producentem lamp jest firma DEPO która robi sporo zammienników oryginalnych lamp. Finalnie wybrałem lampy czerwone. Na zdjeciach bardzo podobały mi sie lampy silver jednakże do czarnego nie pasują. Smoke moim zdaniem zbytnio z dymili co daje efekt na żywo jakby lampa brudna była.
-
[B8 CAB] Problem z doborem tarcz
na 100% masz 314mm.
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
DZiś wjechały na pokład nowe lampy do mojego autka. Zgadnijcie które wybrałem? Silver? Smoke? red? Uploaded with ImageShack.us
-
[ALL] Grupowy CHIPTUNING EcuProject Wrocław.
Przy tej modyfikacji cena grupowa pana nie dotyczy.proszę dzwonić, powiem szczegóły 513399363
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Wszystko było myte karcherem z gorąca woda:)[br]Dopisany: 03 Maj 2011, 18:58_________________________________________________ Nie ma znaczenia czy jest najazdowa czy do montazu w ziemi. Najazdowa jest bardziej mobilna i nie wymaga specjalego fundamentu( tyle:) )
-
[B6 AWX] Pompowtryski z Golfa do A4 b6 1,9 awx
Odłącz podciśnienie od EGR i sprawdz klapę gasząca od auta czy sie nie zawiesza i nie dławi ci silnika.
-
[B6 AWX] Pompowtryski z Golfa do A4 b6 1,9 awx
toś d.....ł. Podejdzie od silnika asz.arl.p&p Do AWX?, chyba w snach:) Jesli ma pompki BA a raczej ma to nie zamieniają się na AL
-
[B6 AWX] Pompowtryski z Golfa do A4 b6 1,9 awx
Żaden wtrysk z golfa 4 bez przepisania softu ci nie podejdzie do audi
-
[ALL B8] Niepełna olimpiada by Patrox 3,0tdi
Ja uzyłem do mycia silnikó najtansze ze stacji K2 za 7zł. Po czym reszte juz pastami polerskimi 3M robiłem i środkiem do plastiku i gumy Autoglym
-
[B7 BRE] 2,0tdi 16V BRE by Ecuproject
Na podstawie tych czujników dostaje info do Ecu. I jak najbardziej w manualu to także występuje. Choćby nawet ecu widzi ile razy wcisnąłeś/wycisnałes sprzęgło i to jest podstawa do wyliczenia biegu:) Oczywiscie nie tylko z tych czujników dostaje info bo jest ich znacznie więcej.