Treść opublikowana przez Koziar993
-
Schemat wiązki przepływomierza
Ok , dzięki. Otworze dzisiaj skrzynkę z ECU i sprawdzę wejście tej brązowej kostce PIN 8
-
Schemat wiązki przepływomierza
Hej ! Sprawdziłem PIN nr 1 i jest 0 . Na PINIE nr 2 jest około 5V. Gdzie szukać dalej ?
-
Schemat wiązki przepływomierza
Dziekuje ! Jak wszystko się wyjaśni ( a przynajmniej to czy jest napięcie ) to stawiam flaszkę ! ( na wysyłke ) A jeśli napięcie nie pojawi się na tym zaworku , tzn. że coś nie halo z ECU czy od bezpiecznika jest jakaś przerwa ? A ! I normalnie mierzyć Pin 1 + masa tak ?
-
Schemat wiązki przepływomierza
-
Schemat wiązki przepływomierza
Ah , dziękuje !
-
Schemat wiązki przepływomierza
Ok , na pewno tak zrobię . Dziękuje bardzo ! Niestety obecnie nie mam miernika , więc dopiero jutro . I oczywiście auto na zapłonie tak ? ( Nie ma problemu jeśli SAI jest usuniete fizycznie i programowo ? Prąd powinien dalej przechodzić na kostke prawda ?)
-
Schemat wiązki przepływomierza
Bezpiecznik 34 ( niebieski 15-stka) jest cały. W takim razie jutro do ECU spróbuje się dostac i sprawdzić czy z brązowego przewodu idzie zasilanie na 10 PIN
-
Schemat wiązki przepływomierza
Bezpiecznik nr 34 cały
-
Schemat wiązki przepływomierza
Ok , lecę sprawdzić . A jeszcze jedno , doszedłem do tego z Twojego linka z wiązkom , że .... na kablu którym nie mam zasilania idzie przez " Połączenie (przez bezpiecznik 234) w przedniej prawej wiązce przewodów" tylko nie wiem które to przednie prawe
-
Schemat wiązki przepływomierza
Ten bezpiecznik jest pod maską czy przy drzwiach ?
-
Kędzierzyn-Koźle i okolice
Bardzo mi się to podoba ale jak naprawie awarie xd
-
Schemat wiązki przepływomierza
Dziękuje ślicznie , biorę się za lekture A moze bedziesz wiedział czy jest tam jakiś bezpiecznik , np. pod ECU który moze odpowiadac za taki błąd ?
-
Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE
Heh, wiedziałem że ktoś o tym wspomni . Po co mi ? Po prostu bo chce , nigdy nie miałem a chce spróbować ( powrót do Ori puchy to chwila ). Ja po prostu bawię się autem , sprawdzam co mi pasuje a co nie a jeśli już coś robie to chce zrobić dobrze. Czyt. Osłony , wloty itp
-
Schemat wiązki przepływomierza
A4 b6 1.8t BFB AVANT QUATTRO 2002r . Witam, czy posiada ktoś schemat z takiej wiązki ? Do kostki przepływomierza na pinie nr 2 nie dochodzi prąd , a z tego co kojarzę wartości powinny być zbliżone do tych na akumulatorze . Do pina 3-4-5 jest wszystko OK ( 1 zaślepiona ) . Pin nr 2 . jest zielono - żółty . W połowie wiązki udało mi sie go odnaleźć i pozbyłem się kawałka izolacji żeby sprawdzić gdzie jest problem , niestety tam też nie dochodził prąd, więc chciałbym sprawdzić przy źródle . Dodam , ze musze jeździć z odpiętą przepyłwka co jest koszmarem bo wali paliwem i niemiłosiernie kopci ( przelewa go i spalanie prawie 18 l )
-
Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE
Cyk i lecimy dalej z tematem . Auto chodzi , choć niestety problemy z napięciem do przepływki ( jestem w trakcie ogarnia ) . W między czasie tworze osłone filtra stozkowego i jednocześnie ogarniam makarony pod maską. Na dniach kończę docieranie silnika i prawdopodobnie jadęn na program pod hybrydę . ( tu dylemat czy zaczekać z programem i kupić najpierw większe wtryski i wymienić sprzęgło na AWX a poźniej program )
-
Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE
Tak jak mówisz , tylko że skończyła mi się gotówka i czas . Nie mam drugiego auta niestety a kute korby = kute tłoki i dalej się koszta tworzą ?
-
Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE
Mijam tak wiele B6 w okolicy ,że ciężko stwierdzić czy akurat Ciebie spotkałem ? Ale jak skończę auto to możemy zrobić jakiś wypad
-
Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE
Zazdro ??
-
Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE
Niestety. Nie ma kucizny , sprzęgło również nie da rady a $$ już brak 270 powinno wyjść .
-
Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE
To lecimy dalej z tematem. Jako , że na 2 cylindrze brakło kompresji , postanowiłem ściągnąć głowice , miskę , tłoki , pierścienie panewki itp. Do wymiany na nowe poszły pierscienie i tłoki , głowica została raz jeszcze sprawdzona , cylindry zostały zhonowane . Przyczyną braku kompresji okazały się pierścienie , duży nagar. Do tego tylna belka poszła do malowania , wymienione zostały śruby i nowe gumy. Przy okazji wleciał gwint z AP . Obecnie czekam na turbo Hybryde od Geremiego - zalewam olej i płyny i docieram silnik
-
Kolektor wydechowy A4 B6 1.8t
Ledwo 270 ( tzn. mogę tyle zrobić ale sprzęgło trzyma :p)
-
Pomoc w doborze koncowek wydechu
Oj,nie. Przymierzałem tylko ale bez zdjęć
-
Pomoc w doborze koncowek wydechu
-
Kolektor wydechowy A4 B6 1.8t
Hej , jako że mam możliwość "splanowania" sobie powierzchnie kolektora w firmie , zastanawiam się czy przy okazji powiększenie otworów w kolektorze ma jakiś sens ? Czy coś to zmieni jeśli zrobiłbym większe kanały kolektora ale w głowicy zostały by takie same , czy głowica tez musiała by przejść obróbkę ?
-
Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE
Oho.. a wiesz może jakie ja mam ?