Treść opublikowana przez Koziar993
-
Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE
Właśnie te kupielm, chyba za 600 zł ale już z tulejami wózka , 4 duże nie ?
-
Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE
Chcąc nie chcąc , zamiast bawić się w robienie blacharki przymusem było ponowne rozebranie silnika . Wypadanie zapłonu na 2 cylindrze - kompresja 7.5. Nie bawiąc się w półśrodki została zrzucona głowica , wyjęta miska olejowa i tłoki do góry. Na chwilę obecną to co udało się zdiagnozować to : brudne ( ale nie zapieczone ) pierścienie olejowe na tłokach i przepuszcza jeden zawór . Smog czysty , zawory czyste - głowica , blok nie pęknięte . Więc czyszczę zamawiam uszczelki , części i składam. Na dniach jeszcze pomiar cylindrów ( niestety nie miałem średnicówki i musiałem zamówić ) . Turbo jako że miało już luzy poszło do Geremiego na Hybryde . Przy okazji zacząłem już montować gwint i zrzucać tylną belke na montaż nowych gum zawiesznia. Jeśli chodzi o wnętrze to jeden z zegarów wyleciał i wleciało AutoGage + demontaż podstawki FMIC ( cały czas wyciekał olej) i wkręcę czujnik w ORI zaślepke.
-
Wypadnie zapłonu .
Witam , post jest grzecznościowy od jednego ze znajomych który nie posiada tu konta . A4 B6 2003 r BFB Wypadanie zapłonu na zimnym silniku ( na ssaniu ) . Zapłon losowo wypada na każdym cylindrze po uruchomieniu auta . Nie kopci , nie bierze oleju , nie pobiera żadnych płynów. Po rozgrzaniu auta wszystko wraca do normy. Wymieniony był czujnik temp. uspokoiło sie na dwa tygodnie , pozniej znowu wymieniony czujnik ( ori) i nic nie pomaga. Błędy na przemiennie o zapłonie , żadnych innych.
-
(Nie)Ciekawa historia ku przestrodze i prośba o pomoc
?. Błaha przyczyna ... A kto na nią wpadł ?
-
Wysoka temperatura oleju
No nic , pojeżdżę jeszcze jedną trasę i zobaczymy. Najwyżej wymienię zegar .
-
Wysoka temperatura oleju
Obecnie z dodatkowego zegara , zegar wkręcony w przystawkę oleju .
-
Wysoka temperatura oleju
Witam, mam problem z wysoką temperaturą oleju . A raczej jednorazowo się to pojawiło. Zegar ADDCO , temperatura na dworze 16 stopni, trasa autostrada 90km/h olej temperatura 130 prawie. Dodam,że przy temperaturze 36 na dworze i większym łututitowaniu temperatura nie przekraczała 110 stopni. Ilość oleju jest OK, silnik nie kopci pracuje ładnie bez hałasu . Czy możliwe ,że czujnik padł ? Chiński za 80 zł , stało się to zaraz po tych opadach deszczu. Na powrocie temperatura trzymała już w okolicach 110 stopni . B6 1.8t bfb 210km
-
Kędzierzyn-Koźle i okolice
Ktoś , coś w Kędzierzynie ? Nic sie tu nie dzieje ;/
-
Klimatyzacja a4 b6
Podłącz VAGA - 08klimatyzacja . Sprawdz błędy , możliwe ze klapy nawiewów zaczęły się zacinąć. Mozesz zrobic adaptacje klap , czyli inaczej wyzerować je. ( opis na forum i YT jak to zrobić). Jeśli to nie pomoze to najczęściej siada potencjometr w tych klapach , koszt 18 zł + wysyłka . Większość klap jest pod nogami pasazera , demontaz schowka.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Siemanko!
-
[A4 B6] Angielski czterołapny AVFant *Quattro* *320/288* *LZ5C* *FMIC* *Bi-LED* *GTC1549VZ* *Sachs Performance*+18
One są na śrubach i spinkach bodajże
-
[A4 B6] Angielski czterołapny AVFant *Quattro* *320/288* *LZ5C* *FMIC* *Bi-LED* *GTC1549VZ* *Sachs Performance*+18
Też mi się wydawało,że sporo ale nie wiem co się kryje za moimi nadkolami ;P
-
[A4 B6] Angielski czterołapny AVFant *Quattro* *320/288* *LZ5C* *FMIC* *Bi-LED* *GTC1549VZ* *Sachs Performance*+18
Super ! Fajnie ,że potrafisz robić samemu ja oddam do blacharza
-
Wywala płyn auto się grzeje termometr pokazuje 90c
Coś o tym wiem... Źle odpowietrzyłem temp poszła dość wysoko i cyk głowica do remontu xd
-
(Nie)Ciekawa historia ku przestrodze i prośba o pomoc
16685 - Shareware Version. To Decode all DTCs - to moze byc przyczyna szarpania , cewki / świece nieszczelność . Jedź do mechanika który zrobi test szczelności dolotu albo pryskaj po silniku wodą i zobaczysz kiedy będą falować obroty, albo coś iskrzyć Albo wypadanie zapłonu , ale to chyba VAGIEM warto sprawdzić .
-
Zasysanie korka wlewu oleju pod odkręceniu 3.0Tfsi
zwarcie hydraulicznego czujnika temperatury , ale którego to nie wiem
-
(Nie)Ciekawa historia ku przestrodze i prośba o pomoc
Jak wyżej , upomnij sie o stary katalizator . Jeśli będą robić problemy śmiało możesz iść na drogę sądową ale to pewnie będzie długie i kosztowne
-
Zasysanie korka wlewu oleju pod odkręceniu 3.0Tfsi
To juz wedle Twojej bądź mechanika opinii Jeśli stwierdzisz , że chce inny kompresor nikt Ci nie zabrania , jeśli chcesz oszczędzić trochę $$ to zostaw jak jest ( Jeśli nie wymaga wymiany )
-
Lewy kierunkowskaz nie działa podczas używania
Super , że udało się rozwiązać błąd
-
(Nie)Ciekawa historia ku przestrodze i prośba o pomoc
To dobrze , nie ma zasysać tylko dmuchać
-
Zasysanie korka wlewu oleju pod odkręceniu 3.0Tfsi
Chyba trzeba go zrzucić. Kwestia Twojej kieszeni . Ale sama wymiana uszczelek zaworów chyba jest problematyczna . Niestety więcej nie pomogę z 3.0
-
Budowa układu wydechowego w Audi A4 B6/B7 1.8T
Ale chcesz robić cały wydech czy tylko tłumiki ? Jeśli tłumiki to wyrzuć turboworksa i wstaw baq albo rm . do BFB minium 1 rezonator i 2 końcowe
-
Lewy kierunkowskaz nie działa podczas używania
Sprawdź dla zasady bezpiecznik kierunkowskazów , bodajże nr 2 i awaryjek nr 39 . Masz z kim podmienić manetkę? Bo raczej na to bym stawiał . masz post podobny. Jest tam napisane o module , który warto sprawdzić.
-
(Nie)Ciekawa historia ku przestrodze i prośba o pomoc
17700 - Map Controlled Engine Cooling Thermostat (F265): Open Circuitn - jeśli chodzi o ten błąd to jest dodatkowy czujnik/grzałka ( nie wiem dokładnie ) od termostatu - jeżdżę z tym od 2 lat , wiec tu raczej problemów nie ma. Jeśli zechcesz wymienić termostat to pamiętaj tylko ORI MAHLE ( BEHR) . 16825 - EVAP Emission Control Sys: Incorrect Flow P0441 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent - ten błąd pojawiał mi się w momencie kiedy jeden z przewodów był nieszczelny ( ten który prowadzi do kolektora , nie do TIPA) . Może to być również problem z zaworkiem N81 ( sprawdz czy cyka na wolnych obrotach , jeśli tak jest prawdopodobnie OK , chyba że przepuszcza w 2 strony czego robić nie powinien. Na internecie jest sposób jak sprawdzić zaworek N81). Jest jeszcze możliwe , że zaworek zwrotyny przed N81 jest uszkodzony , bądź nawet zatkany filtr węgla gdzieś w okolicach filtra paliwa CHYBA. 16804 - Catalyst System; Bank 1: Efficiency Below Threshold P0420 - 002 - Lower Limit Exceeded - ten błąd rozwiązało dopiero wyrzucenie katalizatora i wsadzenie DP . Sonda była cała , katalizator się rozleciał i rzeczywiście trochę tłukł i nie było mocy.
-
Zasysanie korka wlewu oleju pod odkręceniu 3.0Tfsi
Jak wyżej - objawy uszkodzonej/zatkanej odmy . Korek po odkręceniu powinien lekko podskakiwać .