Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Koalakm

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Koalakm

  1. Koalakm odpowiedział(a) na RALF76 temat w Audi
    tak, choc widzialem ogloszeniaw stanach ze maja xenon - ale to rzadkosc (chodzi mi o to ze sa takie ogloszenia z xenonami w q5 ale tez oczywiscie bez kierunkow dynamicznych). Dodatkowo warto zaznaczyc ze nie znajdziesz tam Matrix - mieli zakaz uzywania, dlatego zawsze bedziesz mial FULL LED. Dopiero od 2022 chyba zezwolili.
  2. Koalakm odpowiedział(a) na RALF76 temat w Audi
    no calkiem mozliwe nawet nie sprawdzalem, ale chyba przerobka tylnych to byl koszt 600zl - wiec nie wiem czy w tych pieniadzach dostaniesz 2 lampy tylne europejskie? Ogolnie w tym egzemplrzu co chcesz licytowac to masz wszystkie lampy ok - wiec na moje przerobka i juz. Ja mialem dwie przednie uszkodzone, znaczy jedna mocno, szkolo poperkane, obudowa popekane, a druga obudowa i tez taniej bylo je naprawiac i przerabiac, kupowalem obudowy w zamianniku, w jednej swiatlowod jakis byl wymieniany itp - ogolnie magicy sa co potrafia wiele....
  3. Koalakm odpowiedział(a) na RALF76 temat w Audi
    no tak aktywny tempomat ma tylko wersja prestige. Niestety jest ich malo i sa drogie. To juz kwestia wyboru i pieniedzy
  4. Koalakm odpowiedział(a) na RALF76 temat w Audi
    Musisz przerabiac przednie i tylne lampy - przednie trzeba przerobic na asymetryczne, a tylne zmienic kolor kierunkowskazow na pomarancz (bo jest czerwone) + kodowanie kierunkow. Koszt kurka juz nie pamietam, ale ja mialem inna stytuacje bo naprawe lamp tez musialem miec. Mysle ze przod i tyl przerobka to okolo 1,5k. Koszty konwersji calego systemu z mapami, virtual, fale itp to okokolo 1200 - 1300 zl. Bardzo fajna sztuka. W US zreszta wszystkie wersje sa przyzwoicie wyposazone i startuja od wersji Premium. Wersja Premium PLUS - to juz bardzo fajne wyposazenie. Obstawiam ze kolo 13 - 15k dolcow moze osiagnac aukcja. Z tylem sie nie wypowiem jakie koszty naprawy, ale pewnie kolo 10 - 15 tys zl musisz liczyc. Autko jest bardzo ladnie wyciszone, bardzo fajnie sie prowadzi itp. Jakbys mial jakies pytania pisz.
  5. Bardzo jestem zdziwiony ogolnie tym faktem. Dlaczego jednoczesnie obie funkcje nie moga byc aktywne? Mam wrazenie jakby nie wiem czegos nie przewidzieli? Przeciez to powinno byc mozliwe do zrobienia. Nie moge znalezc przeciwskazan. Przeciez mozna na pewno oprogramowac zaleznosci: jezeli przecimgielne wlaczone przez przycisk to nie dziala w tym momencie doswietlanie, jezeli przeciwmgielne nie wlaczone to doswietlanie aktywne... Teraz tez sam sie zastanawiam co lepiej miec
  6. Potwierdzam ze teraz (po zmianie) dziala tak jak napisales Dziekuje
  7. Koalakm odpowiedział(a) na RALF76 temat w Audi
    1. Muskel wrzucam mape adaptacji. Daj prosze znac jak mozna aktywowac aby pokazywal biegi. 2. Czy mozna aktywowac tez jakos "wolne kolo" - w sensie ze po puszczeniu gazu wrzuca na luz? Wersje USA maja to zablokowane... adpmap-02-80A-927-155-AJ_WA1CNAFY4J2118490-20221231-1241.CSV
  8. Prosze o rozkodowanie i dziekuje serdecznie: WA1AECF30L1038250 WA1FECF37K1070066
  9. Koalakm odpowiedział(a) na RALF76 temat w Audi
    Dokladnie tez tak uwazam. Czesto lepsze uderzenie w przod jest niz tyl. W tym przypadku gong mocny i naprawy duzo - i pociagnie wszystko z 30k. Zalezy jakie masz mozliwosci, czy sam bedziesz naprawial itp. Jezeli sam duzo potrafisz to nawet jak poduszka kierownicy strzelona to dasz rade. W kazdym razie nie mysl ze naprawisz za 5k. Zawsze zakladaj naprawe minimum 20k.
  10. Koalakm odpowiedział(a) na RALF76 temat w Audi
    Rozumiem, ale chyba jednak zalozmy 2018 rok FY w dieslu i benzynie raczej nie kupisz w tej samej cenie. 2018 FY 2.0 TFSI Salon PL, serwis, przebieg okolo 100 tys = cena 140 tys minimum 2018 FY 2.0 TDI Salon PL, serwis, przebiego okolo 100 tys = cena 160 tys minimum W przypadku TFSI bedziesz mial 252KM a w TDI 190KM. No i powiedzmy ze roznica ceny w zakupie to 20 tys zl. No i jak? Co lepiej jednak wybrac? Wieksze spalanie w ciagu 5 lat wyniesie 10 tys... Ja chyba mimo wszystko tez TFSI (tym bardziej jak pisalem ze kolega ma wybor TDI w starszej budzie albo TFSI w nowej). Co do DPF sie oczywiscie nie zgadzam - juz pisalem o tym w innym temacie. Mam 2 lata TDI, jezdzac po 17km do pracy, duzo miasta i nic sie nie dzieje. Kolega ma juz 3 lata chyba TDI - zona jezdzi 7km do pracy - zero problemow z DPF. No coz tak jak pisalem kolega wyzej TFSI musi spalic wiecej, szczegolnie w korku. Jak bedzie dobry aku to start stop pewnie troche oszczedzi. Tu jednak jeszcze nalezy zwrocic uwage na kulture pracy - to TFSI bezapelacyjnie wygrywa - cisza cisza i cisza (kompletna). Aha no i jeszcze zobacz sam. Dostaniesz auto z 200k przebiegu kontra 100k (tu juz nawet nie chodzi czy disesl czy benzyna). Przebieg jest przebiegiem koniec kropka
  11. Koalakm odpowiedział(a) na RALF76 temat w Audi
    To ogólne stwierdzenie. Szczególnie gdy kupujemy auta używane z jakimś przebiegiem to jednak diesel częściej może generować wyższe koszty eksploatacji i napraw. Oczywiście nie znaczy to że zawsze to jest regułą, jednak często tak bywa. Zobacz już przy zakupie cena nowego diesla zawsze jest i była wyzsza od ceny benzyniaka, to się nie bierze z widzimisię tylko z kosztów produkcji i części
  12. Koalakm odpowiedział(a) na RALF76 temat w Audi
    Oczywiście że TDI będzie oszczędniejsze. Właściwie stałem przed podobnym wyborem. Mimo wszystko szedlbym w nowy model. To że tak powiem przepaść modelowa. Model fy jest na nowej platformie, zupełnie inna bajka. Teraz policz jeżeli chodzi o paliwo. Przyjmijmy 12l benzyny kontra 8,5 ropy (nie myśl ze q5 spali Ci 5l ). 12x6,50=78 8,5x7,80=66,30 Różnica 12zl. W roku zatem oszczędność okolo 1800 zł, miesięcznie 150zl więcej. Obsługa serwisowa? Myślę że więcej pójdzie na TDI kasy. Jeździsz za to nowym modelem, zupełnie nowym technologicznie. Przy sprzedaży też będzie więcej wart, itd.
  13. oki, moge Cie prosic tylko zebys sprawdzil czy te numery dla textar i ferodo wpisalem dobre?
  14. No zawsze troche chodzi o kase. Planowalem po tym jak mi napisales numery czesci to zakup: Tarcze przod Zimmermann: 323zl x 2 = 646 zl Klocki Bosch: 226zl SUMA: 646 + 226 = 872 zl W przypadku TEXTAR (nr 92282605): 386 zl x2 = 772 Klocki Ferodo (nr FDB4616): 319 SUMA: 772 + 319 = 1091 zl Jak widac roznica jednak spora. Czy Zimmermann + Bosch to slaby wybor? Czy zdecydowanie warty doplaty ponad 200zl jest zestaw TEXTAR + Ferodo?
  15. Bardzo serdecznie dziekuje Muskel Widze ze tych tarcz Bosch ciezko u nas dostac, czy w takim razie Mozna mieszac? Tarcze Zimmermann + klocki Bosch? Co sadzicie? Przy okazji jezeli to nie tajemnica gdzie najlepiej sprawdzac takie rzeczy? Na jakich stronach?
  16. Bardzo dziekuje za odpowiedz. Czy moglbym poprosic o sprawdzenie jakie tarcze + kloczki BOSCH moge zalozyc? Na stronie dobierania BOSCH wskazuje co najwyzej tarcze 330mm. Jezeli to nie problem prosze o podpowiedz ktore tarcze i klocki BOSCH beda na pewno pasowaly? Ewentualnie Zimmermann?
  17. Bardzo dziękuję. Mogę też poprosić o oznaczenie klocków?
  18. Czesc Czy moze mi ktos pomoc i sprawdzic jakie mam tarcze w aucie (318mm czy 328mm)? Z tego co sam moglem sprawdzic okazuje sie ze moga wystapic oba, ale jak z fabryki wyjechal? Musze kupic nowe i nie wiem na ktore patrzec... VIN: WA1CNAFY4J2118490
  19. Czesc Czy mozna w VCDS jakos zakodowac ze ponizej jakiejs temperatury automatycznie zalacza sie podgrzewanie tylnej szyby oraz / i podgrzewanie kierownicy? Jezeli tak bede wdzieczny za wskazowki gdzie to mozna zrobic?
  20. Hej Kilka postow wyzej Muskel ladnie napisal... chyba ze jakichs jeszcze informacji potrzebujesz? Ja stalem w podobnej sytuacji - ale po przeczytaniu wskazowek od Muskel jednak stwierdzilem ze nie ma sensu przerabiac wielu rzeczy aby miec matrix. Lampy i tak musialem dac do przerobienia z USA > EU. Lampa z USA ma tez z boku tzw. obrysowke (pomaranczowa dioda) - ale to mozna programowo wylaczyc przy okazji jak ktos Ci bedzie robil konwersje programowa (ja osobiscie obrysowke zostawilem) Tylne lampy tez musisz dac do przerobienia (na pomaranczowe kierunki).
  21. On jest poszkodowanym. Oczywiscie ze moze oddac auto do serwisu. Nikt nie musi wiedziec ze kiedys cos naprawial na nieorginalnej czesci.
  22. poczekaj najpierw na rzeczoznawce. Zawsze mozesz dac auto na naprawe bezgotowkowa do Audi

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.