Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

P.Wiśnia

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez P.Wiśnia

  1. Tak, wychodzi że masz aktywne nagłośnienie z wzmacniaczem. Myślałem przez chwilę że masz pasywne z brązowej kostki, bo napisałeś że masz tylko 2. Kostka 20 pin czarna: 1 - zielony (0,35) - sygnał tył lewy do wzmacniacza 2 - żółty (0,35) - sygnał tył prawy do wzmacniacza 3 - brązowy (0,35) - masa wyjść linowych do wzmacniacza 6 - biały (0,5) - wzbudzenie wzmacniacza (+12V) Musisz podłączyć wszystkie przewody aby wzmacniacz działał. Ale najlepiej zaopatrzyć się w przejściówkę, aby nie ruszać oryginalnej instalacji.
  2. Amortyzator będzie dobry (Sachs 313 365): Sprężyna przód 1BA+0JH = Sachs 993 124:
  3. 1BA + 0YH = 8K0 511 115 DF Sachs 994 376 = 8K0 511 115 DG = 1BA + 0YJ 0YH - klasa wagowa 8 0YJ - klasa wagowa 9 Błędnie dobrana sprężyna. Prawidłowa to Sachs 994 375. Różnica między sprężynami to 4mm, ale są innej klasy wagowej przez co jedna jest mniej podatna na ściskanie.
  4. Wrzuć zdjęcie wlepki, najbardziej interesuje mnie kod zawieszenia oraz kod klasy wagowej.
  5. 0JH to amortyzator gazowy. Sprężyny powinieneś mieć: 8K0511115DF Wysłana przez ciebie tabela ma zastosowanie tylko w przypadku zawieszenia sportowe.
  6. .

    P.Wiśnia opublikował(a) temat w Audi A4 B6
    .
  7. Napisz jakie dokładnie elementy kupiłeś
  8. Teoretycznie możesz wstawić tulejkę. Żeliwo możesz wymienić samemu, najlepsza opcja w tym wypadku.
  9. Na zdjęciu nie widać dokładnie. Napisz jaki masz rodzaj nagłośnienia z tyłu: pasywne aktywne bose Przejściówkę z żeńskiego jacka na mini iso kupisz bez problemu.
  10. Napinacz jaki dokładnie kupiłeś?
  11. Na pewno pompa wspomagania? Bardziej obstawiałbym sprzęgiełko alternatora albo ślizgający się pasek. Przy ruszaniu jednostka jest bardziej obciążona. Napinacz jaki dokładnie kupiłeś?
  12. Piszczy cały czas czy tylko na skręconych kołach?
  13. Oczywiście że jest możliwość. Można np. zmienić ułożenie pinów lub wyjąc je całkowicie.
  14. Opisałem ci wszystko dokładnie. Chcesz szukaj i tak nic nie znajdziesz. A czego tutaj nie rozumieć, magistrala CAN służy do wzajemnego komunikowania się podzespołów. Na ten temat też się wypowiedziałem, nie oryginalne radio = brak sterowania z kierownicy. O tym też już pisałem, że jest to bez znaczenia. Błedy z MK sprawdzisz za pomocą linii K, a nie CAN. Wszystkie linie łączą się w liczniku, ale on nie jest problemem. Zostaw te CANY w spokoju, przecież sam napisałeś że wszystko działa. Tylko nie możesz się z nimi połączyć. BRAK CAN = BRAK MOŻLIWOŚCI WŁĄCZENIA SILNIKA -- Wrzuć tutaj jeszcze pełnego auto-scana.
  15. Gdyby problemem był CAN to niemiałbyś kierunków. Sygnał z modułu kierownicy idzie po CAN do MCE. MCE załącza kierunek kierunek i wysyła sygnał do licznika o zapalenie kontrolki. Teoretycznie jeżeli któryś z podzespołów byłby uszkodzony to nie mógłbyś się podłączyć z daną linią CAN. Ale na pewno nie są uszkodzone 3 podzespoły w 3 liniach CAN.
  16. Problemem jest kabel, pseudo VCDS. Albo połączenie z kostki OBD2 to licznika. Innej opcji niema, bardziej stawiam na to 1.
  17. -- Ewentualnie sprawdź ciągłość przewodów z kostki OBD2 do licznika. OBD2/14 - pomarańczowo-brązowy - CAN L OBD2/6 - pomarańczowo-czarny - CAN H NIEBIESKA/12 - pomarańczowo-brązowy - CAN drive Low NIEBIESKA/13 - pomarańczowo-czarny - CAN drive High
  18. Oryginalny a nie klon. Pisałem już że radio niema nic z tym wspólnego, bo to inna linia CAN. W dodatku nieoryginalne radio niema wcale połączenia z linią CAN. -- Ewentualnie sprawdź ciągłość przewodów z kostki OBD2 do licznika. OBD2/14 - pomarańczowo-brązowy - CAN L OBD2/6 - pomarańczowo-czarny - CAN H NIEBIESKA/12 - pomarańczowo-brązowy - CAN drive Low NIEBIESKA/13 - pomarańczowo-czarny - CAN drive High
  19. U kogo byłeś? Profesjonalny elektronik/elektromechanik? Próbuje cię oskrobać z pieniędzy. licznik to gateway linii CAN. CANY są podzielone (informacja i rozrywka, układ napędowy, wygoda). MCE(moduł centralnej elektryki, moduł świateł) nie posiada linii K, więc moduł komfortu(gateway linii k) go nie obchodzi. radio jest na linii CAN (informacja i rozrywka) więc nie jest powiązane z MCE(moduł centralnej elektryki, moduł świateł). jeżeli problemem byłby licznik to nie działały by ci jeszcze elektryczne szyby, klimatyzacja. a na koniec, skoro działają ci kierunkowskazy to znaczy że MCE(moduł centralnej elektryki, moduł świateł) ma dobre połączenie. Nie działa bo masz nieoryginalne radio . Kontrole zapięcia pasów zmieniasz w liczniku, a tryb skandynawski włączasz w MCE. Problem leży po stronie kabla. Jedyne co to tylko na liczniku pojawi się choinka. ------ Za pomocą swojego kabla połączysz się tylko z: radiem sterownikiem parktronic sterownikiem nawigacji z CD sterownikiem automatyczne skrzyni biegów modułem komfortu sterownikiem klimatyzacji (climatronic) Czyli z podzespołami które posiadają linie k. Ty i twój elektronik potrzebujecie porządnego kabla który współpracuje z CANami.
  20. Do ciebie będzie pasować: 8E0199382AG
  21. Oryginał ewentualnie Hella reszta jest słabej jakości. Oring to oryginalny ewentualnie elring, victorenz. Dla ciebie to będzie: 1J0907660C + 038103196

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.