Treść opublikowana przez ClNEK
-
Mocne stuknięcia z tyłu 1BV Avant
I u każdego brzmi to podobnie z opisu więc temat do wyeliminowania Długo po zakupie myślałem, że coś lata we wnęce na koło zapasowe ale po przeczesaniu bagażnika tez zostało to wyeliminowane. Mi to nie wygląda na zawieszenie bo to puknięcie da się odczuć na fotelu kierowcy a zawieszenie by tak nie przenosiło
-
Mocne stuknięcia z tyłu 1BV Avant
Odbiegacie od tematu. Weźcie pod uwagę, ze stuki o których mowa na początku tematu występują nawet, gdy auto się nie przemieszcza. Pojawia się ok 1 sek po zatrzymaniu itp Nie występuje to na dziurach. Ja też podejrzewałem zbiornik ze względu na stukniecie po mocniejszym zatrzymaniu sie. Tak jakby paliwo się hustało w zbiorniku i powodowało jakies stuki. Jednak pomału to odpada, gdyż stuka też toczac sie na luzie jak np dojeżdzam do świateł. Ja się wezmę najpierw za te tuleje stabilizatora tylko czasu brakuje
-
Tacierzyństwo
na sztucznym jedzeniu to nawet szybciej bo po pół roku
-
Tacierzyństwo
EE to ten tapczan masz chyba bez większych luzów )))
-
Tacierzyństwo
Przy drugim stwierdzasz, ze 1 dziecko to były nieustanne wakacje
-
Rozklejenie LAMP przednich malowanie środków
Już zamocowałem projektor a audi b8 ale nie zmieści się do obudowy bez wycięcia kawałka spodu (w miejscu przetwornicy) dlatego na razie odpuściłem. Ponoć Hella 3 mieści się bez naruszania obudowy. Mam już te z b8 dopasowane więc jeszcze waham się czy nie odpuścić sterowania przesłoną i usunąć nie mieszczące się elementy.
-
Mocne stuknięcia z tyłu 1BV Avant
Mocowanie stabilizatora? Ktore to na tum schemacie? Ta blaszka mocujaca ta gumke o ktorej rozmawiamy? Ja to czasem czuje az na plecach jak sie przenosi przez nadwozie.
-
Rozklejenie LAMP przednich malowanie środków
Dzieki. To itak zdjecia makro. Na zywo po wlozeniu do auta praktycznie nie bedzie widac. Drugi komplet ktory zdejme z auta przerobie juz na bixenon. Przy okazji zdradze Wam jak latwo pozbyc sie chromu z plastikow przed malowaniem ich na czarno. Zdaje sie nikt o tym tu nie wspominal a wystarczy taki plastik wlozyc do cieplej wody z dodatkiem kteta do rur. Pare minut i po chromie nie ma sladu.
-
Mocne stuknięcia z tyłu 1BV Avant
Sądząc po rysunkach to trzeba tylko 2 śruby odkręcić, zdjąć opaskę, zmienić gumę i przykręcić na nowo. Tylko czy robic to na aucie stojącym na kołach ? podniesionym czy nie ma to znaczenia ?
-
Mocne stuknięcia z tyłu 1BV Avant
Te? http://www.motostacja.pl/photos/items_tech/144_1007150001.jpg Z tego co widzę potrzeba na 18mm w przypadku 1BV
-
Tacierzyństwo
Za nowy monitor dałem cos ok 350 zł. Dla mnie to kwota nieduża biorąc pod uwagę spokój jaki on zapewnił mojej nerwowej małżonce Teraz odsprzedam go pewnie za 100 - 150 zł
-
Mocne stuknięcia z tyłu 1BV Avant
Zgadza się. Dlatego ja podpytuje o zbiornik paliwa bo tam może się jeszcze coś poruszać po zatrzymaniu ??
-
Głębokie rysy szyby boczne
Ja usuwałem rysę na szkle przy pomocy wkrętarki i filcowej, twardej końcówki + tlenek ceru. Dużo dużo pracy i w efekcie końcowym rysa nadal była ale jej zaokrąglone krawędzie powodowały, ze stała się mniej widoczna
-
Mocne stuknięcia z tyłu 1BV Avant
O jest ktoś kto jeszcze ma ten sam problem. Zatrzymuje auto a tu po 1 sek "puk" wyraźnie w tylnej części auta. Nie próbowałem trzepać całym autem ale na szarpakach nic nie wychodzi. Wydech sztywno siedzi i raczej nie ma szans dotknąć nadwozia. Najczęściej słyszę to np podjeżdżając na luzie do skrzyżowania albo manewrując po parkinu. Tez mam Avanta 1BV. Zmieniłem teraz amortyzatory na 1BE i nic się nie zmieniło więc amortyzatory można skreślić. Coś ma prawo tłuc się wewnątrz zbiornika paliwa ?
-
Tacierzyństwo
Polecam monitor oddechu. Trzeba dać za niego parę zł ale mi obsłużył 2 chłopaków i za niedługo odsprzedam go dalej.
-
Rozklejenie LAMP przednich malowanie środków
Lampa po takiej przeróbce nie musi być wcale mocno zmasakrowana od zewnątrz. U mnie tak to wyglada
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Prosiłbym Was o rzuceniem okiem na mój temat odnośnie wątpliwości co do wtycznki z RNS-E. Nie znam się na tym a mam mały problem http://a4-klub.pl/index.php?/topic/344992-z-rns-e-na-inne-radio-problem/
-
Z RNS-E na inne radio (problem)
Wychodzi mi, że remote ma iśc do pinu 13 we wtyczce D
-
Z RNS-E na inne radio (problem)
Remote mam, tylko gdzie mam podpiąć do tych gniazd B i C bo rozumiem, ze gdzieś ma być podpięty chcąc "właczyc" wzmacniacz.
-
Z RNS-E na inne radio (problem)
Mam znów wątpliwości czy to spasuje do mnie bo tam widzę tylko 3 piny w tej długiej białej wtyczce Nie wiem czy nie zaopatrzyć się w takie coś http://multisort.pl/product/Zlacze-radiowe-Quadlock-12pin-wtyk-x2_Quadlock-24pin-gniazdo-0_3m,15736.html Obciąć te 2 12-pinowe wtyki i polutować sobie potem po swojemu tylko potrzebowałbym pomocy jak to podłączyć Jak już wcześniej pytałem: Musze podać sygnał lewy na pin 5, prawy na 11 na pin 8 - masa sygnału L i P A gdzie mam podpiąć remote ??
-
Z RNS-E na inne radio (problem)
Nie widze takich przejsciówek, które miały by wyprowadzone B i C. Chyba trzeba samemu wyprowadzić stosując takie coś http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5772594657&reco_id=f504ccd9-b9e5-11e5-ab50-02acb1a4884a&ars_rule_id=201 dobrze rozumiem ? Znalazłem pełną wtyczkę gdzieś w necie. Będzie trudno to kupic http://www.aliexpress.com/item/OEM-VW-Upgrade-RNS510-RCD310-Canbus-Adapter-ISO-to-Quadlock-Conversion-Cable-For-Volkswagen-Golf-VI/32237676659.html
-
Z RNS-E na inne radio (problem)
Dzięki za podjęcie tematu. Tutaj wspomniane przez Ciebie pudełeczko. Niestety nic na nim nie ma. Założyli mi je u mnie w mieście zaraz po zakupie auta, gdyż nie odbierało fal radiowych. A tu reszta instalacji. Rozpiąłem ta czarną wtyczkę. Typowa jak do RNS-E i aż się prosi o powrót do takiej wersji ale system głośnomówiący w obecnym JVC mnie na tyle zachwyca, ze narazie tego na pewno nie uczynię. Moja przejściówka na iso jest ograniczona o ta 3 kostkę i nie widzę możliwości zakupu innej przejściówki dlatego chyba muszę się wpiąć przed ta kostkę czarna tylko gdzie Sygnały z radia mogę wyprowadzić przez chinche bo mam takie wyjścia w radiu. Na podstawie tej rozpiski: Wychodzi mi, ze muszę użyć przewodów części C wtyczki RNS-E?? Na podstawie przejsciówki do przeróbki radia orygnianlnego na nieoryginalne w audi wnioskuje: Musze podać sygnał lewy na pin 5, prawy na 11 na pin 8 - masa sygnału L i P A gdzie mam podpiąć remote ??
-
Z RNS-E na inne radio (problem)
Mam dość nietypowy problem. Dziś po 4 miesiącach od zakupu zauważyłem, zen ie grają mi tylne głośniki i subwoofer w bagażniku. Prawdopodobnie oryginalnie w aucie była nawigacja RNS-E (dostałem instrukcje obsługi razem z książką serwisową) lecz z nieznanych mi powodów ktoś zmienił ja na nawigacje JVC KW-NT1. Poczytałem trochę, że przy zmianie radia na nieoryginalne trzeba zastosować przejściówki w celu uruchomienia wzmacniacza ale tu u mnie pojawia się problem. Mianowicie z instalacji auta mam czarną dużą kostkę, która zapewne wpinana była bezpośrednio w RNS-E. Z tej kostki jest przejście na kostki ISO ale tylko 2. Adaptery do uruchomienia wzmacniacza są przewidziane na 3 kostki a mi tej 3 brakuje. Może podpowiecie skąd ją wziąć / wyprowadzić ? pewnie muszę podać gdzieś sygnał na głośniki tylne oraz remote tylko gdzie ? są jakieś potrzebne mi przejściówki czy mam się wpiąć w instalację przed ta dużą czarną kostką ? W duzej kostce jest szerokie / niskie puste gniazdo. Może ono odpowiada za wzmacniacz ? Z grubsza tak to wygląda: 1. Kostka duża 2. Przejscie na 2 kostki iso
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Hej, niedawno nabylem audi b6 avant i jest to mój powrót do tej marki po kilku latach przerwy. Wcześniejsze audi to była 80 cabrio po swapie silnika z 2.3 benzyna na 1.9tdi z ogromnym bonusem mocy
-
SPOCIKI TARNOWSKIE 26.04.2013r godz. 15 Zapraszamy
no ja bede sie staral zachecic nowych i mam nadzieje ze sie nie zraza 1 razem jeli bedzie np lipna pogoda przez co malo sie ebdzie dzialo