Treść opublikowana przez sylwiasty
-
[ALL B6/B7] Olej Agip
Czemu uważasz, że Castrol jest zły? We wszystkich wcześniejszych samochodach używałem właśnie Castrola i nie miałem żadnych zastrzeżeń, silniki pracują do dzisiaj i są w świetnej kondycji. Podstawa to sprawdzone źródło pochodzenia oleju bo łatwo trafić na podróbkę ale to dotyczy wszystkich olejów. Teraz używam Valvoline bo mam w dobrej cenie z pewnego źródła.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Spoko! Smacznie wygląda! Przy okazji wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! :oklaski:
-
[ALL B6/B7] Olej Agip
A co w tym śmiesznego? Przynajmniej wiadomo, że nie trafi się na podróbkę jak w przypadku innych znanych marek jak Mobil, Castrol, Motul czy inne.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Dla mnie może być i 17:00,
-
[B5 AEB] Problem z pracą silnika i przeładowaniem
Sprawdzić czy instalacja LPG daje radę. Wygląda na to, że rozjeżdżają się adaptacje w sterowniku benzynowym.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Wygląda na to, że większości pasuje piątek więc robimy jutro. Teraz tylko na którą godzinę się ustawiamy? Na 18:00? Robimy w Plazie bo pod Tesco pewnie będzie zimno. Filip - dasz radę jutro?
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Ja też, ja też.
-
[ALL PB] Podstawa filtra oraz czujnik temperatury oleju
Ale gdyby był przewiercony to bez czujnika leciał by olej. Tak jak pisałem w B4 były otwory technologiczne przygotowane pod czujnik ale zaślepione takim koreczkiem na imbus - wykręcało się i wkręcało czujnik. Tommy Gun - tak chodzi o taki właśnie otwór w podstawie.
-
[ALL PB] Podstawa filtra oraz czujnik temperatury oleju
:slina:Witam! Wstawiłem licznik z dodatkowymi wskaźnikami, zamontowałem czujnik temperatury oleju w podstawie filtra oleju w miejscu do tego przeznaczonym (nagwintowany otwór). Jednak zastanawia mnie jedna rzecz. Kiedyś wstawiałem taki czujnik w B4 i tam w podstawie filtra oleju też było miejsce na czujnik ale zaślepione takim korkiem, który się wykręcało i wkręcało w to miejsce czujnik. Czujnik temperatury miał fizyczny kontakt z olejem. W A4 otwór na czujnik jest zaślepiony przez co czujnik nie ma bezpośredniego kontaktu z olejem. Czy ktoś, kto ma fabrycznie zamontowany taki czujnik może sprawdzić, czy po wykręceniu czujnika w otworze pojawi się olej? Zastanawiam się, czy takie zamontowanie czujnika pozwala na prawidłowy pomiar temperatury oleju. Na dniach będę wymieniał olej i zastanawiam się, czy nie zdemontować podstawy i nie przewiercić tego otworu, żeby olej mógł mieć bezpośredni kontakt z czujnikiem. Z góry dzięki za informacje.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Ostro. Jak jechałem przed 7 do pracy to w SUW było -25*C.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Tia.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Witam! Jakiegoś spontona można by zrobić. Oczywiście standardowo w Plazie bo na zewnątrz przy tych temp. to trochę hardcor.
-
[ALL B5] Oznaczenie silnika 2.8 ARM???
Ale na wlepce jest napisane, że to 2.8 142kW i kod literowy silnika jest tylko taki jak dla 1.6.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
No to zapowiadają się mocne trunki skoro 80%. No to i Ty Sylwiasty wyruszaj, skoro trunki widze odpowiadają Niestety nie w tym roku. Muszę pracę magisterską ogarnąć.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
No to zapowiadają się mocne trunki skoro 80%.
-
[ALL B5] Oznaczenie silnika 2.8 ARM???
Witam! A patrzyłeś na samym silniku jakie masz oznaczenie? Bo Etka podaje to samo: ARM - 1.6 100 PS.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
A ten znowu swoje. Młody - bierzesz litra, szybka integracja i będzie tak
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Filip się wybiera no i Johny coś tam przebąkiwał ale nie wie, czy kobieta mu delegacje podpisze. Ja też miałem farta i upolowałem 1BE na przód (tył leży już jakiś czas, brakowało przodu) więc proces "bliżej gleby" zapoczątkowany. Z montażem wstrzymam się chyba do wiosny a przynajmniej do marca bo jak śniegu dowali to jeszcze będę sobie w brodę pluł, że założyłem. Komplet razem z amorkami dorwałem w cenie niższej, niż niektórzy na forum sprzedawali same sprężyny 1BE. Ale polowałem kilka miesięcy. No i fotka zabawek:
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Śmiało pytaj, mam już za sobą montaż "online" przez internet.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Ja zmieniałem licznika na ten z fis'em. Potrzebne info mogę Ci wysłać na maila. Jeśli licznik jest przedliftowy z kostkami 26 pinowymi to podłączysz bez problemu. Jedyne co musisz zrobić to wiązkę manetka-fis, doprowadzić sygnał spalania (znajdziesz go w kostce pod sterownikiem silnika) oraz zamontować czujnik temperatury oleju i podłączyć (instalacja jest, sygnał do licznika musisz doprowadzić też z kostki pod sterownikiem).
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Farciarz.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
300 za dwie czy za sztukę? Zresztą nawet jak za sztukę to i tak dobra cena. Sam też się zastanawiam czy nie szukać felg w aukcjach z 1 lub 2 sztukami, można trafić w dobrej kasce.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Witam! Dawno się nie odzywałem więc jestem. Dzisiaj zakończyłem już ostatecznie przekładkę licznika - założyłem ringi oraz ustawiłem przebieg jak w oryginalnym. Co ciekawe przebiegu nie dało się zmienić interfejsem oraz programem VAG Tacho, który jest do tego stworzony. Łączył się ale opcja zmiany przebiegu była niedostępna. Nie dałem za wygraną i postanowiłem sam pogrzebać i udało się zmienić przebieg za pomocą standardowego kabelka KKL i VAG'a w wersji 208 PL. A tu kilka fotek po montażu ringów (szafa jeszcze na stole): before after
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Filip - to, że takie imprezy to fajna sprawa i za***ista atmosfera to wiem. Kiedyś, kilka lat temu jak powstał klub Team Audi Suwałki zrobiliśmy imprezkę integracyjną z ogniskiem, na którym było nas około 30 osób. Imprezę do dzisiaj wspominamy z kumplami przy każdej okazji. Niestety drugiej takiej imprezy z taką ilością ludków nie udało się zmontować a szkoda. Teraz to nawet spota nie ma jak zorganizować - wszyscy zarobieni. Kiedyś postaram się na taką imprezę w końcu wybrać.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
To ją podnieś. Ja w tym roku muszę jeszcze odpuścić, nie ze względów finansowych bo kasa to akurat nie problem. Jestem na etapie pisania pracy magisterskiej a patrząc na to co udało mi się już stworzyć to do końca marca może być ciężko to ogarnąć. No i przygotowania do obrony. Chyba za stary jestem na studiowanie.