Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

zbychzz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zbychzz

  1. witaj na forum
  2. na moje oko to wygląda jak 19.
  3. zbychzz odpowiedział(a) na jaro1370 temat w Audi A4 B6/B7
    Pytanie jak najbardziej słuszne. Napęd quattro (torsen) to wytrzymały mech. napęd działający na różnicę momentu - jak dołożysz dystanse to nic nie zepsujesz. Dystans powinieneś sam sprawdzić jaki będzie ci potrzebny przez przyłożenie prostej do felgi i zmierzenie dystansu od rantu błotnika (nie zapomnij zostawić miejsca na pracującą oponę, żeby na zakrętach nie tarło). Zerknij na linka poniżej:
  4. jest kilka tematów odnoszących się tej problematyki - wystarczy kliknąć w szukaj. Czasami warto się porozglądać leniuchu Najważniejsze z tego wszystkiego to to, że poduszka może nie zadziałać w przypadku takiej zamiany
  5. 3 x sline faktycznie najbogatsza wersja wyposażenia o jakiej słyszalem https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-audi-a4b8-3-0tdi-240km-3x-s-line-exterieur-quattro-full-opcja-ID6zFYxA.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8
  6. siemka Adam, sprawdź na początek czy koła, czy są dobrze wyważone
  7. a czujniki położenia (te pod spodem przy wahaczach) są zainstalowane i nie ma przetertych przewodów przy nich ?
  8. zbychzz odpowiedział(a) na damian6158 temat w Audi A4 B8
    tu masz wątek: https://a4-klub.pl/topic/7057-galeria-felg-a4-czyli-pokażcie-swoje-fele/
  9. najpierw sprawdź czy moduł 77 (telefon) jest dobrze zakodowany.
  10. Tak więc: wcześniej kodowałem kierownicę - dlatego działały przyciski tylko dla radia. Zabrakło tak jak podejrzewałem kodowania telefonu (nr modułu 77) - nie mogłem się z tym cholerstwem połączyć, żeby sprawdzić kodowanie. Po udanej próbie połączenia i zakodowaniu działa odbieranie/odrzucanie rozmów z lewej rolki na kierownicy Myślę, że przyda się innym. Poniżej opis kodowania (znalałem fajny opis od Malika - mam nadzieję, że się nie obrazi na umieszczenie tego tutaj): Kodowanie: 00?xxxx: FUNKCJE 0 – podstawowe (dla RNS-E Basic/Radia) 1 – komfort (dla RNS-E High/RNS-E Low) 00x?xxx: KIEROWNICA 0 – bez multifunkcji lub starszy typ kierownicy (przyciski bez rolek) 1 – multifunkcja (przyciski z rolkami) 00xx?xx: URZĄDZENIA WSPÓŁPRACUJĄCE 1 – diagnostyka przez CAN 2 – kierownica wielofunkcyjna, diagnostyka przez CAN 3 – RNS-E, diagnostyka przez CAN 4 – kierownica wielofunkcyjna, RNS-E, diagnostyka przez CAN 5 – diagnostyka przez K-line 6 – kierownica wielofunkcyjna, dianogstyka przez K-line 7 – RNS-E, diagnostyka przez K-line 8 – kierownica wielofunkcyjna, RNS-E, diagnostyka przez K-line 00xxx?x: JĘZYK (OBSŁUGA GŁOSOWA) 0 – Obsługa głosowa wyłączona lub sterowana przy pomocy zewnętrznego sprzętu (np. RNS-E) 1 – niemiecki 2 – angielski (UK) 3 – francuski 4 – włoski 5 – hiszpański 7 – angielski (US) 9 – obsługa głosowa wyłączona 00xxxx?: JĘZYK (WYŚWIETLACZ) 0 – bez informacji na wyświeltaczu 1 – niemiecki 2 – angielski (UK) 3 – francuski 4 – włoski 5 – hiszpański 7 – angielski (US) Kanały adaptacyjne: kanał 0 (przywrócenie ustawień fabrycznych) 0: stan domyślny 1: reset kanał 128 (domyślna głośność – wyjście) 0 = 0dB 1 = +1dB 3 = +3dB 6 = +6dB 128 = -1dB 130 = -3dB 133 = -6dB kanał 129 (czas zasilania uchwytu na telefon po wyłączeniu zapłonu): Zakres od 0…6 (30 sekund … 30 minut) Inkrementacja: 1 = 5 minut (0 = 30 sekund) kanał 130 (ustawienia czasu opóźnień dot. kompensacji opóźnień sprzętu audio oraz akustyki) Zakres od 0 … 12 ms kanał 131 (czułość mikrofonu) Zakres od 0 do +6dB kanał 133 (Włączenie modułu) 0 – BT wyłączony 1 – BT włączony kanał 134 (funkcje zestawu głośnomówiącego) 0 – zestaw głośnomówiący aktywny gdy połączenie BT jest aktywne ale bez telefonu w uchwycie 1 – zestaw głośnomówiący aktywny tylko gdy telefon jest włożony do uchwytu kanał 135 (PIN) **** (tu wklepujemy tu swój 4-cyfrowy kod zabezpieczający) kanał 136 (czas opóźnienia od wyciszenia do aktywacji obsługi głosowej) Domyślnie: 5 (=0,5 sekundy) kanał 137 (czas widoczności BT dla innych urządzeń BT – po tym czasie jedynie wcześniej sparowane urządzenia będą łączyć się z BT) Zakres od 0/1 … 30 minut Domyślnie: 0 (zawsze widoczny)
  11. rolka działa dla radia - nie mogę odebierać nią połączeń.
  12. Myślę jeszcze o kodowaniu na kanale 77 (telefon) - może to tu jest problem.
  13. Mam u siebie fabryczny bluetooth (8P0 862 335 H) z systemem głośnomówiącym. Mogę odbierać rozmowy tel. ale tylko przy pomocy telefonu (telefon łączy się z radiem - concert2). Ostatnio zainstalowałem kierownicę multi z odpowiednią taśmą oczywiście (moduł już był przystosowany). I teraz np. przyciszyć z kierownicy mogę radio ale nadal nie mogę odebrać połączenia z kierownicy. Kto podpowie o co chodzi ?
  14. Dziś zabrałem się za połączenie ogrzewania w moiej b7. Kupilem ori wiązkę wiec było nieco łatwiej, ale nie do kńca Pytanie co do połączenia grzania - fotel - samochód (fotele z b7 montowane w b7 - pytam, bo oczywiście w oryginale nie miałem grzania). Gdzie idą wszystkie przewody z zielonej wtyczki - do klimatronika czy jeden z przewodów z tej kostki idzie do modułu komfortu ? Jakie kable i gdzie podłączyć ? Na wiązce mam opisany jeden przewód (brązowo-biały) jako idący do modułu komfortu, ale coś nie do końca jestem pewny czy aby na pewno powinien ob byc podłączony do modułu komfortu - stąd pytanie gdzie go podłączyć ? Ma może ktoś schemat elektryczny tych połączeń ? Chodzi mi oczywiście o grzanie.
  15. Walka była nierówna, ale udało się Dla potomnych: Najpierw trzeba wyciągnąć rączkę, ale to chyba wiadomo (zapadka tuż za rączką od spodu, którą trzeba odgiac od powierzchni ręcznego żeby zwonić zatrzask i wyciągamy). Osłona to już trochę cikawiej bo najpierw należy zdemontować gumę spod niej (po prostu ją wyciągamy). Następnie osłona trzyma się na 2 ala zawiasach (2 plastikowych trzpieniach znajdujących się na plastiku pod osłoną ręczngo. Podważamy metalowe zawiasiki(część wew. osłony ręcznego) na zew. stronę. Po odsunięciu z 2 stron wyciągamy osłonę.
  16. odświeże kotleta, bo teraz i ja mam z tym problem. Wie ktoś ?
  17. dzięki za pomoc
  18. Tak jak w temacie - wie może ktoś czy jest w kodach wyposażenia(wlepka z książce serwisowej) i jeżeli tak to jakim kodem jest oznaczenie nagłośnienie BO ?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.