Treść opublikowana przez Santa Cruz
-
[B8 CDN] Black Widow quattro GmbH -----> RS4 Avant B9
W jaki sposób robili dla Ciebie wydech? Wszystko dopasowywali do Twojego samochodu na miejscu? Jak długo trwała przeróbka? Zostawiales samochod na dzień/dwa/trzy ?
-
Problem z odkręceniem kół
Mozna postawić drewniany klocek miedzy młotkiem a opona - będzie pośredniczył w przekazywaniu momentu z młotka i nie trzeba wtedy się martwić o trafienie w felgę. Sprawdzone kilkadziesiąt razy.
-
'My nineteen inch fotostory', czyli 19x8,5 ET32 do B8
255? To musi ważyć dwie tony. Daj znać jak bardzo pogorszyły się osiągi - szerokie opony 'zjadają' moc jak nic innego w samochodzie.
-
Jaki rozmiar opon do felg 18x8j et 35?
Mniejsza wysokość opony nigdy nie będzie 'strzałem w dziesiątkę' na polskich drogach. Do autora wątku: 225/40 będą najlepsze.
-
Felga 17 et 60 + opony 225/45/17 jaki dystans ?
Tak, 20mm dystans będzie ok (=ET 36). Osobiście nie jestem zwolennikiem dystansów, bo to zawsze kolejna część która może mieć niedoskonałość a przez to może popsuć przyjemność z jazdy.
-
Felgi do oceny
Te felgi jeśli rzeczywiście to oryginały to niezła opcja. Mają ET 35 więc lepiej niż 'telefony' wypełnią nadkole.
-
Felga 17 et 60 + opony 225/45/17 jaki dystans ?
"Bedzie Pan zadowolony" I poka foty przed zamontowaniem dystansu.
-
[ALL] Jak wyczyścić relingi?
Jaki srodek zrobil taka robote jak na tych zdjeciach?
-
Felga 17 et 60 + opony 225/45/17 jaki dystans ?
W B6 będzie idealnie - ani schowane ani niebezpiecznie blisko nadkola.
-
Avf ++
Jak tym ruszasz ze świateł? Z 2000 obr/min?
-
quattro i różne koła..
W RS3 jest Haldex - silnik jest ustawiony poprzecznie wiec nie może być Torsen. W takim przypadku nie ma stałego połączenia przodu z tyłem wiec różnice prędkości obrotowej są dopuszczalne. W Torsenie nie jest to dozwolone. Do autora wątku: jeśli masz możliwość to wrzuć 195/65R15 na zapas - będzie mniejsza różnica. Jeśli nie masz takiej możliwości to napompuj 16" na ciśnienie zalecane do maksymalnego dopuszczalnego obciążenia - opona biedzie się mniej uginać i przez to lepiej będzie trzymała średnicę (niż napompowana do małego obciążenia).
-
Felga 17 et 60 + opony 225/45/17 jaki dystans ?
Tak. Np wg tirerack.com standardem do 8x18 jest ET 35 (90% proponowanych przez nich felg tak ma), choć pasują również z ET 30 i ET 40.
-
Drżenie powyżej 140km/h
Tez tak miałem - idealnie wyważone Savy Eskimo HP na nówkach felgach OZ powodowały drgania dokładnie przy 120 km/h. Na wyważarce widać było jak opona pracuje gora-dol - zmieniający się promień zewnętrzny opony jest niemożliwy do skompensowania. Tylko wymiana.
-
Inny rozmiar opon na 2 osiach.
Jesli Cie stac to zawsze kupuj nowe opony. Reszta jak napisal clinque wyzej.
-
Na jaki kolor pomalować felgi ? ANKIETA :)
Ciemny chrom / tytan bylby swietny ale
-
Felgi do oceny
Szkoda kasy - tez wzór dobrze wygląda jak jest duży - 18" lub 19". Oryginały 16" będą tańsze, mocniejsze, bezpieczne dla Twojego tyłka i portfela.
-
Felga 17 et 60 + opony 225/45/17 jaki dystans ?
25 mm - wylądujesz wtedy w okolicach seryjnego ET 35. Zakładam, ze masz standardowa szerokość felgi czyli 8" lub 8.5".
-
lekkie fele 18
OZ Alleggerita HLT: http://www.tirerack.com/wheels/WheelCloseUpServlet?target=runWheelSearch&initialPartNumber=W0183020366A&wheelMake=O.Z.&wheelModel=Alleggerita+HLT&wheelFinish=Anthracite+Painted&showRear=no&autoMake=Audi&autoModel=A4+1.8T+FWD&autoYear=2004&autoModClar=Base+Model&filterFinish=All&filterSize=18&filterBrand=O.Z.&filterSpecial=false&filterNew=All&filterWeight=All&sort=Brand Mam takie i uważam, ze to najlepsze felgi świata i okolic - 8 x 18 wazy tylko 8.3461 kg.
-
Osiągi 235/45/17
Bylo tutaj: http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?209810-ALL-Wyniki-testu-jak-wp%B3ywa-wielko%B6%E6-felgi-na-osi%B1gi-samochodu
-
[ALL B5] 17 od SuperB
Pewnie, ze można. To to samo jak zmiana rozstawu kol za pomocą dystansów. Mniejsze ET to lepsze trzymanie w zakrętach ale powiększony promień skrętu czyli trochę mniejsza zwinność. Większość samochodów ma kola szerzej na przodzie niż na tyle. Albo na odwrót.
-
[ALL B7] Pilot nie otwiera c.zamka
Próbowałeś tak: Po wymianie baterii robiłem tak: 1. Wsadzałem kluczyk do stacyjki, 2. Naciskałem i trzymałem przycisk zamykania, 3. Trzymając (pkt 2) przekręcałem do pozycji I (zapalone kontrolki), 4. Czekałem pięć sekund, 5. Puszczałem przycisk z pkt 2, 6. Wracałem do pozycji 0 i wyjmowałem kluczyk. Robiłem tak dwa razy i zawsze działało - kluczyk otwierał i zamykał radiowo samochód. ?
-
[B6 AKE] Filtr kabinowy-jak wymienić?
Jeszcze zwróć uwagę na kierunek przepływu powietrza - na filtrze z boku jest wydrukowana strzałka.
-
[ALL] Jak wyciągnąć panel/sterownik z A4 B7 ?
Panel klimy wyciagasz przez ciagniecie do siebie, lapiac od dolu czyli od popielniczki. Nie trzeba wyjmowac radia.
-
[ALL B6] Domykanie szyb
Na fabrycznej instalacji możesz domykać tylko przytrzymując. Za to wiele alarmów ma taką opcję która wyręcza Cię w przytrzymywaniu i po zamknięciu z kluczyka same domykają szyby i szyberdachy.
-
[ALL] Jakie felgi
Głupiś. O kolor chodziło.