Treść opublikowana przez bin85
-
Auto nie reaguje przy próbie odpalenia
Baterie w kluczyku nie mają z tym nic wspólnego, wygląda jakby immo nie rozpoznawało kluczyka. Zobacz czy dzieje się tak na drugim kluczyku, no i pełna diagnostyka jak już to zostało wspomniane.
-
Wymiana Modułu Komfortu
No niestety źle pomyślałeś, do modułu komfortu są przypisane kluczyki więc samochodu nie ruszysz, ponadto moduł jest zabezpieczony ochroną komponentu więc też nie będzie działał, no i sam moduł trzeba zakodować do wyposażenia samochodu. Przypisanie kluczy i zdjęcie ochrony możesz tylko zrobić w ASO. W pierwszej kolejności zrób pełną diagnostykę komputerową bo problemy jakie opisujesz raczej nie są związane z modułem komfortu.
-
Przyczyna czarnego przydymiania w A4 B8 2.0TDI
Końcówki wydechu powinny być czyste nawet podczas wypalania dpf, podłacz vcds i zobacz parametry DPF
-
Piny zegarów
Podświetlanie prawdopodobnie idzie po CAN
-
Brak światła cofania oraz czujników parkowania
Skoro PDC i wsteczne nie działa to również obstawiam czujnik w skrzyni bądź wypięta wtyczka, ewentualnie uszkodzona wiązka czujnika przy demontażu skrzyni
-
Brake pads! Jak usunac? Brak sil
Tak moduł jest pod kolumną obok bezpieczników
-
Brake pads! Jak usunac? Brak sil
W module centralnej elektryki wtyk czarny 32 pinowy, podaj na pin 9 masę, wtedy na stałe komunikat zniknie
-
Problem z akumulatorem/ladowaniem/rozladowywaniem
Jest normalny regulator tylko sterowany przez CAN Gateway, klema na akumulatorze jest do pomiaru parametrów akumulatora i na podstawie tych parametrów jest odpowiednio wysterowywany regulator.
-
Problem z akumulatorem/ladowaniem/rozladowywaniem
Akumulator i alternator są ze sobą połączone, jak w każdym innym samochodzie po drodze niema modułu, tylko klema minusowa ma sterownik układu kontroli akumulatora, może on podaje nieprawidłowe wartości do can gateway
-
Problem z akumulatorem/ladowaniem/rozladowywaniem
Musisz się wpiąć szeregowo w akumulator, czyli odpinasz klemę i do niej podłączasz jeden przewód miernika a drugi do bieguna akumulatora z którego odpiąłeś kleme. Tak naprawdę bez różnicy czy odłączysz klemę dodatnią czy ujemną. Tym sposobem możesz zrobić pomiar prądu w spoczynku, prądu ładowania nie sprawdzisz bo na pewno zakres w mierniku będzie przekroczony. Przy pomiarze prądu odczekaj nawet kilka minut bo sterowniki muszą przejść w stan uśpienia.
-
piszczacy hamulec elektromechaniczny
Miałem taki problem, rozebrałem zaciski wszystko przesmarowałem i jest git już a robiłem to rok temu
-
nie działa fotochrom, multifunkcja, podświetlenie daszków przeciwsłonecznych
Lampki nie są standardowym wyposażeniem, co do vcds to najlepiej chiński klon kupisz za ok 150-200zł
-
Żółty przekreślony kluczyk
Gdyby to była bateria to wyświetlał by się komunikat żeby wymienić baterie i wtedy pokazuje się kluczyk z baterią na komunikacie Po podłączeniu kompa powinno się coś więcej wyjaśnić bo teraz to można gdybać, ale pewnie stacyjka do wymiany
-
nie działa fotochrom, multifunkcja, podświetlenie daszków przeciwsłonecznych
Wiec wygląd to jakby ktoś zmienił również przednią szybę razem z lusterkiem
-
nie działa fotochrom, multifunkcja, podświetlenie daszków przeciwsłonecznych
Co do czujników to tak jest jak piszesz z tym że czujnik zmierzchu do przełączania świateł to chyba ten który jest w lusterku, Wyłącznik od świateł masz z funkcją Auto ?
-
nie działa fotochrom, multifunkcja, podświetlenie daszków przeciwsłonecznych
Po pierwsze czy komputer który podłączyłeś zrobił pełną diagnostykę wszystkich sterowników w samochodzie ? najlepiej gdyby zrobić to jeszcze raz przez VCDS 1) Do sprawdzenia taśma kierownicy, ewentualnie test przycisków w VCDS 2) Sprawdzałeś czy same żarówki są dobre? 3) wciskanie przycisku na lusterku nie spowoduje jego przyciemniania, żeby sprawdzić lusterko musisz zasłonić jego czujnik od strony szyby a w ten koło przycisku poświecić latarką lub po prostu sprawdzić to w nocy. 5) Jeżeli czujniki są tylko z tyłu to nie powinno być żadnego przycisku od nich, przycisk służy to włączania przednich czujników więc już ktoś wsadzał swoje łapy.
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
- kontrolka oleju
Jeżeli jest napis sensor to w dalszym ciągu jest jakiś problem z czujnikiem poziomu oleju lub jego wiązką, odczytaj błedy z licznika bo powinny jakieś być związane z czujnikiem.- Wymiana uszczelniaczy zaworowych
Nie obraź się ale skoro pytasz o takie rzeczy to może lepiej nie zabieraj się za samodzielną wymianę. Odpowiadając na pytanie tak trzeba zrzucić pasek, wałki rozrządu, dźwigienki i sprężyny zaworowe- Zegary z FIS kolor nie dzialaja kontrolki Fis na szaro
Licznik pewnie uwalony, pozostaje używka lub firma która się zajmuje naprawą liczników.- Awaria po zamontowaniu aku
Jak numer się nie zgadza to wygląda to tak jakby ktoś już grzebał we wsadzie sterownika, ewentualnie VCDS niepoprawnie odczytuje numer bo sterownik jest uszkodzony. Generalnie to stacyjka to sterownik zezwolenia na start, ale to moduł komfortu odpowiada za załączanie przekaźnika który włącza "+12V po stacyjce"- Awaria po zamontowaniu aku
Musisz zdjąć ochronę komponentu i zakodować klucze, polecałbym to zrobić w ASO, jeżeli masz kilka salonów w swojej okolicy to popytaj w każdym o cenę bo jest duża rozbieżność między nimi- Awaria po zamontowaniu aku
Zobacz w ogóle jakie błędy będą w komforcie i w innych sterownikach, ale mnie też to wygląda na uwalony moduł Pewnie błędy jakie będą zgłaszać inne moduły to brak komunikacji z komfortem itp. Tak dla potomnych to podczas podłączania akumulatora moduł kontroli który jest na klemie powinien mieć odłączoną wtyczkę. Klapę możesz otworzyć od wewnątrz bagażnika, na środku klapy tam gdzie jest rygiel jest zaślepka a pod nią dźwigienka od awaryjnego otwierania- Demontaż skrzyni biegów 2.0 Tdi caga
No włożyć tą skrzynie bez kanału to faktycznie trochę gimnastyki będzie- Demontaż skrzyni biegów 2.0 Tdi caga
Piszesz że wymieniasz komplet sprzęgło + dwumasa to po cholerę chcesz w starej dwumasie wymieniać łożysko. - kontrolka oleju