Treść opublikowana przez bin85
-
Radio Rns-e nie wyłącza się
Może przejściówka ma coś nie tak w połączeniach, sprawdź czy magistrala CAN jest na poprawnych pinach
-
sprawdzenie lusterka po kupnie (fotochrom)
Boczne lusterka fotochrom są sterowane po przez lusterko wsteczne, więc nie możesz ich sprawdzać "na krótko".
-
VCDS 17.1.3 brak łączności z magistralą CAN, komunikat "CAN niegotowy"
Gdyby CAN gateway był uszkodzony to raczej byłby problem z samochodem, więc obstawiam problem z kablem Sprawdź jak masz możliwość inny kabel.
-
Co to za kontrolki?
Spalona żarówka, przy odpalaniu lub po naciśnięciu SET na liczniku pojawi się opis o którą żarówkę chodzi
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
-
Czy sprzęgło z kołem dwumasowym od Audi A4 B9 pasuje do A4 B8 polift?
Mają też do B8 więc po co brać z B9? https://www.sprzegla24.pl/produkt/sprzeglo-dwumasa-audi-0b1-105-266-ag/61576#opis_start Taniej i jest cały komplet z łożyskiem
-
Wymiana MK
Będzie potrzebne bo kodowanie zależne jest od wyposażenia, zależy co też chcesz sprawdzić
-
Wyłączenie FIS
Nie, tylko w B5 tak było
-
błędy 19 gateway
Wszystkie moduły które są magistralą LIN do CAN Gateway zgłaszają błąd więc obstawiałbym w dalszym ciągu na jakieś zwarcie/ uszkodzenie przewodu. Ewentualnie odłącz wtyczkę z alternatora, następnie wykasuj błędy i odpal niech pochodzi chwilę o znowu sprawdź błędy, może świruje regulator napięcia.
-
jak wyłączyć błąd check z zegarów
Niema takiej opcji, ewentualnie założyć tak blokadę aby nie powodowała błędu.
-
po wymianie EGR dziwne bulgotanie płynu chłodniczego
Tak wystrzyc ze zrobisz jedną jazdę aż silnik osiągnie 90 *C i otworzy się termostat
-
Climate Control kod usterki 01273
Nowy w sensie oryginał z ASO czy zamiennik ?
-
Gdzie znajduje się syrena alarmu w Audi A4 B8?
Potwierdzenie kierunkami może być wyłączone ewentualnie są jakieś inne błędy z centralnego zamka.
-
po wymianie EGR dziwne bulgotanie płynu chłodniczego
Więc możliwe ze w dalszym ciągu masz zapowietrzony układ chłodzenia
-
Brak komunikacji ze sterownikiem drzwi
A masz w ogóle hak zamontowany, jeżeli nie to pewnie kodowanie w 3C jest błędne
-
po wymianie EGR dziwne bulgotanie płynu chłodniczego
Wymieniałeś zawór EGR czy chłodnice EGR?
-
Wymiana rolety w panoramie
Już nie pamiętam jak dokładnie jest montowana roleta ale może okazać się że aby ją zdemontować i tak trzeba będzie wyciągnąć całą panoramę, więc wtedy podmianka niema sensu
-
Wymiana rolety w panoramie
Pewnie chcesz zmienić podsufitkę na czarną ? Co do rolety to wątpię że ktoś w ogóle będzie miał na sprzedaż samą roletę bo wiąże się to z rozebraniem całej panoramy a poskładanie tego to już może być problem
-
Brak komunikacji ze sterownikiem drzwi
Tak pin 6 z T27a łączy się ze sterownikiem drzwi lewy tył po przez złącze T27b również pin 6. Oświetlenie nóg nie ma tu nic do rzeczy ponieważ jest sterowane po przez moduł centralnej elektryki, ponadto storna lewa i prawa są ze sobą połączone (patrz schemat). Natomiast sama informacja że drzwi są otwarte jest już przekazywana po przez magistralę CAN więc FIS tego nie pokazuje bo jest brak komunikacji no i MCE nie wie że ma zapalić lampkę oświetlenia nóg. Jeżeli masz lampki ostrzegawcze w drzwiach to one powinny działać. Według mnie wygląda to tak jakby w dalszym ciągu była przerwa w magistrali CAN, opinie o jakimś "magicznym kodowaniu" do mnie nie przemawiają bo jak można coś zakodować skoro niema z tym połączenia ale mogę się mylić Rozumiem że VCDS również nie może połączyć się ze sterownikiem drzwi.
-
Brak komunikacji ze sterownikiem drzwi
A więc tak: pin 24 - głośnik wysokotonowy pin 25 - lusterko samościemniające pin 26 - połączenie ze sterownikiem pamięci foteli pin 27 - magistrala CAN L, połączenie z 46i więc tylko ten przewód jest kluczowy w komunikacji i dodatkowo do sprawdzenia CAN H na pinie nr 2 Schematy
-
Brak komunikacji ze sterownikiem drzwi
Cześć, w Elsie niema jednego schematu dla konkretnego złącza, jest to porozrzucane na kilkanaście schematów w zależności od konkretnego obwodu. Podaj jak możesz który obwód/pin by Cię interesował
-
Sterownik abs esp już drugi padł
Raczej nie jest normalne że pada jeden po drugim, problem może być w instalacji. Na czym polega ta awaria sterownika ?
-
Plastikowy zaworek
To jest zaworek do spuszczania płynu chłodniczego
-
[B7 BFB Quattro] - Demontaż wysprzęglika.
Nie trzeba demontować skrzynie do wyprzęgnika, odkręcasz jedną śrubę i wychodzi
-
Otwieranie i zamykanie bagażnika
Tu masz opisane wszytko, fabrycznie można tylko z pilota otworzyć klapę ale można dokupić dodatkowy moduł dzięki któremu będzie się też zamykała