Treść opublikowana przez staniek
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Ale Kolega chyba pytał czy Twoje blaszki będą pasowały do tego zacisku z C5 Do zacisku z A6 C5 blaszki Wandeja nie podejdą.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Witam. U mnie w Avancie tez mam podobny problem w przeciwieństwie takim ze u mnie tył SIEDZI NIŻEJ O 1,5 cm niż przód. Mam silnik 1.9 TDI Quattro AVF oznaczenie zawieszenia z wlepki pod kanapą - 1BA przód OJJ tył OYM. Czyli wynika ze na tyle mamy te same sprężyny z kolorami jedna biała kropka i 2 zielone. Klasa wagowa 12. 598-625kg. z kolei przód to OJJ kolory niebieski, pomarańczowy.różowy. Klasa wagowa 9. 886-918kg. Co zrobić.? ponieważ wygląda to tak że tył jest niżej przód wyże o te 1.5 cm. Rożnica na klasach wagowych jest o 2 klasy pomiędzy przodem a tyłem. Pytanie czy w dobra stronę i czy to przód zmienić czy tył? POMOCY!! Czyli już rodzi się problem ponieważ jeśli posiadasz avanta w quattro nie powinien mieć takiej samej klasy wagowej co mój avant skoro ja mam napęd na przód i stosunkowo powinien być lzejszy jesli chodzi o tył a mamy te same oznaczenia sprężyn.... No właśnie. Kolory są identyczne u mnie w Quattro a u Pana w ośce. Dlatego też to jest dziwne ponieważ według wlepki pod kanapa wszystko gra i kolory sprężyn jak i klasy wagowe przód 9 tył 12 zgadzają się. Skoro Pan ma takie same oznaczenia sprężn jak u mnie to najwyrażniej powinienem mieć klasę wagową z tyłu 13 a nie 12. A moze i nawet 15 w przypadku Q. Sam nie wiem co zastosować skoro kolory i klasy się zgadzają wedle producenta. Chyba ze kto założył podobne kolory i oznaczenia ale z sedana?>??? Z klasami wagowymi to jest różnie, ja mam z tyłu jeszcze niższą klasę wagową (0YL avant w quattro) niż Ty w swoim aucie. Jeśli tył siedzi Ci jakieś 1,5cm niżej to najprościej zapodac podkładki od zawieszenia 1BR (http://a4-klub.pl/index.php?/topic/240096-po-zmianie-sprezyn-z-1be-na-hr-tyl-za-nisko-siedziarozwiazanie/) i będziesz miał około +2cm do góry (czyli minimalnie wyżej niż przód).
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Jak 43 to nie mam pomysła chwilowo T5tka ma tłoczek 41mm
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Tłoczek 43mm czy 41mm, bo jak 41mm to chyba wiem skąd zacisk
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Tu masz tył na zacisku z pyytona w C5tce, jarzmo chyba z C6 pod 335mm http://www.audi-club.ru/forum/showthread.php?s=8c3799e6e2709cd2751b558f62d1137b&t=354469
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Jarzma od pytona mają inny rozstaw mocowania do zwrotnicy (chyba 120mm, taki sam jak w A8 D3), no i linka ręcznego ciągnie dźwigienkę w drugą stronę niż w B5 czy B6. Myślałem coby coś cudowac z tym zaciskiem w B6, ale dałem spokój, sporo w ..uj kombinacji. Niemniej jednak sprawa do ogarnięcia dla upartego, a ceny zacisków bardzo przystępne Pozdro
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Tak, bez problemu. Ech, drugi, coraz wolniejszy człek na starośc
-
Zamiana radia symphony II na concert III
Spoko, że działa jak należy Widzę,że idzie przekodowac tak, że i "fader" jest. Trzeba będzie sobie też tak zrobic Pozdr
-
Zamiana radia symphony II na concert III
Zasadniczo w czarnej wtyczce powinneś miec: Pin 8 - masa/brązowy Pin 7 - stały plus/czerwono-niebieski Pin 3 - diagnoza/zielono-niebieski i ewentualnie jeśli auto posiada alarm, bądź BOSE: Pin1 - połączenie do masy jeśli masz BOSE/cienki brązowy Pin2 - brązowo-szary do alarmu Widac, że u Ciebie ktoś coś gmyrał, na odległośc ciężko pomóc nie widząc tego na własne oczy. Na początek sprawdź czy ten gruby czerwono-niebieski to na 100% stały plus? jeśli tak, to powinien byc podłączony do zmostkowanych Pinów 15 i 16 wtyczka D w przejściówce. Widac tam gruby brązowy, gdzie jest podłączony,powinna to byc masa? i powinna byc podłączona do Pinu 12 wtyczka D w przejściówce. Ten czerwony i biały radziłbym wypiąc bo nie wiadomo do czego to (przynajmniej ja nie wiem tak na odległośc Możliwe, że to jakieś kable przeniesione z innej wtyczki. Kabel od diagnozy też masz w złym Pinie, i tak wogóle to nie jest on do niczego potrzebny i nie powinien byc wykorzystany. Cany Low i High masz prawidłowo podpięte?
-
Stabilizatory z RS4 B7 do zwykłej A4 B6 B7
Stabilizator przedni w B6 z zawieszeniem 1BE/1BV jest taki sam jak w S4. W teorii dodatkowe usztywnianie przodu w aucie podsterownym tylko ją pogłębia. Lepiej chyba szukac tyłu 22mm.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Ja bym wziął OZ u Wandej'a praktycznie w cenie tego textara, którą podałeś, albo Ferodo w jeszcze lepszej cenie Pozdr
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Zwykłe spokojnie dają radę, ale jak kasa nie jest problemem to perforowane są lepsze
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Podejdą. Pozdr
-
Zamiana radia symphony II na concert III
Wzmacniacz masz nad tylną szybą po lewej stronie jak mi się zdaje (nie mam sedana i nie jestem pewien). Odłączenie kabla diversity bezpośrednio przy wzmacniaczu w przypadku sedana na 99% niczego nie zmieni. Do radia/przejściówki diversity podłączasz czarną wtyczkę?
-
Zamiana radia symphony II na concert III
Balans - masz pozamieniane piny. Które i gdzie, możesz sobie sprawdzic korzystając z opisu wtyczek, który wkleiłem wcześniej. Fader - nie masz wcale i tak ma byc. Wtyku od diversity nie podłączasz, jeśli nie zmieniłeś wzmacniacza antenowego.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Ano tak. Na przód w 16tkę idzie wsadzic coś sensownego, ale na tył zostaje tylko 288/12 z B7
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Lepsze będą te z S4 B6. Zaciski przednie z S4 By5 podejdą do B6.
-
Zamiana radia symphony II na concert III
Jakie radio miałeś w oryginale?
-
Zamiana radia symphony II na concert III
Nie trzeba nic kodowac. Do Concerta II+ wpinasz podwójną wtyczkę antenową, a te pojedyńcze do przewodów antenowych ze wzmacniacza antenowego, i tutaj: jeżeli zostawiłeś stary wzmacniacz to podłączasz tylko jeden ten z większym wtykiem (w tym wypadku lepiej/taniej kupic pojedynczy adapter), a jeśli wymieniłeś na ten z końcówką AF to oba. Pozdr
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Osłony też.
-
Zamiana radia symphony II na concert III
Wieczorem zerknę, może coś poradzim Sorry, że w takiej formie, ale nie potrafię ładniej tego posklejac Zadanie na niedzielę dla Ciebie, to weryfikacja połączeń (pin po pinie) w przejściówce, którą kupiłeś. Możliwe, że coś jest namieszane i dlatego radio startuje jedynie po kluczyku. Ciężko na odległośc inaczej pomóc, tym bardziej, że przejściówka jest u Ciebie. Opis wtyczek Twojego starego Concerta 1. 2. 3. Opis wtyczek Twojego obecnego Chorusa 1. 2. 3. Pozdr
-
Zamiana radia symphony II na concert III
Jakie radio miałeś w oryginale? Możliwe, że trzeba poprzepinac jakieś piny w przejściówce.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Nie wiem czy już było - Valeo?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Zaciski z jarzmami też trzeba zmienic.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
OZ'ty bo najczęściej polecane w tym temacie