Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

staniek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez staniek

  1. Robiłem sam obie trzy strony, piastę dokręca się 115Nm+180stopni (w quattrówce nie ma regulacji luzu), nie ma tam za bardzo czego/jak popsuc (jak się odpowiednio do tego zabiera). Do SKF'a w sumie nic nie mam, możliwe, że takie felerne się trafiło. Napisałem tylko jak to u mnie wyglądało, i jakie łożyska zakładałem. Nie mam zamiaru nikogo zniechęcac do SKF'a, czy też namawiac na FAG'a. Poza tym są jeszcze inni producenci. Zresztą zamówiony był wtedy FAG, a w pudełku FAG'a leżał sobie SKF. Nie sprawdziłem na miejscu (cena tylko wydała mi się wtedy nawet fajna 155zł), zorientowałem się dopiero w domu, i nie chciało się mi już jeździc zamieniac/oddawac. No i teraz żałuję bo robota x2, i wydatek x2. W oryginale też jest FAG. Łożyska też niby takie same, ale jednak nie do końca. Dokładniej chodzi o proporcje w podziale wewnętrznych bieżni (bo są dwie). Choc to raczej nie ma nic do trwałości, tak przynajmniej mi się wydaje. Później wkleję foto o co kaman. Pozdro
  2. Łożysko wymienione (na FAG'a), nastała cisza SKF wytrzymał całe 41kkm, troche marny ten wynik. FAG na lewej stronie przejechał już 58kkm i chyba ma się jeszcze dobrze. Tak więc w moim przypadku, po raz kolejny było to łożysko. Pozdro, i powodzenia w zdiagnozowaniu i rozwiązaniu problemu.
  3. Kołem zakręcisz, o ile auto nie będzie na biegu (jeśli będziesz korzystał z ori lewarka, to jest wskazana duża ostrożnośc, najlepiej podłożyc coś pod koła po drugiej stronie). Mam podobny problem, oba łożyska wymienione (z tym, że jakieś 30-40kkm temu) na FAG'a i SKF'a (strona skf'a huczy) Huczy niemal w całym zakresie prędkości. Po mojemu na 90% będzie to łożysko, pozostałe 10% to dyfer, przeguby, sam nie wiem co jeszcze. Na dniach (jak już się przełamię i aktywuję jakiekolwiek chęci do przeprowadzenia tej roboty) wyciągnę półoś, skręcę łożysko jakąś śrubą, i będę wiedział na 100% czy to łożysko, czy cuś innego. Dam znac co z tego wyszło. Pozdro
  4. Przykro mi, że narobiłeś sobie tyle roboty na darmo , ale z drugiej strony masz już przecwiczoną procedurę na wypadek wymiany rozrządu, czy innych napraw Czujnik temp. jest zintegrowany z czujnikiem poziomu oleju, czy tylko znajduje się w jego pobliżu? Pozdro
  5. Przewód którego szukasz powinien znajdowac się w wiązce idącej do czujnika ciśnienia oleju (w sensie wiązka ta zawiera tylko dwa przewody, jeden do czujnika ciśnienia oleju, drugi do czujnika temp. oleju). Pozdro
  6. Oblukaj przestrzeń między kołem pasowym wału korbowego, a kołem sprężarki klimatyzacji. W wolnossących v6 czujnik (jednoPINowy) znajduje się właśnie tam. Pozdro
  7. W jakimś temacie były już podawane te numery, ale mi też nie chce się go teraz szukac :> Komplet na jedną stronę (na obie strony liczba tulejek x2): 8D0 505 185A szt.2 (strona wewnętrzna) 8A0 505 172B szt.1 (strona zewnętrzna) Pozdro
  8. Dokładnie. Pozdro
  9. Druga śruba mimośrodowa służy do regulacji zbieżności tylnej osi. Pozdro
  10. Nr 16 to zwykła śruba/dolne mocowanie amora, ne ma tam żadnej regulacji. Pozdro
  11. Kąt pochylenia koła ustawia się śrubą nr 21 ze schematu, który wkleił Peterka. Pozdro
  12. Przynajmniej pozycje
  13. Jak masz włącznik na konsoli środkowej to masz, jak nie masz, to nie masz przeciwmgłówek :>
  14. Może przewody (te sztywne pod podwoziem) się pozagniatały, skoro fura "fest się zawiesiła na zamarzniętej zaspie" Pozdro
  15. Lampy Bosch'a mają zintegrowane przeciwmgłowe, Valeo nie mają. Pozdro
  16. Czujnik masz za lewą głowicą (patrząc od przodu auta), na metalowej "rurze"/magistrali łączącej głowice. Nr oryginału 058919501A Jakiś rok temu płaciłem u Danelczyka coś koło 150zł za ten czujnik. Pozdro
  17. staniek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Koła, felgi, opony i akcesoria
    Ori felgi zimowe do eSy B5 to 6Jx16 ET40, z tym, że prawdopodobnie nie wszystkie aftermarket'owe 16-tki o podanych parametrach podejdą Pozdro
  18. W S56 ustawia się minimalną temp gazu na listwie wtryskowej po przekroczeniu której instalka przełącza na Pb. Możliwe, że w S24 jest podobnie, i to między innymi może byc przyczyną przełączania na Pb podczas dużych mrozów (jeżeli temp. ta będzie ustawiona zbyt wysoko). Pozdro Edit
  19. Ja wymieniłbym jedynie pasek coby miec spokojną głowę. Pozdro
  20. Najpierw wypadałoby sprawdzic czy sterownik zapisuje jakieś błędy? Pierwszym podejrzanym jest silniczek krokowy, ewentualnie TPS (a dokładniej mikrostycznik w TPS'ie). Jak sprawdzisz błędy, będzie można kombinowac dalej. Pozdro
  21. Tak się zastanawiam ile jeszcze stron o "d_upie Maryni" przybędzie w tym temacie? Dziwne, ale Audi AG zaznacza, że przy badaniu na rolkach aut z quattro prędkośc rolek nie powinna przekraczac 6km/h tak sobie myślę, że może im chodzic o trwałośc napędu Pozdro i owocnych testów EOT
  22. Wczoraj palił, a dziś już nie, wcześniej się coś działo, czy tak z nienacka, może błędy o których mowa pojawiały się już wcześniej? Jakiś dokładniejszy opis by się zdał Błędy związane są z czujnikiem "Hall'a", jeśli wyskoczy 17748 to wywala również 17800, i na odwrót. Na początek obadaj wtyczkę (może styki przyśniedziały, a może jakim cudem spadła), wiązkę (czy nie jest gdzieś uszkodzona), może czujnik się poluzował (mało prawdopodobne ale możliwe). Możliwe opcje: 1.uszkodzony Hall 2.walnięta wiązka 3.rozrząd przeskoczył 4.walnięte ECU Sprawdź najpierw to o czym pisałem wyżej, jak nie pomoże to będziemy kombinowali dalej Czujnik siedzi z tyłu głowicy, tej po stronie kierowcy. Pozdro
  23. Między 17 a 19 jest jeszcze 18-tka Rozmiar imbusa to 17 Pozdro
  24. Pad czujnik ciśnienia i temp. to standard, też wymieniłem na "jeszcze jedną małą skrzyneczkę pod maską" Membrana też wymieniona, po jakichś 60kkm. Możliwe, że obaj mieliśmy pecha, albo i nie Pozdro

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.