Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

staniek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez staniek

  1. Do przekładni czyli dyfra. Pozdro Edit: ten Agip, którym zalałeś dyfer, jest jak znalazł ale do skrzyni.
  2. Syntetyk to do skrzyni, do dyfra minerał. Ojjj nieufni ci ludzie w dzisiejszych czasach :> Pozdro
  3. Według Elsy do dyfra wchodzi 1,9L oleju mineralnego GL5 SAE90 (MIL-L 2105B). Taki powinien byc OKi http://moto.allegro.pl/item686731684_motul_90pa_sae_90_2l_mineral_kurier_14_zl.html Co do oznaczenia dyfra, to ważny jest tylko kod raczej (czyli DAJ), a nr nie warto głowy sobie zaprzątac. Pozdr
  4. Sprawdziłem jeszcze raz, i z AJL'em (w quattro) łączono tylko dwie skrzynie DJJ, i DWR. Kod dyfra dla obu skrzyń jest jednakowy - DAJ. Tyle mówi Elsa. Pozdro
  5. Sprężyny fizycznie pasują (sam aktualnie jeżdżę na springach od avanta, ponieważ chciałem podnieśc tył ze względu na LPG). Sprężyny od avanta są twardsze/wykonane z grubszego drutu. Sprężyny od sedana w avancie spowodują, że tył będzie siedział nieproporcjonalnie względem przodu. Pozdro
  6. Ja sprawdzałem to w Elsie, i każde 2,7BT w manualu, wychodziło z dyfrem DQA, bez względu na to czy miało 280/195/184kW. Tutaj masz kody skrzyń biegów w 2,7BT, które występowały z dyfrem DQA: Pozdr
  7. Wychodzi na to , że dyfer jest taki sam (również dla RS4) i ma oznaczenie DQA. Kod dyfra możesz sprawdzic sobie sam na wklejce w bagażniku (o ile jest). Pozdro
  8. Powinneś szukac dyfra o oznaczeniu DAJ, który oprócz AJL'a występował również z silnikami 2,8 v6. Jeśli chcesz to podaj dla pewności kod skrzyni biegów (znajdziesz go na wklejce we wnęce koła zapasowego, na 99% będzie to DWR). Pozdr
  9. Minimalna wysokośc głowicy dla AAH to 132,75mm Pozdro
  10. Kupiłem Febi od tego gościa http://moto.allegro.pl/show_user.php?uid=3162463 Aktualnie mam przelatane 34kkm, przy jakichś 30kkm coś tam zaczęło się odzywac, wkrótce trzeba będzie myślec o wymianie Wychodzi na to, że to chyba oryginalne Febi, co nie zmienia faktu, że mogłyby polatac pare kkm dłużej. Pozdr
  11. staniek odpowiedział(a) na cichusz temat w Audi A4 B5
    Swap na starsze 32V http://www.audizine.com/forum/showthread.php?t=195134&page=10 Pozdro
  12. Tył pewnie/napewno siedziałby za nisko. Przód ciężko powiedziec. Lepiej poczekac, a na pewno trafi się coś do avanta z TDi'em pod maską (jeśli chodzi o przód, bo w przypadku sprężyn tylnych silnik nie gra roli). Pozdro
  13. Wychodzi, że przednie springi są od benzyny v6 (ALG,ACK) w aftomacie (w sensie z tipem). Tylne podejdą do każdego sedana, bez względu na silnik. Pozdro
  14. Na miejscu Kolegi rozejrzałbym się za równie ładnym avantem z 2,8 30V (skoro już ma byc v6) Z drugiej strony wolałbym to 2,4 30V zamiast mojego 2,8 12V, co i tak nie zmienia faktu, że aktualnie kupiłbym 1,8T :> Pozdro
  15. W B4-ce są takie same. Jeszcze niedawno widziałem takie nowe na Alledrogo (lemfordera jak się mi zdaje) w przyzwoitej cenie. Pozdro
  16. Za zbieżnośc odpowiadają "drążki zbieżności" takie jak w tej aukcji http://moto.allegro.pl/item678975439_drazek_zwieszenia_audi_80_quattro.html Tuleje odpowiadają za kąt pochylenia koła. Raczej tylko serwis (a przynajmniej tak było jeszcze 2 lata temu). Pozdro
  17. Na 99% ten zacisk i jarzmo jest pod tarcze 288mm. Pozdr
  18. Bezpieczniki związane z ABS są chyba ze trzy http://www.a4-klub.pl/smf/schemat_bezpiecznikow_do_a4_aeb_18_t_b5_prosba-t35108.0.html;msg406921#msg406921 Nie mam pojęcia który wyjąc (czy od sterownika, czy od pompy???). Pozdr
  19. Regulacja o której pisze Kolega, dotyczy jedynie "włącznika" (F60) krokowca, i nie ma raczej wpływu na TPS'a (G69). Oba oczywiście są zintegrowane w jednej obudowie. Pozdro
  20. Temp. silnika, którą widzi klimatronik jest brana z innego czujnika. Tak więc gdy silnik ma powiedzmy 95 stopni, to czujnik w chłodnicy widzi/ma w tej chwili, dajmy na to 91 stopni (tym bardziej, że jest zamontowany nisko, a dół chłodnicy zawsze będziesz miał chłodniejszy). Visco nigdy nie jest spięte na sztywno, w sensie na 100%. Pozdro
  21. W jakimś stopniu może i pomoże, w sensie zawias nie zdąży dobic na nierówności (a przy mniej twardym powiedzmy, że by dobił) - taka jest moja teoria :> Ale zasadniczo to twardsza, ewentualnie wyższa sprężyna powinna rozwiązac sprawę (z ori sprężyn trzeba by się rozglądac za taką dla pojazdów z hakiem, bądź z wyposażeniem do jazdy po złych drogach). Pozdro
  22. Tu sie kolega chyba myli bo Votex to jest wlasnie Audi/VW http://213.239.212.66/wiki/Votex Rzeczywiście wychodzi na to, że Votex ma coś wspólnego z Vw/Audi (nawet o tym nie wiedziałem). Niemniej jednak w B5-tce sterownik centrala jest zintegrowany z pompką (chodzi mi oczywiście o centralny pneumatyczny) i znajduje się w bagażniku (we wnęce po prawej stronie), a ten pokazany na foto jest pod deską. Nie jestem tego pewny na 100%, ale chiba przez cały '96, centralny z pilota był jeszcze sterowany podczerwienią, a wtedy na słupku środkowym jest charakterystyczna "pastylka". Jeżeli Kolega rafalx11 takiej pastylki nie ma, to jego auto nie miało fabrycznego sterowania centralem, i ktoś sobie to sterowanie dołożył. Tak myślę, tak uważam, ale mylic też się mogę :> Pozdro Edit: wychodzi na to, że central sterowany radiowo jest od rocznika '98, do '98 jest na podczerwień ("pastylka na słupku"), i tu, i tu sterownik jest zintegrowany z pompką.
  23. ASO nic nie da, bo moduł ten nie jest ori (w sensie dokładany był we własnym zakresie). Nie sądzę coby dało się dokupic samego pilota (w przypadku urządzeń z wyższej półki, czasami się da). Pozdro
  24. Jak by nie patrzec, to jest to "dokładany" moduł centralnego zamka, coby można se pilocikiem auto zamykac i otwierac. Pozdr Edit: Muskel1 mnie ubiegł
  25. Dla Twojego auta, możliwe kombinacje kolorystyczne sprężyn tylnych, to: srebrny z zielonym, srebrny z pomarańczowym, srebrny z białym. Nebieskiego brak (nie chciało mi się już szukac od czego te sprężyny). Pozdr

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.