Treść opublikowana przez staniek
-
[B6 S4] Nadkole
Najprościej byłoby spytac, np. tego Pana: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?action=profile;u=2496 Pozdrawiam!
-
[B6 S4] Nadkole
Ale w S4-ce buda B6 siedzi wolnossące 4.2 v8 (no turbo, no IC, no kratka w nadkolu) Pozdrawiam!
-
Antyradary ?
moze tak krotcej bo ja nic nie skumalem z tej wikipedii -.- http://www.cb-radio.pl/phpBB/
-
chiptuning w aucie z przebiegiem 127 tys 2,5tdi 180 koni
w Warszawie ma... Ale cena za shamowanie 4x4 podobno straśna jest Pozdrawiam!
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
A ja będę się upierał, że od ostatniego resetu no napisałem wyraźnie, jest też drugi licznik U mnie w B6 jeden się resetuje przy każdym odpaleniu auta. oczywiście można go sobie w trakcie jazdy zresetować, no ale skoro morgoth pisał że nic nie gmerał ? Ale tak, od ostatniego reseta Chyba czytanie ze zrozumieniem nie jest moją mocną stroną Pisałem na przykładzie B5-untki, a w tak nowoczesnych autkach (dwa liczniki i nie wiadomo co jeszcze) jak Kolegi to słabo się rozeznaję No to na trasie tragedii jeszcze nie ma , ale w mieście A8-czka może jeszcze pokazac na co ją stac Z drugiej strony nie po to kupuje się takie autko coby przejmowac się za mocno spalaniem.Przecież pali tylko tyle ile musi Pozdrawiam!
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
A ja będę się upierał, że od ostatniego resetu
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Od ostatniego reset'u, znaczy się, że może byc nawet z paru kkm. Jak średnie wyjdzie Ci poniżej 15-stu, to też zaczynam myślec o A8=>S8 Pozdrawiam!
-
Antyradary ?
Kupno antyradaru też chodziło mi swego czasu po głowie trochę poczytałem na ten temat ( http://www.elektroda.pl/ ) i kwota, za którą można kupic coś co będzie działało to 1000+, a jeszcze lepiej okolice 2000+zł Jedne z najlepszych antyradarów robi firma BEL ( podobno ten jest niezły http://antyradary.strefa.pl/html/bel_pro_rx65.html ). W moim przypadku skończyło się na kupnie CBradyjka Pozdrawiam!
-
[B5] Pierwsze opony z salonu 95`
Stawiam na Continentala! Na zapasie uchował mi się jeszcze taki staroc z '96 Pozdrawiam!
-
Lampka kabinowa - ma sie zapalac czy nie.
Coś w temacie: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=11540.0 Pozdrawiam!
-
AAH 2.8 V6 174PS A4 1995r
Jak dla mnie te są zdecydowanie ładniejsze od tych z pierwszego link'u (i bardzo możliwe, że sam też się do takiego wzoru będę przymierzał, tyla, że do 18-tek )!!! W tym temacie znajdziesz zdjątka B5-tki (avanta) na praktycznie identycznej feldze: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=1064.30 Co do spring'ów, jak posadzisz równo -40/-40, to na 99% przód będzie stał odrobinę wyżej niż tył (coś na wzór ori sporta, chiba, że tylko u mnie tak to wygląda) Pozdrawiam!
-
[B5 2.8 Quattro] Stuki na pierwszym biegu.........
Podobny problem: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=8287.0 Pozdrawiam!
-
[B5 1.9 AFN '98] Jakie jarzmo tylnego zacisku hamulcowego
Według ETKI w pasku i w Twojej B5-tce jarzma są identyczne Nr jarzma 8E0 615 425 Pozdrawiam!
-
[B5] upgrade hamulcow-zaciski od S/RS
Z tego co się orientuję to bardziej niezdrowy jest zbyt mocny tył, od zbyt mocnego przodu (przynajmniej w autach bzy ABS'u). Poza tym nie sądzę aby upgrade 288 => 312 zbyt mocno zmienił tą proporcję 70/30 (o ile jest właśnie taka?). Np. S4 B5 ma na przodzie 321mm/30mm gr. zacisk dwutłoczkowy i 256mm/20czy22mm gr.(tarcza wentylowana) zacisk jednotłoczkowy na tyle, i działa to jak należy! A tak wogóle to w naszych autkach ABS jest w standardzie i to on ma się martwic o przyczepnośc podczas hamowania i powiedzmy o te 70/30 Nie ma co gdybac, jak jest kaska to kupowac tarcze i jarzemka a wszystko napewno będzie spox, i lepsze hamowanie też będzie!!! No i trzeba pamiętac, że po takim zabiegu fela musi miec conajmniej 16 cali. Pozdrawiam!
-
(1,8T AEB 1997 r.) Czy macie kontrolkę ciśnienia oleju ?
Sprawdzenie samemu przez zdjęcie przewodu z czujnika uruchomi/zapali kontrolkę? Zapali się, ale dopiero po uruchomieniu silnika (w autach z FIS'em). Po zmasowaniu powinna zgasnąc. Pozdrawiam!
-
[ALL] Piszczące hamulce...
Ferodo Premier Pozdrawiam!
-
AAH 2.8 V6 174PS A4 1995r
Siema Coś mi się zdaje, że nasze "niuńki" są w tym samym colorze (LZ6U) Większa fela (mi też by się przydała) + springi coby ją odrobinę posadzic i będzie bajka Pozdrawiam!
-
[B5] upgrade hamulcow-zaciski od S/RS
Chiba nie ma żadnych przeciwwskazań. W A6 C5 od któregoś tam roku, z kilkoma silnikami min. 3.0 benzyna, montowano 312mm na przód i 245mm albo 250mm na tył (oczywiście na tyle tarcze pełne, tak jak u nas, czytaj w B5). W A4 B6 też zakładano 312 przód, 245 tył (ale z jakimi konkretnie silnikami to nie czaje, napewno z 3.0 benzyna). 312-tki i 288-ki różnią się jedynie średnicą zewnętrzną, reszta wymiarów jest identyczna Pozdrawiam!
-
Porada dot. felg i opon do B5
Panowie to wygląda praktycznie tak samo jak przy ori sporcie, d*pa niżej niż przód , przynajmniej ja też tak mam (mam 1BE) no i szczerze mówiąc średnio to wygląda Pozdrawiam!
-
(1,8T AEB 1997 r.) Czy macie kontrolkę ciśnienia oleju ?
Ale kolega ma licznik z FIS'em , a tam sprawa wygląda troszkę inaczej. Mógłbyś wyjaśnić dokładniej jak inaczej ta sprawa wygląda, czy przy odpalaniu nie pokazuje sie kontrolka? Jest tak jak napisałeś, przy włączonym zapłonie-odpalaniu kontrolka-ikonka ciśnienia oleju nie pokazuje się. Zapala się jedynie w przypadku awarii-problemów z ciśnieniem oleju w układzie smarowania + sygnalizacja dźwiękowa. Pozdrawiam!
-
(1,8T AEB 1997 r.) Czy macie kontrolkę ciśnienia oleju ?
Ale kolega ma licznik z FIS'em , a tam sprawa wygląda troszkę inaczej. Jest dokładnie tak jak napisałeś. Jak nic się nie świeci to na 99% czujnik jest spox. Przy pracującym silniku na wyjściu czujnika pojawia się masa, przy zgaszonym masy nie ma (można sprawdzic chociażby lampką). Pozdrawiam!
-
dioda od alarmu fabrycznego
Przynajmniej u mnie jest tak jak napisał dark79, po uzbrojeniu alarmu mruga trójkącik we włączniku tylnych przeciwmgielnych. Pozdrawiam!
-
Quattro - Jak to sie je ??
Od siebie dodam, że na 100% zabójstwem dla torsena jest jazda z różnymi kołami (średnica) na przedniej i tylnej osi. Pozdrawiam!
-
(1,8T AEB 1997 r.) Płyn do chłodnic różowy czy niebieski ? Only VW/Audi ?
Dla mnie ogrinalny jest zawsze lepszy I zawsze droższy Ja latam na Petrygo i jest spox. Odradzał bym jedynie mieszanie płynów różnych producentów. Pozdrawiam!