Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Piszczące hamulce...


alanwroc

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie jakis sposob na piszczace hamulce w aucie ?? wszystko jest dobrze jak je np przedmucham kompresorem na stacji benzynowej.. ale gdy chwile pojezdze dostanie sie tam troche syfu piszcza mi niemilosiernie .. gorzej niz w autobusach miejskich.. moze macie jakis pomysl na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnij klocki i potraktuj je troche papierem scierny...

No mozna i tak, albo na szlifierke i troche spilowac, generalnie to wina klocków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest wpuścic tam troszke oliwki, wtedy przestaną piszczec...

Oczywiście to jest żart. :polew: Radze się odprężyc i przyzwyczaic, to już tak zostanie do następnej wymiany klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz tarcze niemal nowe to zmieńeń klocki, mozesz tez jezdzic ale prawdopodobnie nast. wymiana becze klocki+tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymien klocki koszt nie jest taki wielki, a cisza jest bezcenna :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie to ze piszcza klocki wcale nie znaczy ze sa ujowe, po prostu mieszanka z ktorej sa zrobione tak reaguje z mieszanka tarczy ze piszcza france :) . Generalnie jak chcesz zeby na stale nie piszczaly to zmien klocki ale i tak nie masz gwarancji ze na 100% nie trafisz znow na piszczace pare :) . Najlepszy sposob to tarcze +klocki z tej samej wmiare dobrej firmy no ale to juz sa koszta.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo, Ogi. Mądrego, aż przyjemnie posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki zazwyczaj piszczą od spokojnej jazdy. Po prostu przy delikatnym hamowaniu pokrywają się takim szkliwem i piszczą. Wystarczy wtedy mocniej zahamować (kontrola lusterka przed wskazana :wink:) i powinno pomóc na jakiś czas. Nie jest to metoda 100%, ale zazwyczaj tak sobie można poradzić z popiskującymi klockami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam problem piszczących klocków , na jakich jeździcie?? Pytam tych, którym klocki nie piszczą. Chodzi mi o nazwę firmy klocków????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam problem piszczących klocków , na jakich jeździcie?? Pytam tych, którym klocki nie piszczą. Chodzi mi o nazwę firmy klocków????

Ferodo Premier

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie, jeszcze jakieś pewne nie piszczące???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam problem piszczących klocków , na jakich jeździcie?? Pytam tych, którym klocki nie piszczą. Chodzi mi o nazwę firmy klocków????

co do halulców to osobiscie tylko i wyłącznie ATE lub OOOO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam problem piszczących klocków , na jakich jeździcie?? Pytam tych, którym klocki nie piszczą. Chodzi mi o nazwę firmy klocków????

Jeżdże na tarczach i klockach firmy LUCAS. Tarcze: przód - około 120 zł za szt, tył - około 100 zł za szt, klocki: przód - 180 zł komplet, tył - 100 zł komplet. Przy wymianie tylnych tarcz proponuję wymienić również łożyska. Nie wiadomo czy kiedykolwiek były wymieniane a jak już zakładam nowe tarcze to i nowe łożyska bo stare mogą wkrótce szumieć. Cena łożysk: SKF - 160 zł za komplet na dwa koła a BERG - 120 zł za komplet na dwa koła.

Aha, unikajcie łożysk OPTIMAL.

P.s. Klocki Lukas mają tylko jedną wadę, a mianowicie brudzą felgi bardziej niż inne klocki. Ale co do skuteczności hamowania to jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki zazwyczaj piszczą od spokojnej jazdy. Po prostu przy delikatnym hamowaniu pokrywają się takim szkliwem i piszczą. Wystarczy wtedy mocniej zahamować (kontrola lusterka przed wskazana :wink:) i powinno pomóc na jakiś czas. Nie jest to metoda 100%, ale zazwyczaj tak sobie można poradzić z popiskującymi klockami...

No nie wiem czy do końca tak jest, wydaje mi sie że własnie klocki pokrywaja się szkliwem przy ostrym hamowaniu a nie przy PSJcie, no chyba mi nie powiesz że jak hamujesz do 0 z 160 kmh jest mniejsza temp niz przy hamowaniu z 50 kmh do 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki zazwyczaj piszczą od spokojnej jazdy. Po prostu przy delikatnym hamowaniu pokrywają się takim szkliwem i piszczą. Wystarczy wtedy mocniej zahamować (kontrola lusterka przed wskazana :wink:) i powinno pomóc na jakiś czas. Nie jest to metoda 100%, ale zazwyczaj tak sobie można poradzić z popiskującymi klockami...

No nie wiem czy do końca tak jest, wydaje mi sie że własnie klocki pokrywaja się szkliwem przy ostrym hamowaniu a nie przy PSJcie, no chyba mi nie powiesz że jak hamujesz do 0 z 160 kmh jest mniejsza temp niz przy hamowaniu z 50 kmh do 0

Przy ostrym hamowaniu klocki się po prostu ścierają, a przy długotrwałych lekkich hamowaniach nieprzedzielonych ostrzejszymi, temperatura wielokrotnie jest podnoszona i obniżana, a materiału ubywa niewiele. Wielokrotne podgrzewanie i ochładzanie to jest właśnie najlepsza i najprostsza metoda na zmianę postaci morficznej. Powstaje szkliwo, które piszczy podczas kolejnych delikatnych hamowań. Wystarczy zerknąć w lusterko, oprzedzić pasażerów, jedno hamowanko awaryjne (może bez przesady, tak żeby kurzu nie było spod opon, chociaż co kto lubi :wink:) i problem znika. Przynajmniej ja sobie tak zawsze radziłem z piszczącymi hamulcami we wszystkich samochodach, którymi jeździłem. Taki efekt występuje najczęściej w mieście, kiedy się dobrze przewiduje i baaardzo delikatnie hamuje. Na trasie też czasem, tylko wtedy hamuje się dużo rzadziej i wystarczy jakieś mocniejsze dohamowanie przy wyprzedzaniu sznurka i można jechać kolejne kilkaset km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...