Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Piszczące hamulce...


alanwroc

Rekomendowane odpowiedzi

Tarcze ATE klocki EBC i cisza. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przeczytałem wszystkie wypowiedzi.Mówicie że to zależy od klocków,ja zakupiłem klocki ATE firma znana i dobra.A tym forum polecana,jednak własnie u mnie one nie miłosiernie piszczą.A są nowe,i czego to w takim razie może być wina klocków??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wam piszcza równo czy przerywaja? bo moje tak ze mam wrazenie, ze tarcze mam krzywa w tylnym prawym kole. Wymienilem ostatnio i od tego momentu tak mam. moze powierzchnia ktoregos z klockow nie jest idealnie plaska? Da sie je dotrzec metoda gazik i ostre hamowanka? czy zdjac i przetrzec czyms?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się dołączę.. bo mam też problem z piszczeniem.. jednak moje nie piszczą podczas hamowania a podczas jazdy.. zaczęło się dziać tak od wymiany klocków.. teraz już mam przelatane na nich pewnie z tysiąc lub dwa km to jest już sporo lepiej.. ale i tak podczas wolnej jazdy słychać ten dźwięk.. dźwięk jest taki przerywany.. jakby załóżmy co pełen obrót koła..

myślicie że papier ścierny pomoże w tym wypadku?? czy to jakaś grubsza sprawa?? :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie też od czasu popiskują niestety :confused4: a nikt mi nie powie że Ferodo DS Performance to ch...owy klocek do tego mam tarcze Mikody nacinane i nawiercane i taki zestaw na obu osiach. Co do ostrzejszych hamowań to generalnie dość często zdarzają mi się ostrzejsze hamowania i niestety problem nie znika :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie też od czasu popiskują niestety :confused4: a nikt mi nie powie że Ferodo DS Performance to ch...owy klocek do tego mam tarcze Mikody nacinane i nawiercane i taki zestaw na obu osiach. Co do ostrzejszych hamowań to generalnie dość często zdarzają mi się ostrzejsze hamowania i niestety problem nie znika :embarrassed:

Miałem przygodę z Mikodą ,naprawdę nie polecam !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joker-lukasz Mam taki sam problem na początku myślałem, że mi tłoczki słabo odchodzą ale pojechałem do znajomego na warsztat wyjąłem klocki i na jednym klocku był odciśnięty zacisk. Znajomy mechanik powiedział że miał taką samą sytuacje u siebie w Volvo S80, powiedział też, że do tego trzeba się po prostu przyzwyczaić lub porządnie nasmarować to miejsce miedzią. Ja niestety nie miałem akurat za dużo czasu więc nie smarowałem tego miedzią ale kiedyś pewnie jak mnie bardziej zdenerwuje te piszczenie pojadę i nasmaruje chyba, że ktoś z was to zrobi wcześniej to niech pisze jaki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joker-lukasz Mam taki sam problem na początku myślałem, że mi tłoczki słabo odchodzą ale pojechałem do znajomego na warsztat wyjąłem klocki i na jednym klocku był odciśnięty zacisk. Znajomy mechanik powiedział że miał taką samą sytuacje u siebie w Volvo S80, powiedział też, że do tego trzeba się po prostu przyzwyczaić lub porządnie nasmarować to miejsce miedzią. Ja niestety nie miałem akurat za dużo czasu więc nie smarowałem tego miedzią ale kiedyś pewnie jak mnie bardziej zdenerwuje te piszczenie pojadę i nasmaruje chyba, że ktoś z was to zrobi wcześniej to niech pisze jaki efekt.

dzięki za podpowiedz.. miałem ogarnąć temat po weekendzie i właśnie myślałem że to coś nie tak z tłoczkami.. ale jak rozkręcę to, to może spróbuję wykorzystać to co powiedział Twój mechanik.. ja muszę to zlikwidować.. bo tyle kasy już wrzuciłem w ten samochód że nawet jak coś piszczy to już mnie szlak trafia :embarrassed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce mi pomóc?

Podpinam sie do tematu bo też mam problem z piszczącym hamulcem a dokładnie to piszczy mi przednim prawym kole przy skrecie w prawo, wystarczy lekko przychamowac a pisk ustaje. Co jest nie tak z tym hamulcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce mi pomóc?

Podpinam sie do tematu bo też mam problem z piszczącym hamulcem a dokładnie to piszczy mi przednim prawym kole przy skrecie w prawo, wystarczy lekko przychamowac a pisk ustaje. Co jest nie tak z tym hamulcem?

a pojawiło Ci się to po wymianie klocków?? może masz coś nie podokręcane i klocek Ci się rusza i przy przechyleniu auta na zakrętach ociera.. u mnie załóżmy ociera na prostej drodze a jak hamuję albo auto jest w przechyle to przestaje i nie piszczy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, piszczeć zaczeło w trakcie eksloatacji auta na starych ale dobrych klockach

Nikt nie chce mi pomóc?

Podpinam sie do tematu bo też mam problem z piszczącym hamulcem a dokładnie to piszczy mi przednim prawym kole przy skrecie w prawo, wystarczy lekko przychamowac a pisk ustaje. Co jest nie tak z tym hamulcem?

a pojawiło Ci się to po wymianie klocków?? może masz coś nie podokręcane i klocek Ci się rusza i przy przechyleniu auta na zakrętach ociera.. u mnie załóżmy ociera na prostej drodze a jak hamuję albo auto jest w przechyle to przestaje i nie piszczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak na moje oko problem tkwi w zacisku.. musi coś byc z nim nie tak.. jeśli da się coś w nim powymieniać to trzeba sprawdzić co jest problemem albo kupić używany sprawny zacisk.. bo raczej to by nie była wina klocka..

specjalistą nie jestem ale takie jest moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na piszczące hamulce mam tylko jeden sposób są to KOLCKI FERODO ... piszczały u mnie textary , ATE ... ;/ założyłem FERODO i cisza ! Nie pylą i są naprawde ciche jak ktoś chce to moge załatwic w dobrej cenie kontakt PW

pozdrawiam

edit:

TRW piszczały po 3-4 tys km

ABS - założone dla testów też piszczały wychodzi na to ,że moge mieć tylko FERODO bo tylko one naprawde dobrze hamują i są CICHE!!!

Warto przyjżeć się prowadnicy zacisku hamulcowego. Sa one w kształcie śrób i lubią być czasami pokrzywione przez nieudolnych mechaników, całość

musi chodzic płynnie w całym zakresie i być dobrze przesmarowana odpowiednim smarem np. miedzianym , jak ktoś chce nr. prowadnicy do b6 to moge podac

bo warto wymienic koszt okolo 10-15 zł za szt. ale najczesciej problemem tak naprawde są klocki a mianowicie MIESZANKA cierna klocka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie też od czasu popiskują niestety :confused4: a nikt mi nie powie że Ferodo DS Performance to ch...owy klocek do tego mam tarcze Mikody nacinane i nawiercane i taki zestaw na obu osiach. Co do ostrzejszych hamowań to generalnie dość często zdarzają mi się ostrzejsze hamowania i niestety problem nie znika :embarrassed:

Miałem przygodę z Mikodą ,naprawdę nie polecam !!!!!!!!

Ja jeżdżę na takim setupie jak pisałem wyżej już od 4 miesięcy, zrobiłem w tym czasie ok 8 tyś km i poza piszczeniem złego słowa nie mogę powiedzieć ani na tarcze ani tym bardziej na klocki. A ostatnio nawet piszczenie rzadziej słychać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podszlifuje swoje i zobaczymy co wyniknie, bo popiskuje mi tylko prawy tyl reszta jest ok :cool1:[br]Dopisany: 11 Sierpień 2010, 08:18_________________________________________________jak mowilem tak zrobilem, podszlifowalem delikatnie i jak reka odjol :good:, cisza az milo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswierze troche temat z pytaniem..

ja zalozylem niestety klocki firmowe FOTY Kager..

na poczatku byl spokoj.. nie przegrzewalem wlasnie zeby zapobiec temu efektowi..

teraz nie dosc ze piszcza to tak jak by sie zrobil na nich rand na tarczach rowniez.

wiec musze znowu wymienic i tarcze i klocki?

bo wydaje mi sie ze zle beda hamowac bo nie beda mialy calej powieszchni hamowania przez ten uskok na tarczy.. zgadza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę coś od siebie,

Spotkałem się z osobami którzy mieli hamulce drogie i to bardzo i piszczały a te taniochy nic a nic

Chodzi o domieszkę do klocków ,wystarczy ze skład się zmieni i będą piszczeć ,lecz nie muszą,to tylko takie moje zdanie od siebie jak może być a nie musi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki.. wymienilem znowu tarcze i hamulce.. po poltora roku!! szlak mnie poprostu trafil ale ok..

teraz klocki Boscha i Tarcze polskie Mikado podobno malo jest na nie reklamacji..

zeby bylo odrazu na wesolo.. to zlamala sie ten bolec samo ustawiany na szczece ten z gumkami.. oczywiscie pod koniec dnia.. musialem rozwiercic i nowe odrazu.. zobaczymy jak to teraz na tych pojdzie.. pierwsze 300km od rana przejechane..

pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...