Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

staniek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez staniek

  1. staniek odpowiedział(a) na rado251 temat w Audi A4 B5
    W przypadku AAH czyszczenie przepustnicy napewno nie zaszkodzi, ale również "cudownie" nie pomoże niestety. Przepustnica jest tu sterowana linką, i falowania obrotów między innymi, trzeba dopatrywac się gdzie indziej. A wyczyścic napewno nie zaszkodzi! Osobiście radziłbym odłączyc odmy i puścic luzem, a odpadnie okresowe czyszczenie przepustnicy. Pozdr
  2. staniek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Tak jak pisałem wyżej, tarcze gładkie są podobno (podobno, bo sam nigdy nie miałem, ale czytałem sporo pozytywnych opinii) bdb jakościowo, a nawiercane to się właśnie okaże Pozdr i życzę bezproblemowej eksploatacji!
  3. staniek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Tarcze nawiercane, czy gładkie?
  4. U mnie jest tak od zawsze, i od zawsze wydawało mi się, że tak ma byc (o ile jeszcze dobrze pamiętam w B4-ce miałem tak samo). Sam jestem ciekawy jak to powinno wyglądac? Pozdr
  5. staniek odpowiedział(a) na rado251 temat w Audi A4 B5
    Ale co tam adaptowac, skoro przepustnica jest na linkę??? A w jakim zakresie skaczą te obroty? Po pierwsze sprawdzic, czy nie wywala jakichś błędów na Vag'u. Jeżeli błędów brak, należałoby posprawdzac wężyki podciśnieniowe, przewody odmy, uszczelkę przepustnicy pod względem ewentualnych nieszczelności. Dopiero po wykluczeniu nieszczelności, można zacząc szukac dalej (silnik krokowy, sondy). Pozdr
  6. To moze jakies konkrety uzasadnione technicznymi rozwiazaniami ?? a nie ze inne ale jakie to juz nie wiem człowiek jak już zada konkretne pytanie to ciezko o odpowiedzi.. ponawiam: ile gwintu musi byc wkrecone w piaste aby spełniało to techniczne wymogi bezpieczeństwa ? i dlaczego pasują/nie pasują standardowe śruby ori do felg aluminiowych. bo narazie to tylko jeden kolega odpowiedzial konkretnie za co wielkie dzieki (Przemo 78) ET tak jak Koledzy wyżej pisali nic nie ma do długości śrub. Nie do końca. Jakiś czas temu widziałem felgi w których mniejsze ET było uzyskane poprzez "dołożony pierścień", coś w rodzaju dystansu tylko na stałe przy feldze. I do tych felg trzeba było dłuższe śruby. Ale takie rozwiązanie to rzadkość. Widziałem (nawet niedawno i po raz pierwszy) takie felgi, z regulowanym ET, na Allegro. W tym wypadku tak jak piszesz, zmiana ET powoduje zmianę wymaganej dł. śruby. Pozdr
  7. To moze jakies konkrety uzasadnione technicznymi rozwiazaniami ?? a nie ze inne ale jakie to juz nie wiem człowiek jak już zada konkretne pytanie to ciezko o odpowiedzi.. ponawiam: ile gwintu musi byc wkrecone w piaste aby spełniało to techniczne wymogi bezpieczeństwa ? i dlaczego pasują/nie pasują standardowe śruby ori do felg aluminiowych. bo narazie to tylko jeden kolega odpowiedzial konkretnie za co wielkie dzieki (Przemo 78) ET tak jak Koledzy wyżej pisali nic nie ma do długości śrub. Standardowe śruby (sferyczne) pasują zarówno do felg stalowych jak i aluminiowych orginalnych (pisząc oryginalnych mam na myśli felgi na których auta wyjeżdżają z fabryki, i są sygnowane znakiem audi czy vw). Do felg "nie fabrycznych" potrzebne są śruby z łbem stożkowym o długości odpowiadającej (zazwyczaj) dł. śrub oryginalnych. Dłuższe śruby są potrzebne jeżeli zakładamy dystanse. Nie wiem ile gwintu wkręconego w piastę można uznac za niezbędne minimum, ale tak na chłopski rozum, to jeśli dł. gwintu w piaście to powiedzmy 10mm, to dobrze by było aby śruba wkręcała się conajmniej tyle samo. Pozdr
  8. Tak "mówi" ETKA
  9. Sprężyny ze zdjęcia są od 1BE (oznaczenie barwne biały/biały/srebrny). Pozdr
  10. Kolego, odnośnie tych felg od "mesia", to polecam-radzę sprawdzic-spytac sprzedającego jaka jest średnica otworu pod śrubę mocującą felgę. W większości modeli Mercedesa są stosowane śruby o średnicy 12mm, a średnica otworu na śrubę to niecałe 14mm. W Audi śruby mają 14mm i trzeba by prawdopodobnie rozwiercac otwory No i potrzebne by były jeszcze pierścienie centrujące tak jak Koledzy zuważyli już wyżej. Pozdr
  11. Te uniwersalne według katalogu Bosch'a powinny byc OKi: http://moto.allegro.pl/item563111103_sonda_lambda_bosch_vw_opel_skoda_seat_0258986502.html Cena dużo lepsza od dedykowanych, ale czy jakośc ta sama to już nie wiem. Pozdr
  12. staniek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Sporo osób bardzo pozytywnie wypowiada się o produktach Mikody. Tarcze gładkie są podobno bardzo dobre jakościowo, o nacinanych i nawiercanych nie słyszałem-czytałem jak dotąd zbyt wiele. Trzeba by zaryzykowac i przetestowac (cena jest bardziej niż atrakcyjna). Osobiście kupiłem gładkie Zimmerman'y (nawiercane według niektórych opini po pewnym przebiegu zaczynają pękac przy otworach). W tym temacie znajdziesz sporo informacji o tarczach Zimmerman'a i nie tylko: http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=39219&st=120 Pozdr
  13. staniek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    To jest jarzmo zacisku tylnego, a może i przedniego, ale do zupełnie innego systemu hamulcowego. Nówki sztuki jarzma, którego szukasz na Allegro nie znajdziesz. Pozdr
  14. staniek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Kolego polukaj na Alledrogo kto oferuje np. "zawieszenie przód Audi A6" itp. podzwoń, czy wyślij maila, i gwarantuje, że bez problemu znajdziesz to czego szukasz. Tylko dzwoniąc, czy pisząc nie rzucaj nr części (bo to raczej nic nie da), a po prostu pytaj czy mają jarzma do Audi, które miało tarcze 312mm. Ja kupiłem wspomniane jarzma właśnie na Allegro po 70zł/szt. Pozdr
  15. staniek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Najprościej będzie trafic takie jarzma na Alledrogo od A6 C5. Modele od roku 98. Pozdr
  16. Hyhy z tym to zazwyczaj ciężko jest niestety (szukaniem many)! Sam mam ten problem Pozdr
  17. Jak ma byc bzy spawania, to trzeba szukac "esy BySześc" Pozdr
  18. Opis przekładki "paska" (a to praktycznie to samo): http://www.angliki.fora.pl/opisy-przekladek,13/passat-b5-fl-lista-czesci-opis-przekladki-zdjecia,1890-45.html
  19. staniek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Będzie! Pozdr
  20. Pierwsza fota, którą tu kiedyś wkleiłem była zrobiona przy okazji wymiany termostatu. Nie demontowałem wzmocnienia. Zdemontowałem wentylator, spuściłem płyn z chłodnicy (chłodnicę cieczy, wraz z chłodnicą klimy bezproblemowo się odchyla na lewą stronę). Jak widac na zdjęciu dostęp jest wtedy dobry. Hardkorowcy wymieniają bez ruszania chłodnic, ale do tego trzeba miec malutkie rączki, bardzo sprawnie działające po omacku Pozdro!
  21. Witam! Termostat będzie w tym samym miejscu, jednak w dieslu będzie to trochę inaczej wyglądało. Może to pomoże: http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=75631&highlight=wymiana+termostatu , http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=87253&highlight=wymiana+termostatu Pozdrawiam! Czarek
  22. staniek odpowiedział(a) na xmnichx temat w Audi A4 B5
    Jeśli masz FIS'a to jest dokładnie tak jak napisałeś. Jeśli nie masz komputera pokładowego to jest dokładnie tak jak napisał chudineze . Pozdrawiam!
  23. Do nr nadwozia 8D-T-080000 pasek miał 1873mm Od nr 8D-T-080001 pasek ma 1882mm Pozdrawiam!
  24. Dodatkowy przekaźnik załatwi sprawę (trzeba z minusa zrobic plusa wykorzystując ten właśnie przekaźnik). Pozdrawiam!
  25. Warto spróbowac, ja czyściłem jakieś trzy lata temu, i do dnia dzisiejszego mam spokój. Pozdrawiam!

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.