Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

staniek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez staniek

  1. Na zimnym Kolego! Jak zrobisz to sprawnie, to wiele płynu się nie uleje. Pozdr
  2. Stojąc przodem do auta, masz go za lewą głowicą, na metalowej rurze układu chłodzenia (tej łączącej obie głowice). U Ciebie powinien byc jeden czujnik (czteropinowy), w starszych były dwa czujniki (trzypinowy za lewą głowicą, i dwupinowy za prawą). Pozdr
  3. Według Etki na tyle powinneś miec (dla 1BA) srebrny/zielony/zielony, dla 1BE jest srebrny/biały/biały/biały (dla rocznika '97 nie ma sprężyn tylnych o oznaczeniu, które podałeś, może ten biały to jednak srebrny?). Biały/pomarańczowy/pomarańczowy/pomarańczowy to zawieszenie 1BP (Heavy-duty running gear (trim position as for 1BA, however with limited bump), czyli po "mojemu" zawias do jazdy po złych drogach, ale nie podwyższony). Pozdr
  4. Da się bez większego problemu, ale nie jest to tak "profesjonalna" robota jak z praską. Jeżeli w zakrętach wycie cichnie, to raczej łożysko koła, pisał o tym już wyżej devastation. Pozdr
  5. Miałem podobną akcję, wypiął się przewód podciśnienia z serwa (wcześniej grzebałem w tamtych okolicach), oczywiście od razu tego nie zauważyłem. Warto to sprawdzic + stan przewodu doprowadzającego podciśnienie do serwa (o czy już pisali Koledzy wyżej). Nooo i jeszcze zaworek zwrotny na tymże przewodzie (o ile w TDi wogóle jest, na "klekotach" :> ogólnie się nie rozeznaję). Pozdro
  6. Przód bez znaczenia. Tył również będzie fizycznie pasował, z tym, że będzie stał za wysoko. Chyba, że masz butle LPG w bagażniku, wtedy może byc OKi (aktualnie jężdżę na sprężynach z avanta, i tył wstał o prawie 2cm, wcześniej siedział ze względu na LPG). Zawias 1BE Pozdr
  7. Jeśli chcesz Kolego coby wszystko było plug&play to pozostaje upgrade tylnych hebli z S4 B5 (256/22). Tutaj jakaś rzeźba z tarczami i jarzemkami z A8'em + zaciski S4 B5 http://www.audiworld.com/tech/wheel.html Pozdr
  8. No chyba najprościej odpiąc wiązkę od przepustnicy, poodpinac wtyczki od kompa i pomierzyc co trzeba, pomagając sobie kolorami przewodów (wydaje mi się, że wszystkie przewody mają tą samą średnicę, bo długośc na pewno).Nie mam pojęcia czy odpinałeś już wtyczki od kompa, ale tam również jakieś styki mogły przyśniedziec. Już kilkukrotnie pisałem w innych tematach, że w ABC'u jak i w AAH przepustnicy się nie adaptuje, bo nie ma tam czego adaptowac. Pozdr
  9. Tak czasami pracują nasze wydziały komunikacji ja w dowodzie mam 142kW. Jeżeli jest quattro to na wklejce również jest to zaznaczone. Pozdr
  10. to w 1.8T dawali dwumasa? bo ja mam 2.8 99r i mam zwykle Jesteś Kolego przekonany, że masz koło jednomasowe??? Jeżeli nikt (łącznie z Tobą) nie poprawiał fabryki w Twoim aucie, to na 100% masz dwumas, i nie ma innej opcji. Pozdr
  11. Ten gościu jest podobno niezły, i można załatwic całą sprawę wysyłkowo: http://allegro.pl/show_user.php?uid=2729703 Tutaj trochę na temat odchudzania, i kilka opinii na temat "otoczaka": http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=63084&hl=zamach*&st=20 A tu sporo na temat przejścia na jednomas min. we wzdłużnym 20VT (chociaż podejrzewam, że temat masz już obadany;): http://www.racingforum.pl/index.php?act=Search&CODE=show&searchid=2cb67bf738fa69d54236a05db005f613&search_in=posts&result_type=topics&highlite=%2Bjednomas* Pozdr
  12. Jeszcze do niedawna jeździłem na 205/55/16 (lato i zima), teraz na 225/45/17, i tak jak Kolega pisał, czuję sporą różnicę jeśli chodzi o osiągi (w sensie przy większych prędkościach 150->, do setki różnica raczej nie odczuwalna jak dla mnie). Komfort na "-" Pozdr
  13. Potwierdzam. Z tym, że w moim odczuciu ATE radziły sobie tylko słabiej (bez dużo;) od Premier'ów, wytrzymały za to sporo kkm więcej. Teraz mam klocki Mintex'a, i też nie narzekam (od czasu do czasu potrafią zapiszczec, co przy ATE i Ferodao się nie zdarzało). Pozdr
  14. Kolego to ta A4-ka (bo nie chce mi się zakładac konta w tej chwili) http://www.rs-service.eu/projekta4.html Pozdr
  15. staniek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    W tym temacie było trochę o jarzmach: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_potrzebuje_numer_czesci_jarzma-t71396.0.html Najłatwiej dostac od A6 C5. Pozdr
  16. staniek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Na Alledrogo Kolego, po 70zł/szt. (przy odrobinie samozaparcia napewno znalazłoby się coś taniej, np. były zaciski z jarzmami po 90zł). Pozdr
  17. staniek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Przewody kosztowały coś koło 130$ (o ile dobrze pamiętam, aktualną cenę można sprawdzic tu: http://www.buybrakes.com/stoptech/line-apps-Audi.html ). W Polsce najłatwiej chyba będzie zanabyc sobie przewody Goodridge'a. Pozdro
  18. staniek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Stoptech'a Pozdr
  19. staniek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Jakie koła. Zmieści się to w felgi 15", czy trzeba 16" zakładać? Trzeba 16-tki. Niby tylko 24mm więcej, ale różnica jest spora (zarówno wizualna, jak i w skuteczności). Pozdr
  20. Szary/fioletowy/fioletowy/fioletowy dla ADR'a z klimą, i bzy klimy, skrzynia manualna (8D0 411 105P). Zielony/fioletowy dla ADR'a w automacie (8D0 411 105Q). Tył się zgadza. Pozdr
  21. staniek odpowiedział(a) na rado251 temat w Audi A4 B5
    Na foto zaznaczyłem miejsce gdzie powinna byc, a gdzie jej akurat nie ma. Pozdr
  22. staniek odpowiedział(a) na rado251 temat w Audi A4 B5
    No dobra, to ja krótko (albo i nie). Wytłumacz mi co ma byc adaptowane (chodzi mi cały czas o to falowanie obrotów na biegu jałowym) w przypadku AAH, skoro jedyna elektronika w jaką jest wyposażona przepustnica to TPS z wbudowanym mikrostycznikiem (zwarty przepustnica zamknięta, rozwarty przepustnica otwarta/uchylona). Jedyna informacja jaką dostaje ECU na obrotach biegu jałowego z przepustnicy to informacja o tym, że przepustnica jest zamknięta. A za obroty biegu jałowego odpowiada silnik krokowy (czy jak tam go zwał), który nie jest częścią przepustnicy. Nie będę rozbierał przepustnicy z Twojego ADR'a, czy innego AEB'a,ACK'a bo w ogóle mnie nie interesuje jak ona wygląda. Ja mam AAH, temat dotyczy AAH, i wiem o czym piszę. Ty jednak (skoro już zabierasz głos w tym temacie, i uważasz, że piszę bzdury) powinneś się pofatygowac, i chocby na jakimś foto obejrzec jak wygląda przepustnica o której mowa, jak jest rozwiązana stabilizacja obrotów biegu jałowego itp. O podciśnieniach i ewentualnych nieszczelnościach typu "lewe powietrze" (polecam wymienic uszczelkę przepustnicy, bo wiek im nie służy) już było pisane. Zanim zaczniesz zarzucac komuś ignorancję, czy to, że gada trzy po trzy, upewnij się, że to nie Ty gadasz trzy po trzy, a co najważniejsze upewnij się, że piszesz na temat! I proszę, nie straj się, wmawiac mi i innym, których dotyczy ten temat, że przepustnica z AAH, czy ABC'a jest wyposażona w jakąkolwiek elektronikę, oprócz najzwyklejszego TPS'a. Koniec mieszania z mojej strony, a Ty oczywiście możesz mieszac tu dalej :> Pozdr
  23. staniek odpowiedział(a) na rado251 temat w Audi A4 B5
    Hehe dooobre! Kolego, zapewniam Cię, że w AAH przepustnicy się nie adaptuje (bo nie ma w niej czego adaptowac, nie wiem czy doczytałeś to co dwukrotnie napisałem wyżej "przepustnica sterowana jest linką, nie posiada silniczka krokowego, jest tam jedynie TPS")! Na 99% jestem przekonany, że w życiu nawet nie widziałeś przepustnicy z AAH, a tego silnika dotyczą oba pytania zadane w tym wątku. Tak więc sam w tej chwili mieszasz informacje, a temat do którego podałeś link, tyczy się jakby innego silnika, i jakby innej przepustnicy (w aucie z AAH aku można sobie odłączac do woli, i niczego nie trzeba później adaptowac). Nawet syf w przepustnicy nie ma tu większego znaczenia (oprócz jednego przypadku, ale nie chce mi się już o tym pisac). Odmy można spokojnie puścic luzem (a krucce przy kierownicy powietrza zaślepic). Pozdro
  24. W quattro ustawia się zarówno kąt pochylenia tylnych kół, jak również zbieżnośc (jak zauważyli już wcześniej/wyżej Koledzy). To, że po wymianie łożysk trzeba cokolwiek ustawiac/regulowac, świadczy jedynie o klasie mechanika. Bezproblemowo idzie to zrobic tak, aby po wymianie nic nie trzeba było ustawiac (dawno temu, w tym temacie pisałem http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=55730&highlight= na ten temat). Pozdr
  25. Kolego, są, dwie, a nawet trzy możliwości skąd może cieknąc: 1.wyjścia półosi, ale tego nie można nie zauważyc, na 99% odpada, 2.wyjście wału napędowego, ta opcja jest możliwa, ale niekoniecznie, 3.zaślepka widoczna na tym foto: Moim zdaniem najbardziej prawdopodobna opcja. jest jeszcze 4-ta możliwośc (najmniej przwdopodobna, aczkolwiek możliwa), wyciek z okolic silnika (kiedyś ciekło mi z uszkodzonego czujnika ciśnienia oleju, a upierd.... było pól podwozia). Trzeba wejśc do kanału i naprawdę dokładnie się przyjec, ale nie tylko okolicy, która jest zaolejona bo w końcu nic "do góry, czy w bok raczej nie poleci"! Pozdr Ps. z foto, które zamieściłeś widac, że gdzieś cieknie, ale raczej nikt Ci na tej podstawie nie odpowie na 100% skąd.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.