Treść opublikowana przez staniek
-
[B5 ABC] Dławienie się silnika przy odpalaniu
Na zimnym Kolego! Jak zrobisz to sprawnie, to wiele płynu się nie uleje. Pozdr
-
[B5 ABC] Dławienie się silnika przy odpalaniu
Stojąc przodem do auta, masz go za lewą głowicą, na metalowej rurze układu chłodzenia (tej łączącej obie głowice). U Ciebie powinien byc jeden czujnik (czteropinowy), w starszych były dwa czujniki (trzypinowy za lewą głowicą, i dwupinowy za prawą). Pozdr
-
[B5 AFN] Jakie mam sprężyny ?
Według Etki na tyle powinneś miec (dla 1BA) srebrny/zielony/zielony, dla 1BE jest srebrny/biały/biały/biały (dla rocznika '97 nie ma sprężyn tylnych o oznaczeniu, które podałeś, może ten biały to jednak srebrny?). Biały/pomarańczowy/pomarańczowy/pomarańczowy to zawieszenie 1BP (Heavy-duty running gear (trim position as for 1BA, however with limited bump), czyli po "mojemu" zawias do jazdy po złych drogach, ale nie podwyższony). Pozdr
-
[B5 AMX] Dziwne wycie z tyłu
Da się bez większego problemu, ale nie jest to tak "profesjonalna" robota jak z praską. Jeżeli w zakrętach wycie cichnie, to raczej łożysko koła, pisał o tym już wyżej devastation. Pozdr
-
[ALL B5] Trzeba mocno deptać aby zahamować (naprawdę mocno)
Miałem podobną akcję, wypiął się przewód podciśnienia z serwa (wcześniej grzebałem w tamtych okolicach), oczywiście od razu tego nie zauważyłem. Warto to sprawdzic + stan przewodu doprowadzającego podciśnienie do serwa (o czy już pisali Koledzy wyżej). Nooo i jeszcze zaworek zwrotny na tymże przewodzie (o ile w TDi wogóle jest, na "klekotach" :> ogólnie się nie rozeznaję). Pozdro
-
[ALL B5] Springi avant do sedan
Przód bez znaczenia. Tył również będzie fizycznie pasował, z tym, że będzie stał za wysoko. Chyba, że masz butle LPG w bagażniku, wtedy może byc OKi (aktualnie jężdżę na sprężynach z avanta, i tył wstał o prawie 2cm, wcześniej siedział ze względu na LPG). Zawias 1BE Pozdr
-
[B5 AEB] Upgrade tylnich hamulców w Quattro B5
Jeśli chcesz Kolego coby wszystko było plug&play to pozostaje upgrade tylnych hebli z S4 B5 (256/22). Tutaj jakaś rzeźba z tarczami i jarzemkami z A8'em + zaciski S4 B5 http://www.audiworld.com/tech/wheel.html Pozdr
-
[B5 ABC] Problem z silnikiem 2.6 V6
No chyba najprościej odpiąc wiązkę od przepustnicy, poodpinac wtyczki od kompa i pomierzyc co trzeba, pomagając sobie kolorami przewodów (wydaje mi się, że wszystkie przewody mają tą samą średnicę, bo długośc na pewno).Nie mam pojęcia czy odpinałeś już wtyczki od kompa, ale tam również jakieś styki mogły przyśniedziec. Już kilkukrotnie pisałem w innych tematach, że w ABC'u jak i w AAH przepustnicy się nie adaptuje, bo nie ma tam czego adaptowac. Pozdr
-
[B5 AJL] 1.8T 150 czy 180 koni? Prosze o pomoc
Tak czasami pracują nasze wydziały komunikacji ja w dowodzie mam 142kW. Jeżeli jest quattro to na wklejce również jest to zaznaczone. Pozdr
-
[ALL B5] Gdzie mogę wyważyć koło zamachowe ?
to w 1.8T dawali dwumasa? bo ja mam 2.8 99r i mam zwykle Jesteś Kolego przekonany, że masz koło jednomasowe??? Jeżeli nikt (łącznie z Tobą) nie poprawiał fabryki w Twoim aucie, to na 100% masz dwumas, i nie ma innej opcji. Pozdr
-
[ALL B5] Gdzie mogę wyważyć koło zamachowe ?
Ten gościu jest podobno niezły, i można załatwic całą sprawę wysyłkowo: http://allegro.pl/show_user.php?uid=2729703 Tutaj trochę na temat odchudzania, i kilka opinii na temat "otoczaka": http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=63084&hl=zamach*&st=20 A tu sporo na temat przejścia na jednomas min. we wzdłużnym 20VT (chociaż podejrzewam, że temat masz już obadany;): http://www.racingforum.pl/index.php?act=Search&CODE=show&searchid=2cb67bf738fa69d54236a05db005f613&search_in=posts&result_type=topics&highlite=%2Bjednomas* Pozdr
-
[B5 ADP] Mam 16" ale myślę nad wiekszymi tylko co z osiągami auta ?
Jeszcze do niedawna jeździłem na 205/55/16 (lato i zima), teraz na 225/45/17, i tak jak Kolega pisał, czuję sporą różnicę jeśli chodzi o osiągi (w sensie przy większych prędkościach 150->, do setki różnica raczej nie odczuwalna jak dla mnie). Komfort na "-" Pozdr
-
[B5 AAH] Jaki zestaw kupić tarcze+klocki ?
Potwierdzam. Z tym, że w moim odczuciu ATE radziły sobie tylko słabiej (bez dużo;) od Premier'ów, wytrzymały za to sporo kkm więcej. Teraz mam klocki Mintex'a, i też nie narzekam (od czasu do czasu potrafią zapiszczec, co przy ATE i Ferodao się nie zdarzało). Pozdr
-
[ALL B5] Czy jest możliwa przekładka z 2.8 na 2.2T ?
Kolego to ta A4-ka (bo nie chce mi się zakładac konta w tej chwili) http://www.rs-service.eu/projekta4.html Pozdr
-
[ALL B5] Tarcze na swap na 312mm
W tym temacie było trochę o jarzmach: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_potrzebuje_numer_czesci_jarzma-t71396.0.html Najłatwiej dostac od A6 C5. Pozdr
-
[ALL B5] Tarcze na swap na 312mm
Na Alledrogo Kolego, po 70zł/szt. (przy odrobinie samozaparcia napewno znalazłoby się coś taniej, np. były zaciski z jarzmami po 90zł). Pozdr
-
[ALL B5] Tarcze na swap na 312mm
Przewody kosztowały coś koło 130$ (o ile dobrze pamiętam, aktualną cenę można sprawdzic tu: http://www.buybrakes.com/stoptech/line-apps-Audi.html ). W Polsce najłatwiej chyba będzie zanabyc sobie przewody Goodridge'a. Pozdro
-
[ALL B5] Tarcze na swap na 312mm
Stoptech'a Pozdr
-
[ALL B5] Tarcze na swap na 312mm
Jakie koła. Zmieści się to w felgi 15", czy trzeba 16" zakładać? Trzeba 16-tki. Niby tylko 24mm więcej, ale różnica jest spora (zarówno wizualna, jak i w skuteczności). Pozdr
-
[B5 ACK] Jakie oznaczenie sprężyn 1BE ?
Szary/fioletowy/fioletowy/fioletowy dla ADR'a z klimą, i bzy klimy, skrzynia manualna (8D0 411 105P). Zielony/fioletowy dla ADR'a w automacie (8D0 411 105Q). Tył się zgadza. Pozdr
-
[B5 AAH] Falujące obroty
Na foto zaznaczyłem miejsce gdzie powinna byc, a gdzie jej akurat nie ma. Pozdr
-
[B5 AAH] Falujące obroty
No dobra, to ja krótko (albo i nie). Wytłumacz mi co ma byc adaptowane (chodzi mi cały czas o to falowanie obrotów na biegu jałowym) w przypadku AAH, skoro jedyna elektronika w jaką jest wyposażona przepustnica to TPS z wbudowanym mikrostycznikiem (zwarty przepustnica zamknięta, rozwarty przepustnica otwarta/uchylona). Jedyna informacja jaką dostaje ECU na obrotach biegu jałowego z przepustnicy to informacja o tym, że przepustnica jest zamknięta. A za obroty biegu jałowego odpowiada silnik krokowy (czy jak tam go zwał), który nie jest częścią przepustnicy. Nie będę rozbierał przepustnicy z Twojego ADR'a, czy innego AEB'a,ACK'a bo w ogóle mnie nie interesuje jak ona wygląda. Ja mam AAH, temat dotyczy AAH, i wiem o czym piszę. Ty jednak (skoro już zabierasz głos w tym temacie, i uważasz, że piszę bzdury) powinneś się pofatygowac, i chocby na jakimś foto obejrzec jak wygląda przepustnica o której mowa, jak jest rozwiązana stabilizacja obrotów biegu jałowego itp. O podciśnieniach i ewentualnych nieszczelnościach typu "lewe powietrze" (polecam wymienic uszczelkę przepustnicy, bo wiek im nie służy) już było pisane. Zanim zaczniesz zarzucac komuś ignorancję, czy to, że gada trzy po trzy, upewnij się, że to nie Ty gadasz trzy po trzy, a co najważniejsze upewnij się, że piszesz na temat! I proszę, nie straj się, wmawiac mi i innym, których dotyczy ten temat, że przepustnica z AAH, czy ABC'a jest wyposażona w jakąkolwiek elektronikę, oprócz najzwyklejszego TPS'a. Koniec mieszania z mojej strony, a Ty oczywiście możesz mieszac tu dalej :> Pozdr
-
[B5 AAH] Falujące obroty
Hehe dooobre! Kolego, zapewniam Cię, że w AAH przepustnicy się nie adaptuje (bo nie ma w niej czego adaptowac, nie wiem czy doczytałeś to co dwukrotnie napisałem wyżej "przepustnica sterowana jest linką, nie posiada silniczka krokowego, jest tam jedynie TPS")! Na 99% jestem przekonany, że w życiu nawet nie widziałeś przepustnicy z AAH, a tego silnika dotyczą oba pytania zadane w tym wątku. Tak więc sam w tej chwili mieszasz informacje, a temat do którego podałeś link, tyczy się jakby innego silnika, i jakby innej przepustnicy (w aucie z AAH aku można sobie odłączac do woli, i niczego nie trzeba później adaptowac). Nawet syf w przepustnicy nie ma tu większego znaczenia (oprócz jednego przypadku, ale nie chce mi się już o tym pisac). Odmy można spokojnie puścic luzem (a krucce przy kierownicy powietrza zaślepic). Pozdro
-
[B5 ACK] Potrzebuję szybkiej rady (łożyska, geometria)
W quattro ustawia się zarówno kąt pochylenia tylnych kół, jak również zbieżnośc (jak zauważyli już wcześniej/wyżej Koledzy). To, że po wymianie łożysk trzeba cokolwiek ustawiac/regulowac, świadczy jedynie o klasie mechanika. Bezproblemowo idzie to zrobic tak, aby po wymianie nic nie trzeba było ustawiac (dawno temu, w tym temacie pisałem http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=55730&highlight= na ten temat). Pozdr
-
[B5 APR] Wyciek oleju z środkowego mech różnicowego (Torsena)
Kolego, są, dwie, a nawet trzy możliwości skąd może cieknąc: 1.wyjścia półosi, ale tego nie można nie zauważyc, na 99% odpada, 2.wyjście wału napędowego, ta opcja jest możliwa, ale niekoniecznie, 3.zaślepka widoczna na tym foto: Moim zdaniem najbardziej prawdopodobna opcja. jest jeszcze 4-ta możliwośc (najmniej przwdopodobna, aczkolwiek możliwa), wyciek z okolic silnika (kiedyś ciekło mi z uszkodzonego czujnika ciśnienia oleju, a upierd.... było pól podwozia). Trzeba wejśc do kanału i naprawdę dokładnie się przyjec, ale nie tylko okolicy, która jest zaolejona bo w końcu nic "do góry, czy w bok raczej nie poleci"! Pozdr Ps. z foto, które zamieściłeś widac, że gdzieś cieknie, ale raczej nikt Ci na tej podstawie nie odpowie na 100% skąd.