Treść opublikowana przez staniek
-
[B5 ARJ] Wymiana termostatu w 2.4 V6
http://www.audiklub.org/phpBB2/index.php
-
[ALL B5] Hamulce S4 - różnice w zawieszeniu A4/S4, rozmiar felg
Rozstaw śrub mocujących jarzmo w eSie jest większy => trzeba by brac całe zwrotnice od eSy Pozdro
-
[B5 ARJ] Wymiana termostatu w 2.4 V6
Jak masz jako takie warunki (bo pogoda ostatnio nie rozpieszcza), i pojęcie to zrobisz sam. Całego przodu rozbierac nie trzeba, ale już zderzak zdjąc trzeba. Poszukaj na AKP, był taki temat (nawet więcej niż jeden). Pozdro
-
[B5 AAH] Wymiana oleju czy zmieniać na inny??
Z minerałem to nie ma się nawet co wygłupiac, jeśli dolewasz tylko litr na 10 tys. Ja jeździłem kolejno na Valvoline'nie, Castrol'u, a teraz już drugą wymianę właśnie na Motul'u. Wszystkie10W40. Różnic zauważalnych nie zaobserwowałem, no może Valvoline'a brała mi najwięcej, i na Valvo (MaxLife) przed wymianą (czyli blisko 15kkm) potrafiły się czasem (ale naprawdę tylko czasem) szklanki odezwac przy zimnym rozruchu. Motul'a z kolei bierze jakby najmniej, ale nigdy nie zwracałem na to jakoś szczególnie uwagi (bo brała, bierze, i będzie brac :> Wedłu mnie nic nie stoi na przeszkodzie coby zalac sobie teraz Motula. Pozdro
-
[B5 1Z] Kostka
Myślę, że trzeba "wyciągac", a nie "odkręcac". Pozdro
-
[ALL B5] Prośba o fotkę przewodów centralnego zamka
Kolego poszukaj (również w tematach o alarmach), bo było już co najmniej kilka razy (kolory kabli, gdzie się wpinac, jakie sterowanie występuje itp.). Możliwe, że ktoś mniej leniwy podrzuci gotową odpowiedź, bądź temat Pozdro
-
[B5 AKN] Krótka piłka: ZIMMERMAN CZY ATE? (zestawy tarcze przód + klocki)
Pewnie nr taki jak tych z aukcji Alledrogo: http://moto.allegro.pl/item842305099_tarcze_trw_tyl_2_szt_audi_a4_s4_quattro_195kw.html Z tym, że Kolega podał sporo lepszą cenę Pozdro
-
[B5 AKN] Krótka piłka: ZIMMERMAN CZY ATE? (zestawy tarcze przód + klocki)
Pierwsze eSki rzeczywiście miały 245/10, ale w realu ciężko taką spotkac. Pozdro
-
[B5 AJG] Przekładka na 4,2
Temat dotyczący auta z filmiku http://www.audizine.com/forum/showthread.php?t=195134 Albo coś takiego http://www.audizine.com/forum/showthread.php?t=270772 Pozdro
-
[B5 AJM] Czy może być aż taka duża róznica w sprężynach 1BA i 1BE?? FOTY!!!!!!!
Chodzi Ci o zakresy obciążenia? W Etce masz coś takiego jak "opisy wyposażenia dodatkowego" Na wklejce z kodami wyposażenia masz 1BA? Bo może masz jakiś zawias "heavy duty" typu 1BB, 1BP Pozdro
-
[B5 AJM] Czy może być aż taka duża róznica w sprężynach 1BA i 1BE?? FOTY!!!!!!!
Zakresy prawie się załapują. Podejrzewam, że wyjdzie właśnie jakieś 1BV :> Zazwyczaj przód i tak stoi odrobinę wyżej niż tył, tak więc wydaje się mi, że możesz zaryzykowac, a możliwe, że jakoś fajnie to wyjdzie/będzie wyglądało. W sumie to nie wiem dlaczego niby AJM jest/miałby byc cięższy od AFN'a??? Pozdro Edit: tak z ciekawości, obie sprężyny są z jednakowej średnicy drutu?
-
[B5 AJM] Czy może być aż taka duża róznica w sprężynach 1BA i 1BE?? FOTY!!!!!!!
Twoja sprężyna biały/brązowy/brązowy/brązowy dla zawieszenia 1BA ma zakres obciążenia przedniej osi 0JG czyli 824-853kg Sprężyna zielony/fioletowy dla 1BE ma zakres obciążenia 0JE czyli 788-823kg Sprężyna zielony/fioletowy/fioletowy dla 1BE ma zakres obciążenia 0JF czyli 824-860kg Z powyższego wynika, że po założeniu zielony/fioletowy siądzie pewno więcej niż 20mm Odpowiedniejsza byłaby chyba zielony/2x fiolet Tak jak pisałeś kropki niby odpowiadają paskom, ale czy na 100% tego nie wiem. Pozdro
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Noo właśnie tak to jest, że jednemu wytrzymają mniej, innemu więcej. Droga drodze nierówna, każdy ma inny styl jazdy itp. 50kkm to już przyzwoity wynik i co z tego, że w bardziej cywilizowanej części Europy wytrzymałyby 2x tyle Pozdro
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Wahacze dociągnęły do 40kkm (i na upartego pewnie jeszcze troche by polatały, ale zdrowie ma się jedno;). Trzy dolne miały już popękane gumowe osłony. Po zdemontowaniu "w rękach" nie szło wyczuc luzu, a jednak coś tam w czasie jazdy było słychac. Według mnie lepiej dołożyc 600zł (jak jest kaska) i kupic coś porządnego uważając na podróby, albo zaoszczędzic jakieś 5 stówek i kupic jednak MS'y. Ze względu na wzgląd znowu założyłem ne to co bym chciał (właśnie Delphi), pożyjemy zobaczymy, ale Febiego raczej nie przegonią. Pozdro
-
[B5 AVG] Wyciek z maglownicy
Co do oferowanych na Allegro zestawów naprawczych. Przy 186kkm założyłem zestaw firmy jak na tej aukcji: http://moto.allegro.pl/item830857485_przekladnia_kierownicza_zf_vw_passat_b5_audi_a4.html i do dnia dzisiejszego (226kkm) płynu nie ubywa. Według mnie opcja szczególnie warta rozważenia jeżeli jesteśmy w stanie zrobic to samodzielnie, a magiel nie stuka. Pozdro
-
[ALL] Co sądzicie o tarczach 4MAX ???
Miałem 4max'y 288/25 ( z tym, że było to jakieś 3 lata temu). Miały służyc tylko przejściowo/przez chwilę, a przelatały dwa komplety klocków (coś koło 50kkm), i dałyby radę jeszcze jednemu. Przynajmniej u mnie do końca nie pokrzywiły się/nie biły/sprawowały się OKi. Jak jest kasa to lepiej jednak kupic coś "normalnego". Pozdro
-
[B5 AEB] 1,8 T Quattro 95r. zawieszenie tylne
1.Schylic się, 2.Polukac jeszcze raz na kolumnę, i górny wahacz, 3.Dojśc do wniosku, że inaczej złożyc się tego nie da Jest spox Pozdro
-
[B5 ADR] 1.8 oringi w obudowie filtra oleju
038 117 070A Pozdro
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
na pierwszy montaż to szedł lemforder a nie TRW TRW też szło jako OEM (jak mi się zdaje w pierwszych rocznikach). Pozdro
-
[B5 ALG] Czy jest ogranicznik prędkości do 250 km/h?
Jak już sprawdzac V max. to GPS'em. Licznik to niepoprawny optymista :> Pozdro
-
[B5 S4 AGB] Kilka pytań nowego do właścicieli S4
Do dyfra powinno lac się minerał, w drugim poście jest podane o jakiej specyfikacji. Ten Motul z link'a 75W90 do skrzyni jest OKi. Co do rozrządu to pamiętaj o termostacie (ktoś wyżej już pisał o tym), ale raczej tylko ori z ASO. Ten zestaw, który podlinkowałeś, będzie pasował, nie wiem tylko jak jest z jakością "Ruville" bo nigdy nie miałem do czynienia. Pozdro
-
[B5 ALL] Czy siła hamowania układu jest prawidłowa?
O ile z klocków nie została sama blacha to nie masz się czym martwic (chodzi mi oczywiście o te 160km). Pozdro
-
[B5 ALL] Czy siła hamowania układu jest prawidłowa?
Ale co jest do wymiany? Tarcze, klocki? Wartości sił hamowania będą/powinny byc prawidłowe nawet przy zużytych tarczach i klockach (zużycie w granicach tolerancji oczywiście). Pozdro
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Fajnie by było, gdyby się jeszcze ktoś pochwalił jakimś fajnym przebiegiem na tych wahaczach Pozdro
-
[B5 AFN] Pytanie w sprawie sprężyn 1BE
Tylne springi są jednakowe (dla 1,8T i 1,9TDI). Pozdro