Treść opublikowana przez staniek
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
sprawdz kanal 49 :smile: Na 49 wyświetla się mi jedynie zero. Wszystko wsakzuje na to, że jednak temp. cieczy chłodzącej mam na kanale 51, i tak jak pisałem wcześniej temp. rośnie jedynie do 90 i nie idzie dalej, mimo, że na Vag'u pokazuje 94. Sprawdziłem ten wąż, na gorącym silniku oczywiście, i jak dla mnie jest on co najwyżej letni-jedynie lekko ciepły, a napewno nie gorący :exclaim: Dobrze by było gdyby sprawdził to jeszcze ktoś mający taki sam silnik, bo nasze się odrobinę różnią (może skorzystaj z propozycji mrog'a) Pozdrawiam!
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
Jutro sprawdzę u siebie jak to jest z tym wężem. Ta temp. z Vag'a jest całkiem spox. U mnie wygląda to tak: 90 - budzik, około 93 - Vag, 90 - klimatronik (kanał 51) i wyżej nie idzie, ale ten typ chyba tak ma.
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
To raczej normalny objaw.Gorąca ciecz wpływa do chłodnicy górnym wężem, a schłodzona wypływa dolnym. Szkoda, że dla pewności przed kupnem nie sprawdziłeś starego termostatu :exclaim: Stówka została by w kieszeni A swoją drogą to nie przypuszczałem, że klimatronik będzie tak bardzo oszukiwał :exclaim: Pozdrawiam!
-
[ALL B6] Podwyższenie zawiechy
Możesz miec big problem z kupnem używek :confused: bo autko po prostu za młode masz Proponuje dac ogłoszenie na forum (naszym i AKP), możliwe, że ktoś wymieniał ori sporta w takim samym modelu jak Twój, i ma na zbyciu. Poza tym to musisz jeszcze ustalic jakie jest oznaczenie ori sprężyn do zawieszenia sportowego w twoim aucie (chodzi o te barwne paski, przód i tył). Ale najprędzej to salon Ci pomoże :frown: Pozdrawiam!
-
[ALL B6] Podwyższenie zawiechy
Wydaje mi się ori sprężyny są tylko czarne, a ich wykonanie (standard, sport itp.) opisane jest na sprężynie barwnymi kropkami-paskami. Piszę na przykładzie B5-tki, możliwe, że w B6-tce się to zmieniło, chociaż nie podejrzewam-nie sądzę. Wychodziło by na to, że Twoje sprężyny nie są ori (ktuś je podmienił) i dlatego autko siedzi niżej niż -20mm. Pozdrawiam!
-
szumi mi w prawym kole
Stawiam na łożysko :exclaim: Zawsze można poczekac, a luz napewno się pojawi a tak poważnie to najwidoczniej łożysko dopiero zaczyna szwankowac i wyczuwalnego luzu jeszcze nie ma. Pozdrawiam!
-
[B5 ADR] Jaki gaz zamontować i jakie będzie spalanie ?
O ile dobrze pamiętam to Sequent24 i 56 powstały jako tańsza alternatywa dla Fly Sequenta - tak więc będą się różniły ceną + to co napisał szogun0.
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
Jezeli zakladasz trzeci czy ktorys tam z koleji termostat i na kazdym jest tak samo to podejrzewam ze tak ma byc,i widoczne termostat sie nie otwiera do konca zeby utrzymac te 100 stopni dlatego waz jest chlodny. Sprawny termostat zaczyna się otwierac przy około 87 stopniach. Tak więc jak by na to nie patrzec, temperatura cieczy chłodzącej na poziomie 103 stopni jest dużo za wysoka (o mniej wiecej 10 stopni) :exclaim:
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
Po mojemu wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują na trefny termostat (mimo, że nowy, i przed chwilą-momentem został wymieniony) :confused: Po prostu niefart :exclaim: Dla pewności, tak jak pisał adadur można sprawdzic go w rondelku i wszystko będzie jasne. Pozdrawiam!
-
[ALL B5] GAZ
Poczytaj posty stronę wcześniej (mój i kolegi biały4), a będziesz wiedział dlaczego dopiero po kilku kilometrach jazdy instalka przełącza na gaz. Dodam, że temp. otoczenia nie ma na to zbyt wielkiego wpływu :frown:
-
ALARM
Na bank jest to sterownik immo :exclaim: Pozdrawiam!
-
Pudełko pod tylnym siedzeniem ?
Idealnie pośrodku kanapy - to sterownik nadzorowania ruchu wewnątrz auta ultradźwiękami (w samochodach z ori alarmem). Za fotelem kierowcy (znaczy się po lewej stronie kanapy) - to sterownik ABS i EDS (jest w każdej A4-ce). Pozdrawiam!
-
B5 gdzie szukac centralki alarmu
Sterownik centralnego blokowania drzwi i zdalnego sterowania tym blokowaniem, opóźnionego wyłączania oświetlenia wnętrza, i autoalarmu znajduje się w bagażniku przy pompce centrala (a chyba nawet jest zintegrowany z tą pompką). Pozdrawiam!
-
Roznica miedzy ACK a APR?
APR ALG AQD
-
[ALL B5] GAZ
Mam dokładnie tak samo jak Ty. Tzn. reduktor jest wpięty szeregowo w obieg chłodnicy oleju, i skutkuje to tym, że instalka przełącza się na gaz nie przy 30stopniach, a dopiero w momencie gdy otworzy się duży obieg :exclaim: tzn. gdy silnik ma już około 90 stopni :frown: Narazie nie zamierzam tego zmieniac, ale zaczyna mnie to już lekko-mocno pienic :exclaim: W tej chwili na gaz przełącza mi się po około 4km, a gdyby reduktor był wpięty tak jak potrzeba, następowałoby to góra po 1km przy minusowej temp. otoczenia. Pozdrawiam!
-
Bose - pytanko?
Skoro masz Gamme to wychodzi na to, że tył masz już aktywny (żółta kostka MiniISO wśród kostek do podłączenia radia o tym świadczy, możesz dla pewności przed zakupem to sprawdzic), tak więc po zamontowaniu Concerta wszystko powinno byc spox, i nic nie trzeba będzie przerabiac :exclaim: Oczywiście pod warunkiem, że radio nie będzie miało aktywowanego systemu Bose (powód ten sam jak pisałem wyżej). No i tak na wszelki wypadek (możliwe, że wiesz już o tym) ponieważ wcześniej wspominałeś o zakupie zmieniarki: zmieniarka do Delty nie podejdzie do Concerta i odwrotnie :exclaim: Pozdrawiam!
-
Bose - pytanko?
Jeżeli radio ma aktywowany system BOSE to w samochodzie bez BOSE nie będą grały przednie głośniki :frown: Jeżeli masz sedana to bez sensu jest pchac ją do schowka, skoro gościu sprzedaje ją z ori uchwytem do bagażnika :arrowr: no chyba, że masz avanta (wtedy trzeba by zakupic inny uchwycik i boczek do bagażnika).
-
Gdzie jest przerywacz kierunków oraz świateł awaryjnych w B5
Tutaj trochę o podobnym problemie: http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=6102 Przerywacz ze wskazanej aukcji nie będzie pasował :frown:
-
Concert I i zmieniarka Panasonic
Chyba można.Znalazłem coś takiego :arrowr: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/ Model auta:A3,A4,A6,A8,TT, lata produkcji:97-00, model radia:Concert, Symphony HU, zmieniacz:Panasonic CX-DP600, CX-DP601, CX-DP9061 w wielu wypadkach poprawnie pracuje CX-DP801; CX-DP88 i CX-DP880, modele na 12 płyt mogą nie działać, kabel VW-PAN Pozdrawiam!
-
[B5 ADR] Jaki gaz zamontować i jakie będzie spalanie ?
Jak duża jest różnica w cenach to nie wiem, ale napewno spora :frown: Na porządną instalkę do Twojego autka 3 kkoła prawie starczy, tzn. pewnie trzeba będzie odrobinę dorzucic, a może i nie (gaz zakładałem już jakiś czas temu także aktualnie ceny mogły spaśc). Ja założyłem instalkę BRC Sequent i jak narazie nie mogę narzekac. Z tego co wiem to bardzo dobre (i bardzo drogie niestety) są instalacje Landirenzo Omegas. Tak czy inaczej instalacja sekwencyjna = minimum kłopotów w przyszłości Pozdrawiam!
-
[B5 ADR] Jaki gaz zamontować i jakie będzie spalanie ?
Sekwencja to też wtrysk gazu, tyle, że w fazie lotnej. I taką właśnie instalację polecam. Pozdrawiam!
-
[B5 1995r. Alarm] Umiejscowienie czujników ?
A nie prościej podpiąc się do ori wyłącznika klapy bagażnika (o ile dobrze pamiętam przewód koloru biało-żółtego), albo do włącznika oświetlenia bagażnika a zobacz jak wysoko możesz podnieść klape od bagażnika zenim włączy sie lampka, dlatego najlepiej zamontować jakiś dodatkowy czujnik który by działał zaraz po otwarciu klapy Dlatego właśnie u siebie podpiełem się do przewodu koloru biało-żółtego obsługującego ori wyłącznik klapy bagażnika (podnosisz 1-2cm nie więcej), a nie do włącznika oświetlenia bagażnika. Podałem dwa rozwiązania jakie można zastosowac bez zbędnego kombinowania, i zgadzam się z tym, że drugie z nich jest cokolwiek ułomne
-
[B5 ABC] Schemat filtru powietrza i czujnikow
Nr 27 na rys. to sonda lambda, i jak się pewnie orientujesz jest wkręcona w kolektor wydechowy.Poprostu na tym rys. została tak zaznaczona, jest na tej samej wysokości co rura dolotu, tyle, że sporo niżej. Mi wychodzi na 99,99%, że nie ma nic współnego, w 80-tce był w zupełnie innym miejscu. Dobrze :smile:
-
[B5 ABC] Schemat filtru powietrza i czujnikow
2-moduł wzmocnienia zapłonu, przekaźnik stopnia mocy 27-sonda lambda
-
[ALL B5] Pytanie o pilot do centrala
Coś mi się wydaje, że jeżeli central w ori wykonaniu był sterowany z pilota, to ten pilot był zintegrowany w kluczyku (przynajmniej u mnie tak jest). W najstarszych rocznikach B5-tki central z pilota to rzadkośc (a jak już jest to sterowany podczerwienią, a nie falami radiowymi). Może poprzedni właściciel nie jeździł w nocy Reasumując, central z pilota, tak jak napisał kapsel to nie był standard, a dodatkowo płatna opcja, i możesz go nie miec :frown: Pozdrawiam!