Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ROBERT

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ROBERT

  1. U mnie chyba nie obejdzie się bez wyciągnięcia alternatora. Według mnie objawy padniętego regulatora to nie tylko zbyt duże nap. ładowania,ale i zbyt małe. Według kodów wyposażenia [8GL] mam alternator 120A
  2. A ja stawiam na pokryte rdzą (rdzawym nalotem) tarcze, jedno hamowanie i rdza starta
  3. Witam. Napięcie ładowania na wolnych obrotach wynosi u mnie : bez obciążenia na zimnym silniku: 14.04-14.24V bez obciążenia na ciepłym silniku: 13.9-14.1V pod pełnym obciążeniem (jedynie bez klimy bo było -4oC): 13.2-13.4V , jakby jeszcze włączyć klimę to myślę się że było by poniżej 13V Pytanie czy regler kaput ? Dodam jeszcze że przy zwiększaniu obrotów podane wyżej napięcia się nie zmieniają. Pomiary dokonane VAGiem
  4. Ok. Zajrzę do tych szczotek, żeby się do nich dostać na pewno muszę wyjąć altka ? Dobrze myślę? Po czym stwierdzasz że regler jest dobry ? Że wraz ze wzrostem obrotów napięcia nie rosną?
  5. Można wymienić same szczotki? Wiem ze jest to razem z reglerem,ale może jakoś da się je wymienić. Chciałem sprawdzić miernikiem ale muszę kupić baterię bo padła
  6. Witam. Temat alternatora wałkowany już milion razy,ale mam pytanie. Napięcie ładowania na wolnych obrotach wynosi u mnie : bez obciążenia na zimnym silniku: 14.04-14.24V bez obciążenia na ciepłym silniku: 13.9-14.1V pod pełnym obciążeniem (jedynie bez klimy bo było -4oC): 13.2-13.4V , jakby jeszcze włączyć klimę to myślę się że było by poniżej 13V Pytanie czy regler kaput ? Dodam jeszcze że przy zwiększaniu obrotów podane wyżej napięcia się nie zmieniają. Pomiary dokonane VAGiem
  7. Wisko powinno się "zasprzęglić" gdy temp. będzie wynosić ~94oC, możliwe że padło i jest "zasprzęglone" cały czas
  8. Na VAG-u nie ma żadnych błędów, nie wiem o co kaman :?: Tak jak piszesz jak jest -20oC to nie włącza się ssanie, a jak +20oC to się włącza Reset właśnie się robi bo akurat doładowuje akumulator. W ogóle-to auto to jedna wielka zagadka
  9. Witam Wcześniej wstawiłem ten wątek w "diagnostyce VAG",ale może tutaj jest lepsze jego miejsce Mam taki problem: rano przy tych temp. jakie teraz mamy czyli ok.-5oC sprawdzałem Vagiem wskazanie czujnika G62 i wynosi +1.5oC,identyczne wskazanie jest też z czujnika temp. zasysanego powietrza. Czyli G62 powinien być ok. Natomiast wskazania G2 na Vagu jak i w kodach klimatronika wynosi +30oC. Czy to normalne że G2 nie pokazuje mniej niż +30oC. Po rozgrzaniu jest ok tzn. między G2 a G62 różnica jest 2-3oC (np. G62 wskazuje 90oC a G2 wskazuje 93oC). I jeszcze jedno pytanie: Czy za włączanie ssania jest odpowiedzialny tylko czujnik G62 ? Przy takich wskazaniach rano powiedzmy 1/10 razy włączy się ssanie tzn. obr. ~1100-1200RPM (wtedy też włączy się wtrysk powietrza wtórnego tzw. ECO pompa) , a w 9/10 odpaleniach obr. wynoszą ~900-950RPM (czyli minimalnie więcej niż wolne obroty) i ECO pompa nie włącza się
  10. Do diagnostyki twojego wystarczy taki kabelek http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103 ja taki mam i wszystko śmiga i o połowę tańszy od Twojego. Do korekcji liczników potrzebujesz tak jak kolega wcześniej napisał np. VAG tacho
  11. Witam Mam taki problem: rano przy tych temp. jakie teraz mamy czyli ok.-5oC sprawdzałem Vagiem wskazanie czujnika G62 i wynosi +1.5oC,identyczne wskazanie jest też z czujnika temp. zasysanego powietrza. Czyli G62 powinien być ok. Natomiast wskazania G2 na Vagu jak i w kodach klimatronika wynosi +30oC. Czy to normalne że G2 nie pokazuje mniej niż +30oC. Po rozgrzaniu jest ok tzn. między G2 a G62 różnica jest 2-3oC (np. G62 wskazuje 90oC a G2 wskazuje 93oC). I jeszcze jedno pytanie: Czy za włączanie ssania jest odpowiedzialny tylko czujnik G62 ? Przy takich wskazaniach rano powiedzmy 1/10 razy włączy się ssanie tzn. obr. ~1100-1200RPM (wtedy też włączy się wtrysk powietrza wtórnego tzw. ECO pompa) , a w 9/10 odpaleniach obr. wynoszą ~900-950RPM (czyli minimalnie więcej niż wolne obroty) i ECO pompa nie włącza się
  12. Tym kablem w życiu nie cofniesz licznika
  13. ROBERT odpowiedział(a) na sztandorek temat w 1.6
    Jeździsz cały czas na LPG? Ile masz paliwa w baku? Zatankuj więcej benzyny (np.V-POWER) i pojeździj na samej Pb, może benzyna już jakiejś słabej jakości, filtr paliwa. Sprawdź jak zachowuje się sonda-wspominałeś wcześniej że był błąd sondy
  14. ROBERT odpowiedział(a) na sztandorek temat w 1.6
    Może świece trzeba byłoby już wymienić, w końcu jeździsz na LPG mogą już być "zarośnięte" sprawdź je A po drugie sprawdź na samej benzynie czy też jest mułowaty[br]Dopisany: 11 Styczeń 2010, 20:22_________________________________________________Sprawdź VAGiem wskazania czujnika G62 i jak oscyluje sonda- ale na razie tylko na Pb
  15. Dla mnie sonda jest do wymiany
  16. Sprawdzałeś na Pb czy LPG?
  17. ROBERT odpowiedział(a) na Hugo temat w Audi A4 B5
    Kanał 49 w klimatroniku pokazuje wskazanie czujnika G2 to samo wskazówka temp. w liczniku. Jak mówisz ze założyłeś inny licznik to może być powodem,może zrobiła się jakaś przerwa w obwodzie lub jest inna oporność tego połączenia. Dodam że w licznikach po II lifcie jest już CAN
  18. ROBERT odpowiedział(a) na sztandorek temat w 1.6
    A jak wyglądają świece? Kable WN? Wymieniałeś już kiedyś?
  19. Robisz tak samo jak dla diesla, tylko niektórych grup nie będziesz miał. Wiadomo że np. turbiny nie będziesz logować bo jej po prostu nie masz.
  20. Jak mówiłem najlepiej byłoby do odcięcia, jak nie to co najmniej do 5000RPM,wtedy będziesz miał pogląd ile mniej więcej ta wartość w [g/s] jeszcze by wzrosła. Dodam jeszcze,że niektórzy robią logi nawet na czwartym biegu :gwizdanie:
  21. Fotostory potrzebujesz żeby odkręcić jedną śrubę imbusową? Musisz popuścić napinacz,zrzucasz pasek z koła pasowego łapiesz koło pasowe kluczem "żabą" z drugiej strony masz imbus "8" , klucz tylko jakiś firmowy innym nawet nie próbuj. Chyba że w dieslu to bardziej skomplikowane.
  22. Bo Ty sprawdzasz tą grupę "statycznie" a masz zlogować ją "dynamicznie" , a jak to zrobić >>> Teraz w taką pogodę będzie ciężko. Trzeci bieg i przynajmniej do 5000RPM (lepiej aż do odcięcia) wtedy w Twoim przypadku "mass air flow" powinno wynosić ~100g/s
  23. Jeżeli byłby to czujnik HALLA to powinien pojawić się jakiś błąd tego czujnika, natomiast "nie całkiem" uszkodzony przepływomierz nie zawsze (bardzo rzadko) daje błąd, tak samo jest z sondą.
  24. ROBERT odpowiedział(a) na sztandorek temat w 1.6
    Wymień cyt. "jakiś" czujnik temp. G2/G62
  25. Jeżeli miałeś dość długo uszkodzoną przepływkę mogła od tego paść sonda, ale to raczej przypadek

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.