Treść opublikowana przez ROBERT
-
[ALL] Napięcie ładowania
U mnie chyba nie obejdzie się bez wyciągnięcia alternatora. Według mnie objawy padniętego regulatora to nie tylko zbyt duże nap. ładowania,ale i zbyt małe. Według kodów wyposażenia [8GL] mam alternator 120A
-
[B5 AVG] Pierwsze hamowanie po dlugim postoju - serce w gardle
A ja stawiam na pokryte rdzą (rdzawym nalotem) tarcze, jedno hamowanie i rdza starta
-
[B5 ADR] Wibracje drążka zmiany biegów
Witam. Napięcie ładowania na wolnych obrotach wynosi u mnie : bez obciążenia na zimnym silniku: 14.04-14.24V bez obciążenia na ciepłym silniku: 13.9-14.1V pod pełnym obciążeniem (jedynie bez klimy bo było -4oC): 13.2-13.4V , jakby jeszcze włączyć klimę to myślę się że było by poniżej 13V Pytanie czy regler kaput ? Dodam jeszcze że przy zwiększaniu obrotów podane wyżej napięcia się nie zmieniają. Pomiary dokonane VAGiem
-
[ALL] Napięcie ładowania
Ok. Zajrzę do tych szczotek, żeby się do nich dostać na pewno muszę wyjąć altka ? Dobrze myślę? Po czym stwierdzasz że regler jest dobry ? Że wraz ze wzrostem obrotów napięcia nie rosną?
-
[ALL] Napięcie ładowania
Można wymienić same szczotki? Wiem ze jest to razem z reglerem,ale może jakoś da się je wymienić. Chciałem sprawdzić miernikiem ale muszę kupić baterię bo padła
-
[ALL] Napięcie ładowania
Witam. Temat alternatora wałkowany już milion razy,ale mam pytanie. Napięcie ładowania na wolnych obrotach wynosi u mnie : bez obciążenia na zimnym silniku: 14.04-14.24V bez obciążenia na ciepłym silniku: 13.9-14.1V pod pełnym obciążeniem (jedynie bez klimy bo było -4oC): 13.2-13.4V , jakby jeszcze włączyć klimę to myślę się że było by poniżej 13V Pytanie czy regler kaput ? Dodam jeszcze że przy zwiększaniu obrotów podane wyżej napięcia się nie zmieniają. Pomiary dokonane VAGiem
-
[B5 ADR] Problem z wentylatorem chłodnicy (WISKOZA)
Wisko powinno się "zasprzęglić" gdy temp. będzie wynosić ~94oC, możliwe że padło i jest "zasprzęglone" cały czas
-
[B5 ANA] Rano różne wskazania temp. z G2 i G62 oraz rzadko włączające się ssanie
Na VAG-u nie ma żadnych błędów, nie wiem o co kaman :?: Tak jak piszesz jak jest -20oC to nie włącza się ssanie, a jak +20oC to się włącza Reset właśnie się robi bo akurat doładowuje akumulator. W ogóle-to auto to jedna wielka zagadka
-
[B5 ANA] Rano różne wskazania temp. z G2 i G62 oraz rzadko włączające się ssanie
Witam Wcześniej wstawiłem ten wątek w "diagnostyce VAG",ale może tutaj jest lepsze jego miejsce Mam taki problem: rano przy tych temp. jakie teraz mamy czyli ok.-5oC sprawdzałem Vagiem wskazanie czujnika G62 i wynosi +1.5oC,identyczne wskazanie jest też z czujnika temp. zasysanego powietrza. Czyli G62 powinien być ok. Natomiast wskazania G2 na Vagu jak i w kodach klimatronika wynosi +30oC. Czy to normalne że G2 nie pokazuje mniej niż +30oC. Po rozgrzaniu jest ok tzn. między G2 a G62 różnica jest 2-3oC (np. G62 wskazuje 90oC a G2 wskazuje 93oC). I jeszcze jedno pytanie: Czy za włączanie ssania jest odpowiedzialny tylko czujnik G62 ? Przy takich wskazaniach rano powiedzmy 1/10 razy włączy się ssanie tzn. obr. ~1100-1200RPM (wtedy też włączy się wtrysk powietrza wtórnego tzw. ECO pompa) , a w 9/10 odpaleniach obr. wynoszą ~900-950RPM (czyli minimalnie więcej niż wolne obroty) i ECO pompa nie włącza się
-
[B5 AVG]Pytanie o diagnostyke
Do diagnostyki twojego wystarczy taki kabelek http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103 ja taki mam i wszystko śmiga i o połowę tańszy od Twojego. Do korekcji liczników potrzebujesz tak jak kolega wcześniej napisał np. VAG tacho
-
[B5 ANA] Różnica temp. rano między G2 a G62 i rzadko włączające się ssanie
Witam Mam taki problem: rano przy tych temp. jakie teraz mamy czyli ok.-5oC sprawdzałem Vagiem wskazanie czujnika G62 i wynosi +1.5oC,identyczne wskazanie jest też z czujnika temp. zasysanego powietrza. Czyli G62 powinien być ok. Natomiast wskazania G2 na Vagu jak i w kodach klimatronika wynosi +30oC. Czy to normalne że G2 nie pokazuje mniej niż +30oC. Po rozgrzaniu jest ok tzn. między G2 a G62 różnica jest 2-3oC (np. G62 wskazuje 90oC a G2 wskazuje 93oC). I jeszcze jedno pytanie: Czy za włączanie ssania jest odpowiedzialny tylko czujnik G62 ? Przy takich wskazaniach rano powiedzmy 1/10 razy włączy się ssanie tzn. obr. ~1100-1200RPM (wtedy też włączy się wtrysk powietrza wtórnego tzw. ECO pompa) , a w 9/10 odpaleniach obr. wynoszą ~900-950RPM (czyli minimalnie więcej niż wolne obroty) i ECO pompa nie włącza się
-
[B5 AVG]Pytanie o diagnostyke
Tym kablem w życiu nie cofniesz licznika
-
[B5 ADP] Problem z obrotami
Jeździsz cały czas na LPG? Ile masz paliwa w baku? Zatankuj więcej benzyny (np.V-POWER) i pojeździj na samej Pb, może benzyna już jakiejś słabej jakości, filtr paliwa. Sprawdź jak zachowuje się sonda-wspominałeś wcześniej że był błąd sondy
-
[B5 ADP] Problem z obrotami
Może świece trzeba byłoby już wymienić, w końcu jeździsz na LPG mogą już być "zarośnięte" sprawdź je A po drugie sprawdź na samej benzynie czy też jest mułowaty[br]Dopisany: 11 Styczeń 2010, 20:22_________________________________________________Sprawdź VAGiem wskazania czujnika G62 i jak oscyluje sonda- ale na razie tylko na Pb
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
Dla mnie sonda jest do wymiany
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
Sprawdzałeś na Pb czy LPG?
-
Kody climatronika Audi A4 B5
Kanał 49 w klimatroniku pokazuje wskazanie czujnika G2 to samo wskazówka temp. w liczniku. Jak mówisz ze założyłeś inny licznik to może być powodem,może zrobiła się jakaś przerwa w obwodzie lub jest inna oporność tego połączenia. Dodam że w licznikach po II lifcie jest już CAN
-
[B5 ADP] Problem z obrotami
A jak wyglądają świece? Kable WN? Wymieniałeś już kiedyś?
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
Robisz tak samo jak dla diesla, tylko niektórych grup nie będziesz miał. Wiadomo że np. turbiny nie będziesz logować bo jej po prostu nie masz.
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
Jak mówiłem najlepiej byłoby do odcięcia, jak nie to co najmniej do 5000RPM,wtedy będziesz miał pogląd ile mniej więcej ta wartość w [g/s] jeszcze by wzrosła. Dodam jeszcze,że niektórzy robią logi nawet na czwartym biegu :gwizdanie:
-
[ALL B5] Wymiana wiska
Fotostory potrzebujesz żeby odkręcić jedną śrubę imbusową? Musisz popuścić napinacz,zrzucasz pasek z koła pasowego łapiesz koło pasowe kluczem "żabą" z drugiej strony masz imbus "8" , klucz tylko jakiś firmowy innym nawet nie próbuj. Chyba że w dieslu to bardziej skomplikowane.
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
Bo Ty sprawdzasz tą grupę "statycznie" a masz zlogować ją "dynamicznie" , a jak to zrobić >>> Teraz w taką pogodę będzie ciężko. Trzeci bieg i przynajmniej do 5000RPM (lepiej aż do odcięcia) wtedy w Twoim przypadku "mass air flow" powinno wynosić ~100g/s
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
Jeżeli byłby to czujnik HALLA to powinien pojawić się jakiś błąd tego czujnika, natomiast "nie całkiem" uszkodzony przepływomierz nie zawsze (bardzo rzadko) daje błąd, tak samo jest z sondą.
-
[B5 ADP] Problem z obrotami
Wymień cyt. "jakiś" czujnik temp. G2/G62
-
[B5 ADR] Czy to sonda a może coś innego
Jeżeli miałeś dość długo uszkodzoną przepływkę mogła od tego paść sonda, ale to raczej przypadek