Treść opublikowana przez marewel
-
[ALL] Gdzie wejść w VAG żeby drzwi blokowały się po ruszeniu auta
Czy te bajery dzialaja w roczniku '95?
-
[B5 AFN] Wysokie spalanie
Podejrzewam ze spalanie w normie,tylko za duzo czarodziejow sie nasluchalas,ktorzy twierdza: "ami pali 5".
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Powyzej 7 czyli ile 7,5?
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
Czy ta teoria brzmi ze 95-100 stopni to norma? Bo jak tak to ja od poczatku tak twierdzilem.
-
[B5] Filtr przeciwpyłkowy
Nad filtrem pod oslona jest taka rynienka,mi ja ktos zle zalozyl i mialem pelno wody w samochodzie.
-
[B6 2.0] Co powiecie o moim nowym nabytku - A4
Najsmieszniejsze jest to ze oni twierdza ze my jezdzimy po zlej stronie.
-
[B6 2.0] Co powiecie o moim nowym nabytku - A4
Pochwal sie jeszcze ile za ubezpieczenie placisz 1500 pundow?
-
magnetyczny czujnik prędkości (obrotów w skrzyni).
Przeciez on mieszka w angli czyli 1000-2000 funtow :smile:
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
Popatrzcie jeszcze jaka wielka chlodnice ma silnik 1.6 przeciez wychlodzila by V8,widocznie esesmani tak to wykombinowali ze termostat nie ma poco sie otwierac do konca,a najlepiej to sprawdzic czy dolny waz sie nagrzeje poprostu postawic samochod na wolnych obrotach i poczekac jaka temp. osiagnie.Ja powiem ze mi sie nie chce nawet reki wkladac i macac te wszystkie weze.Wiem ze np. w Fordach na wskazniku jes pole NORM paczotek trego pola to jakies 85 stopni a koniec kolo 120 wiec 95-100 to moim zdaniem norma dla audi z silnikiem 1.6,aczkolwiek nie koniecznie w innych silnikach np.TDI.
-
[B5] Błędy klimatronika : silniczek i potencjometr
Musialem go jakos ruszyc wiec podalem mu napiece 12V,to nie zarowka tak szybko sie nie spali,zaraz biore sie to ppnwnego rozbierania teraz umyje wszystko benzyna i popsikam WD40. Niestety ten silniczek jest raczej przepalony,chodzi chwile a pozniej zatrzymuje sie,rozmontowalem go na czescie pierwsze wyjolem jakas podkladke ze srodka i narazie chodzi ale jakos glosnno.Wie ktos moze czy da sie wymenic/dokupic sam silnieczek czy trzeba kupowac caly silownik?
-
magnetyczny czujnik prędkości (obrotów w skrzyni).
A on nie ma automata?
-
[B5] Błędy klimatronika : silniczek i potencjometr
Wlasnie dzisiaj postanowilem ze dobiore sie to tego silniczka,jest on zamocowany na kawalku blachy ktora jest przykrecona na 3 wkrety,wymontowalem wszystko,nasmarowalem z lekka,podlaczlem do silniczka prad z prostownika cos zaiskrzylo i silniczek ruszyl.Podlaczylem zmontowany silownik do kostki i wszystko dzialao bledy poznikaly.Ale dzialanie nie trwalo dlugo przejechalem sie do znjomego samochod postal godzine i bledy porwocily a silniczek znowu sie zablokowal.Masakra jutro wykrecam jeszcze raz najgorzej jest wyciagnac to cieglo ktore laczy silownik z klapa sterowania nawiewu tu szkopy sie nie popisali.Dorzucam pare fotek jak to sie wszystko ma.
-
magnetyczny czujnik prędkości (obrotów w skrzyni).
Wez napisz poludzku,bo czytam i nie moge zrozumiec o co ci biega.
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
Ja wiem jak to rozwiazac,wymien 4 termoststy 2 cholodnice pozniej uszczelke pod glowica,dalej bedziesz mial w granicach 100 stopni (bo tyle ma byc) wiec nie pozostaje ci nic innego jak sprzedaac to zepsute auto.
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
Widze ze polowa ludzi mysli ze 100 stopni na silniku to zabojstwo dla niego,a to jest nie prawda bo to jest wlasnie optymalna temp pracy,dodajac do tego ze wyswetlacz od klimy troche zawyza czyli na silniku zostaje jakies 90-95 stopni. :redface:
-
Wymiana paska rozrządu w Audi A4 B5 1.6
Rozebrac przod,to wcale nie jest az taki wyczyn.I cos mi sie niechce wierzyc ze jeden napinacz kosztuje 200 a drugi 400 zlotych,moze to mechanik naciagacz?To tak samo jak z robocizna co za roznica czy to 1.6 czy 2.8,rozbierm przod i mam wszystko na wierzchu, mysle ze 200-250 zeta to cena tej uslugi,przynajmniej ja za tyle to robie.
-
Jak nie fabryczne to jakie radio do A4
Mamy: http://www.allegro.pl/item170478315_ramka_radiowa_audi_a4_do_1999_a6_do_1997_a8.html
-
[B5] Korekta licznika
Ja kupilem od jakiegos typa z allegro TACHOPRO OBD tak to sie nazywalo,podlacza sie to do lapa przez koma,z z drugiej strony sa 4 kable i wtyka sie je w miejsce interfejsu obd.Tylko nie wiem czemu koles nie napisal na aukcji ze program dziala pod dosem,a jako ze nie mam w lapie coma tylko przejsciowke na USB to nici z calej zabawy.
-
Wymiana paska rozrządu w Audi A4 B5 1.6
Zdejmowanie przodu to nie dodatkowa kombinacja tylko tak przewidzialy herfliki,i tak jest w instrukcji.
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
U mnie tez temp.w tarsie wynosi kolo 95-98 stopni i nie martwie sie tym jakos widocznie tak ma byc.
-
Zakup nowej navi (nie ori)-na co zwracać uwagę?
TomTom ma wlasnie beznadziejne pokrycie polski,lepiej wypada tu napewno Autopilot.
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
Jezeli zakladasz trzeci czy ktorys tam z koleji termostat i na kazdym jest tak samo to podejrzewam ze tak ma byc,i widoczne termostat sie nie otwiera do konca zeby utrzymac te 100 stopni dlatego waz jest chlodny.
-
Jakiś patent na przeskakujące nowe wycieraczki?
Zawsze mozna wyregulowac sobie zaden problem,a jak jest zly kat przylegania to zeby byla ze zlota to i tak bedzie skakac.
-
Zakup nowej navi (nie ori)-na co zwracać uwagę?
Antena wbudowana jest chyba zawsze gdy PDA posiada GPS.Ja mam rowniez zewnetrzna ale jak narazie nie uzywalem jej jeszcze bo moj acerek nie gubi sygnalu.Powiedz jeszcze ile kasy chcesz wydac bo to chyba najwazniejsze jest.
-
Potrzebny mechanik od chip tuningu w Angli
Swieta racja anglicy moga tunningowac wozy drabiniaste ze swoja wiedza.