Treść opublikowana przez marewel
-
Zakup nowej navi (nie ori)-na co zwracać uwagę?
Ja mam Acera n35 i powiem ze za 500 zloty bo tyle dalem,to jestem zadowolony,jakbym mial do wydania troszke wiecej to pewnie kupil bym asusa z protokolem SiRF Star III.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
10 litrow to w zimie po miescie pali maluch.Ja tez nie rzadko przekraczam 5tys/obr i ponizej 15 nie schodzi na krotkich dystansach w miescie zima.To nie jest moj pierwszy samochod i wiem co ile pali w sumie liczylem sie ze spalaniem w miescie w granichac 13 litrow,i nawet w lecie sie mieszcze.A widze ze polowa ludzi ludzi sie spalaniami katalogowymi ktore sa wyliczne w jakis idealnych warunkach,raczej nie mozliwych do uzyskania normalnemu smiertelnikowi. I powiem jeszcze jedni ze gdybym mial TDI to bym sie bardzo cieszyl gdyby mi palil przy normalnej jezdzie 10 litrow po miescie.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
W marzeniech....
-
[B5 ADR] Jaki gaz zamontować i jakie będzie spalanie ?
Powiedzcie jeszcze cos o cenach,i jaki zaklad polecacie w lubelskim?
-
[B5 TDI] żywotnosc, pytanie glownie do dlugodystansowcow
Tyle to nastukał znajomy w B4 1.8 na gazie w B4 byl wogole silnik 1.8?
-
Kluczyk od audi
W moim odsuwa sie klapke.
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
Ja znam firme Febi z innych czesci i musze powiedziec ze nie zbyt zadowolony jestem,nie wiem jak to sie ma do zawieszenia A4,ale napewno lepsze to niz jakies MEYLE.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Zastanawiem sie czasem dlaczego ludzie oszukuja sami siebie,tymi spalaniami.
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
Moim zdaniem wymiana korka nic ci nie da,poniewaz od sterowania temp.silnika jest termostat a nie korek,i jak juz pisalem korek ma po to zaworek zeby podczas zagotowania sie plynu nie popekaly ci przewody czy zbiorniczek.
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
Zbyt piekne zeby bylo prawdziwe.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Realista.
-
[B5 ADP] W ktorym miejscu znajduje sie filtr paliwa?
To wjedz na kanal i zobacz.
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
U mnie jest taka sama,czyli widocznie tak powinno byc,a korek ma po to zaworek zeby wypuscic cisnienie jak sie plyn zagotuje,czyli pewnie w granicy 110 stopni.
-
Co ta za wlacznik o do czego sluzy?
Mam jakis dzwny wlacznik na wewnetrznym slupku,gdy go wciskam zapala mi sie kontrolka na wlaczniku zalaczam foty. [ Komentarz dodany przez: pre_pl: 23-02-2007, 11:52 ] temat dodany do FAQ
-
[ALL B5] Żywotność silników benzynowych
Kiedsy zdejmowalem glowice z Reno 19 silnik 1.7,maila przebieg jakies 230tys,i na cylindrach zero progow ponadto widac bylo slady po honowaniu czyli albo silnik byl wymieniany albo sie jeszcze nie dotarl.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Poprostu nie jestem fantasta tylko realista,a 10 litrow w miescie w zimie to maluch pali.A elektronike mam chyba wporzo przynajmniej VAG tak twierdzi.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
A teraz bez sciemy jak ci to malo pali. Miasto zima wylacznie krotkie dystanse 15l/100km Miasto lato krotkie dystanse 12,5-13l/100km Trasa mysle ze da sie zejsc ponizej 10 litrow.
-
[ALL B5] Pytanie o pilot do centrala
Fabryczny central na podczerwien ma pilota w kluczyku,a odbiorniki sa w slupkach(takie czarne prostokaciki).
-
[B5 AHU] Wymiana paska rozrządu
Trzeba wymontowac zdzerzak,przednia sciane,chlodnice od klimy mozna odchylic od wody tez.
-
Wymiana paska rozrządu w Audi A4 B5 1.6
Na gornym kole jest napis OT,ma sie on pokrywac ze strzalka na oslonie.Zawsze mozna biala farba oznaczyc sobie samemu,czasem tak robie jak niechce mi sie szukac znakow.Nie trzeba nic blokowac.
-
Wymiana paska rozrządu w Audi A4 B5 1.6
Nie bede pisal gdzie sa sruby itp.i jakie klucze sa potrzebne,ale jak masz maly warsztacik i wymieniales kiedykolwiek pasek w jakims Audi 80 czy passacie '88-'95- to sobie poradzisz. Demonytujemy: -oslone pod silnikiem -lampy -zderzak -chlodnice od klimy odchylamy na bok(jezeli jest) -chlodnice silnika mozna odchylic lub wymontowac -oslone paska rozrzadu Ustawiamy rozrzad na znakach,odkrecamy napinacz zakladamy nowy pasek,skladamy wszystko do kupy i jezdzimy przez nastepne 50tyś :biggrin: Po zdjęciu zderzaka zdemontować kierownice powietrza, czujnik temperatury, odkręcić mocowanie chłodnicy klimy, odpiąć czujnik i odsunąć na bok całą chłodnicę Teraz można odkręcić pas przedni Napinacz paska klimy, napinacz paska wielorowkowego, wiatrak chłodnicy, pasek pompy wodnej Znaki na rozrządzie Koło pasków na wale, osłona paska zębatego, odkręcić rolkę napinającą Można zabrać się za składanie w odwrotnej kolejności
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
Jak narazie wszystko robie sam
-
[ALL B5] Żywotność silników benzynowych
Pewnie dlatego juz nie produkuja 20 zaworowych glowic.
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
Mysle ze w granicy 50-30 zeta.
-
[ALL B5] Żywotność silników benzynowych
Mysle ze silnik audi jaki by nie byl powinien zrobic okolo 500tyś,bez napraw typu wymiana pierscieni czy panewek,oczywiscie trzeba wymieniac olej i dbac.