Treść opublikowana przez winczako
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Problem należy rozwiązywać w momencie jak grzechota dłużej, a nie tylko przy odpaleniu. Więc, spokojnie, ale sprawa musi być obserwowana.
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
panowie... z tym sekundową "grzechotką" przy odpalaniu eSy to nie ma reguły. Sprawdzone zarówno na oleju 5w30, 5w40 jak i obecnym 10W60. Raz jest, a raz nie ma, niezależnie od oleju. Natomiast częściej się zdarza przy niskim stanie oleju. Przy wysokim rzadziej, ale też potrafi się pojawić.
-
[B6 BBK] rodzinne S4 ;) - sprzedane.
Powiem wam, że to że się nic nie stało to prawdopodobnie duża zasługa nowych opon. Czuć było tylko takie dość duże bicie oraz lekkie "pływanie". W pierwszym momencie pomyslalem ze to sie koło poluzowało i nawet zacząłem machać lekko kierownicą próbując "wyczuć" na którym kole..... Tak wiem - za***iście sprytny pomysł. Na pierwszy rzut oka i z zewnątrz opona wyglądała OK. Dopiero po oględzinach u wulkanizatora okazało się, że spaliła od wewnątrz całe ranty - gość mi tłumaczył, że nowe opony tak się obecnie buduje, żeby w podobnych okolicznościach zachowały względną stabilność przez parę km - ale potem są do wyrzucenia. Tak też jest w moim przypadku. Widać że temperatura tam musiała być niezła, bo wewnątrz opony zebrały się ze 4 pełne garści popiołu. Musiałem czekać aż mi żona przywiezie z piwnicy koło zapasowe . Opona jeszcze fabryczna. Ślizga się na tym jak niezły driftowóz . A co by było dopiero gdyby cztery takie były Tak się prezentuje na avusie : ps. moje brudne, avus czysty. Ale na żywo i tak avus gorzej wypada .
-
[B6 BBK] rodzinne S4 ;) - sprzedane.
dzięki Na pewno bedzie okzaja ;-) j**ane drogi... strzeliła mi guma przy.... ok 250 km/h. Na coś najechałem na autostradzie :/ sic!
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
gaz powoduje wzrost temperatury niestety, a kazdy ruch w górę a nie w dół z temp, to milowe kroki w kierunku spadku osiagów, szybszeg rozgrzewania sie dolotu ibezpieczenstwa glowic. Chlodniczka oleju czasem potrafi sie zasyfić niestety, ale sprezone powietrze dziala cuda . 5w50 jest olejem duzo tanszym od oleju ktory Ks1adz zalał i duzo tanszym od tego co ja zalalem. Na zime moze to byc dobre rozwiazanie, ale na lato uwazam ze niekoniecznie - zaleznie od egzemplarza w polaczeniu z noga wlasciciela
-
[B6 BBK] rodzinne S4 ;) - sprzedane.
Jak to mówią - wyjątek potwierdza regułę
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
sądzę że temperatura . Jezdziles juz wczesniej eSą w takich temp?
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
hehe, jak je zlokalizujesz to poprosze o foto ze strzałką . ps. dobrze pracuje ten Twoj silnik, przestan sie orać!
-
[B6 AWX] BielunoWóz...:D Jaskinia Zła - POZIOM EXTREME :D
super. Druga fota do kalendarza! - świetna!
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
nie, nie rozleci. Sprawdz poziom oleju. Przy niskim poziomie to się nasila. Przy pełnym w zasadzie prawie nie wystepuje. Te silniki tak maja. Ale nie moze to trwac dluzje niz 1-1,5 sekundy.
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
3 filmik sie nie odpala. Ja tego slucham na glosnikach laptopowych (jestem w pracy), ale jesli chodzi Ci o sam dzwięk na starcie - to jest napinanie sie lancucha, Masz pewnie te zaworku gumowe niesprawne i górna czesc rozrzadu sie zapowietrza. Jak masz duzo gestszy olej (5w vs 15w) to tez z tego powodu po wymianie na zimnym silniku sluchac to bardziej i dzieje się to bardziej brutalnie. Chyba ze chodzi Ci o dzwiek juz po juruchomieniu, taki wyjący?
-
Cewki w V8 4.2
HMMM a w esie to przypadkiem bixy nie byly w standarcie...?
-
[B6 BBK] rodzinne S4 ;) - sprzedane.
Ojcze, nie przejmuj się . Ten motul podobno jest dobry. Ale jesli planujesz LPG, to temperatury beda jeszcze wyzsze. Ja zalalem 10w60 i póki co jestem zadowolony. rozwarzam tez 5w50 na zimę, ale nie wiem dlaczego te oleje są tansze duzo od zarówno 5w40 jak i 10w60 syntetykow. Uwazam ze 5w30 nie nadaje się do dynamicznej jazdy eSą niestety.. szczegolnie latem. Patrząc na szczegółową specyfikację5w40 vs 10w60 różnice jesli chodzi o zimowe temperatury nie są jakośkolosalne. Biorąc pod uwagę szybkość nagrzewania tego silnika, myśle że nawet zimą wystarczy po prostu w miare się pilnować po zupełnie "zimnym" odpaleniu i dać mu np 3 minuty na jałowym biegu przed jazdą - chyba można się tak poświęcic w zamian za "zdrowe" warunki pracy po rozgrzaniu (zimą w trasie i po upalaniu też miałem wrażenie że 5w40 jest za rzadki...).
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
takie czasy. Ktos sie wybiera do toronto w ten piatek wieczor? moze wteddy spot? .
-
[B6 BBK] rodzinne S4 ;) - sprzedane.
Sprawa jest mocno przemyślana . Robie duuuużo km. W tej chwili codziennie do roboty dojezdzam ok 40-45km w jedną stronę, więc zdąrza się dogrzać. Bardzo prawdopodobne że na zimę znów zmienię na 5w30/40. Nie brałem shella ani catrola, bo LM po prostu rzadziej podrabiają
-
[B6 BBK] rodzinne S4 ;) - sprzedane.
Gratuluje Mam ciekawą obserwację, która może zainteresować posiadaczy eSek - poszperałem i wpadłem na pomysl zalania go LM 10w60 pełen syntetyk, bo te 4.2 maja strasznie wysokie temperatury i problemy jak wiecie z chlodzeniem. Po zalaniu jest mniej podatny na przegrzanie, wydaje się że lepiej się zbiera przy wyższych temperaturach - tzn, spadek i tak jest, ale mam wrażenie że sporo mniejszy niż poprzednio Wieczorkiem pojde ją trochę poganiać . kUrde kocham to Kalkulatorem: wypucowana
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
tzn.. dobrze rozumiem - kupiłes kolejną całą eSę dla wydechu? . A jezdziles nią z tymi 368? jaki moment wyszedl? jak chodzi? Czy to rozbitek U mnie poprzedni wlasciciel dal jakos w okolichcac 2400 ojro za catback bez strojenia.
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Z jakiegos kevlaru/włókna szklanego gęstego albu chu* wie czego. W dotyku jest to dość śliskie. W kazddym razie kolektor jest duzo chlodniejszy posiadajac je. ojcze, gratuluje!!! A udalo Ci się trafić Milteka z downpipem czy tylko od catbackow?
-
[B6 BBK] rodzinne S4 ;) - sprzedane.
Od jakiegos czasu silnik co jakis czas drżał na jałowym biegu, szczególnie po rozgrzaniu. Zwalałem to na wywalone katy i to, że wszędzie piszą że te samochody tak mają... Kilka dni temu nagle zwiększyło się spalanie (o ok 30%). A przeciez wczesniej i tak nie był mistrzem oszczedzania... Błedów w kompie brak (no moze poza idiotycznym bledem drugiego biegu wentylatora, ktory istnieje od wyjazdu z fabryki, oraz okresowo pojawiajacych sie gupotach z powodu slabego akumulatora- abs esp airbag). W upalne dni potrafił wywalić Czeka z przeróżnymi błędami z drugich sond (no ale wywalone katy, odsuniete sondy więc...). Sto razy sprawdzalem wszystkie podciśnienia, wężyki itp itd. Nawet zaczalem sie zastanawiac czy slaby aku nie zwieksza obciazenia silnika na biegu jalowym i nie powoduje tych delikatnych "potknięć" w pracy silnika.... Wczoraj w drodze na dyżur zaczal strzelac z wydechu co jakis czas, b. nierownochodzic, do 3000rpm nie bardzo chcial jechac, spalanie na FISie raz wysokie, raz niskie. Uspokajalo sie to, po czym znow bez powodu pojawialo, po czym po paru kilometrach zaczal jechac w miare normalnie. Znów przejrzałem podciśnienia, komputer, nic. Ostatnim rzutem oka spojrzałem na przepustnicę i się lekko załamałem... Co się okazało - jakimś cudem spadła ta gruba rura z przepustnicy i łapał głębokimi chaustami lewe powietrze... Wcześniej musiała tam być jakaś niewielka nieszczelność. Obecnie nie czuć że odpalony... tylko Milltek daje znać ps. aku też wymieniony ps2. no i wstępnie umowilem się z kreatorem mocy na..... zmianę kreacji
-
akumulator i obciążenie
Firma krzak (zabij mnie nie zapamietalem, mechanik powiedzial ze mam to brac, bo to to samo co centra futura tylko z naklejkami innej firmy). Liczby z aku to 100 i 800 prad rozruchu.
-
akumulator i obciążenie
akumulator wymieniony, problemy zniknęły. Za poszarpywanie dodatkowo odpowiedzialna byla nieszczelnosc w dolocie. Teraz jest gładko jakby wogole nie byl odpalony A myslalem ze eSy tak po prostu maja... ;P
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
doberek
-
akumulator i obciążenie
bo aku już slaby... a mi buda cos zaczelo szarpac po odpaleniu i dziwne bledy wywalac - a to blad poduszek,a to ABS a to ESP, itp itd. wiekszosc zwiazana z zasilaniem. Dodam ze pozostawienie samochodu przez 5 min na swiatłach powoduje brak mozliwosci odpalenia... Jesli jest tak jak piszesz to moze to bedzie rozwiazanie... Jutro kupie nowy aku tak czy siak i ewentualnie dzialam dalej...
-
akumulator i obciążenie
Witam mam prawdopodobnie glupawe pytanie... Czy slaby akumulator bardziej obciaza alternator i co za tym idzie silnik? Alternator ma jakis zakres w ktorym pracuje (typu ciezej jesli aku slabe, lzej jesli pelny)? czy wymyslilem kolejną teorię spiskową...?
-
Wady i zalety 4.2 V8 BBK
odsyłam do źródła, z którego akurat to wyczytałem. Jest tu pare prawd i pare bzdur. Ale warto poczytać zgłębiając temat S4 B6/7 W poszukiwaniu serii w S4 4.2 V8 - Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum