Treść opublikowana przez luzur
-
Czy pasują tylne kolumny zawieszenia z polifta do przedlifta?
Będzie pasować jak przełożysz całość, mocowanie w budzie jest takie samo.
-
Niekończąca się opowieść z odpalaniem - mój przypadek
Wymieniłeś silnik, pompę i wtryski, a nie sam silnik. Poza tym może w starym wałki rozrządu były już wytarte. Jeśli chodzi o AFN to sprawdź jakie obroty ma silnik podczas kręcenia rozrusznikiem na ciepło. Mapy nie są problemem podczas odpalania, zawsze rozrusznik, aku lub zaśniedziałe połączenia pomiędzy nimi. Korekta map sprawia tylko że zapala przy niższych obrotach od razu i jest to ominięcie problemu a nie naprawa.
-
[B5 AJM] Nietypowy kłopot z odpalaniem
Niech się wypowiedzą posiadacze silników 1.9 PD przy jakiej temperaturze zaczynają grzać świece. Moim zdaniem jak jest na plusie to w PD-kach świece nie grzeją.
-
[B5 AJM] Nietypowy kłopot z odpalaniem
No i w tym przypadku grzeją.
-
[B5 AJM] Nietypowy kłopot z odpalaniem
A maja grzać przy takiej temperaturze ? W silnikach VP tak, ale czy PD przy dodatniej temperaturze grzeje świece ? Chyba nie...
-
[B5 AFN] Nie odpala.
Jedyne wytłumaczenie to że musiałeś poprzednio zatankować benzynę
-
[B6 AWX] Bardzo słabo odpala w te mrozy.
Ja się zastanawiam czy te "masowe" problemy z zapalaniem nie są spowodowane tym że to pierwsza zima gdzie dozwolona jest większa bo 7% zawartość BIO dodatków w paliwie... Mamy teraz droższe i gorsze paliwo...
-
[B6 AWX] Bardzo słabo odpala w te mrozy.
Wyszukiwarka nie działa ? http://http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=114254.0
-
[B6 AWX] Bardzo słabo odpala w te mrozy.
nie klep bzdur Se przeczyta: A najlepiej całość: http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=912
-
[B6 AWX] Bardzo słabo odpala w te mrozy.
W silnikach 2.0 TDI świece nagrzewają się w 2 sekundy
-
[B5 AFN] Nie odpala.
Pisze chłopak że w garażu ma +3 stopnie, ze spalonym świecami powinien gadać normalnie w takiej temperaturze.
-
[B5 AFN] Nie odpala.
Przy takich mrozach lepiej nie doprowadzać do tak niskiego stanu paliwa w baku. Podgrzej w garażu
-
[ALL] STP- FORMUŁA CZYSZCZENIA WTRYSKIWACZY DIESLA
Możliwe że jak to wlejesz to do baku to zdechnie kot sąsiadki Na 100% nie stwierdzisz różnicy, wymyślili te wynalazki żeby było o czym gadać/pisać. Pozdr.
-
[B7 BRB] Nowsze pali więcej niż starsze?
Jak nie było dużo pod górkę to jest to możliwe ale trzeba mieć stalowe nerwy
-
[B7 BRB] Nowsze pali więcej niż starsze?
octavia 1.6tdi 110ps przy wielkosci, wadze i mocy analogicznej jak a4b5 AFN pali mniej ...i ma oczywiscie DPFa w fordach/mazdach 1.6tdci ma 115ps, ma dpf i ma wg producenta w focusie kombi (masa wlasna 1368) palic 3,7 poza miastem - czyli ciezszy o 100kilo focus (od a4sedana) przy tej samej mocy silnika pali tyle samo Piszesz o własnych doświadczeniach ? Ja teraz np. walczę z "mechanikami" z forda żeby potwierdzili że Mondeo z 2009 1.8 100PS nie powinno palić średnio 9 - 10l/100 i go oczywiście naprawili (na gwarancji).
-
[B5 AFF] Problem z doładowaniem
Co to jest błąd turbiny ?
-
[B7 BRB] Nowsze pali więcej niż starsze?
Kto by tam serią jeździł :gwizdanie:
-
[B7 BRB] Nowsze pali więcej niż starsze?
Oj tam, nie gadaj że dobrze wystrojone VP nie jedzie
-
[B7 BRB] Nowsze pali więcej niż starsze?
Silniki VP bez względu na moc przy normalnej jeździe palą max 6 litrów. W trasie jak jedziesz do 2500 rpm do 120km/h zejdzie poniżej 5l, jak będziesz cisnął na maxa średniej 6l/100 z baku i tak nie przekroczysz. PD-ki palą co najmniej 1 - 2 litry więcej. A jak dochodzą DPFy i inne pierdoły to minimum 8l. Nowoczesny diesel żeby palił tyle co 1.9 TDI VP to musi być 1.4
-
[B5 AJM] Dołożenie 15KM do silnika AJM
Po zmianie pompek powinna nastąpić ingerencja w soft (inne BIP-y) Po za tym zdrowe AJM-y mają prawie 130KM
-
[B5 AFF] Wymiana turbiny
Czego mu niby brakuje ?
-
[B6 AWX] EGR wymiana
Skąd to pytanie w tym temacie ? Btw. co to znaczy ciężko pali ? Słabo kręci ? Aku może słabe ? Czy długo kręci rozrusznikiem ?
-
[B5 AFN] 4bieg 100km\h i tryb awaryjny
Napisałem tylko dlatego że irytujące są posty w stylu: zepsuł mi się samochód, powiedzcie co mam wymienić. Tak naprawdę takie tematy powinny lecieć do kosza albo być ignorowane.
-
[B5 AFF] Wymiana turbiny
tak, to blizniak 1Z z ta sama sprezarka, tylko z slabymi wtryskiwaczami i obcietym programem ... Wtryski AFF są identyczne z 1Z, te silniki różnią się tylko softem.
-
[B5 AFN] 4bieg 100km\h i tryb awaryjny
Klasycznie to może być turbo do czyszczenia (wymiany) lub walnięty zaworek sterujący tą turbiną lub pęknięty jakiś przewód podciśnienia bądź w dolocie. Nie zaczynałbym od czyszczenia turbiny nie wiedząc jaki jest problem.