Treść opublikowana przez luzur
-
[ALL B5] Demontaż górnych wachaczy
Witajcie Są jakieś "cywilizowane" metody na wyjęcie długiej śruby ściskającej górne sworznie ? Tyle co trzeba czasem się młotem namachać to masakra. Ostatnio demontowałem zwrotnicę żeby łożysko wymienić, mocno się to musiało odbić na trwałości górnych wahaczy... Może jest jakaś fabryczna procedura, demontaż całego zawiasu żeby śrubę wybić opierając się na zwrotnicy ?
-
[ALL] Renowacja felg
Jeśli chodzi o Warszawę to polecam: http://www.regeneracjafelg.waw.pl/ Dwa komplety felg u nich robiłem.
-
Wymiana relingów dachowych Black Chrom - fotostory
Będziesz musiał zdemontować całą podsufitkę w B5, otwory trzeba wywiercić...
-
[B5 AFN] tylnia oś pomocy
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=40181.msg452123
-
[ALL B5] Hamulce tył
Przełożyłeś ze starych tarcz pierścień ABS-u ? Jak tak to może za płytko albo za głęboko wbity.
-
[B6 AWX] Drganie tłumika a złącze elastyczne?
Jak plecionka jest na wykończeniu to na wolnych obrotach też to czuć. Trzeba przytrzymać butem podczas pracy silnika wydech na końcu i słuchać czy się poprawia. Nie wiem jak w PD-kach ale u mnie w AFF jak plecionka była wykończona to na wolnych obrotach dało się to odczuć.
-
[B5 AFN] Problem z zaślepieniem EGR.
Jeżeli teraz masz czysty kolektor dolotowy to różnicy w osiągach raczej nie odczujesz.
-
[B5 AJM] Jaki komplet tarcz i klocków przód i tył?
Komplet Boscha dobrze się sprawuje już dłuższy czas u kolegi w Galaxie i u Brata w A4 B5. Cenowo jest bardzo konkurencyjny. Wydaje mi się że jeśli chodzi o "normalne" tarcze i klocki to wszystkie znane firmy prezentują podobny poziom.
-
[B6 AWX] Trzęsie na 1 biegu przy ruszaniu
Koledze telepało przy ruszaniu wozem, myśleliśmy że to dwumas, a padnięty był przegub wewnętrzny na dłuższej półosi. Tyle że to był Galaxy TDI więc silnik poprzeczny...
-
[ALL] Regeneracja kół dwumasowych
Wg. wielu mechaników "nowe" koła dwumasowe to regenerowane koła. U Tych w poznaniu jest taniej i przynajmniej prawdziwa gwarancja 12 miesięczna. Kolega już kilka razy korzystał jak klient miał jakiegoś japońskiego diesla i marudził że nowe za drogie, poleca firmę z Poznania.
-
[B6 AWX] Olej przy intercoolerze
Jak masz sucho w dolocie to nie ma co cieknąć EGR-em. Co do oleju w dolocie to częściej filtr powietrza trzeba wymieniać. Jak przytkany filtr to ciągnie powietrze z odmy razem z olejem.
-
[B5 AFN] Dziwny notlauf
Jak nie masz VAG-a to sprawdź czy jak spada przyspieszenie nie zwiększa się zadymienie Ale wszystko wskazuje na przycinające się kierownice.
-
[ALL B5] Odma wyprowadzona na zewnątrz, wady i zalety
Ja jestem ciekawy jakie uzasadnienie ma łączenie odmy z dolotem. Czy to tylko kwestie ekologiczne, lub żeby nie śmierdziało wewnątrz ? Bo chyba nie ma potrzeby tworzenia podciśnienia w odmie ?
-
[ALL B5] Roletki do tylnych drzwi
Witam Trochę nietypowe pytanie mam Roletki przeciw słoneczne do Avanta 96 > 01 mają numer - 8D9 064 362 A do Sedana 95 > 00 mają numer - 8D5 064 362 Wie ktoś czym się dokładnie różnią ? Bo wydawało mi się że sedan i avant B5 mają takie same tylne drzwi... Pozdrowienia
-
[B6 AVB] Skaczące wartości kąta synchronizacji
Wymienialiśmy niedawno rozrząd w AJM ie, kąt synchronizacji skacze między -0,6 a 0,0 czasem wskoczy na -1,1 Jak się maszyne przypałuje to potrafi zatelepać potem na wolnych obrotach silnikiem... Pompki wydają się być OK, czasy otwarcia i korekcje niezłe. Obstawiam zbliżający się (powoli) koniec dwumasa...
-
[B5 AFM] FIS a kontrolka świec żarowych
Jakiś mam dziwny ten licznik... obrotomierz jest od diesla, wszystko wskazywało że to licznik od A6 TDI. Wie ktoś może czy jak wlutuję brakującą diodę to będzie działać ? Pozdrawiam.
-
[B5 AFM] FIS a kontrolka świec żarowych
Witam Jestem w trakcie montażu FISa, licznik podłączałem żeby immo rozpracować, no i pojawiają się błędy "nie działa kontrolka świec żarowych", Przekładałem później tarcze licznika, patrzę a licznik z FIS nie ma wogóle diody tam gdzie stary licznik ma diodę od świec żarowych. Pytanie do posiadaczy liczników z FISem 98 - 99 rocznik. Czy te liczniki mają kontrolki świec żarowych ? Czy na FISie się wyświetla info o grzaniu ? Pozdrawiam.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam Od pół roku jestem posiadaczem A4 1.9TDI AFF. Pozdrawiam.