Treść opublikowana przez Daimos
-
[B5 AJM] Niedogrzany silnik
I moim zdaniem tak powinno być. Zbiorniczek jest wpięty pomiędzy górny a dolny wąż cieczy chłodzącej i cyrkulacja zaczyna się dopiero po otwarciu termostatu
-
[B5 AJM] Wymiana świec żarowych - prosze o pomoc co i jak????
A jeżeli już koniecznie chciałbyś się za to sam zabrać, to zapodaj przed odkręceniem WD40 i zostaw na kilkanaście minut.
-
[ALL B5] Montaż osłony silnika i skrzyni biegów
Polecam osłonę rezaw-plast z allegro. Sam taką sobie zamontowałem i pasuje idealnie, tylko mocowanie zastosowałem swojego patentu, mianowicie wkręty 6mm z podkładką metalową i dodatkowo gumową, z łebkiem na klucz 8. Trzyma się idealnie.
-
[B5 AJM] Problem z układem chłodzenia - niedogrzany silnik
Robert, kup oryginalny w ASO (max 90 zł z oringiem) i bedziesz spał spokojnie. Ja do allegro nie mam zaufania po tym jak kupiłem podróbkę oleju Castrol Magnatec od super zaufanego sprzedawcy. A wymiana rzeczywiście jest bardzo upierdliwa.
-
[B5 AJM] Problem z układem chłodzenia - niedogrzany silnik
Widoczny na zdjęciu siłownik pneumatyczny (zawór) uruchamia dodatkowy obwód podgrzewania paliwa. W AJM występuje dodatkowy obwód cieczy filtra paliwa z dodatkową małą chłodniczką i pompką elektryczną. Ma to za zadanie utrzymywanie odpowiedniej temp paliwa, czyli latem chłodzenie, a zimą podgrzewanie i właśnie wtedy jak jest niska temp otwiera się ten dodatkowy zawór i łączy dodatkowy obwód filtra paliwa z obwodem chłodzenia silnika.
-
[B5 AEB] Klimatronik - problem z nawiewem
Jest to normalne zachowanie klimatronika. Zauważ, że jak ruszasz zimnym autem to nawiew startuje z poziomu takiego jaki miałeś ostatnio ustawiony podczas jazdy, następnie jak wzrośnie temp silnika to nawiew zwiększa samoczynnie wydajność aby dogrzać Ci jak najszybciej wnętrze do ustawionej temperatury, jak już zrobi się ciepełko to nawiew zmniejsza samoczynnie swoją wydajnosć (nawet do 1 kreseczki) i utrzymuje zadaną temperaturę. Działanie takie występuje zarówno w manualu jak i w trybie auto - osobiście sprawdzone
-
[B5 AJM] Dziwne zachowanie silnika
Spuść całe to dziadostwo ze zbiornika, wymień filtr, zatankuj do pełna ropki i powinno być ok
-
[ALL B5] Olej w układzie chłodniczym
Poszła uszczelka pod głowicą. Odkręć korek od zbiornika wyrównawczego i zobacz czy bąbluje podczas pracy silnika.
-
[B5 AJM] Niedogrzany silnik
Miałem takie same objawy tuż po kupnie samochodu. Wymieniłem jakiś tydzień temu kpl rozrząd razem z termostatem (koszt z oringiem 86zł ASO) i jest ok. Przy tych temp. otoczenia jak są teraz to po 8 km w mieście osiągam 90 stC na blacie a ok 87 stC na klimatroniku. Wcześniej max to 65-70 stC. Nie sugeruj się tym że jak w środku grzeje jak wściekły to jest ok.
-
[ALL B5] Amortyzatory i sprężyny tył - wymiana
Ja też potwierdzam, że amortyzator odpowiada za prześwit. W mojej starej 80'ce jak wymieniłem amorki z tyłu to ok 2cm poszła w górę. Też się wtedy zdziwiłem trochę
-
[B5 AJM] Dziwne zachowanie silnika
Sprawdź filtr paliwa, może uzbierało się dużo wody, na dole filtra masz korek spustowy, odkręć go i zobacz czy leci ropa czy woda. Może to być też wina kiepskiego paliwa.
-
[ALL B5] alarm do B5
Polecam Ampio http://www.ampio.pl/, ja taki sobie zafundowałem i nie narzekam. Tylko nie podpinaj się alarmem pod standardowego pilota w kluczyku, łatwo to rozbroić. Dodatkowo zamontuj sobie obowiązkowo tajne odcięcie
-
[B6 AWX] Wymiana żarówki w przedniej lampie
Podczepię się do tematu Mianowicie czy w B5 tak samo się wymontowuje reflektor z przodu? Spalone mam postojówki i ciężko się tam dostać do nich.
-
[ALL B5] Proszę o opinię i porady - TDI 110 czy 116 ?
Awaryjne zawieszenie w a4 to trochę przesadzona opinia. Zwróćmy uwagę jakie przebiegi mają te samochody. Przy 200000km ma prawo wystąpić usterka, jak zastosujemy sprawdzone części to dalej mamy spokój na wiele km. Co do silnika to jestem posiadaczem AJM'a i nie zamieniłbym go na 110 konną wersje. Jeździłem 110 i czuć różnicę w osiągach, jedyny plus na korzyść słabszej jednostki to mniejsze zużycie paliwa o ok 0.5l
-
[B5 AFN] Dolna osłona silnika
poszukaj na allegro firmy rezaw-plast, mam od nich osłonę i pomimo, że do najtańszych nie należy jest naprawdę solidna.
-
[B5 AFN] Problem z montażem osłony pod silnik i skrzynię biegów
Polecam osłonę firmy rezaw-plast (dostępna na allegro). Sam ostatnio u siebie montowałem i zero jakichkolwiek problemów, pasowała idealnie
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam serdecznie wszystkich użytkowników! Jestem od kilku dni posiadaczem A4 B5 1.9 tdi w wersji Avant co oczywiście od razu skłoniło mnie do zarejestrowania się na forum. Pozdrawiam