Treść opublikowana przez Daimos
-
[B5 ADR] Szum kół na tyle przy hamowaniu
Łożyska z tyłu jak ulegną zużyciu to zaczyna szumieć/buczeć podczas jazdy na wprost, tak od ok. 60-70 km/h, także ja łożyska wykluczyłbym raczej Ewentualnie podlewaruj samochód i zobacz czy nie mają luzu.
-
[ALL B5] Podgrzewane lusterka
U mnie grzeją non stop a wkład jest ciepły a nie gorący :gwizdanie:
-
F1, Rajdy i Motorsport
Ciekawe tylko, czy Robert wystartuje z KERS'em Theissen wypowiadał się ostatnio, że wykorzysta technologię hybrydową tylko na niekórych torach. Prawdopodobne jest nawet to, że w ramach tego samego weekendu jeden z kierowców pojedzie z KERS-em, a drugi bez niego
-
[ALL B5] Spasowanie przodu auta
Jak maskę da w dół to będzie poniżej linii błotnika chyba poprzedni naprawiający coś spartolił ;(
-
[B6 ASN] Jaki olej do manualnej skrzyni biegów ?
A czy czasem oleje przekładniowe to nie mają specyfikacji typu Api GL-4;GL-5 ?? Tak mają. A dokładnie API to klasyfikacja jakościowa. Natomiast specyfikacja VW 501.50 podana na opakowaniu oznacza, że dany olej jest dopuszczony przez danego producenta (przeszedł odpowiednie testy) i taki należałoby zastosować Motul takiej specyfikacji nie posiada :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Gdzie w łódzkiem sprzedać katalizator ?
Tak z ciekawości to gdzie zaproponowali taką cenę??
-
[ALL B5] Dzwiny szum przy szybszej jeździe
To zależy od stanu Twoich wahaczy. Jeżeli jest więcej niż jeden do wymiany to wymieniłbym od razu komplet i miał przynajmniej spokój na jakiś czas
-
[B6 AWX] Zmiana twardości hamulca podczas jazdy
Może masz zapowietrzony układ
-
[ALL B5] Dzwiny szum przy szybszej jeździe
Lemforder jak najbardziej polecany, ja u siebie wymieniłem wahacze na TRW i również polecam, oczywiście pod warunkiem, że wszystko z dobrego źródła :gwizdanie:
-
[B6 ASN] Jaki olej do manualnej skrzyni biegów ?
Kolego zadajesz to samo pytanie chyba w trzech tematach Zalej Castrol TAF-X który spełnia specyfikację VW 501.50 i będzie ok
-
[B5 AHU] Kontrolki i gaśnięcie silnika
Wygląda na brak prądu. Sprawdź podłączenie akumulatora, tzn. czy klemy nie są zaśniedziałe i luźne, oraz sprawdź podłączenie masy.
-
[B5 AFN] Piszczący pasek czy rolka ?
Nikt nie ma z tym problemu ponieważ jest to trwały element i tylko pojedyncze przypadki się przytrafiają, natomiast jak jeszcze nie tak dawno miałem do czynienia z silnikami HDI francuskiej produkcji to tam uszkodzenia kół pasowych są na porządku dziennym i można tu mówić nawet o wadzie fabrycznej.
-
[B5 AFN] Piszczący pasek czy rolka ?
Koło posiada tłumik drgań skrętnych i może powodować drgania
-
[ALL] Piski paska klinowego - czym usunąć
Wg mnie trzeba sprawdzić naciąg paska i ewentualnie naciągnąć, a przy okazji tak jak kolega pisze, sprawdzić czy osprzęt nie stawia zwiększonego oporu. Pasek nie ma prawa piszczeć i stosowanie jakichkolwiek specyfików przy prawidłowym naciągu i osprzęcie jest niepotrzebne
-
[B6 AVF] Jaki olej do skrzyni - Shell czy Motul ?
A co sądzicie panowie o tym oleju: http://motokosmetyka.pl/shop,show,232 Z tego co się zorientowałem olej powinien spełniać specyfikację API GL4, a pod żadnym pozorem nie można wlewać GL5. Ewentualnie można zalać GL4/5
-
[B5 ADR] Jednostajny szum podczas jazdy, prawdopodobnie z koła
Piasta jest wciskana w łożysko. Jeżeli będzie zdeformowana to szybko uszkodzi nowe łożysko bo wywołuje w nim dodatkowe naprężenia.
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić jaki mam alarm ?
Podjedź do fachowca od alarmów to ustali bez problemu co masz zamontowane. A koszt pilota to będzie pewnie groszowa sprawa
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jeżeli masz realny przebieg to nie jest to dużo Wlej olej spełniający specyfikację 505.00 np. MOTUL serii 8100
-
[B5 AFN] Piszczący pasek czy rolka ?
Przyczyną piszczącego paska (zaraz po rozruchu silnika alternator ma największe obciążenie) może być koło pasowe alternatora (posiada sprzęgło jednokierunkowe) lub sam pasek, tzn zestarzały już materiał paska, rolka napinająca piszczałaby ale tylko w sytuacji gdyby stwarzała zwiększone opory co nie wyklucza jej sprawdzenia
-
[B5 AFN] Po uruchomieniu gaśnie
Albo siadła stacyjka (wypalone styki), albo akumulator się już kończy :gwizdanie:
-
[B5 ADR] Jednostajny szum podczas jazdy, prawdopodobnie z koła
Jakiej firmy założył kolega łożyska i czy zostały sprawdzone piasty podczas wymiany
-
[B5 AFN] Czy EGR powoduje spadek mocy ?
Jeżeli zawór nie będzie się domykał szczególnie w trakcie przyspieszania i obciążeń częściowych to będzie powodował spadek mocy
-
[B5 AFN] Zapieczona świeca żarowa
Tylko właśnie większość mechaników zastrzega sobie, że w przypadku ukręcenia świecy nie biorą za to odpowiedzialności i naprawiają to na dodatkowy koszt klienta ;(
-
[B5 AFF] Źle działająca tylna wycieraczka
Kolega dobrze radzi. W silniczkach pada elektronika i wtedy tylko działa spryskiwacz. Podmień sprawny na próbę i będziesz wtedy wiedział co jest grane
-
[B5 AEB] Dźwignia i linka od otwierania maski
Jest to cały zestaw, tzn: linka, dźwignia, klamra, a koszt ok. 85zł.