Treść opublikowana przez Daimos
-
[B5 AAH] Jaki most będzie pasował do mojego auta ?
A jak chcesz policzyć przełożenie nie licząc zębów, skoro przełożenie jest zawsze ułamkiem nieskończonym
-
[B6 AWX] Dolewanie oleju
Jeżeli chodzi o osłonę silnika to w przypadku B5 były wersje bez osłony (nawet jest na to kod wyposażenia 1SA czyli brak osłony). Natomiast jeżeli chciałby ktoś sobie taką osłonę założyć to polecam firmę rezaw-plast dostępną na allegro, naprawdę wysoka jakość osobiście polecam.
-
[ALL B5] Odkamienianie spryskiwaczy
ocet to dobry pomysł zalej ciepły do zbiorniczka i niech sobie postoi 24h
-
[B5 1Z] Czy wymienić komplet wahaczy czy tylko 3 zużyte ?
Jak masz już zużyte 3 wahacze to wymieniaj od razu komplet. A jakiego producenta to znajdziesz na forum
-
[B5 AHH] Świst wewnątrz auta przy 180 km/h
a tu opisany sposób regulacji ramki :gwizdanie: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t63359.0.html;highlight=ramka+drzwi
-
[B5 ADR] Dziwna część do mocowania dolnej osłony silnika
Zamów sobie ten płaskowniczek 8D0 863 843 w ASO, koszt ok. 40zł i masz nówke
-
[B5 1Z] Głośniej po wymianie poduszek silnika
Powinieneś sprawdzić przednią podporę silnika, nie wiem jak ona dokładnie wygląda w przypadku Twojego silnika ale ogólnie guma ograniczająca przemieszczenie silnika nie powinna nigdzie dotykać obudowy. Ja jeszcze zrobiłbym taki manewr, mianowicie poluzował poduszki i dokręcił je na pracującym silniku.
-
[B5 AVV] Stan napięcia, moc i wymiary żarówki rurkowej
Oryginalnie jest żarówka 12V 5W, długość 36 mm też ostatnio wymieniałem bo jedna przygasła
-
[B5 AJM] Podłączenie akumulatora i "wariujące" wskaźniki na desce rozdzielczej
Akumulator jest prawidłowo naładowany? Jakie ma napięcie na klemach?
-
[B5 ADP] Końcówka drążka ?
dokładnie tak jak kolega pisze pamiętaj o prawej i lewej końcówce
-
[B5 AJM] Do czego ta wtyczka ?
wg mnie od zmieniarki
-
[B5 AKN] Wymiana tarcz hamulcowych
Ja na Twoim miejscu od razu zapodałbym nowe łożyska, polecam firmy SKF Koszt na jedną stronę to ok. 90zł.
-
Dobrzy chiptunerzy
Tylko, że właśnie przebieg tych linii jest zależny od ustawienia zapłonu (oczywiście nie tylko )
-
[B6 AVF] Klimatyzacja - instrukcja obslugi
Normalne działanie, poczytaj tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_czy_na_manualu_rosnie_wam_samoczynnie_moc_nawiewu_w_klimatroniku-t64194.0.html
-
[B5 ADR] Czy istnieje wymiana łożyska ale mocowanego na klej ?
Też to potwierdzam. Koledze zatarło się łożysko i zaczęło obracać w zwrotnicy. Gniazdo zostało tak wyrobione, że nowe łożysko mechanik zamontował na klej, żadne problemy po tej operacji nie wystąpiły po za tym, że przy następnej wymianie łożyska zwrotnica również do wymiany
-
[B5 ADR] Przeguby Metelli
Też polecam Lobro, sprawdzona firma od lat, a znajomemu nie ufałbym aż tak bardzo
-
[B5 AFN] Przygasają światła
Wymień regulator napięcia przy alternatorze (jest w całości ze szczotkami) i powinno być ok.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
to cos nie tak ci pokazuje jesli masz nowy termostat :gwizdanie: ja przed wymianą max łapałem te 86stopni na klimatroniku kiedy na blacie było 90. Te 86 za nic w świecie niechciało sie podciagnać do tych 90. Po wymianie termosa na blacie dalej mam 90 stopni ale na klimatroniku za to 89 trzyma ciągle sprawdzane podczas tych mrozów :gwizdanie: Jesli sprawny termostat to nie powinno spadać ponizej 88 stopni na klimatroniku Wszystko się kolego zgadza tylko że ja pokonuje codziennie dystans 6 km po mieście i nie ma szans żebym dogrzał na mrozie silnik do 90st, za to na trasie jest ok Chciałem tylko wskazać w swoim poście na fakt występowania różnicy temperatur pomiędzy klimatronikiem a wskaźnikiem, który tylko pokazuje przybliżoną temperaturę.
-
[ALL B6] Czy też w zimie non stop musicie mieć nadmuch na szybę ?
To pewne info ?? Z tego co czytałem tu na forum to wszyscy piszą ze to antena U mnie w avancie wszystkie paski na tylnej szybie grzeją, a antena jest w postaci pasków ale z tyłu na bocznej szybie i one na 100% nie grzeją.
-
[B5 AJM] Problem z uruchomieniem silnika
tak z ciekawosci - a gdzie w vagu to sprawdziles? Też jestem ciekawy A śwece zamów sobie w intercarsie, ja do AJM'a zakupiłem beru GN855 po 42zł sztuka i po wymianie silniczek od razu odpala tak jak powinien
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Specjalna lektura dla kolegi NYNA: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_co_dzieje_sie_w_ukladzie_chlodzenia-t61966.0.html Jestem za poważnym człowiekiem żeby głupoty pisać
-
[B5 1Z] Przy 2000-2100 obr. drży nadwozie
Jak masz poduszkę zerwaną to wymieniaj jak najszybciej, tylko kupuj ori w ASO. Natomiast plecionki za bardzo nie da się sprawdzić, może mieć wygląd super a po wymianie na nową różnica w wibracjach będzie bardzo duża.
-
[B6 AWX] Problemy z pompowtryskami
Ja również polecam dodatek STP. Myślę, że warto wypróbować. U mnie też po pewnym tankowaniu zaczął dziwnie silnik pracować tzn wibracje, utrudniony rozruch itp. a nazwy stacji nie będę wymieniał :gwizdanie: Po dotankowaniu na innej stacji i zapodaniu STP silnik chodzi jak igła
-
[ALL B6] Drżenie kierownicy
Ja jeszcze sprawdziłbym przeguby :gwizdanie:
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Niczym się nie przejmuj, wszystko ok Wskaźnik na blacie działa w sposób przybliżony U mnie też pokazuje ok 92st, a na klimatroniku 86st Termostat mam nowy