Treść opublikowana przez Daimos
-
[B5 AJM] Wymiana rozrządu za 1600 zł w ASO
Myślę, że cena wygórowana, chcociaż jak na ASO (powinieneś dostać 2 lata gwarancji) to się opłaca. Na pewno w tej cenie nie ma wymiany pasków wieloklinowych. Wymieniałem u siebie rozrząd w grudniu to za oryginalne części dałem: pasek+rolki 420zł napinacz hydrauliczny 288zł pompa 150zł (zwróciłem starą) płyn G12+ 70zł robocizna w dobrym warsztacie 400zł razem: 1328zł
-
[ALL B5] Wytłumienie w górnej osłonie silnika
Tutaj też masz taką matę: http://moto.allegro.pl/item525193114_apama_pianka_mata_akustyczna_samoprzylepna.html Jest samoprzylepna, osobiście sprawdzona przeze mnie. Polecam tą firmę
-
[B5 ABC] Zarzuca tyłem
Jak najbardziej
-
[ALL B5] Zamarzająca szyba przednia
Potwierdzam to co koledzy wyżej napisali. Na zimę obowiązkowo dywaniki gumowe (przed ich założeniem trzeba dobrze wysuszyć wykładzinę). Ja pod każdy wkładam dodatkowo gazetę i jak jest wilgotna to wymieniam na nową
-
[B5 ADR] Dziwne puknięcia podczas jazdy..
Może po prostu gdzieś jakiś plastik słychać? Nagrzej dobrze wnętrze i zobacz czy pukanie ustało. U mnie w te silne mrozy też sobie popukiwało coś tam w środku, po nagrzaniu wnętrza cisza, nic nie słychać, przestałem się przejmować
-
[B5 AWT] Przyciemnianie oświetlenia licznika
Sprawdziłeś czy prawym pokrętłem działa u Ciebie regulacja jasności??
-
[ALL B5] Głośny szum powietrza przy prędkości 140 km/h
Wg etki jest po 1 szt. gąbki w każdym lusterku. Dlaczego u Ciebie znalazły się dwie?
-
[ALL B5] Głośny szum powietrza przy prędkości 140 km/h
prawa 8D0 857 544 A lewa 8D0 857 543 A
-
[ALL B5] Wymiania AKU bez zakodowania radia
W wersji po lifcie radio nie rozkoduje się, możesz śmiało wyciągać aku
-
[B5 AFN] Jakie amortyzatory polecacie ?
Polecam Sachsa Nie polecam Bilsteina, pogorszyła się jakiś czas temu jakość i jest dużo reklamacji ;(
-
[B5 AWT] Przyciemnianie oświetlenia licznika
U mnie poziom jasności podświetlenia ustawia się pokręcając prawym pokrętłem w zegarach. U Ciebie powinno być tak samo
-
[ALL B6] Jaki alarm ?
Za alarm sterowany oryginalnym kluczykiem zapłacisz w Łodzi ok 900-1000zł, za alarm z dodatkowym pilotem ok 500zł. Ogólnie mnie wszyscy informowali że alarm z dodatkowym pilotem jest lepszym zabezpieczeniem samochodu niż podpięcie pod standardowy pilot, no chyba, że w B6 jest już zastosowany fabrycznie zmienny kod sygnału otwierającego centralny zamek, ale to już w zakładzie się dowiesz szczegółów od speca
-
[B5 AFB] Ładowanie akumulatora prostownikiem
Jeżeli ładujesz zwykłym, małym prostownikiem to możesz podłączać bezpośrednio. Natomiast gdybyś chciał skorzystać z urządzenie do szybkiego ładowania akumulatorów to bezwzględnie odłączasz aku od instalacji pojazdu.
-
[B5 ADR] Maglownica - Pytanie
Wg etki jest to tłumik drgań i występuje w wersji z silnikiem 6 cyl. do 99 r.
-
[B5 ADR] Kupiłem A4 Avant i jak sprawdzic czy zawieszenie jest ok
:)Panowie te 3 cm to tak na oko wywnioskowane, ale ogólnie wahacz latał w tulei solidnie (trochę w szoku byłem) , z reszta zwróćcie uwagę na sam rozmiar tulei 65 mm średnicy, a jak guma ze środka padła to musiało latać. Stuków nie było bo obijało się wszystko o resztki gumy na wewnętrznej stronie tulei. Oczywiście mogłem też wszystkiego nie słyszeć jako zafascynowany, nowy właściciel auta
-
[B5 AFN] Coś skrzypi w środkowym słupku od kierowcy na nierównościach
Przy niskich temperaturach plastiki w środku mają prawo trzeszczeć Rozgrzej dobrze wnętrze i jak trzeszczenie zniknie to ja nie przejmowałbym się faktem
-
[B5 ADR] Kupiłem A4 Avant i jak sprawdzic czy zawieszenie jest ok
Brak stukania nie oznacza, że zawieszenie jest ok!! Ja tak miałem u siebie jak kupowałem swoje audi, nic nie pukało, stukało i ściagało, a jak pojechałem na przegląd i auto wjechało na szarpaki to z przodu dolne tylne bananki latały w tulejach po 3 cm w każdą strone, tuleje rozwalone totalnie. Po wymianie wahaczy (samych tulei nie opłaca się wymieniać) ok!!
-
[B5 ABC] Problem po wymianie wahacza
Podjedź do pierwszej lepszej stacji diagnostycznej i sprawdź wahacze na szarpakach. Może po wymianie luz pojawił się na innym elemencie? Spytaj mechanika jak dokręcał śrubę mocującą wahacz, powinien to wykonać jak samochód stoi na kołach
-
[B5 AJM] Castrol Magnatec Diesel - czy nic się nie stanie ?
Magnatec nie nadaje się do tego silnika!! Tylko olej z normą 505.01. W PD jeżeli będziesz lał olej nie spełniający tej normy to najczęściej wyciera się wałek rozrządu i głowica do roboty
-
[ALL] Jaka jest żywotność pompowtryskiwaczy ?
Obowiązkowo należy stosować olej z normą do pompowtrysków i dobre paliwko. Używki dobre dostaniesz po 600zł sztuka, ale nie ma co panikować Chociaż u siebie w historii serwisowej mam wpisaną wymianę przy ok 40tkm
-
[B5 AFN] Poranny problem z uruchamianiem silnika - teraz nie odpala
Ja mam 85Ah ,a oryginalny też miałem podobnej pojemności.
-
[B5 AFN] Nie otwiera się duży obieg, temp max 80 stopni
Ja na Twoim miejscu przed wymianą płynu sprawdziłbym wcześniej termostat, popełniłeś błąd. Jeżeli nie dogrzewa na klimatroniku do 90st po ok 6-10km to termostacik jest do wymiany. Przerabiałem to u siebie. Po wymianie płynu powinieneś zagrzać silnik do temp >90st, tak żeby otworzył się termostat, wtedy obserwujesz poziom płynu w zbiorniczku i uzupełniasz aż się unormuje jego stan.
-
[B5 AFN] Poranny problem z uruchamianiem silnika - teraz nie odpala
Wg mnie to kiepski akumulator. Zacząłbym od sprawdzenia świec żarowych i akumulatora, ewentualnie podmienił na inny i zobaczył czy jest różnica. Jeżeli akumulator jest dobry to przyjrzałbym się rozrusznikowi i sprawdził ładowanie.
-
[B5 AEB] Jaka przyczyna niestabilnego przodu podczas hamowania w zakręcie ?
Ja miałem taki sam objaw ale podczas hamowania na prostej. Czułem przy hamowaniu takie falowanie, coś jak tralka. Po wymianie bananków na nowe (zużyte były tuleje, na szarpakach latały po ok 3 cm, ale nic nie stukało) zjawisko zniknęło.
-
[B5 AFB] Dziwne drgania przy -10 st.
Wymieniaj od razu cały komplet. Polecam BERU