Treść opublikowana przez arek2642
-
mniejsze spalanie paliwa
Bzdury i naciąganie :!: Takie rzeczy jak magnetyzery czy magnesy neodymowe można sobie w domu stosować jak chcemy oszukać licznik energii elektrycznej, gazowy i każdy inny, który ma metalowe bebechy. W samochodzie to nic dobrego nie przyniesie, chyba tylko złudzenia Porównaj sobie z innymi użytkownikami na forum spalanie swojego autka. Jeżeli stwierdzisz, że więcej spala to VAGa trzeba zapiąć i tam oblookać sprawę
-
STRUMIENICA - KATALIZATOR AWG
WYCISZA PRACę SILNIKA SAMOCHODU - :mrgreen: PODNOSI MOMENT OBROTOWY NAWET O 17 % - :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Zaraz pęknę ze śmiechu :mrgreen:
-
Lampka podsufitki
Czy lampka oferowana tu: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=123589425 a dokładnie włączniki do poszczególnych lampek będą pasować do mojej lampki. U mnie jest ona mniejsza, nie ma tego okrągłego otworu - on jest chyba na jakieś elementy szyberdachu. Układ poszczególnych żarówek też jest inny niż u mnie. Same włączniki wyglądają identycznie ale nie jestem pewien czy będą pasować, jeżeli ktoś byłby w stanie potwierdzić, że będą pasować bądź nie, to bardzo prosiłbym o to prosił :smile:
-
prawie 140KM przy 1.6-możliwe?
A czym się sugerujesz pisząc, że tyle autko pali, wskazania koputera, czy uzupełnianiem baku ? Przy tej pojemności silniki, newt po podrasowaniu go na taką moc jak piszesz to i tak bierze bardzo dużą dawkę moczu. No chyba, że u Ciebie deptanie to ciągłe wkręcanie na 6 tyś rpm, wtedy jest to realne. Mój motorek pochłania takie ilości jak go pociągnę na ponad 5 tyś rpm.
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
Owszem pali więcej, ale przez to autko jest żywsze . Przez VAGa można chyba umniejszyć dawkę paliwa, wtedy wróci do normy i będzie dużo taniej niż nowy kat.
-
[ALL B5] Elektrycznie składane lusterka
Też mam ten ból, ale ja jestem pewien, że jak kupiłem samochód to składały się oba. Po pewnym czasie składa się tylko to od strony pasażera. Więc z tym od strony kierowcy jest coś nie tak. Trzeba ściągnąć tapicerkę drzwi i looknąć czy tam prąd dociera, jeżeli tak to trzeba odkręcać lusterko i tam szukać problemu. Narazie nie ma pogody ku temu więc się nie zabieram za to. Szczerze mówiąc to nawet nie wiem jak rozebrać samo lusterko. :?: :smile:
-
podobno toczenie się na "luzie" szkodzi autku?
W jeżdżeniu na luzie nie ma żadnej oszczędności, są tylko straty w paliwie, bo zawsze jakieś tam ilości silnik pobiera, dodatkowo zużywa się sprzęgło przy wyrzucaniu na luz i ponownnym wbijaniu biegu. Owszem dało się oszczędzać jeźdżąc na luzie, ale to były starsze dieslowskie technologie praktykowane często przez kierowców PKS, przy nowszych silnikach nawet oni nie wyrzucają na luz.
-
"wozi"autem
Dziwna sprawa, że ściąga autko raz w jedną, raz w drugą stronę :?: Tak jak pisze dark79 sprawdzić zbieżność i zawiasy. W moim poprzednim aucie oznaki były identyczne jak poszła maglownica, ale tutaj pewien na 100 % tego nie jestem. Tego oczywiście nie życzę ale warte sprawdzenia.
-
A TERAZ PROBLEM Z BLENDA NA TYLNIA SZYBE
Na forum ktoś ma już założoną blendę, o ile nie myle się jest to miron78 podpytaj go na PW jak to robił i będziesz wiedział najlepiej. Po za tym trzeba to zrobić dobrze, żeby przy np. 180 km/h nie poleciała w siną dal
-
Wieści motoryzacyjne z kraju i ze świata
dobre na pola golfowe zamiast melexów
-
KOROZAJA trójkątnej osłonki w 2000r!!!
Tak też się domyślałem, ale dziękie za potwierdzenie Jak ktoś da 28 tyś za 1.8 bez turbo w roczniku 97 w dodatku bite w przód to nieźle straci
-
KOROZAJA trójkątnej osłonki w 2000r!!!
U mnie też nie ma tego problemu, choć blachy mam dość dobrze porezane. Ja bym pojechał na Twoim miejscu do ASO, nic nie szkodzi, na perforację jest 10 lat gwarancji o ile autko było na bieżąco serwisowane w ASO. A swoją drogą wczoraj widziałem B5 rocznik 97 gdzie obydwa brzegi maski przy błotnikach były spuchnięte tak na ok 5 mm i te plamy były dość sporawe. Sprzedawca zapierał się, że autko nie bit ale jakoś w to nie uwierzyłem. :???:
-
Mój Audik 2.0 130 KM ---> \m/
Z całą pewnością stary właściciel autka zapomniał aukcję wycofać :mrgreen: 1,8 się zaokrągliło do 2,0 bo tak ładniej wygląda nie trzeba się w ułamki bawić :mrgreen: A rocznik to sam przeskoczył :mrgreen: A tak poważnie to może nie miał zdjęć w realu i zapodał te z allegro :???:
-
Strumienica w A4 1.8TQ - ma to sens?
Gdzieś wcześniej już Hugo pisał, że takie rzeczy wstawia się przy pokonywaniu 300 KM, zdecydowanie zamiast strumiennicy wstawić rurkę. Ja mam u siebie w ten sposób 2 katy wyrzucone i najmniejszych problemów nie ma
-
wypryski na lakierze
Pomalowanie słupka, dachu, bagażnika to nie jest mały koszt
-
wypryski na lakierze
Autko nie musiało być wcale bite i robione w tych miescach. Wystarczy, że były w tych miejscach zrobione niefachowe zaprawki, a później poszła dobra polerka i nie było ich widać. Pod ich warstwą mogło zostać powietrze, no i po zimie to widać. :???: Teraz wg mnie to tylko pojechać do dobrego lakiernika i niech on oceni co to mogło być, co z tym zrobić.
-
Mój Audik 2.0 130 KM ---> \m/
Ładna niunia :smile: W przyszłości możesz rozważyć zmianę tylnych lampek i kierunkowskazów na nowsze
-
Wyswietlacz radia czerwony czy pomaranczowy???
Ja bym też się zdecydował na czerwony, sam mam Panasonica - przyciski podświetlone na czerwono, wyświetlacz troszkę jaśniejszy - wygląda całkiem ok
-
Koncowka ULTER'a w 1.6
Ja mam u siebie sporą końcówkę wspawaną - spadek po byłym właścicielu , silnik trochę większy ale na niskich obrotach efekt pewnie będzie podobny. Jest tak jak piszesz lekki basik - dopiero powyżej 4000 obrotów zaczynam go w środku słyszeć. Tylko nie zrób tak jak jest u mnie - komuś nie chciało się opuścić wydechu do spawania, tylko tak do okoła spawarą posmarkał i u góry gdzie jest zderzak niedospawał - efekt jest jak w polonezie lub dużm fiacie. Jak dam radę to wsadzę dziś fotki swego autka. Może dasz radę być w okolicach Rzeszowa to wpadnij obejrzysz - posłuchasz. Ja w okolicach Nowego Sącza będę końcem siepnia, początkiem września.
-
Strefa Śmiechu
Zero zwązku z motoryzacją ale nie mogę się powstrzymać http://img87.imageshack.us/img87/9840/sfe6tl7fm2yr.jpg
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
Ja w swoim mam wycięte obydwa i nic się z tego powodu nie dzieje. Przytkany katalizator po prostu blokuje spaliny przez to autko traci moc. Po wycięciu kata emitujesz więcej spalin i wg mnie nic więcej. Czasem przy przeglądzie technicznym mogą się o to czepić ale ja podbijam u znajomego więc nie mam z tym problemów :smile:
-
Strefa Śmiechu
Mam u siebie kilka fotek eleganckiego parkowania : www.pecet.de/smieszne/1.gif www.pecet.de/smieszne/2.gif www.pecet.de/smieszne/3.gif www.pecet.de/smieszne/6.gif www.pecet.de/smieszne/13.gif www.pecet.de/smieszne/20.gif www.pecet.de/smieszne/24.gif www.pecet.de/smieszne/28.gif www.pecet.de/smieszne/30.gif www.pecet.de/smieszne/33.gif www.pecet.de/smieszne/34.gif www.pecet.de/smieszne/45.gif Mnie osobiście nr 6 rozwalił Jak znajdę to zapodam jeszcze zdjęcia z przypałami na tablicach rejestracyjnych
-
A4 Quattro
Według mnie też warto pokusić się o napęd 4x4. Jeszcze miesiąc temu też zastanawiałem się co kupić i wybrałem ten rodzaj napędu. Jak narazie ( po miesiącu jazdy :twisted: ) czuję zdecydowaną różnicę przy jeździe po krętych drogach - zakręty możesz pokonywać przy większej prędkości niż tradycyjna 1 ośka. W zimie jeszcze nie jeździłem ale z tego co piszą posiadacze quatro to też jest zdecydowanie lepiej. Sumując to wszystko polecam. :smile: