Treść opublikowana przez ?awa
-
[B5 AJL] Jakie rodzaje tylnych mostów?
Jak auto po zmianie dyfra... lepiej???
-
[B5 AJL] Jakie rodzaje tylnych mostów?
Model "DAJ" , Etka mowi że on ma przełożenie 35:9, a numer części to 01H 500 040 J... Jak to sie zgadza to raczej jest ok A i chyba jest 1,3 litra oleju (Etka???).
-
[B5 AJL] Jakie rodzaje tylnych mostów?
czkam niecierpliwie na relacje
-
[B5 AJL] Jakie rodzaje tylnych mostów?
pamiętaj abyś dał znać czy wymiana pomogła... Jak możesz napisz jakie objawy masz przy tym luzie w dyfrze? Pozdrawiam
-
[S4 B5] Uderzenia przy zmianach biegów (Quattro)
msz racje pet3r... ale u mnie w okolicy (Irlandia) fachowcy to są "fachowcy"...A o quattro to słyszeli z TV w latach 80 - tych.... a więc, u mnie też jest stukanie i luz na przeniesieniu napędu. Wczoraj wymieniłem przegub wewn. lewy przód bo wyglądał że ma luz w porównaniu z prawym przegubem, ale nic się nie zmieniło. W tamtym roku zmieniłem poduchy pod skrzynią, też nic.. Ostatnio zrobiłem taki test: podniosłem lewą stronę do góry i kręcąc kołem tylnim zauważyłem że muszę zrobić jakieś 20 stopni obrotu aby wał się poruszył. To samo jest w drugą stronę jak kręce wałem. Z przodu tego nie ma, jak zakręce przednim kołem to wał się kręci prawie od razu... I co o tym myśleć??? Luzy w tylnym dyfrze...? Tak mi to wygląda. Patrząc w Etke mogą tam się wyrobić "flansze".... i wiele innych podzespołów. Jeszcze chyba wymontuję tylne półosie i tam zobaczę czy nie ma luzów.... W każdym razie walka z "luzami" w quattro trwa...
-
[S4 B5] Uderzenia przy zmianach biegów (Quattro)
No i jak? Zmieniałeś półosie z tyłu? Jeżeli tak to napisz o rezultacie... Pozdrawiam
-
[B6 AKE] Czy pada pompa wtryskowa ?
a ja obstawiam zły kąt wtrysku... Miałem to samo po wymianie rozrządu i "mechanik" zaczął mi cisnąć że może wtrysk sterujący padł :gwizdanie:... A więc zakupiłem interfejs i razem z chłopakami z forum ustawiłem kąt wtrysku i do dziś wszystko lata... Zanim oddasz gdzieś auto podepnij pod Vag'a i sprawdź chociaż błędy... jak się pojawi 00550 to kąt wtrysku do ustawienia... Pozdrawiam
-
[B5 ADP] Sprzęgło, luz na kołach i słychać uderzenie
wewnętrzne...? Bo zewnętrzne to bedą pykać a wewn. uderzać(stukać) przy dodawaniu(ujmowaniu) mocy...
-
[ALL] [1.8TQ AEB '95] Szarpanie i puste dzwięki z układu napędu.
Jak rano wsiadam to jest to cichsze ale jest. A jak się nagrzeje to jest zawsze... Te całe "łup" nie jest tak głośne przy normalnej jeździe, bardziej jest odczuwalne szarpanie "przód-tył". Ja się nauczyłem z tym jeździć i "łagodze" tą całą systuację, ale jak komuś się dam przejechać to jest tragedia... Najbardziej "łupie" kiedy gwałtownie puszczam sprzęgło, ale to może też być już wtedy podpora. Najbardziej mnie denerwuje te szarpanie "przód-tył". Jutro sprawdzę jeszcze raz te luzy. Podniosę całą "dupe" do góry i sprawdze jak się zachowują tylne koło pomiędzy sobą jak będe nimi kręcił... Pozdrawiam
-
[ALL] [1.8TQ AEB '95] Szarpanie i puste dzwięki z układu napędu.
TomaszM U mie występuje dokładnie taki sam objaw... Przy dodawaniu lub ujmowaniu gazu czuć że jest "przerwa" w napedzie... Najpierw jest "łup" i dopiero jedzie. Robiłem parę testów i przy ruszaniu delikatnym auto ruszy 2-3 cm i jest dopiero puknięcie. A więc wlazłem pod auto i podejrzenie padło na tylny dyfer. Jest tak: podniose tylne koło na lewarku i ruszam lewo-prawo to jest tam luz ok. 5-7cm po obwodzie opony. To samo tyczy się wału, kręcoc nim lewo-prawo ma on jakieś 1-2 cm luzu na obwodzie przegubu wału. Dopiero jak pokonam ten luz to wał albo koło zacznie się kręcić. Odpowiadało by to idealnie do tego co się dzieje w czasie jazdy: dodajesz gazu i chwila na pokonanie luzu w dyferencjale, wtedy "łup" i dopiero ciągnie.... Sprawdziłem olej w dyfrze jest full i do tego cały złociutki i nie śmierdzi, czyli ok.... Jeżeli ktoś z kolegów byłby tak "łaskawy" i sprawdził luz na kole tylnim i opisał to, mielibyśmy porównanie czy tak ma być czy nie.... Pozdrawiam Ps. Podpora wału u mnie wygląda dobrze, nie rozerwana.
-
[B5 1Z] Trzęsie przy ruszaniu na skręconych kołach
Może być przegub wewn....
-
[B6 AKE] Nie można uruchomić silnika, brak błędów VAG
Pompa w baku chodzi w momencie jak zaczniesz kręcić rozrusznikiem.... Ale możesz ja sprawdzić podając plusa z aku na bezp. nr 28...(wyjąć bezp. i do prawego zacisku) i wtedy powinna być słyszalna... Pozdr.
-
[B6 AKE] Nie można uruchomić silnika, brak błędów VAG
Zapowietrzył się ukł. paliwowy.... Zdechła pompa Vp44... Zdechła pompa w baku...(jeżeli masz mniej niż pół zbiornika zalane, zalej tak do 3/4 baku)... i wiele innych rzeczy może powodować taką usterkę... Opcja Szukaj na AKP jest bardzo pomocna... Pozdrawiam
-
[B5 AFB] Niepokojące dźwięki, stukanie i ocieranie w trakcie pracy silnika
A "wałki rozrządu" sprawdzone...
-
[B6 AWX] Pompowtryski - złe korekcje, niestabilna praca cieplego silnika
podociskanie pomoże na krótko(kolega to przerabiał), trzeba po wyciągać konektory i je po podginać lekko, tak żeby ciasno siedziały... Jeżeli nie pomoże to kupić listwe sterującą...
-
[B5 AKN] Pomoc przy odkręceniu turbiny
ja dospawywałem klucz żeby był pod odpowiednim kątem... i idzie bez problemu... :> Ps. Ogólnie wyciągnąć turbo w V6 to pryszcz...
-
[B5 AFN] Czy to przegub wewnętrzny ?
and napisał: "doradzili mi żebym wymienił wew. przeguby zrobiłem to jest dużo lepiej " A w jakim stanie były półosie. Czy mechanik sprawdzał zużycie półosi, może tam jest problem... Pozdrawiam.
-
[B5 AKN] Podpora wału napędowego
a ja czytałem że podpora wału od Transita pasuje...(z małymi przeróbkami)... A używany wał z podporą już masz
-
[B5 AKN] Haczą biegi podczas szybkiej zmiany
a czy gałka zmiany biegów ma jakiś luz(przód-tył, lewo - prawo) Może tam jest problem?
-
[ALL B5] Wymiana oleju w domowych warunkach
wkład...
-
[B5 ADP] Stuki przy ruszaniu przy wolnej jeździe bez gazu (np. na 1 biegu)
jak na ćwiartce strzelałem z 5.5rpm to przegub terkotał OT. oj nie ładnie tak quattro traktować
-
[B5 AKN] Odcieło dopływa paliwa podczas jazdy - jaka może być przyczyna ?
Może się zapowietrzył. Sprawdż czy w węzyku pomiędzy filtrem a pompą VP44 są pęcherzyki powietrza...
-
[ALL B6] Czy napęd quattro ma tylnie przeguby ?
Wydaje mi się że mechanikowi chodzi o przeguby wewn. ja przy wymianie ich bym również sprawdził półośki. Norbi miał z tym dośwadczenie w swojej S4. Półośki i przeguby rozwiązały problem... U mnie też jest to zjawisko, ale jakoś nie mogę się zebrać żeby wejść pod auto(zimno, mokro i wogóle zima ) PS. Pozdrowienia z Irlandii..hehe
-
[A6 4B AYM] Świece się nagrzewają, ale i tak ciężko pali
Sprawdzić najpierw kąt wtrysku. A świece jak nie wymieniałeś to pewnie też już słabo grzeją( jak jeszcze grzeją ) U mnie temp. 0 'C do -4 'C pali za 3-4 obrotem i chwilę chodzi nie równo( tak 1-2 s.) Swieczki mam do wymiany
-
[B5 AFB] Skrzynia 5 biegowa w 2,5 tdi
Z ciekawości? Ile pójdzie na trójce...?