Treść opublikowana przez ferdek77
-
Jakiej firmy amortyzatory polecacie?
Wymieniłem tylne na sachs ( 1BA) oryginalne były jednak Kyb
-
Jakiej firmy amortyzatory polecacie?
dubel
- B6 DIVISION
-
B6 DIVISION
Dzięki jakoś dałem radę
-
B6 DIVISION
Hej, od jakiego auta podejdzie felga do b6 ? złapałem kapcia, a zapasu brak
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
u mnie akurat LL był do 100tys. później lałem motula co 10-12 tys. teraz 240tys. i prawdopodobnie problem jak w temacie, ciekawe czy ma ktoś, lub czy widział silnik do porównania od początku serwisowany w normalnym trybie. Jakie mogą być konsekwencje zaniechania wymiany? Do zajrzenia pod pokrywę konieczny jest klucz dynamometryczny ?
-
[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...
1.9 avf po programie, przebieg 240tys. koła 205/55/16 z ostatnich 750km( 500 trasa/250 miasto) wyszła średnia 6,8l/100km
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Ciekawe ile aut z wytartym wałkiem, szklankami itd. jest po programie, czy występuje tu zależność ?
-
AVF Quattro 322KM/576NM w A4 B5
Wiadomo co jest przyczyną? U mnie też dmucha i pluje olejem. Przy okazji to współczuje współpracy z takim mechanikiem-kombinatorem, masakra, ale to niestety nieodosobniony przypadek, ostatnio po stłuczce mój mechanik też zakombinował zamiast zadzwonić, zapytać...
-
AVF Quattro 322KM/576NM w A4 B5
Jak to jest właściwie z tym dmuchaniem z wlewu oleju, czy z pod bagnetu, bo w dziale 1.9tdi wszyscy piszą , że to norma w tych silnikach?
-
Dopływ powietrza
Sprawdzę, ale raczej bardziej zalatuje jak stanę, albo jadę za kopcącym autem.
-
Prośba o nazwę części, lokalizację wycieku
Trzeba będzie czynnik znowu spuszczać ? Czyli najlepiej do serwisu podjechać, dzięki.
-
Dopływ powietrza
Orientuje się ktoś dlaczego w trybie econ w aucie bardziej czuć spalinami z zewnątrz, a po włączeniu klimy jest lepiej? Tak jakby, tylko przy włączonej klimie powietrze z zewnątrz było dostarczane przez filtr.
-
Polecane opony letnie
Nowe micheliny, co prawda niewiele na nich przejechałem, ale wydają dźwięki na pewnym rodzaju nawierzchni z którymi się jeszcze nie spotkałem, jak przy uderzeniu w balon wyjęty z piłki do nogi...
-
[b6 AVF] Log 004
Dynamiczny: Grupy 003, 008, 011 http://vaglogi.pl/log-003_008_011_RFGgg.html Wesołych @kamil-vag Co widzisz? jest ok?
-
Prośba o nazwę części, lokalizację wycieku
Ma ktoś pomysł skąd może podciekać, zielony płyn także raczej od wspomagania, nie dawno wymieniałem, a później miałem wymieniany pas przedni i przekładane chłodnice ze starego.
-
Coś " buczy " po zmianie opon
Miałem kiedyś coś podobnego po zmianie chyba na zimówki, odkręciłem i przykręciłem z powrotem, i problem zniknął, nie wiem co było przyczyną
-
[b6 AVF] Log 004
Przestawiłem, teraz to wygląda tak Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_JKC9l6.html W kolumnie 2 i 3 są wyższe wartości, to ze względu na program ?
-
[b6 AVF] Log 004
Z tego tematu, ale czy dobrze to odczytuję, tego niewiem 004,0,Sterowanie zaworu PD 004,1,Obroty Silnika,(G28),Bieg jałowy: 800...950 RPM\nPełne obciążenie: 2800...3200 RPM 004,2,Kąt Początku,Wtrysku,Bieg jałowy: 4.0°BTDC ... 2.0°ATDC\nPełne obciążenie: 13.0...21.0°BDTC 004,3,Czas,Wtrysku,Bieg jałowy:3.0...8.0 °KW\nPełne obciążenie: 19.0...22.0 °KW 004,4,Kąt,Synchronizacji,Wymagany: -3...+3 °CF\nNajlepiej jak najbliżej 0.0°CF
-
[TDI PD] Wymiana koła alternatora Valeo
Ten klucz co wchodzi w altka, to z iloma zębami? 12?
-
[b6 AVF] Praca silnika
Ok wszystko jasne , dzięki Za dwa tygodnie działam.
-
[b6 AVF] Praca silnika
Żeby ściągnąć pasek muszę rolkę napinającą odkręcić ?
-
Avf Logi do oceny po wymianie walniętego intercoolera
Dobrze to interpretuje log 008 wskazuje na nieprawidłową pracę czujnika G70 ?
-
[b6 AVF] Log 004
O czym świadczą przekroczone wartości w tym logu ? Dynamiczny Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_yg67QN.html Statyczny Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_lkfcO21.html
-
[b6 AVF] Praca silnika
Można to zrobić bez rozbierania przodu? Dziś zauważyłem jeszcze, że czasem skacze bodajże napinacz, z tego co czytam może się kończyć sprzęgło alternatora? Przy okazji ustawiania kąta synchronizacji posłuchałem silnika, to wydaje jakieś dziwne dźwięki, chyba że ten typ tak ma, ale nie mam punktu odniesienia.