Treść opublikowana przez kamosor
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Zdrowych Spokojnych Świąt i Szacęśliwego Nowego Roku
-
[B6 AVF] Centralny IC a temperatura
Dzięki
-
[ALL B6] Spalanie l/h
No to rzeczywiście załamka zawsze myślałem że Audi w tej grupie ma się wyróżniać na + nie na -. Ale reasumując :w tych fisach co mamy nic nie da się zrobić???
-
[B6 AVF] Centralny IC a temperatura
Witam Dziś troszkę się zaniepokoiłem bo przejechałem z 20 km i temp. doszła mi tylko do 50-60 *C 5 min postoju i 16 km (w tym z 5-6 ze strachem że kontrolka ESP mi się przepali )temp.ok 70*. Zeszłej zimy to mi się raczej nie zdarzało ,ale teraz mam trochę pomodzone auto (między innymi centralny IC)i zastanawiam się czy nie zastosować jakiejś zasłony na zimę (kiedyś tak robiono w maluchach.Nie mam pojęcia czy warto czy to głupi pomysł. Przeglądałem inne wądki ale nic nie znalazłem -oprucz jednego dowcipu ,, -------------------------------------------------------------------------------- MI po nocy przy mrozku w okolicy -10 -15 to tak po około 9-10 km wskazówka dochodzi do 90 oczywiście na wyłączonym ogrzewaniu. Jak włączę to dłużej....a jak jadę spokojnie to nawet się cofnie z już osiągniętej jakiejś temp...." Ja oczywiście jak wsiadam do kasty w której jest -10 to ustawiam temp.na ponad 20 * a nie chucham na silnik by go prędzej rozgrzać. Tak więc czy IC ma tu znaczenie -można coś z tym zrobić czy czekać na wiosnę?
-
[ALL B6] Spalanie l/h
A są jakieś inne Fisy w B 6 czy wszystkie tak mają ? U mnie niestety też tak jest a w leonie na postoju miałem l/h Czyżby Audi nie dorastało do VW i seata ? Jeszcze tylko brakuje by w skodzie były l/h
-
[B6 AVF] Kalibracja komputera
No cóż ja mam pomodzone ,ale po kiego grzyba tuner miałby tam ingerować ?
-
[B6 AVF] Kalibracja komputera
Witam chciałbym jakoś zadziałać by komp.pokazywał dokładniejsze spalanie przekłamuje mi 0,6l / 100 km. Szukałem i znalazłem tylko to: Odp: [b5 AFN] Kalibracja komputera pokładowego - błędne wskazania średniego spalania « Odpowiedz #3 : 21 Luty 2008, 07:56 » Cytuj -------------------------------------------------------------------------------- W B6 wygląda to tak: 1. podłączyć VAG'a 2. wybrać 17 (licznik - instruments) 3. wybrać 10 (adaptacja) 4. zmienić wartość według : Consumption Correction ,Standard: 100 % ,Range: 85...115 % Mam Vaga 2,5 i 4,9 ale z licznikiem nie chce mi się połączyć. Z silnikiem klimą poduchami itp.nie ma problemu z licznikiem nie mogę .Ma ktoś jakąś sugestię?
-
[B5 AFN] Gdzie chipować do 500zł? Warszawa i okolice
http://www.a4-klub.pl/smf/dobrzy_chiptunerzy-t9450.0.html
-
[B5 AFN] Gdzie chipować do 500zł? Warszawa i okolice
Ja ponad 2 lata temu cipo-walem za 700 zł więc przypuszczam że gdybyś zawitał do tego samego gościa co ja i powiedział ,,panie mam 5 stów podepnij pan laptopa i za 15 min się rozliczymy " to pewnie niechętnie ,ale by się z tobą dogadał-więc pewnie można ,bo od tego czasu ceny trochę spadły. No niestety podczas wizyty u prawdziwego tunera Dyno-Wrocław dowiedziałem się że turbo mi się rozpadło bo ciśnienie miałem takie że przekroczyło rezerwy (gościu mówił mi ,,jak pan chce to możemy zrobić nawet 200 Km -ze 130!!!!!!!!!) Więc polecam tylko chipa nie c ipa, jednak 5 stów możesz dać jako zaliczkę (żebyś Ty lub auto nie przepiło) i uzbierać następne 5 -wtedy jechać na program z grupówką. Ucz się na moim błędzie.
-
Street Kill's czyli pojedynki "na trasie"
Dokładnie to miałem na myśli.Sytuacja którą opisałem też miała element niebezpieczny (wyprzedzanie na 3-ciego za wszelką cenę ) dlatego tak się starałem żeby utrzeć debilowi nosa.Gdyby się wtedy rozwalił żal byłoby mi tylko dziewczyny i dzieciaka.
-
Street Kill's czyli pojedynki "na trasie"
- [B5 AJM] Braki mocy
No to sprecyzuję :na bardzo krótko- [B5 AJM] Braki mocy
raczej nie turbina skoro moc wraca, gdyby to było turbo to moc by nie wracała, poczytaj o przeładowaniu , notlauf, N75, dziura w dolocie napewno masz jedną z tych przyczyn lub węze podciśnienia nieszczelne Nie chciałbym się wymądrzać bo nie znam się ,ale też miałem kiedyś te same objawy i na początku ze 2-3 razy wyłączenie na krotko pomogło ,zanim trzeba było czyścić łopatki.- [B6 AVF] Przesunięcie mocy o ok 500 obr.
Nie zupełnie o tym zapomniałem rano tam zajrzę- Wędkarstwo
Jak czasowo i finansowo wychodzi taka Norwegia i dorsze ,a może ktoś jeździ tam na szczupaki.Co do dorszy to kilka razy byłem w Łebie 120 kuter rybki raczej niewielkie i niewiele tłok spory kij przy kiju -więc od 2 lat mnie tam nie było.Latem parę nocek spędzam nad Wartą w przyczajeniu na Suma ,ale bez efektu - czasem jakaś ikra tylko się uwiesi.- Street Kill's czyli pojedynki "na trasie"
W Poznaniu wyjeżdżając z os. Zwycięstwa na zakręcie drugim pasem wyprzedziłem stuningowanego golfa II ,nie wiem dlaczego ale jakoś strasznie wkurzył mnie ten jego gulgot z rury i big spojler, pozatym gość trochę się wlókł (może dlatego że jechał z kobietą i dzieciakiem).Na Obornickiej minąłem jeszcze kilka aut i za Złotnikami tempomacik na 120 i kulałem się na 6 biegu.Aż tu w pewnej chwili coś słyszę ,to wydech tego golfa ,wiedziałem że zaraz mnie wyprzedzi ,ale zwisało mi to-do momentu gdy to zrobił na 3-ciego i musiałem nawet lekko zjechać i pyknąć w hamulec.Zanim jeszcze pomyślałem o nie ,już nacisnąłem na gaz , ruchu dużego nie było ,ale jakoś tak po chwili ciężarówka nas przyhamowała do ok 70km/h , no i wleczemy się. Wreszcie z przeciwka wolne ,gość odpala wszystkie kopytniaki i decybele ,a ja za nim , mijamy ciężarówę ,ja nie wyłączam kierunku ale gość nie zmienia pasu -gna lewym . Gdy już mu nabluzgałem i mieliśmy ok 150 ten wraca na prawy- ja nie ,i nic dopiero przy 170 zaczęło mi się wydawać że się zbliżam ,przy 180 już było to widać 190 wyprzedzam i patrzę na gościa (chyba chętnie by mnie zabił) 200 wrzucam luz bo już prawie Oborniki.Jechałem sam wtedy miałem 166/353Nm- [B6 AVF] Przesunięcie mocy o ok 500 obr.
Michał nie czytaleś tego co napisałem , przez 3 m-c wszystko było ok . i tak jw. zawsze łapało od ok 2000. Fajnie by było gdyby zabrał głos ktoś kto się zna na rzeczy.- [B6 AVF] Przesunięcie mocy o ok 500 obr.
Witam wczoraj miałem dziwną przygodę jeździłem troszkę spokojnie aż w pewnym momencie musiałem użyć mocy a tu nic i tak jak do tej pory turbo łapało mi zaraz po 2000 obr tak wtedy nic a nic ,dopiero po ok 2500-2600 zaczął się zbierać . To chyba nie noflaud (niedawno założone nowe turbo BRD )bo na jednej z prostych gnałem 160 no ale światła i te sprawy i musiałem się uspokoić ,co nie zmienia faktu że do tych ok 2500 nie miałem pewnie nawet połowy mocy, pedał w podłodze a efekt jak fiatem 126p.Na drugi dzień wymieniłem f. paliwa (nic nie zaobserwowałem) no i kawałek się przejechałem -niby wszystko ok".Ma ktoś jakiś pomysł ? czy to jakiś fafuł w paliwie?- [ALL] Przebiegi silników po modyfikacjach
Peter fajnie byłoby napisać jakie to mody ,nie ma jak to przejrzystość i konkrety. A kto wie może się okazać że np. wymiana wtrysków przyczynia się do większej / mniejszej awaryjności niż..... albo BRD mają mniejsze /większe przebiegi niż hybrydy robione przez..- [ALL B6] 1.8T z Dynosoft Wroclaw
No i - myślałem że jest specjalne miejsce na takie wklejki. :>- Mocniejsze paliwa a rzeczywista moc
sołtys bardzo ciekawy tekst ale tu chodzi o ropę więc cetany. Kiedyś czytałem (nie pamiętam w jakim czasopiśmie -bo czytam różne) w prasie moto artykuł na temat ropy było kilka stacji i paliwa zwykłe i te ,,super".To co zapamiętałem to dane z hamowni :minimalnie różniły się między stacjami,ale już te zwykłe od tych ,,lepszych"(jednej firmy) różnice były w granicach błędu pomiarowego. Osobiście sam kilka razy zatankowałem lepszego shela (zawsze tankuje tam zwykłego) i nic nie czułem-może Wy ulegliście efektowi placebo ,albo to ja jestem zbyt gruboskórny. Mam znajomka co rozwozi paliwo jak go spotkam to muszę go wypytać gdy się dowiem czegoś ciekawego to napiszę.- [ALL] Przebiegi silników po modyfikacjach
Witam wszystkich Ciekawi mnie i chyba nie tylko mnie ile bezawaryjnie bujają się Wasze wzmocnione autka.- Plazma czy lcd do gier ?
Ja też brałbym plazmę w której nie ma szans na smużenie ,a w zasadzie to wziąłem i jestem zadowolony . endriu zamiast robić gościowi przytyki trzeba było nie tylko plazmę ,ale całość walnąć w angliku Wyświetlacz PDP (z ang. plasma display panel) – wyświetlacz, który do tworzenia obrazu wykorzystuje plazmę i luminofor. Poza tym gość jest z Bahama więc ma prawo do ,,niestylistyki"- [B5 1Z] Ile przeciętnie PS i Nm można wycisnąć z 1Z ?
Ile kopytniaków i niutków więcej to może nie tak istotne jak ich odpowiedni przebieg. Ile byś tego nie miał (po wizycie u dobrego tunera )to na pewno poczujesz różnicę i będziesz zadowolony.Co do cen no niestety ceny są takie jakie ludzie gotowi są płacić ( ja Dodę prędzej bym kopnął w d. niż jej zapłacił ponad 100.000 za występ)(piekarz co wstaje o 2 w nocy i zdycha przy gorącym piecu co dnia też powinien mieć tysiaka za dniówkę-ale nie ma bo ludzie z głodu by pomarli).Jednak na temat ja płaciłem za pierwszy program 700 zł za drugi 1100 i dlaczego -bo za pierwszym razem byłem zupełnie zielony i pojechałem byle gdzie za drugim już trochę wiedziałem co w trawie piszczy. Dzięki pierwszemu rozwaliłem turbo ( za duże ciśnienie na AFV maiłem jak na BRD ) teraz mam program konkretnie pod zestaw i jest wreszcie dobrze.1100 to nie drogo-powiedz to komuś kto siedzi na kasie w markecie i tyle ma m-c , ale co zrobisz za boksy i inne buble zapłacisz wiele razy więcej niż za drogi program (nerwy naprawy itp.) Gdybyś się zdecydował to poczytaj wątek ,,dobrzy chiptunerzy"- [ALL B6] V6 2,5TDI vs chipowany AWX ?
Ja bym brał tylko i wyłącznie 1,9 mniej usterkowy silnik sporo mniej pali tańsze klamoty przetarty szlak do 185 200 i więcej koni ja sam mam 1.9 186 KM i 382 niutki koleś ma 2,5 co prawda tylko 155KM ale poza kulturą pracy (na plus) to nic więcej nie da się porównać po prostu przepaść. Z tego co mi wiadomo 2,5 180 to obligatoryjnie jest Q i to drugi plus ale tylko tej wersji (pytanie czy warto Q -większe spalanie i straty mocy ,wykorzystasz trochę lepszą trakcję poza zimą ?) - [B5 AJM] Braki mocy