Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

M@rcus

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez M@rcus

  1. http://patrz.pl/?70464 :one:
  2. No niby tak jest i już się miło na to nastawiłem, że po delikatnej jeździe nie studzę oliwy. No ale to nie chodzi o sam olej - chodzi łożysko, które od tak wysokich obrotów wirnika się rozgrzewa i z oleju, który po zgaszeniu silnika zostaje na na nim (łożysku), cytuję - "tworzą się mikroskopijne grudki, które przy następnym odpaleniu silnika ograniczają smarowanie turbiny". Nie wiem ile w tym prawdy, ale osobiście nie studzę turbiny przy krótkich dystansach - jedynie czas na odpięcie pasów, zabranie telefonów i gaszę... Długa trasa - kiedyś palenie papierosa i gaszę, teraz mam problem (bo już/nadal nie palę), więc czekam z niecierpliwością 1-2 minuty. P.S. Turbina chyba i tak nie kręci się zbyt długo sama, bezczynnie, bez deptania - to chyba chwila i jest spokój - nie pompuje przez minutę po zgaszeniu...
  3. ??? Może i tak, ale skala na liczniku w B5 kończy się na 180 st. C. Były już kłótnie na temat co się szybciej się rozgrzewa - olej czy płyn... Z autopsji napiszę, że u mnie płyn chłodzący szybciej osiąga temp. 70-80 st. niż wskazówka oleju się ruszy (początek skali 60 st.). Nadmienię, że prawdopodobnie mam problem z termostatem i cały czas daje na duży obieg. Nie mam czasu tego zdiagnozować. Tak czy inaczej wszystko zależy od stylu jazdy - czasem zdarzy mi się, że temp. oleju dość szybko pokazuje swoją aktywność i utrzymuje się na poziomie temperatury cieczy, ale to tylko w chwilach słabości kiedy cisne swojego gnojka do 2,5 -3 tys. zanim sie dobrze rozgrzeje...
  4. Heh... W B6 sam chciałbym wiedzieć jak wygląda zawieszenie... Jak kiedyś kupię to zacznę się interesować
  5. Nie ma - są stałe punkty zaczepienia wahaczy, więć geometrii się nie zmieni. Jedynie zbieżność...
  6. Heeee... dobrze, że nie młodsza, bo na inne nie zwracam uwagi A o eryku K800i faktycznie coś kiedyś wspominałeś. Pozdrowienia dla siostry i żeby autko się dobrze sprawowało. Kończę OT, bo zaraz jakiś MOD mnie dopadnie :diabel2:
  7. Hmmm... Ciekawe ile siostrzyczka ma lat... Przyznaj sie Hugo, bo ostatnio często latam po LU... Pytam o siostrę, bo częsciej patrzę na "kierowniczkę" a potem na auto - może bede miał okazje zobaczyć na żywo Tego mesia oczywiście :diabel2: P.S. Sorka, ale wiekszość starszych merców wygląda dla mnie tak samo - jedne szersze inne węższe - ale ogólnie ładny i wydaje mi się zadbany. Nie rozróżniam ich tak jak Audi... P.S. A i telefon niezłe fotki robi :diabelek:
  8. Wyjmujesz wkład lusterka. Odkręcasz dwie śrubki od spodu i chyba trzy wewnątrz lusterka. Następnie zdejmujesz obudowę do góry tak, że cały mechanizm przejdzie przez szczelinę którą zakrywał czarny plastik na u dołu. Nie powinieneś mieć żadnych problemów...
  9. Widzę, że nie masz chyba zbyt wygórowanych marzeń co do felg - aukcję otwierałem z myślą, że będą to minimum 17-to calowe . Tak, czy owak chyba wybrałeś sobie nie tego sprzedawcę - była już o nim dyskusja na forum. Co do liftów jest już temat - http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=3888
  10. http://www.flurl.com/item/park_u_218587 :053:
  11. Niestety, nie podchodzą :diabelek:
  12. Zgadza się. Zieloną kontrolkę do świateł mijania wsadzili dopiero po lifcie - nie orientuję się po którym... Mały OT: To mój setny post - prawdziwy jubileusz :diabel2:
  13. Przecież ceny z aukcji, które podał wiki są za komplet...
  14. U mnie (B5 05'99) mam przeciwmgielne w zderzaku, swieca tylko ze swiatlami mijania i drogowymi, na samych postojowych nie zalaczaja sie. A u mnie z kolei (B5 '00 - widać w pod avatarem) włączają się TEŻ na postojówkach i nie gasną po włączeniu drogowych.
  15. Dlatego napisałem, że możliwe, że weszło to z którymś liftem... Ostatnio miałem okazję sprawdzić kiedy grzeją - podłączyłem miernik pod wiązkę od grzania, przekręcam stacyjkę i od razu 12V, bez różnicy czy grzanie tylnej szyby włączone, czy nie. (wiem, powtarzam się ) Nie wiem jak długo, bo nie chciało mi się czekać... No ale zobaczymy jakie wieści przyniesie Al_Capone. Lusterka są niebieskie, żeby ograniczyć odbicie światla, przez co jadący za Tobą samochód nie oślepia tak bardzo.
  16. Temat o grzaniu już był, ale lusterka nie grzeją kiedy włącza się ogrzewanie tylnej szyby, tylko kiedy im się podoba - niby termostat we wkładzie. Nie wiem tylko czy weszło to dopiero po II-im lifcie... Po przekręceniu stacyjki, 12V pojawia się na wiązce do lusterek. Dlatego teraz mam dylemat i poluję na oryginalny wkład, bo boję się brać jakąś tanią podróbę. Przykładowo u mnie kod "6XD" świadczy o grzanych wkładach. P.S. Przepraszam za małe OT.
  17. Nie regulował, bo się nie da. :diabelek: P.S. Nie dotyczy zbieżności Mialem na mysli kąty z tyłu... Przepraszam, nie doczytałem :|
  18. Nie regulował, bo się nie da. :diabelek: P.S. Nie dotyczy zbieżności
  19. Nie zauważyłem takiego zjawiska...
  20. Spokojnie możesz podpinać się pod lampy. Ja u siebie tak zrobiłem. Całą wiązkę mam do lewej lampy za wyjątkiem prawego kierunkowskazu. Na checku nic nie wyskakuje...
  21. Ciężko jest wyjeździć całe paliwo i (do-)jechać na stację. Miałem przypadek, że na FIS'ie 0 km do przejechania i zatankowałem chyba tylko 59 litrów. Popychając pistoletem dzwigienkę od odpowietrznika, da się wlać trochę więcej. Najgorzej, że gnojówka strasznie się pieni i trzeba trochę postać na stacji.
  22. Nówki :?: Żywotność lampy wyładowczej to około 3000 godzin (10x wiecej niż halogenówki), więc jeśli dobre to powinny świecić jeszcze wiele lat... P.S. Nie lubię stwierdzenia "żarówka ksenonowa" :twisted:
  23. No to wychodzi na to, że może być D1S jaki D2S. Różnica jest taka, że w D1S żarnik jest zespolony razem ze starterem przez co powinny być droższe.
  24. Mam philipsy a poświata, która nie gra u mnie żadnego znaczenia jest niebieska. Co do ceny tych żarników - troche to podejrzane.
  25. Panowie, pewnie niewiele wniosę do tego tematu, ale u mnie wartość wyświetlana pod kodem 49 tak jakby pokrywała się z tym co pokazuje budzik od temp. oleju. A co do 51 to już sam nie wiem - 15 minet jazdy, wjeżdżam na parking, sprawdzam co kryje kod 51 a tu 80 i co 5 sek. rośnie aż do 90. Na blacie temp. cieczy 70. Nie wiem co mam wymieniać - czujnik czy termostat? Jestem już zdezorientowany.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.