Treść opublikowana przez M@rcus
-
Strefa Śmiechu
http://patrz.pl/?70464 :one:
-
Oszczędna eksplatacja turbiny-dwa pytania na przykładach.
No niby tak jest i już się miło na to nastawiłem, że po delikatnej jeździe nie studzę oliwy. No ale to nie chodzi o sam olej - chodzi łożysko, które od tak wysokich obrotów wirnika się rozgrzewa i z oleju, który po zgaszeniu silnika zostaje na na nim (łożysku), cytuję - "tworzą się mikroskopijne grudki, które przy następnym odpaleniu silnika ograniczają smarowanie turbiny". Nie wiem ile w tym prawdy, ale osobiście nie studzę turbiny przy krótkich dystansach - jedynie czas na odpięcie pasów, zabranie telefonów i gaszę... Długa trasa - kiedyś palenie papierosa i gaszę, teraz mam problem (bo już/nadal nie palę), więc czekam z niecierpliwością 1-2 minuty. P.S. Turbina chyba i tak nie kręci się zbyt długo sama, bezczynnie, bez deptania - to chyba chwila i jest spokój - nie pompuje przez minutę po zgaszeniu...
-
Oszczędna eksplatacja turbiny-dwa pytania na przykładach.
??? Może i tak, ale skala na liczniku w B5 kończy się na 180 st. C. Były już kłótnie na temat co się szybciej się rozgrzewa - olej czy płyn... Z autopsji napiszę, że u mnie płyn chłodzący szybciej osiąga temp. 70-80 st. niż wskazówka oleju się ruszy (początek skali 60 st.). Nadmienię, że prawdopodobnie mam problem z termostatem i cały czas daje na duży obieg. Nie mam czasu tego zdiagnozować. Tak czy inaczej wszystko zależy od stylu jazdy - czasem zdarzy mi się, że temp. oleju dość szybko pokazuje swoją aktywność i utrzymuje się na poziomie temperatury cieczy, ale to tylko w chwilach słabości kiedy cisne swojego gnojka do 2,5 -3 tys. zanim sie dobrze rozgrzeje...
-
B5 regulacja kątów
Heh... W B6 sam chciałbym wiedzieć jak wygląda zawieszenie... Jak kiedyś kupię to zacznę się interesować
-
B5 regulacja kątów
Nie ma - są stałe punkty zaczepienia wahaczy, więć geometrii się nie zmieni. Jedynie zbieżność...
-
Kupiłem Mercedesa
Heeee... dobrze, że nie młodsza, bo na inne nie zwracam uwagi A o eryku K800i faktycznie coś kiedyś wspominałeś. Pozdrowienia dla siostry i żeby autko się dobrze sprawowało. Kończę OT, bo zaraz jakiś MOD mnie dopadnie :diabel2:
-
Kupiłem Mercedesa
Hmmm... Ciekawe ile siostrzyczka ma lat... Przyznaj sie Hugo, bo ostatnio często latam po LU... Pytam o siostrę, bo częsciej patrzę na "kierowniczkę" a potem na auto - może bede miał okazje zobaczyć na żywo Tego mesia oczywiście :diabel2: P.S. Sorka, ale wiekszość starszych merców wygląda dla mnie tak samo - jedne szersze inne węższe - ale ogólnie ładny i wydaje mi się zadbany. Nie rozróżniam ich tak jak Audi... P.S. A i telefon niezłe fotki robi :diabelek:
-
[B5 1999r] Jak zmienić obudowy lusterek?
Wyjmujesz wkład lusterka. Odkręcasz dwie śrubki od spodu i chyba trzy wewnątrz lusterka. Następnie zdejmujesz obudowę do góry tak, że cały mechanizm przejdzie przez szczelinę którą zakrywał czarny plastik na u dołu. Nie powinieneś mieć żadnych problemów...
-
[B5 ADP] Furka mojego starszego
Widzę, że nie masz chyba zbyt wygórowanych marzeń co do felg - aukcję otwierałem z myślą, że będą to minimum 17-to calowe . Tak, czy owak chyba wybrałeś sobie nie tego sprzedawcę - była już o nim dyskusja na forum. Co do liftów jest już temat - http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=3888
-
Strefa Śmiechu
http://www.flurl.com/item/park_u_218587 :053:
-
klamki z b4 do a4 ?
Niestety, nie podchodzą :diabelek:
-
[ALL B5] Kontrolki deski rozdzielczej
Zgadza się. Zieloną kontrolkę do świateł mijania wsadzili dopiero po lifcie - nie orientuję się po którym... Mały OT: To mój setny post - prawdziwy jubileusz :diabel2:
-
jak te felgi sie prezentują na aucie ?
Przecież ceny z aukcji, które podał wiki są za komplet...
-
[B5 ALL] Montaż halogenów (przedlift)
U mnie (B5 05'99) mam przeciwmgielne w zderzaku, swieca tylko ze swiatlami mijania i drogowymi, na samych postojowych nie zalaczaja sie. A u mnie z kolei (B5 '00 - widać w pod avatarem) włączają się TEŻ na postojówkach i nie gasną po włączeniu drogowych.
-
Kody wyposażenia - nietypowe pytanie
Dlatego napisałem, że możliwe, że weszło to z którymś liftem... Ostatnio miałem okazję sprawdzić kiedy grzeją - podłączyłem miernik pod wiązkę od grzania, przekręcam stacyjkę i od razu 12V, bez różnicy czy grzanie tylnej szyby włączone, czy nie. (wiem, powtarzam się ) Nie wiem jak długo, bo nie chciało mi się czekać... No ale zobaczymy jakie wieści przyniesie Al_Capone. Lusterka są niebieskie, żeby ograniczyć odbicie światla, przez co jadący za Tobą samochód nie oślepia tak bardzo.
-
Kody wyposażenia - nietypowe pytanie
Temat o grzaniu już był, ale lusterka nie grzeją kiedy włącza się ogrzewanie tylnej szyby, tylko kiedy im się podoba - niby termostat we wkładzie. Nie wiem tylko czy weszło to dopiero po II-im lifcie... Po przekręceniu stacyjki, 12V pojawia się na wiązce do lusterek. Dlatego teraz mam dylemat i poluję na oryginalny wkład, bo boję się brać jakąś tanią podróbę. Przykładowo u mnie kod "6XD" świadczy o grzanych wkładach. P.S. Przepraszam za małe OT.
-
Jeszcze raz pytanie o łożysko
Nie regulował, bo się nie da. :diabelek: P.S. Nie dotyczy zbieżności Mialem na mysli kąty z tyłu... Przepraszam, nie doczytałem :|
-
Jeszcze raz pytanie o łożysko
Nie regulował, bo się nie da. :diabelek: P.S. Nie dotyczy zbieżności
-
[B5 1.8 ADR] jak podłączyć oryginalny hak westfalia
Nie zauważyłem takiego zjawiska...
-
[B5 1.8 ADR] jak podłączyć oryginalny hak westfalia
Spokojnie możesz podpinać się pod lampy. Ja u siebie tak zrobiłem. Całą wiązkę mam do lewej lampy za wyjątkiem prawego kierunkowskazu. Na checku nic nie wyskakuje...
-
Zbiornik paliwa
Ciężko jest wyjeździć całe paliwo i (do-)jechać na stację. Miałem przypadek, że na FIS'ie 0 km do przejechania i zatankowałem chyba tylko 59 litrów. Popychając pistoletem dzwigienkę od odpowietrznika, da się wlać trochę więcej. Najgorzej, że gnojówka strasznie się pieni i trzeba trochę postać na stacji.
-
Chyba zaczyna mi siadac zarowka xenonowa, jaka kupic?
Nówki :?: Żywotność lampy wyładowczej to około 3000 godzin (10x wiecej niż halogenówki), więc jeśli dobre to powinny świecić jeszcze wiele lat... P.S. Nie lubię stwierdzenia "żarówka ksenonowa" :twisted:
-
Chyba zaczyna mi siadac zarowka xenonowa, jaka kupic?
No to wychodzi na to, że może być D1S jaki D2S. Różnica jest taka, że w D1S żarnik jest zespolony razem ze starterem przez co powinny być droższe.
-
Chyba zaczyna mi siadac zarowka xenonowa, jaka kupic?
Mam philipsy a poświata, która nie gra u mnie żadnego znaczenia jest niebieska. Co do ceny tych żarników - troche to podejrzane.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Panowie, pewnie niewiele wniosę do tego tematu, ale u mnie wartość wyświetlana pod kodem 49 tak jakby pokrywała się z tym co pokazuje budzik od temp. oleju. A co do 51 to już sam nie wiem - 15 minet jazdy, wjeżdżam na parking, sprawdzam co kryje kod 51 a tu 80 i co 5 sek. rośnie aż do 90. Na blacie temp. cieczy 70. Nie wiem co mam wymieniać - czujnik czy termostat? Jestem już zdezorientowany.