Treść opublikowana przez M@rcus
-
[ALL B5] Jakie są objawy zużycia górnych wahaczy???
Potwierdzam. Trzeba "odłączyć" górne wahacze i wtedy sprawdzać luz na sworzniach. U mnie też pukało, wiedziałem, że to wahacz, ale który, okazało się po jego wymontowaniu ze zwrotnicy. Luz wyczuwalny był palcami.
-
Chyba zaczyna mi siadac zarowka xenonowa, jaka kupic?
Moim zdaniem nie ma sensu kupować żarników w ASO. Miałem kiedyś podobną sytuację z jednym (efekt stroboskopu), ale okazało się, że starter wypiął się z żarnika i nie za każdym razem łączył. Źródłem mojego problemu okazały się drgania reflektora i tak... powoli go wytrzęsło :razz: . W centrum motoryzacyjnym w Lublinie powiedzieli mi, że w zależności od marki (Philips, Osram), typu (D2S lub D2R) i barwy światła cena waha się między 350-400/szt. Na szczęście obeszło się bez wymiany. W B6 oryginalnie napewno są D2S Philipsa. Co do ciepłoty nie mam pewności, ale myślę, że 4500K lub 6000K.
-
Jakie wahacze?
Są stałe punkty zaczepienia wahaczy, wiec niczego sie nie reguluje. Jedyną, regulowaną rzezczą w zawieszeniu A-czwórek jest zbieżność, która nie przestawi się przy wymianie wahaczy.
-
[B5 AFF] Piszczy przy kręceniu kierownicą
Hmmm... U mnie piszczała końcówka drążka kierowniczego. Uszkodziła się gumowa osłona i kiedy dostała się tam woda skrzypiało jak w Żuku. Po wymianie spokój. :twisted:
-
Do czego słuzy 2 otwór do mocowania wahacza??
Z tego co się orientuję służy do sprawdzania stanu gumowej tulei. Nie tak jak wcześniej myślałem do regulacji geometrii.
-
Po wymianie kół ściąga w lewo.
Dokładnie tak, dlatego zaniepokoiło mnie, że lewe mam prostopadle do podłoża. No może jest pewien pochył, ale o wiele mniejszy niż prawego koła. Jutro jade do mechanika - zdam relację co i jak.
-
Po wymianie kół ściąga w lewo.
Boczne uderzenia od razu wykluczam (tylko ja jeżdzę). No może czasem zdarzyło mi się wjechać na nieoznakowany, wysoki próg nowego asfaltu ze starym - tacy to już nasi drogowcy. Mimo wszystko sądzę, że prędzej uszkodziłaby się felga lub pozostałby na niej jakiś ślad.
-
Po wymianie kół ściąga w lewo.
Oczywiście, że tak zrobię, ale nurtuje mnie pytanie gdzie oni wsadzą swoje łapska, żeby to wszystko wyregulować. Tak jak pisałem wyżej - znalazłem tylko jedno miejsce gdzie można coś namieszać z pochyłem. Z tej ciekawości będę musiał przypatrzeć się fachmanom, chyba że ktoś się orientuje...
-
Po wymianie kół ściąga w lewo.
No więc odgrzewam swojego kotleta... Zauważyłem pewną różnicę w pochyleniu przednih kół (widać gołym okiem), postanowiłem sprawdzić to domowym sposobem za pomocą poziomicy. Okazało się, że koła ułożone są mniej więcej w taki sposób /-------| (patrząc od przodu). Prawe koło ma pochylenie ujemne - nie wiem jeszcze w jakim stopniu prawidłowe, ale generalnie powinno być takie, natomiast lewe stoi prawie prosto. Wydaje mi się, że w tym tkwi problem znoszenia auta w lewo. Czy ktoś z Was orientuje się jaka jest możliwość regulacji geometrii w Aczwórkach??? Z tego co zauważyłem, jedyną rzeczą, którą można regulować jest mocowanie dolnego,przedniego wahacza do podwozia - są tam dwa otwory. Czy nie ma tam jakiejś płynnej regulacji :?:
-
Co Cię denerwuje w audi A4
Być może winni u mnie są pasażerowie, bo często zdarza mi się kogoś wieźć na tylnym siedzeniu. :???:
-
Siedzimy na nowym serwerze :)
U mnie w większości (80%) przypadków 0,16. Czasem między 0,11 - 0,14. Ogólnie, nie mam żadnych problemów.
-
[ALL B5] Czerwone zegary - wymiana na białe
a jakby tak zrobic podswietlenie na czrno sorki za OT To może w ogóle nocą jeździć bez światel - nie bedzie potrzebna żadna przeróbka :razz: KOńCZę OT (chyba)
-
Co Cię denerwuje w audi A4
Kolega, chyba nie jeżdził starszymi Audi (chodzi mi o B3, B4), bo dodatkowo zamiast wycieraczek, włączałby awaryjne :razz: (bez obrazy oczywiście). W moim denerwuje mnie, że to nie jest B6 Avant, żakardowa tapicerka i samoczynnie uchylające się tylne szyby (nie mam ich w elektryce) - zawsze orientuję się podczas mycia samochodu, kiedy zamoknie, zostają ochydne plamy na tylnej kanapie.
-
[ALL B5] Czerwone zegary - wymiana na białe
Białe jest piękne :mrgreen: Na czerwone napatrzyłem się już w starej, poczciwej 80-tce. Chociaż po przesiadce nie rzuciło mi się to w oczy.
-
Nawiew
Dokładnie tak jest. Latem, samochód nagrzany na słońcu,wewnątrz jakieś 50 st. (jak nie więcej), ustawiona temp. na klimatroniku 18 st. C, po przekręceniu kluczyka od razu daje nawiew na (prawie) max. Teraz, temeratury w granicach 5-10 st., klimatronik ustawiony na 22 st. po przekręceniu kluczyka spokój - dopiero jak silnik się rozgrzeje, zwiększa się siła nawiewu. Latem widocznie głupieje, bo nie wie, że spręzarka jeszcze nie chodzi i nie chłodzi a zimą czeka aż będzie czym grzać. Dla mnie było to jak najbardziej normalne, bo po co ma mi wiać po oczach lodem - dopiero jak się nagrzał czuć było ciepłą bryzę na twarzy :twisted: P.S. Opisane sytuacje bez opcji AUTO. Od jakiegoś czasu dioda na tym przycisku u mnie nie gaśnie - świetny patent. Pozdrawiam
-
Ile oleju wam bierze na 1000 km ??
U mnie przy wymianie zalany do prawie do "pełna" (jakieś 3,5 litra). Reszta z 4-litrowej bańki starcza na uzupełnianie (staram się utrzymać 3/4 stanu bagnetowego) przez następne 15 tyś. km. Na następną wymianę zajeżdżam z połowicznym stanem na baganecie. Hmmm... zaznaczyłem opcję nr 1 :twisted:
-
drewno w A4 - drewno czy a'la drewno?
Ja też nie!!! Na szczeście mam aluminiowe listwy :mrgreen: (lub coś w stylu aluminium) :twisted:
-
Podgrzewane lusterka
Hmmm... U mnie jest coś takiego: ale wydaje mi się, że te kody informują o typie zwierciadła w lusterkach, natomiast o grzaniu mówi u mnie całkiem inny kod:
-
[ALL TDI] Jaki olej do tdi?
Witam! Ja mam TDI bez pompowtryskiwaczy, zalewam olej Mobil 1 0w40 turbodisel - zimą, latem można zalać 5w40 turbodisel, co mnie kosztuje z wymiana filtrów powietrza, filtru kabinowego i oleju jakieś 300 zł, powiedzieli, ze jak bym miał pompowtryskiwacze, to mnie wymiana kosztowałaby dwa razy tyle, bo olej jest droższy. Jest to zakład specjalizujący się tylko w wymianach oleju, następnym razem zapytam się, jaki to olej jest do pompowtryskiwaczy polecany. Pewnie jak piszesz ma specjalne oznaczenie. Głównie chodzi tu o normę 505.01. Dzisiaj lub w poniedziałek kupię taką oliwę i na zmianę pojadę ze swoim - pewnie policzą sobie za usługę, bo olej nie kupiony u nich.
-
Strefa Śmiechu
http://www.biertijd.com/mediaplayer/?itemid=726
-
[ALL TDI] Jaki olej do tdi?
I tak zrobię :twisted: THNX
-
[ALL TDI] Jaki olej do tdi?
No właśnie, boję się, że pompowtryski nie mają odpowiedniego chłodzenia tym olejem - wydaje mi się, że takie zadanie dodatkowo ma spełniać olej w silnikach z PD. Ehh Ci fachowcy...
-
[ALL TDI] Jaki olej do tdi?
Skorzystam z okazji i podczepię się pod temat w celu upewnienia się, bo czeka mnie zmiana oleju w poniedziałek. Ostatnio zalali mi silnik Shell'em Helix Ultra 5W/40 (przykładowa aukcja). Tłumaczyłem sprzedawcy, że mój klekot jest na pompowtryskach i do takich silników Shell oznacza oleje skrótem "VA" (np. Shell Helix Diesel Plus VA 5W40), ale stanwoczo twierdził, że ta oliwa również będzie dobra :roll: . Co Wy na to? Czy nie zabijam swojego traktora? :???:
-
Po wymianie kół ściąga w lewo.
Zamieniłem, tak jak napisałeś zdeniu, przód <=> tył (opony kierunkowe) i wygląda na to, że jest poprawa, ale nadal auto ma tendencję do skręcania w lewo. Wychodzi na to, że jutro jazda na ustawienie zbieżności?? Dzięki
-
Po wymianie kół ściąga w lewo.
Mam pewien problem - otóż po zmianie "butów" na zimowe (wraz z felgami) autko zaczęło ściągać w lewo. Koła są wyważone, w każdym jest identyczne ciśnienie. Gdyż kupiłem zestaw używany, czy jest możliwość, że opony dostosowały się do samochodu, w którym wcześniej jeżdziły i teraz potrzeba trochę czasu na "dotarcie" w moim? Słyszałem taką teorię, ale wydaje mi się, że nie powinno to być aż tak odczywalne. Chciałbym ewentualnie wykluczyć (lub potwierdzić) taką możliwość przed wyprawą do warsztatu, na sprawdzanie zbieżności i geometrii. Dodam jeszcze, że problem nie występował przy dotychczasowych kółkach - może coś się przestawiło przy zamianie, w co bardzo wątpię. Z góry dzięki za sugestie. P.S. W związu z niestabilnym działaniem forum, nie wiem czy będę mógł przeczytać odpowiedzi, ale mam nadzieję, że problem wkrótce zniknie. Pozdrawiam