Treść opublikowana przez M@rcus
-
[A4 B5 '00] Przeróbka ori xenonów na Bi-xenon ?
No niestety nie podpieram swojej wypowiedzi żadnym konkretnym doświadczeniem ani specjalistyczną wiedzą Generalizując - częste włączanie i wyłączanie urządzeń elektronicznych skraca ich żywotność, ale nie wiem w jakim stopniu w przypadku instalacji ksenonowych. Osobiście nie narzekam na zasięg i moc świateł drogowych, więc dodatkowy koszt IMHO jest zbędny.
-
[A4 B5 '00] Przeróbka ori xenonów na Bi-xenon ?
Po pierwsze bi-xenon, to jeden żarnik z przesłoną, która w momencie przelączenia na drogowe otwiera się. W naszym przypadku trochę sobie tego nie wyobrażam - jadąć nocą w trasie włączać i wyłączać drogowe (wzależności od potrzeb) i za każdym razem inicjować proces odpalenia żarników - wtedy starter chyba długo nie pociągnie.
-
[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM
Ja to widze na przedniej szybie, jak pada. I slysze to silencio. nastepne beda inne. Nie sa fatalne, ale nie jestem do konca z nich zadowolony. A. Co do Silencio, to nie wiem, ale Silencio XTRM, są według mnie warte swej ceny. Cicho, dokładnie i ich wygląd - to co mi się podoba. Jeszcze dostałem od nich nagrodę gwaratnowaną po ich zakupie i wziąłem udział w losowaniu :smile: - po miesiącu przyszła całkiem niezła kurtka zimowa. Szkoda tylko, że na prawej piersi samej kurtki i podpinki (oddzielna bluza polarowa) logo VALEO - osobiście nie lubię takich rzeczy.
-
Użytkownicy pokażcie swoje silniki
AJM'a jeszcze nikt nie pokazał, więc...
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
No i wszystko jasne. Tak, więc w najbliższym czasie muszę udać sie na zakupy i brać się za wymianę. Chociaż sprawa wymaga jeszcze zastanowienia, bo nic nie puka, nie stuka. Dzięki za info.
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
No OK, ale nic nie stuka, nie puka. Wstrzykiwałem smar, psikałem WD40 - PISZCZY! Trasa Włodawa-Warszawa - nie piszczy... Następnego dnia dalej to samo. Dzisiaj sprawdziłem, że wystarczy tylko do Lublina skoczyc i jest chwilowy spokój. Oddam chyba do ASO i nie bedę się denerwować, bo już zaczynam sie przyzwyczajać do tego dźwięku. Potem wstyd jak jakąś pannę zabieram ze sobą.
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
bratpit, no to czekam na rezultat, bo już sam nie wiem co u mnie skrzypi. Ojciec jak posłuchał, to twierdzi, że to coś przy kierownicy, ale wydaje mi się, że to tak niesie po całej kolumnie...
-
Ustawienie czasu
Spróbuj mocniej w lewo/prawo, no ale tak, żeby nie złamać. Musi zadziałać...
-
Słabo odbiera radio
Hmmm... Mam rozumieć, że samym odbiorem FM nie ma problemów? Może w kostce masz dodatkowy przewód, dzięki któremu do radia podawany jest sygnał o Twojej prędkośći i w zależności od tego automatycznie dostosowuje głośność. EDIT: marinero, tak dla pewności - dyskusja tutaj toczy się na temat wzmacniacza antenowego a wydaje mi się, że cały czas nawiązujesz do innego wzmacniacza .
-
Słabo odbiera radio
Dokładnie do tego pinu podłączyłem w/w separator. Co do zasilania samego wzmacniacza - nie miałem żadnego dodatkowego przewodu. Były u mnie dwie kostki ISO (standardowe) - jedna do zasilania, druga do głośników. Zapewne możnabyło prowadzić dodatkowy kabel zasilający od wzmacniacza, ale IMHO prostszą sprawą jest rozwiązanie z separatorem. Możliwe, że duke ma podobną sytuację jak u Ciebie bialy4, więc sprawa jest o wiele prostsza :smile: . Pozdrawiam
-
Słabo odbiera radio
marinero, jeżeli masz niefabryczne radio, to musisz dostarczyć napięcie do wzmacniacza, żeby spełnił swoją funkcję. Najlepiej jest kupić separator z jednej z TYCH aukcji. Podłącza się go pomiędzy radiem a kablem antenowym, a ten cienki kabelek do 12V - najlepiej do jakiegoś pinu w kostce radia, który daje zasilanie po jego włączeniu. U mnie jak i u wielu innych załatwiło to sprawę.
-
Nietypowe zabezpieczenie
Oka,oka Skoro bez szczegółów - to u mnie (prócz seryjnyej blokady kierownicy i immo) - alarm, antynapad, blokada skrzyni, AC - innych nie zdradze :twisted:
-
Nietypowe zabezpieczenie
Wątpię, żeby ktokolwiek pisał tutaj o swoich zabezpieczeniach. Różni ludzie tu zaglądają, więc to nie miejsce na takie dyskusje. :confused:
-
[B5 AEB] komputer wyswietlil ostrzezenie
A właśnie! Wcisnąłeś w czasie jazdy tego cycka od ustawiania zegara i Ci zapamiętało prędkość...
-
[B5 ADR] Co to za wężyk w okolicach wlewu paliwa
Dokładnie - to jest to o czym piszesz.
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
Odgrzewam kotleta, bo ie chce zakładać nowego wątku... Od jakiegoś czasu walczę ze skrzypieniem kierownicy. Wcześniej nie miałem takiego problemu, ale po wymianie płynu w układzie wspomagania pojawił się w/w problem. Zauważyłem, że przy dłuższych tarsach - co najmniej 200 km - skrzypienie ustępuje. Płyn się nagrzewa i cisza... Czyżby z maglownicą jest coś nie tak??? Zalałem i przepłukałem zielonym FEBI G00200. Głupieję już...
-
[B5 AJM] Ciągle pracujący dod. elektr. wentylator chłodnicy
Rano się dowiem (w sensie - sprawdzę :biggrin: ) Spokojnej nocy życzę, jutro dalej będę Cię męczyć Dzięki jeszcze raz za zainteresowanie tematem. [ Dodano: 25-03-2007, 23:45 ] Wrociłem!!! Przepraszam, że wprowadzam w błąd, ale jednak wentylator jest jednobiegowy. Tak czy owak, skoro Iceman pisał, że miał kilka V6 i żaden nie miał 2-biegowego wentylatora, to muszę zrobić antyreklamę książce "sam naprawiam" ("sam już nie wiem co naprawiam" )". W drodze powrotnej wentylator umilkł, więc na razie zdiagnozowanie problemu nie wchodzi w grę.
-
[B5 AJM] Ciągle pracujący dod. elektr. wentylator chłodnicy
Według mądrej książeczki są dwa biegi, ale oni odnoszą się do silnika V6, więc ch...go wie . W tym momencie nie pamiętam czy od wentylatora lecą trzy kable czy tylko dwa - ale skłaniałbym się raczej ku opcji z dwoma biegami. Przed wyjazem rano jeszcze może pogrzebie
-
[B5 AJM] Ciągle pracujący dod. elektr. wentylator chłodnicy
Niestety moja bez napędu na cztery łapki A przypomniała mi się jeszcze jedna zagadka na dobranoc - gdy włączam zapłon, wentylator chodzi na pierwszym biegu, po odpaleniu już na drugim. Możliwe, że to tylko moje subiektywne odczucie, ale tak mi sięwydaje. A4 to jest zagadkowy samochód - w starej poczciwej 80-ce (B3), wszystko było (prawie) jak na dłoni Trzeba sprzedawać A4 i kupić nówkę BMW
-
[B5 AJM] Ciągle pracujący dod. elektr. wentylator chłodnicy
Klimatronik błędów nie wykazuje, więc wydaje mi się, że pres klimy jest OK. Faktycznie, możliwe, że to przekaźnik, bo podczas załączania sprężarki (wył. ECON) słychać inne niż wcześniej tyknięcie przekaźnika (jakby podwójne lub dwóch różnych). P.S. Przy okazji chciałbym podziękować za pomoc.
-
[B5 AJM] Ciągle pracujący dod. elektr. wentylator chłodnicy
Czyli mam rozumieć, że są dwa czujniki. Tylko teraz zagadka, który nawala. No czysta desperacja - rano nie będę miał czasu na zabawę z odkręcaniem osłony i sprawdzaniem czujnika, no i może spuszczaniem płynu, bo nadal nie wiem czy jest w czy przy chłodnicy Z tego elementarza "Sam naprawiam" nie można się dowiedzeć niczego konkretnego. Przperaszam za nerwy
-
[B5 AJM] Ciągle pracujący dod. elektr. wentylator chłodnicy
Tak, tak z klimą działa, tyle, że teraz działa nawet bez klimy i na dodatek przy zimnym silniku. Z tego co się orientuję to dodatkową jego funkcją jest także wspomaganie podstawowego wentylatora (visco). Jego włączanie jest funkcją tylko jednego czujnika, czy są dwa odzielne? Tak, jak wcześniej pytałem - znajduje się w, czy przy chłodnicy?
-
[B5 AJM] Ciągle pracujący dod. elektr. wentylator chłodnicy
Dzisiaj wracając do domu włączył mi się dodatkowy (elektryczny) wentylator chłodnicy. Zdziwiłem się, tym bardziej, że silnik nie był jeszcze nawet ciepły jak i klimatyzacja działała w trybie ECON. Po powrocie do domu (silnik nagrzany) nadal wciąga powietrze pod maskę... Teraz przy każdym przekręceniu stacyjki (silnik zimny) uruchamia się ten nieszczęsny wentylator. Wydaje mi się, że padł termowłącznik w/w "wiatraka", podobno znajduje się on na dole w (przy) chłodnicy po stronie pasażera i tutaj moje pytanie - czy jest on PRZY, czy W chłodnicy? Moje wątpliwości wynikają z tego, że nawet przy chłodnym/nierozgrzanym silniku a włączonej klimatyzacji, zaczyna pracować dodatkowy wentylator - co sugerowałoby, że sterują nim dwa czujniki - czujnik cieczy chłodzącej jak i "coś" w klimatyzacji. Według książki "Sam naprawiam" dod. wentylator stosowany był w silnikach V6, na dodatek nic nie piszą o jego funkcji w czase pracy klimatyzacji. Chciałbym się dowiedzieć za co się brać - może uda mi się coś zdziałać przed jutrzejszym wyjazdem do stolicy ... Z góry dzięki.
-
[ALL] Jakie żarniki kupić - 4300K czy 6000K, Philips czy Osram ?
a4avant, kolego - widzę, że to D1S (żarnik zintegrowany ze starterem) a nie D2S (sam żarnik). Tak czy inaczej - wcześniej wprowadziłem Cię w błąd - na żarnikach nie mam napisanej temperatury. Prawdopodobnie podawana jest w jakiejś zakodowanej formie. Najlepiej zajść do jakiegoś sklepu z oświetleniem samochodowym - tam powinni określić co i jak.
-
[ALL] Jakie żarniki kupić - 4300K czy 6000K, Philips czy Osram ?
Hmmm... Ja u siebie wyjmowałem - też philips i temperatura jest napisana normalnie (nie pamiętam jaką mam).